GÖRÜMCE SORUNSALI.

Sizin de eşinizin de ablasının da çok ciddi bir ahlak sorunu var
Kumam gibi ha bunu söyleyip birde gülen insan ahlaksızdır

Sizin de eşinizin de ablasının da çok ciddi bir ahlak sorunu var
Kumam gibi ha bunu söyleyip birde gülen insan ahlaksızdır
makara yaptım Allah aşkına gülün geçin,kendisi yarıştırıyor benimle kendini o yüzden kumam gibi dedim.he ayrıca eşim sapık gibi yorum yapmışsınız da kendisi 17 yaşlarında öpüyormuş o şekilde ablasını çok sever ablasını çünkü.Şuan 30 yaşında yanlarında şortla bile oturmaz,ablaları temizlik yapsın rahat etsinler diye bile dışarı çıkar.Bence sizin zihniyetiniz ahlaksızca.

Ben onlardan öyle bir beklentiye girmedim,aksine onlar bana hep biz onun annesi gibiyiz onu biz büyüttük dediler.Beni kaynana bil diyen de o.He ayrıca elimle bezle dolaşmadım😂 görümcemin abartmasaydı o,onun yorumunu yazmıştım buraya.Sahiden bezle dolandığımdan değil.Yani çocuğu dolaptan gıdayı getirdi halının üstüne döktü,ne yapmayalım gidene kadar bekletme
Ya siz kimsiniz ki derken? Ben eşimin karısıyım.Kusura bakmayacaklar onlar şu saatten sonra ben evimin kapısını kapattığımda dış kapının dış mandalı olarak kalıyorlar.Ben sevgilisi değilim karısıyım.Bunlar benim evliliğimi etkiliyor huzursuz ediyor ve bilinçli zarar verip kavga çıkarıyorsa bastıra bastıra söylüyorum görüşmeyecekler.İnsnaları delirtip dellendirip,karşılarına geçip sen kötü bir insansın demek moda oldu valla.Kimse durduk yere böyle mesafe almak istemez.
Onlarda dış kapının dış mandalı değil , başta neden bilendiniz anlatmıyorsunuz ki , kıskandılar bende görüşmelerini kestim diyorsunuz sonra işler çığrından çıkmış. Bu platformda denge diye bişey yok herkes kocayı kapma peşinde hem eş ailesi hem gelin paylaşamıyorlar adamı sizde de bu durum var . Kendinize öyle çok güvenip kocam da kocam diye gezmeyin eşiniz çok etki altında kalan bi adam dahası laf taşıyor zannediyor musunuz sizin dediklerinizi ablalarına anlatmıyor ? Niye size bilendiler ? Belki başta eşiniz sizden laf taşıdı . Bu mesele de hiç küçük değil paylaşılamayan erkek rolünü seviyor olabilir.

Çok keskinsiniz , çocuklar evi dağıtıyor diye gelmesinler demek ne demek , hiç yumuşak aklı başında davranmıyorsunuz , sütten çıkmış ak kaşık değilsiniz kabul edin.

Biraz orta yolu bulmaya çalışın bi durun bakalım gözlemleyin neler oluyor , müdahale etmeyin.

Ahhh ahh,siz anlatınca o ağlayan kadını kendim aklıma geldim.1.5 senedir bende çok çaba verdim,maaşından 1 tl bile kalmazdı evi ben geçindirdim.Şuan çok şükür tüm borçlarını göz önünde kapattık,borç sahiplerini aradık onay aldık kapandığına dair.1 tl bile kalmadı.Bankaları aradık teyit ettik borç olmadığına dair.Şuan eşimin maaş hesabı bende,maaşı olduğu gibi benim hesabıma atıyor.Başka banka hesabı yok,amcam bankada görevli sorgulattırdım ne borç ne de başka hesap çıkmadı.Ayriyetten nakit taşıyor sadece üstünde artık.Çok şükür rabbime o ağlayan kadına içim parçalandı,ne hissettiğini öyle iyi anlıyorum ki.Şuan sarılasım geldi ona.Rabbim yardımcısı olsun,naptılar peki borcu?
Bir bankanın 200 borcunu biz kapattık kadının 200 lük bileziği varmış o gitti kalanı da bi arabaları var zamanında güç bela aldıkları o satılıp verilecek ama piyasa durgun arayan bile yokmuş. Sırf o kadın için verdik o parayı zaten geri dönmeyeceğini tahmin ederek verdik. Ama bence bitmeyecek tekrar edecek inşallah yanılıyorumdur.
Bak ben 12 senelik evliyim tahminen de senden büyüğüm sana bir abla tavsiyesi. Ablaları kafandan çıkart. Eşinle hiçbir şey konuşma. O sana bir şey anlatırsa “ bana anlatma hayatım sen anlatınca ben kinleniyorum siz kendi aranızda çözün “ de. Ona ablaları hakkında yorum yapma.
Biraz akışına bırak bu kadar nişan döneminden başlayan olaylar silsilesini kafanda kurup kurup büyütme

