GÖRÜMCE SORUNSALI.

Bu kadar uzun yazmaya gerek var mıydı gerçekten? Kim baştan sona okuyacak bu kadar yazılanları 🫠
Okuduğum kadarıyla siz uzak durmaya çalışıyorsunuz güya ama hepte bir beklenti içersindesiniz başından beri.
Kendi babaları vefat etmiş görümcelere baba güzellemesi yapmanız yanlış. Kim olsa rahatsız olur, o süreçte nişanlısiniz daha üstelik.
Onlarda da tuhaflıklar var kesinlikle ama sizde uzak duracak gibi değilsiniz. Uzak dururken bile öyle yapmadılar, böyle yapmadılar diyorsunuz. Beklentim yok demeyin sakın bal gibi de var, hep öpmüş ama umduğunuzu bulamamışsınız.
Eşiniz de ablalarindan uzak duramaz tamamen,aranızda o taraf bu taraf çekilip duruyor.

Tamamını okumadım ama ablaları sizin düğün, evlilik masraflarınıza neden destek olsunlar ki..evlenmeyi biliyorsanız masraflarınızı da bi zahmet eşinizle beraber karşılayın..
Ben zaten masraf karşılasınlar demedim,tamamen okumadığınız için anlamamışsınız iyi ki de destek olmadılar.Mümkünse bana 50 krş bile geçmesin,mesela şu ablaları çok kıskanç.Ve bunu asla kabul etmeyip sanki kıskanç olan benmişim gibi davranıyorlar.Büyük yengeleriyle de bu sebepten küsler,onu da sen abimi bizden kıskanıyorsun diye dık
Ama anlattığın kadarıyla eşinin mesafe koymasına bu kadar takılacağın bir durum yok ki. Adam zaten aradaki teraziyi koruyor gibi görünüyor. Bence sen olması gerektiğinden fazla düşünüyorsun bu konuyı
hayır eşim bu mesafeyi koruyamıyor samimi olmuyor ama eşimi arayıp neden gelmiyorsun neden gitmiyorsun karın yüzünden mi felan diye boguyorlar o da mecbur arada kalıyor açık açık mesafe koyduğunu söyleyemiyor,kitleniyor onlara karşı.Anlatmak istediğim bu aslında onları bizden uzak tutabilecek tek kişi eşim.

Bu manas destanından hallice yazıyı okuyabilene helal olsun. Hanımefendi derdinizi bin tane ayrıntıya boğmadan özetleyerek anlatırsanız çok daha fazla yorum alırsınız. Okuduğum yere kadar yorum yapayım bu toyluklarınızı yaşınıza veriyorum, yorum istemişsiniz yorum yapmışlar beğenmemişsiniz. Ayrıca nişanlanan sizsiniz. Evlenecek olan sizsiniz. Anne baba dahi bir şey yapmaya mecbur değilken abladan beklemek çok gereksiz. Son cümlenizi de okudum ona istinaden yazayım bu insanlardan uzak tutamazsınız çünkü onlar kardeşler. Et tırnaktan ayrılmaz. Siz istiyorsanız uzak durun ama eşiniz için yapacak bir şey yok.

Ama eşimi bana karşı dolduruyor ve huzur vermiyorlar,eşim eve geldiğinde sürekli kavga ediyoruz onların yanına her gittiğinde kavga ediyoruz çünkü dolduruyorlar.Buraya geldiğinden karının haberi var mı,ne yani bişey demiyor mu,biz biliriz tabi kesin bişey demiyordur gibi yorumlar yapıyorlar eşime.Ayar oluyorum bende.Görüşmelerini istemiyorum nasıl engel olabilirim onu da bilmiyorum.

Okudum okudum baktım ne zaman bitecek diye ama bir destan yazmışsın yani ne uzattın be ablacım. Görümcelerinle görüşme bitsin gitsin offf amma darlamış konun!

Son düzenleyen: Moderatör:
Gerçekten bazıları beni yanlış anlamış da,anlatamadım tam kendimi.Ben bunlardan düğün için felan beklentiye girmedim ama insan hani ablası olarak başında bir büyüğü olarak en azından telefon açmaz mı? Düğün zamanı ne yapılır ne edilir diye.Düğüne 1 gün kala anneme telefon açıp yapacak bir şey var mı demişti.Her şeyi benim ailem yaptı,eşime de anne babalık yaptılar.Bunlar yapmadıkları gibi benim ailemin yaptıklarını da hazmetmediler.Anatamadım bir türlü yahu🙈

Acmaz.30 yaşinda adamin başinda buyuk mu lazim? Hem milleti başiniza toplamayi seviyorsunuz bisey desinler, arasinlar vs istiyorsunuz hem de soylenen seylerden verilen fikirlerden memnun kalmiyorsunuz.
Biz de evlendik ne dugun, ne gelinlik ne alisverise butun herkesi başima toplamadim benim de gorumcelerim var 2den fazla hemde. 😀 Kendi fikrim önemliydi kimseyi karistirtmadim esimle sectik annemden fikir almak istedim sadece annem vardi mesela gelinlik secerken.

Karisilmasini istemiyorsaniz milleti basiniza toplamicaksiniz sonra da niye aramadilar diye dert etmeyeceksiniz.
Karişilsin istiyorsaniz insanlarin zaamanini alip konuşturup konuşturup en sonunda "benim fikrim onemli ben bunu istiyorum" demeyeceksiniz. Ben olsam ben de bagiririm boyle durumda.

