Görumcem Hasta Annesini Bırakıp Buraya Gelmis!!!

Eşiniz çok ilginç. Oturduğu yerden ahkam kesmiş. Kızkardeşi neden hasta annesini bırakmış annesi ne yaparmış. Kocanız o kadının evladı değil mi? Anneye bakmak görümcenizi mi görevi? Madem bu kadar dert etti bi zahmet kendi de baksın annesine.
Hem pastam dursun hem karnım doysun mantığındasınız. Annenin yükü görümceye yıkılmış kimse elini taşın altına koymamış ama ahkam kesmeye gelince mangalda kül bırakılmamış.
Biri çoçuğuma bak derdinde diğeri anneme kızkardeşin baksın derdinde.
Baştan sona eşiniz haksız. Anasını düşünen evlat çözüm üretir. Sorumluluğu başkasına atıp keyif çatmaz.
Annesnn yuku neden gorumceme yklms olsn ki ? Gorumcemlk bi durum yok kv eltmn evnde kalior ve cocugna bakuor daha dogrusu bakamuor gorumcem yardm ediordu asagiya inip smdi gorumcem buraya geldi kadn orda tek basina o cocukla bas gelemeyecek esmn kizdi nkta bu en azndqn eltmn annesi gelene kadar annemi orda birakmasaydi dior.. Eltm ve kaynm bakici parasi vermemek icin ise hala yasli kadini orda tutup cocuklarinq baktiriyorlar

Cozum basit yahu. Bir bakici tutacak eltiniz. Gorumce cocuga bakmak zorunda degil ki. Kv de de ayni sekilde. Burda en buyuk suc elti ve kayninizda. Esiniz bu kadar annenizi dusunurken kayninizin umrunda degil mi yasli kadin? Uzuldum acikcasi kadina.. Yollasinlar kadini. Donsun evine. Eltiniz ve kayniniz da ne halleri varsa gorsunler...
Eltm ve kaynm bakici parasi vermemek icin tutmuolar bakici borc oduolar bu nedenlede hasta haliyle kadinq cocuk emanet edip cocuklarna baktiriyorlar sonrada bize yansiyor bu durum

Gercekten de benzerini sizde Yasamssn kv nin esime dedi oglum burda cok bunaliorm gelmek istiyorum ama cocua bakacak kimse yok dior.. Smdi gorumcemn gelmesilede isler arao sacina dondu bu seferde tek idare edemez bakamaz bas gelemez esmn kuplere binmesnn sebebi bu aslnda
Gorumcem icin birazda bekleyio gelmeyeblrdi dior anlam veremiyor burda konumu yalns anlayip cok baska yone ceken sapitan insanlar oldu tasa tutmak icin bekliolarms sanrm yok kv al sen bak gorumcen bakmqk zorundami vs ne alaka ise konula..
Ben sizi anliyorum ama emin olun cözümü yok. Sizlik hic bir durum yok ortada, ama ister istemez sizede sicriyor bi sekilde huzursuzluk, en iyisi görmüceniz duymucaniz. Dedigim gibi kv ve kayniniz arasinda bakimla ilgili bi konu gecmiyodur iki tarafta sorun etmiyodur. O yüzden siz hic düsünmeyin üzülmeyin bile hallerine. Herkesin cani kendine tatli, kv cok zorlansa cikar muhattabi olan ogluyla konusur. Iyi niyetli olsa size yansitmaz.
Senin görevin bu konuda esin kiziyosa onu sakinlestirmek yangina körükle gitme, ben onlarin meselelerini evimde duymak istemiyorum de, mutlu mesut devam edin.

Ben sizi anliyorum ama emin olun cözümü yok. Sizlik hic bir durum yok ortada, ama ister istemez sizede sicriyor bi sekilde huzursuzluk, en iyisi görmüceniz duymucaniz. Dedigim gibi kv ve kayniniz arasinda bakimla ilgili bi konu gecmiyodur iki tarafta sorun etmiyodur. O yüzden siz hic düsünmeyin üzülmeyin bile hallerine. Herkesin cani kendine tatli, kv cok zorlansa cikar muhattabi olan ogluyla konusur. Iyi niyetli olsa size yansitmaz.
Senin görevin bu konuda esin kiziyosa onu sakinlestirmek yangina körükle gitme, ben onlarin meselelerini evimde duymak istemiyorum de, mutlu mesut devam edin.
Aynen sanrm en guzeli dedignz gibi yapmak yoksa bende gerilecegm zaten konumu yalns anlayip cok luzumsz yere yorum yapanlar oldu ben sktnmi cozmeye calsiyorm insanlarda yalns anlayip yok kv sizde kalsn siz bakn gorumcenz bakmak zorunda gibi yorumlar yapiolar bu kafayla bide ole yorumlari okuyorum
Cok tesekkur ederim size.