makara yaptım Allah aşkına gülün geçin,kendisi yarıştırıyor benimle kendini o yüzden kumam gibi dedim.he ayrıca eşim sapık gibi yorum yapmışsınız da kendisi 17 yaşlarında öpüyormuş o şekilde ablasını çok sever ablasını çünkü.Şuan 30 yaşında yanlarında şortla bile oturmaz,ablaları temizlik yapsın rahat etsinler diye bile dışarı çıkar.Bence sizin zihniyetiniz ahlaksızca.
Ne makarası be bunun makarası mı olur
Aynı karında büyümüş aynı anadan babadan doğmuş iki kardeş, siz diyorsunuz kumam gibi, makara mı bu, çok mu komik size göre, ben bunu dile getirmeyi bırak aklımdan bile geçirmem
Evet sapık, ablası da sapık siz de sapıksınız
Yaş git gide düşüyor, ha gayret şimdi 17 yaşına düştü birkaç mesaj sonra 10 yaşına sonra 5 yaşına düşecek
Şortla oturunca ne oluyor? Kendi zihniyetiniz ortada ahlak yok ahlak
Yok şortla oturmaz yok temizlik yaparlarken yanlarında durmaz, neden? Neyin önlemi bu, neyden kaçış?
Aklından içinden neler geçiyor ki bu önlemler? Ne oldu da temizlik yaparken ablalar kardeşlerinin yanında rahat edemiyor?

Onlarda dış kapının dış mandalı değil , başta neden bilendiniz anlatmıyorsunuz ki , kıskandılar bende görüşmelerini kestim diyorsunuz sonra işler çığrından çıkmış. Bu platformda denge diye bişey yok herkes kocayı kapma peşinde hem eş ailesi hem gelin paylaşamıyorlar adamı sizde de bu durum var . Kendinize öyle çok güvenip kocam da kocam diye gezmeyin eşiniz çok etki altında kalan bi adam dahası laf taşıyor zannediyor musunuz sizin dediklerinizi ablalarına anlatmıyor ? Niye size bilendiler ? Belki başta eşiniz sizden laf taşıdı . Bu mesele de hiç küçük değil paylaşılamayan erkek rolünü seviyor olabilir.

Çok keskinsiniz , çocuklar evi dağıtıyor diye gelmesinler demek ne demek , hiç yumuşak aklı başında davranmıyorsunuz , sütten çıkmış ak kaşık değilsiniz kabul edin.

Biraz orta yolu bulmaya çalışın bi durun bakalım gözlemleyin neler oluyor , müdahale etmeyin.
Siz çok fazla üstüme gelerek tek taraf tutarak yorum yapıyorsunuz,benim yazdıklarımı tam okumamışsınız.Ben çocuklardan dolayı değil ablasının soktuğu laflardan dolayı böyle yapmaya devam ederse gelmesini istemiyorum dedim.Ki bu çok doğal,her davet ettiğimde çocukları evde oturulmayacak hale getiriyorlar sıkıntı yok deyip topluyorum neyse diyorum üstüne bir de laf sokuyor.Kızın öz ablası bile bu durumdan rahatsız ve evine gelmesini istemiyor.Kendi ablası da mı terbiyesiz o zaman evinde istemiyor diye.He bu arada benim de çocuğum var.Daha 1 kere bile kimsenin evinde kimseyi rahatsız etmedim,etmesine müsade etmedim daha doğrusu.Geliyorsa çocuklarına hakim olmayı bilsin mesela bende toplamak zorunda kalmayayım.Bu yaramazlıklar öyle oyuncak dağıtmaya benzemiyor,bilmeden etmeden üstüme geliyorsunuz.Klozet fırçasını her yere sürmek nedir? Dolaptan tarhanayı alıp odanın her yerine dökmek nedir? Hepsini geçtim tv’ye kumanda fırlatmak nedir,savaş mı yapıyoruz evde.He dış kapının dış mandalı olmak istemiyorsalar eğer hadlerini bilecekler.Karışılıklı had bilinirse sorun olmaz.Ama onlar her şeyi yapıp,her lafı söyleyip benim alttan almamı bekliyorlar yok öyle öncedendi o.Zamanında onu da yaptım kimse iyiliğin kıymetini bilmedi.O yüzden çok alttan alttım bu hale geldik.Mümkünse yargılamadan önce insanların ne yaşadığını anlamaya çalışın.Siz de az değilsiniz diyorsunuz ya evet az değilim ama bunlara göre az kalıyor benim tepkilerim.

