görümcem başa bela...

gizem00

..
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2011
297
0
kızlar ben evleneli daha 1 sene olmadı. benim bir görümcem var. boşanmışş şimdi ailesiyle yaşıyor. biz eşimin ailesinden uzakta yaşıyoruz. geçen gün bize geldiler. tabi görümcemin gidebileceği yer olmadığı için oda onlarla. 15g gündür bizdeler ve kafayı yemek üzereyim.görümcemin biraz akli problemleri var. ilk başta anlam veremiyordum ama şimdi öle olduğuna kesin kanaat getirdim.

kaynanam Allah var. her işi yapar. oturmaz ben çalışan biriyim işten gittiğimde yemeğim hazır olur. yemekten sonra beraber kaldırır yıkarız. ama görümcem kıçını kaldırıpta ben bu evde misafirim bu kız işten geldi yoruldu demez. ( üstüne üstlük birde hamileyim )

hatta geçen gün işten gelmişim üzerimi değiştim. mutfakta kayınvalidemle ymek hazırlıyoruz. neyse buda geldi bende zannediyorum ki oda bi iş yapacak. dolaptan bi tane portakalı aldı. soydu. gitti içerde yedi onu hayvan gibi. tabi sofra hazır biz koyduk önüne sonra yine kaldırırken yine aynı şeyler.

2 haftadır bendeler. misafirliği mi kalır bu işin. daha misafir gibi elindeki şeyi bile bana verir al koy die.

ailesi ona hiçbişey demiyor. en ufak bişey dese ortalığı yıkyor. yani psikolojisi bozuk bi insan.

beni acayip kıskanıyor. evde sürekli beni izler. dik dik baktığını kaç defa yakaladım. o bana baktıkça rahatsız oluyroum. neyse artıko bana baktıkça bende ona bakıyorum sonra suratını çeviriyor. ben çevirince yine bakıyor dik dik yicekmiş gibi. kendisi evde oturan birisi nerdeyse 150 kilo vardır. beni kıskanıyor. ben makyaj yapıyorum die. dün oda gözüne kalem sürmüş. ruj sürmüş. oje falan yapmış görmelisiniz çok komik ya.. şebek gibi olmuş.

neyse dün biraz rahatsızdım. her taarfım ağrıyor. vucüdüm çok kırgın. hamile olunca hiçte dayanılmıyor. benim beklediğim ilgiyi anlatmama gerek yoktur zaten. neyse dün gittiğimde yemek hazırdı. oturduk yedik. ama elim ayağım tutmuyor. zor yedim. sonra babasının yemeğinin içinden ( affedersiniz ama ) kıl çıkmış. ben görmedim tabi. bu kız babasının yanında oturduğu için görmüş. birden öğürmeye başladı sofrada. ilk başta anlamadım. yemek boğazında kaldı zannettim. anneside anlamadı ilk başta. sonra babası anlattı kıl çıktıda ondan yapıyor die. kızım kalk sofradan lavaboya git diyorlar. sofrada öğürmeye devam ediyor. sonra bi daha öğürme bidaha öğürme.. hiç sofradan kalkayım bunların midesi bulanır falan yok. ben zaten hamileyim. midem hassas.

neyse çatalı bıraktım. midem almadı yemeği. ben dahil hiçbriinin. azar azar yemeğe çalıştım yinede.

ben kendimi biraz halsiz hissetiğim için erkenden yattım. bunlar daha oturuyor.

lavaboya kalktım gece. ve o ara şeytana uydum. sesleri geliyordu. dinleyim dedim acaba neler konuşuyrolar die. bayağı bi dinledim. sonra konu buraya geldi. babası diyodu karnım acıktı bişey yiyemedim die. sonra ona demeye başladılar senin yüzünden hamile kız bişey yiyemedi. niye kalkmıyorsun sofradan ayıp senin yaptığın die kızmaya başladılar. sonra bu delirdi. benim hakkımda saydıkça sayıyor yok ben tabağı çarpmışım sofrayada. gelirse benim yüzüme o tabağı çarparmış. annesine diyo sen önce gelinine bak. bidilik boyu var( bodur demek istiyor ).o yemedi tabağı sforaya çarptı. valla gidersem o tabağı suratına çarparım onun falan filan. die. bağırdıkça bağırıyor. neyse bende gittim odaya. duyduklarım yetti. kapıyı açıp hadi kimin yüzüne çarpıyosun çarpta görelim demeyi o kadar çok istedim ki. misafirler dedim. kendime engel olamam ağzıma geleni söylerim dedim. girmedim yanlarına. dinlediği anlarlar die.

akli probelmeleri var biliyorum anlayışlı olmaya çalışıyroum ama nereye kadar bilemiyorum. şuanda bile yazarken sinirlendim bi kaşık suda boğmak istiyorum nerdeyse. kime anlatsam görmemeye çalış, o yokmuş gibi davran diyolar ama yapamıyorum. yemin ederm ağzını yüzünü dağıtasım var okdara nefret ediyorum... ya kızlar daha anlatsam neler neler...

bana bir akıll verin ne olur.. napmamgerekir nasıl davranmam gerekir.çok zor bi durum kimseyi kınamıyorum küçümsemiyorum ama hazmedemiyorum.doğru yolu gösterin bana. ben kimseyi kırmak üzmek istemiyorum...