Aile huzurunuzu bozdurmayın siz de. Yani umursamayın, sorun etmesin eşin. Eltinin çocuğuna bakmak ne parkinson hatası kvye ne bakmak istemeyen görümceye de düşmez. Kimse bakmak zorunda değil, anne sorumluluğu alacak. Gönlünden geçen bakar, istemeyen böyle kaçar. Kadın belki isyanlarda laf dinlemiyorlar zorluyorlar bakması için.

Esiniz cok uzulmus ama neye? Yani neden bu kadar buyutuyorsunuz. Cozum cok basit: eltinler cocugu krese yollasin, bakici tutsun. Esiniz de annesini alsin, hastaysa siz ilgilenin. Kayinvalidenize gorumceniz bakmiyor diye bu kadar uzulecek ne var kendisi baksin esiniz de onun cocugu nihayetinde. Anladigim kadariyla gorumceniz de ilgileniyormus zaten yilin baska aylarinda.

Bazi insnalara anlam veremiyorum butada insanlar dertlerini paylasiyolar ve sizde ver yansin taktgini yapiyorsunz resmen yetmiyormus gibi konuyu baska yone cekip yok kv siz bakin alin yaniniza vs diorsnz kv bizim bakmamzla felan konunum zerre alakasi yok bole luzumsz yere yorum yapanlar ypmasn insanlar burda dertletini paylasiyor fikir istiyor sizin konuyu saptirip fitili ateslemenzi degil !

Bazi insnalara anlam veremiyorum butada insanlar dertlerini paylasiyolar ve sizde ver yansin taktgini yapiyorsunz resmen yetmiyormus gibi konuyu baska yone cekip yok kv siz bakin alin yaniniza vs diorsnz kv bizim bakmamzla felan konunum zerre alakasi yok bole luzumsz yere yorum yapanlar ypmasn insanlar burda dertletini paylasiyor fikir istiyor sizin konuyu saptirip fitili ateslemenzi degil !
Ne desin insanlar, görümce kötü yapmış haklısın mı desinler illa? Kadının da çocuğu var, hem küçük bebeğe bakıyor hem annesine yardımcı oluyor. Bu kadın bunalmış olamaz mı? Siz kaç ay baktınız gidip yardımcı oldunuz mesela görümceye, eltiye ya da kvye? Sorumluluğu 2 erkek yıkmış görümceye neden yapmıyor neden etmiyor. Onun annesiyse eşinin de annesi diyemiyor mu abisine, abi ablam bakmak istemiyorsa zorlamanın alemı yok, çocuk sizin siz de bir hal çaresi bulun annemi çok yormayın gelsin evine o da diye. Hizmetçi bellemişsiniz resmen görümceyi. Yapmak zorunda modunda herkes. Kardeşler, eltiler hepsi görümcenin yapacağı işe bakıyor. O gidince ortalık toz duman. Ne güzel memleketmiş orası.

Annesnn yuku neden gorumceme yklms olsn ki ? Gorumcemlk bi durum yok kv eltmn evnde kalior ve cocugna bakuor daha dogrusu bakamuor gorumcem yardm ediordu asagiya inip smdi gorumcem buraya geldi kadn orda tek basina o cocukla bas gelemeyecek esmn kizdi nkta bu en azndqn eltmn annesi gelene kadar annemi orda birakmasaydi dior.. Eltm ve kaynm bakici parasi vermemek icin ise hala yasli kadini orda tutup cocuklarinq baktiriyorlar
Yazınızı çözmek için uğraştım epeyce. Lütfen biraz daha özenli yazarsak iyi olur.
Şimdi gelelim konuya, görümceniz yardım ediyormuş ama bırakmış. Eşiniz bu durumdan rahatsızsa eltinizin annesi gelene kadar annesinin yanına kendisi gitsin. İlla görümceniz mi kalmak zorunda? Anlamadığınız nokta bu. Ailelerde illaki birine yıkılmak zorunda mı bu iş.
Eltiyle kaynınız daha suçlu iken illa görümcenin suçlanması neden yahu.
Konu başlığına bakar mısınız "görümcem hasta annesini bırakıp buraya gelmiş" yahu kadın hastaysa görümce bakmadıysa, eşiniz için de annesi bu kadar önemliyse bi zahmet kendi bakıversin. Şimdiye kadar kadın zaten yeterli yardımı yapmış. Biraz nefes alsın değil mi?