Ne makarası be bunun makarası mı olur
Aynı karında büyümüş aynı anadan babadan doğmuş iki kardeş, siz diyorsunuz kumam gibi, makara mı bu, çok mu komik size göre, ben bunu dile getirmeyi bırak aklımdan bile geçirmem
Evet sapık, ablası da sapık siz de sapıksınız
Yaş git gide düşüyor, ha gayret şimdi 17 yaşına düştü birkaç mesaj sonra 10 yaşına sonra 5 yaşına düşecek
Şortla oturunca ne oluyor? Kendi zihniyetiniz ortada ahlak yok ahlak
Yok şortla oturmaz yok temizlik yaparlarken yanlarında durmaz, neden? Neyin önlemi bu, neyden kaçış?
Aklından içinden neler geçiyor ki bu önlemler? Ne oldu da temizlik yaparken ablalar kardeşlerinin yanında rahat edemiyor?
Temizlik yaparken ablaları açık giyiniyor normalde kapalılar,şort askılı giyiyorlar.İlla her detayı vermem mi lazım.Gerçekten şaka gibisiniz,neyin yaşı düşecek pardon da.17-18 yaşlarında dedim zaten.Gerçekten komiksiniz,aklımdan böyle bir şey geçirmedim.Böyle düşündüren o,kendi ağzıyla söylüyor ablası zaten.Kuman mıyım ben senin diyor bana,ben onu kıskanıyor muşum.Yani ablası sokuyor bunları aklıma,ben böyle bir benzetme yapmıyorum durduk yere.Kardeşi herhalde oturup ablaları temizlik yaparken sapık gibi onları izlemiyor.Nasıl bir zihniyettesiniz pes yani,hani biz kadınlar derin temizlik yaparken soyunur dökünürüz ya sıcakta eşim de durmuyor yanlarında rahat etsinler diye kapalı oldukları için.Şaka gibisiniz !!!

Bir bankanın 200 borcunu biz kapattık kadının 200 lük bileziği varmış o gitti kalanı da bi arabaları var zamanında güç bela aldıkları o satılıp verilecek ama piyasa durgun arayan bile yokmuş. Sırf o kadın için verdik o parayı zaten geri dönmeyeceğini tahmin ederek verdik. Ama bence bitmeyecek tekrar edecek inşallah yanılıyorumdur.
Bak ben 12 senelik evliyim tahminen de senden büyüğüm sana bir abla tavsiyesi. Ablaları kafandan çıkart. Eşinle hiçbir şey konuşma. O sana bir şey anlatırsa “ bana anlatma hayatım sen anlatınca ben kinleniyorum siz kendi aranızda çözün “ de. Ona ablaları hakkında yorum yapma.
Biraz akışına bırak bu kadar nişan döneminden başlayan olaylar silsilesini kafanda kurup kurup büyütme
Kabul ediyorum ben çok takıntılıyım ama kafaya takılmayacak gibi de değil ki,gerçekten çok üzülüyorum böyle yapmalarına.Herkes burda beni görümce düşmanı ilan etti neler yaşadığımı bilemezken.Bu kadar zor zaman geçirdim 1 kere bile nasılsın diye aramadılar beni,hepsini geçtim kocamı doldurmaları da çabası.Ben kötülük görmesem kötü düşünmem.Kim ister eşinin ailesiyle kötü olmasını,buradakiler öyle bir yargılıyor ki.Allah başa vermesin gerçekten.

