Görümceeee 🫠

Baya size yapılan şeyleri yapıyorum ama geliyorlar bunun daha üstü zaten benim sizle bir problemim var demek olur, o noktaya neden getireyim ki. İlk okuduğumda aha bu benim dedim. Tabi yine siz daha iyi bilirsiniz biz yazdığınız kadarına yorum yapıyoruz.

Aynen kardeşim için susacağım . Ama lafı da sokarım gibi .en azından kardeşime derim o iletir . Çok garip bi iletişim ağları var
Muhattabinizla konusun, kardeşimize söylerseniz eşiyle ters düşerse evlerine huzursuzluk vermenin anlamı yok. Siz gideceksiniz onlar kalacak.

Konu ilginç geldi yorum yapmadan duramadım. Gelininiz gamsız ve genel olarak umursamayan biri gibi geldi...Hayata ve insanlara bakışı böyle..Gece 2 de geldiğinde "hiçbirşey olmamış gibi çok neşeliydi" dediniz. Muhtemelen yakınsınız ve kardeşiniz de evde diye "onlar beraber otururlar" diye düşündü...Sizi misafir olarak görmedi...Bana sorsanız ben asla yapmam, yapamam..Ama bazı insanlar böyle..Siz şimdi kendiniz de "eve geç geleceğim ve hiçbirşey olmamış gibi neşeli davranacağım, öylesine böyle" dediniz ya..Emin olun bunu hiç anlayacağını ve buna takılacağını sanmıyorum...Yalnız böyle olmak isterdim, hayattan tat alan ve eğlencesine düşkün, kimseyi takmayan biri, böyleleri uzun yaşar (Allah bilir).

Yok yok severiz cidden ama rahat bi kişilik diyelim ya .
Mesela ben kaynanadan hiç haz almam hatta arkadaşlara şey derdim .
Yurtta nöbet olayı var ki nöbet tutmayı hiç sevmem .
Eğer o gün kaynanam gelirse yer degiselim vs diye takılırdim.

Gittiniz mi merak ettim sonuç ne

Yok ya hiç sanmıyorum ben bunu .
Muhattabinizla konusun, kardeşimize söylerseniz eşiyle ters düşerse evlerine huzursuzluk vermenin anlamı yok. Siz gideceksiniz onlar kalacak.

Evet kesinlikle böyle biri . Misafir olarak görmesin zaten ama yine de garip geldi mesela
Gıttınızmı bende merak ettım
Evet ..
şöyle ki çocukları alıp bi restauranta gitmiş bizde oraya gittik , normal konuştuk hoşgeldiniz n’aptınız filan gayet sıcak. Gayet hiç bişey olmamış gibi iyi dedim bende. Hiç akşamdan konuşmadık . Sonra çıktık eve geldik kardesimle markete gittiler şimdi o kadar .

Kirilmakta haklısın asla haksizsin diyemem ama sahibinin hatrina köpeğe laf etme derler (tesbihte hata olmaz)

Yangına körükle gitmeyelim diyorum fakat yani sizi hiçbir şekilde ağırlamadı öyle mi?

Helal olsun kadına tam gelincilik yapmış..

Bu düşünceler yüzünden misafir çağırıyorum, kimseyede gitmiyorum.
Hersey dört dörtlük olmak zorunda değil. Akışına bırakın biraz nedir bu mükemmel ağırlamak ağırlanmak derdi?

Bence kötü düşünmeyin.
Aranız gayet iyiymiş normalde,o da bu samimiyete dayanarak sizi davet etmiş. Büyük ihtimalle alkolü kaçırınca iyice gevşedi ve ortamı bırakmak istemedi.
Buna benzer bir durum yaşadım.
Kayınvalide plansız geldi bir gün.Önceden arkadaşlarla planımız vardı ben eğlencenin dozuna kapılıp içtikçe içmişim.Gece 2-3 kolumda üç kişi, kapıda hacı kayınvalidem ve karşıdan alkol kokan ben
Bu konuda ne ben kusura bakmayın dedim ne o konusu açtı.Tamam ben davet etmemiştim zaten ama yine de böyle bir durum yaşanmasını istemezdim.

