görümcem başa bela...

valla az bile söylediklerin , ben olsaydim yerinde onun soylediklerini duyduktan sonra rezil ederdim onu orda.
sofrada yaptigina gelince igrenclik zaten , ugrasilmaz bosver. Sen keyfine bak , o senin sinir oldugunu gorunce
daha cok yapar abuk subuk seyler , takma ne yapiyorsa yapsin , catlasin kiskancligindan...

Az bıle mı soyledıklerı ?
Kayınvalıdesı ve kayınbabasının yanında rezzıl etsee ne olacaktı pekı ?
Yardımcı olmadınız hıc konu sahıbıne bence bu tur bır yaklasımla........

valla az bile söylediklerin , ben olsaydim yerinde onun soylediklerini duyduktan sonra rezil ederdim onu orda.
sofrada yaptigina gelince igrenclik zaten , ugrasilmaz bosver. Sen keyfine bak , o senin sinir oldugunu gorunce
daha cok yapar abuk subuk seyler , takma ne yapiyorsa yapsin , catlasin kiskancligindan...

Ne yapardınız bayağı merak ettim.

Hamilesiniz. Lütfen dikkat edin kendinize.
Bir evladınız olacak sizin de. Kınamayın, küçük görmeyin.
Portakal yerken hayvan gibi demişsiniz ya. İçim acıdı.
Besbelli aklının kıtlığı üstelik bu kızcağızın.
Anne ve babası da farkındalar ve kızlarının yaptıklarını telafi etmek için ne kadar da çabalıyorlar değil mi?
Üstelik bunu sizin yüzünüze karşı yapmıyorlar. Siz yokken de kızlarını ciddi şekilde uyarıyorlar.
O insanlar için hiç olmazsa sabretmeye çalışın. Eminim onlar sizden daha çok üzülüyorlardır böyle evlatları olduğu için.
Biraz hoşgörü.. Biraz sabır...
Bu kelimelerin yanlışlığını farkettiğinize göre bu siz değilsiniz.
Eminim gittikten sonra üzüleceksiniz de yaptıklarınıza düşündüklerinize.
Sağlıkla alın bebeğinizi kucağınıza. Allah hayırlı evlat etsin inşallah

ya ben kimsenin arkasından konuşmak istemiyorum. evime gelmişler. güler yüzlü olayım. anne baba diyorum. güleyim eğleneyim istiyorum..

her onlara gittiğimde bu stressle gidiyorum. çünkü hoşlanmıyorum alışamadım.

inanırmısınız bilmem ama geçen sefer onlara gideceğimizde bi kaç gün kalıcaz. Allah'a dua ettim. Allah'ım ne olur içimdeki bu siniri al. onları sevmemi sağla die. neyse giitik oraya. yemin ederim gelirken hiç gelmek istemedim biraz daha kalsam üzülmezdim yani.... hiç görmedim onun yaptıklarını hiç batmadı gözüme.

ama şimdi hamileliğin verdiği psikolojiden dolayı herşey batıyor gözüme.

Hamilesiniz. Lütfen dikkat edin kendinize.
Bir evladınız olacak sizin de. Kınamayın, küçük görmeyin.
Portakal yerken hayvan gibi demişsiniz ya. İçim acıdı.
Besbelli aklının kıtlığı üstelik bu kızcağızın.
Anne ve babası da farkındalar ve kızlarının yaptıklarını telafi etmek için ne kadar da çabalıyorlar değil mi?
Üstelik bunu sizin yüzünüze karşı yapmıyorlar. Siz yokken de kızlarını ciddi şekilde uyarıyorlar.
O insanlar için hiç olmazsa sabretmeye çalışın. Eminim onlar sizden daha çok üzülüyorlardır böyle evlatları olduğu için.
Biraz hoşgörü.. Biraz sabır...
Bu kelimelerin yanlışlığını farkettiğinize göre bu siz değilsiniz.
Eminim gittikten sonra üzüleceksiniz de yaptıklarınıza düşündüklerinize.
Sağlıkla alın bebeğinizi kucağınıza. Allah hayırlı evlat etsin inşallah

bununla ilgili birşey geldi aklıma...

benim dayım küçükken, 4-5 yaşındayken at tepmiş, tam anlının ortasından çakmış nalını
o darbe yüzünden ilkokula gitmeye başladığında dayım hep sınıfta kalıyormuş, zeka geriliği yapmış onda
amcasıda devamlı gerizekalı gerizekalı diye sesleniyormuş ona
neyse dedem özel olarak dayımla ilgilendi, özel muamele gördüğü okullara gönderdi, doktorala götürdü tedavi ettirdi dayım düzeldi ama o amcanın kızı 12 yaşına geldiğinde araba çarpı, beyni dağıldı ve şu an 55 yaşlarında ama hala zekası 12 yaşında bi çocuk gibi, beyni çok hasar gördü..
kimseyi hastalığı yüzünden küçük görmemeli çünkü yarın öbür gün ne olacağı belli olmaz

ya ben kimsenin arkasından konuşmak istemiyorum. evime gelmişler. güler yüzlü olayım. anne baba diyorum. güleyim eğleneyim istiyorum..