Kabul ediyorum ben çok takıntılıyım ama kafaya takılmayacak gibi de değil ki,gerçekten çok üzülüyorum böyle yapmalarına.Herkes burda beni görümce düşmanı ilan etti neler yaşadığımı bilemezken.Bu kadar zor zaman geçirdim 1 kere bile nasılsın diye aramadılar beni,hepsini geçtim kocamı doldurmaları da çabası.Ben kötülük görmesem kötü düşünmem.Kim ister eşinin ailesiyle kötü olmasını,buradakiler öyle bir yargılıyor ki.Allah başa vermesin gerçekten.
Aramadılarsa sen de arama,sormadılarsa sende sorma. Eşimi dolduruyorlar diyorsun da bu konuda elle tutulur bir şey yok ki. Eşin sana gelip kötü bir şey dememiş ki. Adam hem sana kötü bir söz söylemiyor hem sen adamı kardeşlerinden ayırmak istiyorsun insanların buna tepki vermesi normal değil mi ?

Aramadılarsa sen de arama,sormadılarsa sende sorma. Eşimi dolduruyorlar diyorsun da bu konuda elle tutulur bir şey yok ki. Eşin sana gelip kötü bir şey dememiş ki. Adam hem sana kötü bir söz söylemiyor hem sen adamı kardeşlerinden ayırmak istiyorsun insanların buna tepki vermesi normal değil mi ?
Ama ben durduk yere uzak durmasını istemiyorum ki,ortada belli başlı sebepler var.Çocugumu kocamı sürekli tek davet ediyorlar,beni dışlıyorlar.Sürekli benimle ve ailemle ilgili sorular sorup kocamı dolduruyorlar.Nispet yapar gibi resimler paylaşıyor laf sokmalı göndermeler yapıyorlar.Eşime de bazen kötü davranıp bazen iyi davranıyorlar.Bir ara onunla da konuşmadılar,tehdit ettiler.Eşinin dediklerini yaparsan seni sileriz diye.Arada bırakıyorlar adamı,ben de bu şekilde tehdit eden bu şekilde kötü davranan insanlarla görüşmesini istemiyorum zarar veriyor bize.Ben normal bir ilişkileri olsa da istemesem tamam kötü niyetli olurum ama zaten kötü niyet gören benim,ne yapmam gerekiyor bu durumda tepeme çıkaramam ki.

Ama ben durduk yere uzak durmasını istemiyorum ki,ortada belli başlı sebepler var.Çocugumu kocamı sürekli tek davet ediyorlar,beni dışlıyorlar.Sürekli benimle ve ailemle ilgili sorular sorup kocamı dolduruyorlar.Nispet yapar gibi resimler paylaşıyor laf sokmalı göndermeler yapıyorlar.Eşime de bazen kötü davranıp bazen iyi davranıyorlar.Bir ara onunla da konuşmadılar,tehdit ettiler.Eşinin dediklerini yaparsan seni sileriz diye.Arada bırakıyorlar adamı,ben de bu şekilde tehdit eden bu şekilde kötü davranan insanlarla görüşmesini istemiyorum zarar veriyor bize.Ben normal bir ilişkileri olsa da istemesem tamam kötü niyetli olurum ama zaten kötü niyet gören benim,ne yapmam gerekiyor bu durumda tepeme çıkaramam ki.
Tamam da adam öyle böyle ablalarını kabul etmiş. Sen tamamen arayı açmak isteyerek adamı arada bırakmıyor musun sence ? Bırak çocuğunla kocanla tek görüşmek istiyorlarsa görüşsünler canına minnet sen de çık gez alışveriş yap bi kahve ısmarla kendine bi arkadaşınla buluş. Eşine de söyle anlatmasın orada konuştuklarını olsun bitsin