(etrafımdaki insanlar hamilesin bak çok zıt gitme çocuğun ona benzer diyorlar. aman Allah korusun yarabbim. )

Öncelikle bebeğiniz hayırlı olsun. Allah tamamına erdirsin. Görümcenizin misafir gibi davranma konusunda bir şey diyemeyeceğim ama şunu da söylemeden geçemeyeceğim. Kimseyi küçümsemiyorum demişsiniz ama görümceniz için kullandığınız tabirler inanın hiç hoş değil... Bir bayana hiç ama hiç yakışmıyor.

enazından.k.validenler senin tarafında, anşayışlı insanlar..
görümcenin de şımarık olduğunu düşünüyorum..
psikolijik durumu kullanıyor,ilgiyi kendine çelmeye çalışıyor..
sen yine büyüklerinin hatrına bişey söyleme,söylesen daha da ortalığı alevlendirecek görümce..
k.validenle paylaşsan..

bence onun hareketlerini görmezden gel
akli dengesi bozuk demişsin ya...boşver gitsin..

Nasıl tabirler kullandıklarınız öyle.
Herkes size hizmet etmeye mecbur değil hamile olsanız dahi. Evet masada yaptüığı çok kötü ama aklında problem olduğunu biliyorsunuz
Üstelik kayınvalideniz size yardımcı oluyor.
Görümceniz de mecbur olduğu için gelmiş.
Yapsa, yardımcı olsa iyi de, bu şekilde hakaretvari kelimeler kullanmanız çok yakışıksız doğrusu

Son düzenleme:
Öncelikle bebeğiniz hayırlı olsun. Allah tamamına erdirsin. Görümcenizin misafir gibi davranma konusunda bir şey diyemeyeceğim ama şunu da söylemeden geçemeyeceğim. Kimseyi küçümsemiyorum demişsiniz ama görümceniz için kullandığınız tabirler inanın hiç hoş değil... Bir bayana hiç ama hiç yakışmıyor.

2 HAFTADIR okadar çok doluyum ki. artık nefret derecesine dönüştü. bu aklıma geldikçe çıldırmak üzereyim şimdi. siz benim bide akşam evde yaşadıklarımı düşünün. her akşam ayrı bir tarane bıktım artık..ç

enazından.k.validenler senin tarafında, anşayışlı insanlar..
görümcenin de şımarık olduğunu düşünüyorum..
psikolijik durumu kullanıyor,ilgiyi kendine çelmeye çalışıyor..
sen yine büyüklerinin hatrına bişey söyleme,söylesen daha da ortalığı alevlendirecek görümce..
k.validenle paylaşsan..

kayınvalidemle paylaşsam da ne değişir ki. o böyle böyle. sen alttan al. alınma dediklerine diyecekler.

görümcen kaç yaşında senden küçükmü bence eşinle paylaşmalısın görümcenin hareketlerini davranışlarını abisiyle ilişkileri nasıl

Gorumcenıze karsı kullandıgınız tabırı begenmedım hamılelıgın verdıgı hassasıyet yada anlık sınır dıye duusunuyorum...15 gundur sızın evdeler bıraz daha dayan ne kadar daha kalacaklar ? Ben yerınızde olsam cok rahat davranırdım cunku kayınvalıden ve kayınbaban senın hakkında ıyı seyler dusunuyorlar hem bak kızlarına karsı bıle senı savunmuslar...Gorumcen ne yapsaa sen gayet rahat karsılaa...Bencee bu bır ınsanı sınır etmeye yetıyorr fazlasıylaa hmdee...

2 HAFTADIR okadar çok doluyum ki. artık nefret derecesine dönüştü. bu aklıma geldikçe çıldırmak üzereyim şimdi. siz benim bide akşam evde yaşadıklarımı düşünün. her akşam ayrı bir tarane bıktım artık..ç

Bakın burada kimse yaşadıklarınızı bilemez, anlayamaz. Haklı da olabilirsiniz. Hamilesiniz ve çalışıyorsunuz. Kayınvalideniz ne güzel ki size yardım ediyor. Görümcenizin boşandığını söylüyorsunuz. Çocuğu var mı bilmiyorum ama boşanmaya bağlı olarak travma yaşıyor olabilir. Hatta yardıma bile ihtiyacı olabilir. Ben sadece bir kadın olarak kullandığınız tabirleri hiç hoş bulmadım. Siz kendinize yakıştırıyor musunuz bu sözleri? Bırakın yardımcı olmasın, misafir gibi davransın ne kaybedersiniz ki...