Bazen insanlari anlamak ne güç.

Esinizin kardesine kizmaya ne hakki var. Cocuklarini almis memlekete gelmis. Cocuguna bakilan elti ve kardese laf yok. Onlar bakici bulsun ya da elti işten ciksin .
Siz resmen görünce yi kotuleyecek yer ariyirsunuz.

Merak ettim sana ve ailene nasil kötülükler yapabilir neden bu kadar korkuyorsun

ya ağzınız yoku bişe derse verin cevabını gönderin muhattap olmayın eşinixfr biliyormu ne mal olduklarını ztn boşverin

Yav kadın surda gorumcesini çekiştirecekti hiç fırsat vermemişsiniz site ahalisi.
O da farkına vardı giybetine karşılık bulamayacaginin "eşim uzuluyor"a çevirdi. :))
Üzülmeyin konu sahibi eşiniz üzüntüden olmez. Çok üzülüyorsa "savulun ulan, anam karı bundan böyle benimle" desin. Öyle millete esip gürlemekle olmaz o is.
Gelelim fitne fücur gorumceye. Madem eşiniz de farkında bir şeyler yapacağının bu neyin korkusu kuzum? Gulun gecin.
Zira eşinizin yanında da böyle konuşuyorsanız kv yakinda yanınıza gelir zaten. Ben sizin de buna evet diyeceginizi hiç sanmıyorum.

Gece gece hala soktaym aklim mantigim almior bu olayi benim. Gorumce ve eltim ile yasadigim sorunlardan bahsetmstm sizlere eski konumda.
Eltim ve gorumcem ist. Yasiolar gorumcem normalde her sene yazin 3 ay buraya geliyor cocuklarla yasadmz sehire ,etlmde 15 gun gelior yillik izninde.
Eltimgl buradan ev aldilar kredi cekmeden borc aldilar .akraba es dost ..
2 yasinda cocuklari var. Cocuklarina ilk 1 yil gorumcem bakti sonra birseyleri bahane ederek bakmayi birakti. Altli ustlu oturuyorlar bu arada. Ama gorseniz can ciger kuzu sarmalarrrr !!! Gecen sen birlkte tatile bile gttiler bir olup beni dislaip selam vermediler Ben kotu gelin oldm.. Onlar pek iyi oldular..ama ne hikmetse cocugna bakmayi birakti
Daha sonra donusumlu olarak kv ve eltimin annesi oraya giderek idare etmeye basladi. en son kv gtmisti 3 aydir orada kv hasta pankison hastasi kendine hayri yok.. Sadece cocugun basinda duruyor oglu ise 1 de gidior oglen markette calisior 1 den sonra gorumcem inior altini ustunu degistiriyordu. Yemek yedieiordu
Gorumcemn cocuklari ile oynuordu annesi gelene kadar. kv min tek basina bakmasi yedirmesi icirmesi munkun degl zaten surekli titriyor.. Sadece yoldas . oda gorumcem bakmadi icin .
Bugun esm bana ablam gelmis cocuklarda dedi.!!!
Nasil yani dedimm..
Bende anlamadm cocuklar durmuor diyerek gelms annemi orda birakmis o kadin o cocuga tek basina nasil bakacak hic mi dusunmedi annemi birakti geldi die cok sinirlidi.
Annesile konusms annesnde ccani skknms
Oglum iyice bunaldm cocuk hic durmuo pesinden kosamiorm halim iyice kotu ablanda gitti cocuklar durmadi ben gelemedm cocuga bakacak kmse yk ortada birakamadm demis ..
eltmn annesi eylule kadar gtmez ekin harman zamani..
gorumcem bu kadar mi memleket sevdalisi ?,hayir yani hasta anneni birakacak kadar ne vardi burda ? Neden geldn benm aklm almior
Cocuklarinin okulunu bahane gostererek eltimin cocugna bakmadi..
Cocuklar skldı diyerek buraya geldi annesini birakti
Esim kaynmla konsms; benm annem zaten hasta abi siz napiosnz bu kadn orda nasi yapacak sizin cocukla tek basina nasil bas edecek ,derdine nolmsda gelms anneme brsey olsun hepinizi yakarim demis..
gorumceme karsida cok ofkeli.. Annesi icin cok uzuluyor zaten onlarn bana yaptiklarina karsin tepkisini koymsti ve 1 yildir bacisi ile konusmuor
Kp zaten bana gelmiordu bir haftadir kizi gelecegi icinmis demekki..
Smdi benm anlamadgm bu kadn annesini birakip gelecek kadar derdi neydi memleketine ?
Eltimin cocugunu neden idare etmedi
Hadi aralarnda birsey oldu diyelm ki ama annesi hasta nasil olrda birakir gelir ?
Smdi buraya geldi ortaligi karistiracak rahat durmayacak bana aileme zarar verecek kp dusman edecek bize ben ne yapmalym bu kadina karsi? Kv cocuga tek basina bakamaz mumkun degil bu kadin napmaya calisiyor ?
Bu arada esm ackca yuzume soyluyor ablqm geldi smdi yuvamada huzur vermck aagzimzn tadini kaciracak sennde benimde farkindaym dior