Bende bende valla merak edılecek gibide degıl . Sacmalık coluk cocuk işi gibi😂😂
Merak etmeyin o zaman😂😂
Eşiniz 4 5 yaşlarındayken mi olmuş öpme mevzusu 17 yaşındayken mi?
ya herkes sapık ilan etti de olay böyle değil benim eşimle görümcemin arasında 10 yaş kadar yaş var,eşimi ablası büyütmüş sözde ona çok bakmış.Eşimde küçüklükten beri ablasına düşkünmüş,4-5 yaşlarındayken ablasını öperken fotoğrafı varmış.Ablası anlattı bunu bana,benimle öyle fotoğrafı var dedi.Ben de olabilir peki napayım dedim.17-18 ergen yaşlarında da ablasını çok sevdiği için yanağından boynundan öpermiş kardeşçe sapıkca değil.Ablası da bunu çocuğu gibi gördüğü için sorun görmemiş.Ama eşim artık büyüdüğü için öperken rahatsız olmaya başladım dedi,öpmüyorum o yüzden o zamanlar küçüktüm dedi.Ablası da bunu bana bağlıyor senin yüzünden öpmemeye başladı diyor.Bu arada eşimle biz çok erken yaşta tanıştık.O zamandan beridir benim yüzümden öpmüyormuş o buna inandırmış kendini.Kardeş kardeşi boynundan öpebilir diye düşünüyor ablası.Yani şuan eşim rahatsız olmasa kendisi öpmek istese gitse öpse bişey demez.Ama eşim rahatsız olduğunu söyledi.

Eşimin ablaları sürekli benim onları kıskandığımı iddia ediyor.Abilerinin eşiyle de bu yüzden görüşmüyorlar,yengeleri de kıskanıyormuş bunları.Mesela eşim bana kolye almıştı,alırken ablasına söylemiş.Yolda denk geldik eşimin yanında haberi yokmuş gibi davrandı,aaa bu ne bakayım,kolye mi,altın mı dedi.Eşim aldı dedim,haberim yok dedi.Eşim de abla söyledim ya sana dedi,mesela eşim benle resim paylaşıyor senin sadece karın mı var neden sadece karınla resim paylaşıyorsun diyorlar.Eşim istedikleri bir şeyi yapmasın,hemen karın izin vermediye getiriyorlar lafı.Eşim bana telefon aldı ablaları da hemen aynısından aldı.Eşim benim yanıma otursun,karın kıskanıyor o yüzden bizim yanımıza oturmuyorsun diyorlar.Çocuğumuz doğdu toplasam 3 ya da 4 kere görmeye gelmişlerdir.Bizimle hiç bir şey yapmazlar ama benim ailemle gittiğimiz zaman da sinirden kudururlar.Neden senin ailenle daha çok görüşüyorsunuz biz ailesi değil miyiz diye.E çağırdığımız zaman gelsinler o zaman.Şimdiye kadar verdiğim değerin zerre karşılığını görmedim.Eşimle beni kıskandırmaya çalışıyorlar,beni dışlayıp sadece onunla samimi oluyorlar ya aşırı itici gözüküyorlar sinir oluyorum.Eşim aslında benim üstüme gelmiyor hiç ablaları yüzünden ne desem yapıyor Allah için ama onlara karşı mesafe alamıyo tamamen,yani mesafeli ama maalesef tam bir mesafe söz konusu değil.Sadece telefonda konuşuyorlar.Birbirlerine gidip gelme durumları yok..Ben sadece bir şey olduğunda eşimin beni onlara karşı savunmasını,ezdirmemesini,mesafesini koruyabilmesini istiyorum.Eşime bunu nasıl anlatabilirim.Eşim bana ben onların ne olduğunu çok iyi biliyorum dedi,onlarla birlikte ben büyüdüm dedi.Zaten samimi değilim diyor ama bana göre onlar sanki eşimi kendi taraflarına çekmeye çalışıyor gibime geldi.Böyle sorunlar yaşayanlar nasıl çözüm buluyorlar ya?
Hepsini okudum ama sana hak verdigim ve vermedigim noktalar var bu arada benzer olaylardan bende muzdaribim ve sadece su sonuc cikiyor haddini bilmeyen insanlar senin sinirlarini olcmek icin bayagi hadlerini aşmislar ama sendeki hata da esinin ailesini oldugu gibi kabul etmemek surekli yorum yapmissin (yani insan oyle yapmaz vs gibi .) Ama hic beklentin yerine gelmemis baktin gelmiyor o halde beklentiyi birakip mesafe koymalisin onlarla anlasmanin tek yolu onlarin emrine girmek olur sen anlasmak yerine kendi sinirlarini cizip aile butunlugune bakmalisin . Birde evet ailen gercekten cok fedakar davranmis ama bu fedakarligin fazlasi da eniste beyi tembellige iter kendini cok kasmaz yani sen sikayetine devam ettikce esinin ne yapayim ablalarimin huyu boyle deme ihtimali artar . Ve seninde ailene fazla bagimli oldugunu hissediyorum sende cekirdek aile olarak ayrismak yerine damadi yani eniste beyi ailene dahil etme caban var ama dedim ya bence herseyin fazlasi zarar oluyor orta yollu olmak en iyisi Allah yardimcimiz olsun.