her onlara gittiğimde bu stressle gidiyorum. çünkü hoşlanmıyorum alışamadım.

inanırmısınız bilmem ama geçen sefer onlara gideceğimizde bi kaç gün kalıcaz. Allah'a dua ettim. Allah'ım ne olur içimdeki bu siniri al. onları sevmemi sağla die. neyse giitik oraya. yemin ederim gelirken hiç gelmek istemedim biraz daha kalsam üzülmezdim yani.... hiç görmedim onun yaptıklarını hiç batmadı gözüme.

ama şimdi hamileliğin verdiği psikolojiden dolayı herşey batıyor gözüme.

Şöyle düşünün. Eşiniz ve ailesi çok utanıyor ve üzülüyorlardır bu duruma. Sizden bekledikleri sadece biraz hoşgörü.
İdare et derken zaten evet biz durumu biliyoruz, kabullenmekten başka çaremiz yok. Sen de bize yardımcı ol demek.
İnşallah doğum zamanınızda bu problemler olmaz.
Hamilelik sıkıntılıdır ama lohusalık daha da sıkıntılıdır.
Anlayış göstermeye çalışırsanız belki alışırsınız da...

affedersiniz.hakaret etmek değilde ne bileyim.. ya kimseye bişey anlatamıyorum.. sinirlerim had safada...

hepinizden özür dilerim. kötü kelimeler kullandığım için. kendime engel olamadım.

tamammm....özürleriniz kabul edildi

Ne yapardınız bayağı merak ettim.

Yani O seyleri duyduktan sonra hic birsey olmamis gibi donup arkami gidemezdim her halde.
Bana uygun degil yediremem kendime . girer odaya hic birsey yapmasam dahi kendimi bir gösterirdim.
aksi halde uyuyamazdim gece ! Konu sahibi hic birsey yapmadigi soylemedigi icin sinir küpüne dönmüs zaten
icine ata ata.

Gercekten elini vicdanina koy ve düsün insani olabilir seni kiskaniyorsa bosanmis bir kadin,illahi kötü niyetine baglama:KK31:

bak sende anne olacaksin Allah nasip ederse,yazik oda bir insan ve sen bilemezsin hic yüzde yüz onun icinde ne firtinalar kopuyor....inan bana sen fazla sana karsi dogrultulmus bir sey olarak görme onun bu halini:KK34:

icini ferrah tutmaya calis!!

bende annemin babamin evinde pek is yapmiyorum evlenip ayrildiktan sonra!!

ama eskiden...... yapardim...yani demem o ki anlamaya calis onu ve o tür tabirleri ne olursun birdaha kendi icinden bile söyleme...

bununla ilgili birşey geldi aklıma...

benim dayım küçükken, 4-5 yaşındayken at tepmiş, tam anlının ortasından çakmış nalını
o darbe yüzünden ilkokula gitmeye başladığında dayım hep sınıfta kalıyormuş, zeka geriliği yapmış onda
amcasıda devamlı gerizekalı gerizekalı diye sesleniyormuş ona
neyse dedem özel olarak dayımla ilgilendi, özel muamele gördüğü okullara gönderdi, doktorala götürdü tedavi ettirdi dayım düzeldi ama o amcanın kızı 12 yaşına geldiğinde araba çarpı, beyni dağıldı ve şu an 55 yaşlarında ama hala zekası 12 yaşında bi çocuk gibi, beyni çok hasar gördü..
kimseyi hastalığı yüzünden küçük görmemeli çünkü yarın öbür gün ne olacağı belli olmaz

Ben de çok inanırım tatlım böyle şeylere.
Çünkü bu kızın tercihi değil. Yaptıklarının farkında da değil.
Ve anne babanın da tercihi değil. Kabullenmek ve hoşgörü göstermek gerekiyor.
Ve sevgiyle birçok halledilebiliyor.
Belki o kız farkında sevilmediğinin. Tepki veriyor. Biraz ilgi görse, biraz yakınlık belki uysallaşabilir. Farklılaşabilir

Yani O seyleri duyduktan sonra hic birsey olmamis gibi donup arkami gidemezdim her halde.
Bana uygun degil yediremem kendime . girer odaya hic birsey yapmasam dahi kendimi bir gösterirdim.
aksi halde uyuyamazdim gece ! Konu sahibi hic birsey yapmadigi soylemedigi icin sinir küpüne dönmüs zaten
icine ata ata.

kendinimi gösterecen?
güldürme beni...