Bu durum bu olaylar beni ilgilendirmio kim naparsa yapsn umrumda degl ama esm karalarbagladi annesi icn cok uzuluyor
Anmem cocuga bakamaz tek ablam neden geldi annem neden izn verdi dior abim neden ses etmedi dior bende birqk onlar dusunsn diorm beni dinlemiyor cani skkn sinirlive bana cocuguma yanstiyor yoksa vay gormcem gelms vay kv tek bakamior vay eltm sole beni zerrw ilgilendirmior
Çocuğu kreşe versinler madem anneyi bi tek senin koca düşünüyor onun da elinden bişey gelmiyor. Yapılacak tek şey çocuk kreşe gidecek ona da yok derlerse ya bakıcı tutsunlar yada elti işten çıksın dursun çocuğunun başında.

Aslnda gerilmedm sadece merak ettgm hasta anneini orada bir basina birakip gelecek kadar derdine neoldu ?
Annesn cocugw bakmayacagini blior ve annesnn durumu gt gide kotulesiyor hastaligi ilerlior
Eltin isi birakip cocuguna baksin bence gorumcen kalmak zorunda degil

Çocuğu kreşe versinler madem anneyi bi tek senin koca düşünüyor onun da elinden bişey gelmiyor. Yapılacak tek şey çocuk kreşe gidecek ona da yok derlerse ya bakıcı tutsunlar yada elti işten çıksın dursun çocuğunun başında.
şimdi bakıcı tutmuyorlar eltm zaten asgari ücretle calışıyor bu durumda istanbul gibi bir yerde 1000 tl bakcııya gidecek ki ev aldılar borc ödüyorlar..
kreşe zaten gönderemiyor 800 tl asagı kreş yokmş öle diyolar..
kv cocuguda götürelim biizm orda bakalım siz gelene kadar demiş.. yok ben cocugumu gönderemem dayanamam demiş.. insanları resmen zor durumda bırakıyolar eşimin zoruna giden..
ablasının annesinin cocugna bakmayacanı bildiği halde orda bırakıp gelmesi.. bunu idrak edemiyor köpürüyor delleniyor..
ve eklemeye devam ediyor burayada o bızı karstrmaya geldi ama bu sefer fırsat vermeyeceğim dior

Okumakta güçlük çektim :110:
Görüşmeyin görümceyle
zaten görüşmeyecegm aksam telden girdiğim için baya karısık yazmsm şimdi bilgisayardan girince fark ettim..
eşimde görüşmeyecek.. gitmeyeceğim yanına bunca yaptılarından sonra dior ama bu sefer kp yanınada gidilmeyecek nasıl olacak bilmiyoruz..

X