Temizlik yaparken ablaları açık giyiniyor normalde kapalılar,şort askılı giyiyorlar.İlla her detayı vermem mi lazım.Gerçekten şaka gibisiniz,neyin yaşı düşecek pardon da.17-18 yaşlarında dedim zaten.Gerçekten komiksiniz,aklımdan böyle bir şey geçirmedim.Böyle düşündüren o,kendi ağzıyla söylüyor ablası zaten.Kuman mıyım ben senin diyor bana,ben onu kıskanıyor muşum.Yani ablası sokuyor bunları aklıma,ben böyle bir benzetme yapmıyorum durduk yere.Kardeşi herhalde oturup ablaları temizlik yaparken sapık gibi onları izlemiyor.Nasıl bir zihniyettesiniz pes yani,hani biz kadınlar derin temizlik yaparken soyunur dökünürüz ya sıcakta eşim de durmuyor yanlarında rahat etsinler diye kapalı oldukları için.Şaka gibisiniz !!!
Siz herkesi kandırabileceğinizi mi sanıyorsunuz?
Yemiyoruz hanımefendi çırpınmayın
Kardeşler arasında sınır nedir hepimiz biliyoruz, kız ve erkek kardeşlerin birbiri yanında askılıyla şortla durmasının herhangi bir sakıncası yok, ister kapalı olsun ister açık saçmalamayın artık ya
Benim de abim var, yanında askılıyla şortla dururum bikiniyle denize gireriz neden çünkü o benim abim mahremim
Eşim de abi, kızkardeşlerinin yanında şortla oturur, sokakta da şortla oturur, kardeşleri eşimin yanında temizlik yapmaya askılıyla şortla durmaya çekinmez çünkü eşimden bir sapıklık görmediler, eşimde onlar temizlik yaparken kaçmaz oturup onlarla sohbet de eder kalkıp yardım da eder çünkü sapık değil.
İlk mesajda 20 li yaşlardaki adam 17 yaşına düştü
17-18 yaş küçükmü, masum bir yaş mı? 17-18 yaşında istese çocuğu olur siz neyi normalleştiriyorsunuz

Hepsini okudum ama sana hak verdigim ve vermedigim noktalar var bu arada benzer olaylardan bende muzdaribim ve sadece su sonuc cikiyor haddini bilmeyen insanlar senin sinirlarini olcmek icin bayagi hadlerini aşmislar ama sendeki hata da esinin ailesini oldugu gibi kabul etmemek surekli yorum yapmissin (yani insan oyle yapmaz vs gibi .) Ama hic beklentin yerine gelmemis baktin gelmiyor o halde beklentiyi birakip mesafe koymalisin onlarla anlasmanin tek yolu onlarin emrine girmek olur sen anlasmak yerine kendi sinirlarini cizip aile butunlugune bakmalisin . Birde evet ailen gercekten cok fedakar davranmis ama bu fedakarligin fazlasi da eniste beyi tembellige iter kendini cok kasmaz yani sen sikayetine devam ettikce esinin ne yapayim ablalarimin huyu boyle deme ihtimali artar . Ve seninde ailene fazla bagimli oldugunu hissediyorum sende cekirdek aile olarak ayrismak yerine damadi yani eniste beyi ailene dahil etme caban var ama dedim ya bence herseyin fazlasi zarar oluyor orta yollu olmak en iyisi Allah yardimcimiz olsun.
Keşke herkes sizin gibi mantıklı yorum yapsa,insanlar laf sokup yargılamanın derdinde.Bazıları görümce düşmanı ilan etti,bazıları fesat ilan etti.Bazıları azarladı beni,ama kimse derdimi anlamadı derken sizin gibiler anladığı için çok mutlu oldum.Diyorum ya sadece yaşayan anlar,yaşadığınız için anlamanız çok normal.Çok teşekkür ederim ben fazla takıyorum kafama galiba,ama onlar da çok fazla üstüme geliyorlar.Ne yapacağımı bilemez hale geldim artık.

X