Ben de çok inanırım tatlım böyle şeylere.
Çünkü bu kızın tercihi değil. Yaptıklarının farkında da değil.
Ve anne babanın da tercihi değil. Kabullenmek ve hoşgörü göstermek gerekiyor.
Ve sevgiyle birçok halledilebiliyor.
Belki o kız farkında sevilmediğinin. Tepki veriyor. Biraz ilgi görse, biraz yakınlık belki uysallaşabilir. Farklılaşabilir

evet...buda bir allah vergisi işte..
hem psikolojisi bozuk hemde 150 kilo hemde boşanmış, kolay değilki
üstelik aileside gelini savunmuş, hani ailede geline yükleseydi neysede böyle bi durumda yok ortada

öncelikle tebrik ederim allah analı babalı büyütsün bebeğinizi,ben görümcenizin öyle iş yapmamasına çok takılmadın açıkcası kimse kimseye hizmet etmek zorunda değil sonuçta kayınvalideniz var o varken kayınvalidiye düşermi bilmem ama sonuçta işinizden geldiğinizde yemeğinizi yapan biri var görümcenizin masada yaptığı görgüsüzlük bırakın muhatap olmayın derim o da eşinden boşanmış belli piskolojik sorunları var kimbilir neler düşünüyordur hayatında ne fırtınalar kopuyordur ondan biraz anlayış derim muhatap olmayın bırakın hem zaten aileside size destek oluyor bence olayı alevlendirmeyin hamilelik hormanından dır zaten bu kadar stres birde tabi evde okadar misaifr ağırlamak insanı ister istemez strese sokuyor benim kendi ailem uzakta geldiklerinde belli bir süreden sonra benim kendi ailem bile olmasına rahmen sıkıyor insanı evin düzeni şaşıyor mutfağımda bir tek ben olmak isterim ama geçicek bu günler sabredin nasılsa memlekete gidecek az sabır

evet...buda bir allah vergisi işte..
hem psikolojisi bozuk hemde 150 kilo hemde boşanmış, kolay değilki
üstelik aileside gelini savunmuş, hani ailede geline yükleseydi neysede böyle bi durumda yok ortada

Ya kızlar Allah yukarda annesinin babasının yaptıklarını inkar edemem. söylüyorlar kalk sende yap yardım et die. ama o kalkmıyor. bazen kalkar yapar.

amaan boşver...

etkisiz faktör olduğu için bu kadar sivrilmeye çalışıyor.

siz olgun karşıladıkça o daha da delirecek. ailesi de ona daha fazla tepki gösterecektir. hiiiç ama hiiç takmayın.

inadına iyi davranın. o çatladıkça çatlasın.

eşiniz ve ailesi tarafından takdir toplamanız onu zaten yeterince çıldırtacaktır.

kızlar ben evleneli daha 1 sene olmadı. benim bir görümcem var. boşanmışş şimdi ailesiyle yaşıyor. biz eşimin ailesinden uzakta yaşıyoruz. geçen gün bize geldiler. tabi görümcemin gidebileceği yer olmadığı için oda onlarla. 15g gündür bizdeler ve kafayı yemek üzereyim.görümcemin biraz akli problemleri var. ilk başta anlam veremiyordum ama şimdi öle olduğuna kesin kanaat getirdim.

kaynanam Allah var. her işi yapar. oturmaz ben çalışan biriyim işten gittiğimde yemeğim hazır olur. yemekten sonra beraber kaldırır yıkarız. ama görümcem kıçını kaldırıpta ben bu evde misafirim bu kız işten geldi yoruldu demez. ( üstüne üstlük birde hamileyim )

hatta geçen gün işten gelmişim üzerimi değiştim. mutfakta kayınvalidemle ymek hazırlıyoruz. neyse buda geldi bende zannediyorum ki oda bi iş yapacak. dolaptan bi tane portakalı aldı. soydu. gitti içerde yedi onu hayvan gibi. tabi sofra hazır biz koyduk önüne sonra yine kaldırırken yine aynı şeyler.

2 haftadır bendeler. misafirliği mi kalır bu işin. daha misafir gibi elindeki şeyi bile bana verir al koy die.

ailesi ona hiçbişey demiyor. en ufak bişey dese ortalığı yıkyor. yani psikolojisi bozuk bi insan.

beni acayip kıskanıyor. evde sürekli beni izler. dik dik baktığını kaç defa yakaladım. o bana baktıkça rahatsız oluyroum. neyse artıko bana baktıkça bende ona bakıyorum sonra suratını çeviriyor. ben çevirince yine bakıyor dik dik yicekmiş gibi. kendisi evde oturan birisi nerdeyse 150 kilo vardır. beni kıskanıyor. ben makyaj yapıyorum die. dün oda gözüne kalem sürmüş. ruj sürmüş. oje falan yapmış görmelisiniz çok komik ya.. şebek gibi olmuş.