Belki planlaması erken dönmek üzereydi ama olmadı.Sabah ayık kafayla ayıp oldu diye düşünmüş olabilir ama çekindiği için uzatmayalım kapansın mantığı gütmüş olabilir.Ya da çok samimiyseniz kırılacağınızı düşünmemiş olabilir.
Neticede kardeşiniz evdeymiş onun da geç oldu yol yorgunusunuz yatakları hazırlayalım siz dinlenin,bende birkaç saate X'i almaya giderim.Sabahta şöyle güzel bir kahvaltıya otururuz gibi bir konuşma yapabilirdi. Süreci o da yönetememiş.
Müsait bir zamanında çağırması uygun olurdu tabii ki ama illa altında bilinçli yapılmış bir kötülük ya da art niyet aramayın derim.

Hersey dört dörtlük olmak zorunda değil. Akışına bırakın biraz nedir bu mükemmel ağırlamak ağırlanmak derdi?
Ben güzel ağırlamayı severim huyum bu aynısını bekliyorum dediğim en önemli nokta samimiyet , yoksa herkes aynı tutumu göstermek zorunda değil ama beni eşşek yerime koyana da el açacak değilim …

Evin sahibi evde olsa daha iyi değil mi? Bu dört dörtlük mu oluyor. Evde yemek yok aç kaldık filan demiyor evde olsa daha iyi oluyordu diyor he önceden konusulmasa okey haberli birşey yani benim planım var diyebilirdi. Bı zahmet evine gittiğimiz kişi evinde olsun isteriz. Demiyor ki evi pis, sofra kurulmamış , yemek konmamiş vs geç geldi diyor yani bu konu bahsettiğiniz şeyle aynı değil.
Ama aralarındaki dinamikleri onlar yaşıyor tabiki

Benim yazdığım şeyle sizin yazdığınız şeyin alakası yok. Kişinin yorumuna cevap verdim ben konu sahibinin konusuna değil.
Kişi diyor ki 'ben geleni mükemmel ağrılarım, öylede karşılık beklerim' bende diyorum ki hersey mükemmel olmak zorunda değil kasmayın bu kadar. Konu sahibine değil yorumum.

Dikkat etmemişim kusura bakmayın :) tabiki mükemmel olmak zorunda değil bend ekatiliyorum biraz fazla zorluyoruz kendimizi böyle dusununce

dün akşam dışarı çıktık gayet eğlendik sonra çorbacıya gittik , diyor ki dün gece de buraya geldik adam tanımasa bari saat geçti ki biz onları beklerken onlar çorbacıya gitmiş bi de .
Sadece kardeşine bakıp kafa salladım , sonra gelin toparladı işte Ayşe çok ısrar etti filan ,
Yaaaa dedim bizde gözümüzün birini kapıda birini yatakta bıraktıydık beklerken sizi dedim
Sonra konu değişti:)

İyiyiz ama

Anlatımlarınızdan yola çıkarak bence bu saygısızlık. Çok ciddi sebebi yoksa hiç güzelleme yapamayacağım.

Hani ortada bir emrivaki olur eyvallah,tavır yapsa haklı. Ama bu ne böyle ya hu?

Ben, bizim gelinin bir tanesini aşırı severim, o da öyle sever. Evine destursuz gitmem. Beni çagırsa ve böyle yapsa son gidişim olur.

Hadi gelin düşüncesiz, bari kardeşiniz 2 çarşaf verseydi. Ne kadar sevsek bile biz nerden bilelim çarşafı nerde? Hangisini kullandırtacak? İnsan, eniştesinin utanır, yeğenlerine acır. Yoldan gelmişler diye dinlemelerini sağlar.

Eşim, iznim olmadan kimseyi davet etmez. Görümcem gelse ve ben evde olmasam ilk başta eşim tavrını koyar, haklıda yani. Bu insanlar aç mı? Yorgun mu?

Valla sizi bilmem ama ben mesafe koyardım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…