Görümcenin kendisiyle sorunlari var galiba ve bu yuzden seni kiskaniyor..

valla az bile söylediklerin , ben olsaydim yerinde onun soylediklerini duyduktan sonra rezil ederdim onu orda.
sofrada yaptigina gelince igrenclik zaten , ugrasilmaz bosver. Sen keyfine bak , o senin sinir oldugunu gorunce
daha cok yapar abuk subuk seyler , takma ne yapiyorsa yapsin , catlasin kiskancligindan...

Herkes size hizmet etmeye mecbur değil hamile olsanız dahi. Evet masada yaptüığı çok kötü ama aklında problem olduğunu biliyorsunuz
Yapsa, yardımcı olsa iyi de, bu şekilde hakaretvari kelimeler kullanmanız çok yakışıksız doğrusu

affedersiniz.hakaret etmek değilde ne bileyim.. ya kimseye bişey anlatamıyorum.. sinirlerim had safada...

hepinizden özür dilerim. kötü kelimeler kullandığım için. kendime engel olamadım.

Tas tamamen icimden gecenleri yazmissin.

Bakın burada kimse yaşadıklarınızı bilemez, anlayamaz. Haklı da olabilirsiniz. Hamilesiniz ve çalışıyorsunuz. Kayınvalideniz ne güzel ki size yardım ediyor. Görümcenizin boşandığını söylüyorsunuz. Çocuğu var mı bilmiyorum ama boşanmaya bağlı olarak travma yaşıyor olabilir. Hatta yardıma bile ihtiyacı olabilir. Ben sadece bir kadın olarak kullandığınız tabirleri hiç hoş bulmadım. Siz kendinize yakıştırıyor musunuz bu sözleri? Bırakın yardımcı olmasın, misafir gibi davransın ne kaybedersiniz ki....

kayınvaliden yardımcı olduğundan, kendini iş yapmak zorunda hissetmiyordur..
daha kaç gün kalacaklar ki? çoğu gitmiş azı kalmış..dayanmışsın ,bişey deme artık bari..

affedersiniz.hakaret etmek değilde ne bileyim.. ya kimseye bişey anlatamıyorum.. sinirlerim had safada...

hepinizden özür dilerim. kötü kelimeler kullandığım için. kendime engel olamadım.

Hamilesiniz. Lütfen dikkat edin kendinize.
Bir evladınız olacak sizin de. Kınamayın, küçük görmeyin.
Portakal yerken hayvan gibi demişsiniz ya. İçim acıdı.
Besbelli aklının kıtlığı üstelik bu kızcağızın.
Anne ve babası da farkındalar ve kızlarının yaptıklarını telafi etmek için ne kadar da çabalıyorlar değil mi?
Üstelik bunu sizin yüzünüze karşı yapmıyorlar. Siz yokken de kızlarını ciddi şekilde uyarıyorlar.
O insanlar için hiç olmazsa sabretmeye çalışın. Eminim onlar sizden daha çok üzülüyorlardır böyle evlatları olduğu için.
Biraz hoşgörü.. Biraz sabır...
Bu kelimelerin yanlışlığını farkettiğinize göre bu siz değilsiniz.
Eminim gittikten sonra üzüleceksiniz de yaptıklarınıza düşündüklerinize.
Sağlıkla alın bebeğinizi kucağınıza. Allah hayırlı evlat etsin inşallah

valla az bile söylediklerin , ben olsaydim yerinde onun soylediklerini duyduktan sonra rezil ederdim onu orda.
sofrada yaptigina gelince igrenclik zaten , ugrasilmaz bosver. Sen keyfine bak , o senin sinir oldugunu gorunce
daha cok yapar abuk subuk seyler , takma ne yapiyorsa yapsin , catlasin kiskancligindan...

rezil ettikten sonra eline ne geçerdi?
akıl hastası birinin seviyesinemi düşecektin?
o zaman ondan hiç bi farkın olmazdı ki

kayınvaliden yardımcı olduğundan, kendini iş yapmak zorunda hissetmiyordur..
daha kaç gün kalacaklar ki? çoğu gitmiş azı kalmış..dayanmışsın ,bişey deme artık bari..

doğru, yani kaynana yapıyorsa kızıda yapmak zorunda değil ki, belkide oda zor bi dönemden geçiyor ve en az bir hamile kadın kadar hassastır üstelik psikolojiside bozuk

Ne yapardınız gerçekten merak ettim.
Aklını çok iyi kullanamayan birine.
Anacağı babacığı bu kadar geline yardımcı olmak isterken.
Sonuçta neler olurdu bir de onu söyleseniz?

X