neyse dün biraz rahatsızdım. her taarfım ağrıyor. vucüdüm çok kırgın. hamile olunca hiçte dayanılmıyor. benim beklediğim ilgiyi anlatmama gerek yoktur zaten. neyse dün gittiğimde yemek hazırdı. oturduk yedik. ama elim ayağım tutmuyor. zor yedim. sonra babasının yemeğinin içinden ( affedersiniz ama ) kıl çıkmış. ben görmedim tabi. bu kız babasının yanında oturduğu için görmüş. birden öğürmeye başladı sofrada. ilk başta anlamadım. yemek boğazında kaldı zannettim. anneside anlamadı ilk başta. sonra babası anlattı kıl çıktıda ondan yapıyor die. kızım kalk sofradan lavaboya git diyorlar. sofrada öğürmeye devam ediyor. sonra bi daha öğürme bidaha öğürme.. hiç sofradan kalkayım bunların midesi bulanır falan yok. ben zaten hamileyim. midem hassas.

neyse çatalı bıraktım. midem almadı yemeği. ben dahil hiçbriinin. azar azar yemeğe çalıştım yinede.

ben kendimi biraz halsiz hissetiğim için erkenden yattım. bunlar daha oturuyor.

lavaboya kalktım gece. ve o ara şeytana uydum. sesleri geliyordu. dinleyim dedim acaba neler konuşuyrolar die. bayağı bi dinledim. sonra konu buraya geldi. babası diyodu karnım acıktı bişey yiyemedim die. sonra ona demeye başladılar senin yüzünden hamile kız bişey yiyemedi. niye kalkmıyorsun sofradan ayıp senin yaptığın die kızmaya başladılar. sonra bu delirdi. benim hakkımda saydıkça sayıyor yok ben tabağı çarpmışım sofrayada. gelirse benim yüzüme o tabağı çarparmış. annesine diyo sen önce gelinine bak. bidilik boyu var( bodur demek istiyor ).o yemedi tabağı sforaya çarptı. valla gidersem o tabağı suratına çarparım onun falan filan. die. bağırdıkça bağırıyor. neyse bende gittim odaya. duyduklarım yetti. kapıyı açıp hadi kimin yüzüne çarpıyosun çarpta görelim demeyi o kadar çok istedim ki. misafirler dedim. kendime engel olamam ağzıma geleni söylerim dedim. girmedim yanlarına. dinlediği anlarlar die.

akli probelmeleri var biliyorum anlayışlı olmaya çalışıyroum ama nereye kadar bilemiyorum. şuanda bile yazarken sinirlendim bi kaşık suda boğmak istiyorum nerdeyse. kime anlatsam görmemeye çalış, o yokmuş gibi davran diyolar ama yapamıyorum. yemin ederm ağzını yüzünü dağıtasım var okdara nefret ediyorum... ya kızlar daha anlatsam neler neler...

bana bir akıll verin ne olur.. napmamgerekir nasıl davranmam gerekir.çok zor bi durum kimseyi kınamıyorum küçümsemiyorum ama hazmedemiyorum.doğru yolu gösterin bana. ben kimseyi kırmak üzmek istemiyorum...

(etrafımdaki insanlar hamilesin bak çok zıt gitme çocuğun ona benzer diyorlar. aman Allah korusun yarabbim. )

Ne kadar nefret var içinizde böyle ...
Size değil ama görümcenize çok üzüldüm ..
O'nu bakışları ve hareketlerıyle sureklı aşağılayan bir insanın evınde kısa surede olsa mecburen kalmak zorunda olması kotu ..
İnşalah birdaha sizin hakare ve kucumsemelerınıze maruz kalmaz.
Allah yardımcısı olsun..

Şuan işteym karşımda 3 tane müşteri bekliyo ve gülmemek için zor tutuyorum kendimi :)))) Tabirlere çok güldm :)))

yazdıklarından sonra şimdi kendinize gelmiş,siniriniz biraz hafiflemiş gibi...çünkü söylemlerinizden bende rahatsız oldum,
boşanmış ve hayvan gibi portakal yeme sözlerinizdeki ima inanın hoş değil neyse farkına varmışsın sende...
tamam onun davranışları hoş değil ama belliki problemleri var ama annesi ,babası idare ediyor bak evine geldiğinde
kayınvaliden yemek yapıyor,hazırlıkda yardımcı ...
bu kızı onlar ne yapsın eve mi kilitlesinler? Allah onun da yardımcı olsun zor yaşadıklarını kimse bilemez,
bir de sürekli hamileliğini öne sürmüşsün tamam hassas bir süreç ama hastalık değildir hamilelik.

X