Bacım yanlış değil çok ifade etmişsin kendini😂özet geç istersen mümkansız bu şekilde
Eşimin ablalarıyla anlaşamıyoruz bir türlü.Sürekli her şeyden kavga çıkarıyorlar.Sürekli her şeyin altında bir şey arıyorlar.Kocam benim yanıma otursun mesela senin korkundan yanına oturuyor sen bizim yanımıza oturursa kıskanıyorsun diyorlar.Mesela ablası eşimden bir şey istiyor eşim müsait değil diyelim ki.Kesin karın izin vermedi diyorlar.Ben kıskandıgım için eşimin yapmadığını düşünüyorlar gibi.

Bundan zevk alan abla beni suçluyor,kardeşim artık bizi öpmüyor senin yüzünden diye.Ben onları kıskanıyormuşum.Bunda benim ne gibi bir kıskançlığım olabilir,iğrenç ötesi bir durum bence.Bunu ballandırarak anlatıp bir de bana dudaktan öptüğünü söyledi küçükken.Bunu söyleyen ablası 40 yaşında.
Dudaktan mı?
Sende karnın burnunda işlerine mi koştun gerçekten?
😒😒😒

Okudum okudum baktım ne zaman bitecek diye ama bir destan yazmışsın yani ne uzattın be ablacım. Görümcelerinle görüşme bitsin gitsin offf amma darlamış konun!
Görüşmediğim halde de çözüm olmuyor ki,bu sefer de eşimi darlıyorlar senin karın böyle şöyle onun yüzünden böyle oldu şöyle oldu bizi kıskanıyor felan diyorlar.

Dudaktan mı?
Sende karnın burnunda işlerine mi koştun gerçekten?
😒😒😒
Bu söylediği olay 4-5 yaşlarında olmuş ablasıyla bunun böyle fotoğrafı varmış da onu anlatıyor bana.Diyor ki sen diyor bizi mi kıskanıyorsun bizim böyle fotoğrafımız var diyor.Ne alaka mesela? Anlam veremiyorum.

Ama eşimi bana karşı dolduruyor ve huzur vermiyorlar,eşim eve geldiğinde sürekli kavga ediyoruz onların yanına her gittiğinde kavga ediyoruz çünkü dolduruyorlar.Buraya geldiğinden karının haberi var mı,ne yani bişey demiyor mu,biz biliriz tabi kesin bişey demiyordur gibi yorumlar yapıyorlar eşime.Ayar oluyorum bende.Görüşmelerini istemiyorum nasıl engel olabilirim onu da bilmiyorum.

Dolmasın o da. Eşinizde iş yok ablalarının lafıyla dolup evde huzursuzluk çıkartıyorsa. Sorun ablalarda değil eşte. Görüşmelerini istememek gibi bir hakkınız da haddiniz de yok. Bu gerçeği ne kadar erken kabullenirseniz o kadar rahat edersiniz.

Bu söylediği olay 4-5 yaşlarında olmuş ablasıyla bunun böyle fotoğrafı varmış da onu anlatıyor bana.Diyor ki sen diyor bizi mi kıskanıyorsun bizim böyle fotoğrafımız var diyor.Ne alaka mesela? Anlam veremiyorum.
Kıskançlık hatta hastalıklı bir kıskançlık bu aşikar.
Peki mesafe koymaktan başka bir şey yapabilir misiniz?Aklınızda ne var?
Ben olsam asla görüşmem. Eşime her ne olursa olsun görüşme ailenle demem diye düşünüyorum. Ama sizin görüşüp görüşmemeniz sizi bağlar.
Ha yardım,destek konularında da diğer üyelere katılıyorum.Herşeyi kendimiz yaptık eşimle. İsteyen hediyemiz olsun diye tuttu bi işin ucundan,istemeyen tutmadı. Evlenmek bizim tercihimiz ve isteğimizdi. Kimseye böyle bir sorumluluk yükleyemeyiz diye düşünüyorum.

Kıskançlık hatta hastalıklı bir kıskançlık bu aşikar.
Peki mesafe koymaktan başka bir şey yapabilir misiniz?Aklınızda ne var?
Ben olsam asla görüşmem. Eşime her ne olursa olsun görüşme ailenle demem diye düşünüyorum. Ama sizin görüşüp görüşmemeniz sizi bağlar.
Ha yardım,destek konularında da diğer üyelere katılıyorum.Herşeyi kendimiz yaptık eşimle. İsteyen hediyemiz olsun diye tuttu bi işin ucundan,istemeyen tutmadı. Evlenmek bizim tercihimiz ve isteğimizdi. Kimseye böyle bir sorumluluk yükleyemeyiz diye düşünüyorum.
Biz de zaten elimle kimseden beklentide bulunmadık.Ben zaten mesafeliyim onlara karşı aslında eşim de mesafeli.2 senedir toplasan 3 kere anca gitmiştir yanlarına.Ama eşimi yanlarına kolayca çekip kolayca dolduruyorlar.Ben hiç görüşmelerini ve konuşmalarını istemiyorum.Acil durumlar dışında.

Ben zaten masraf karşılasınlar demedim,tamamen okumadığınız için anlamamışsınız iyi ki de destek olmadılar.Mümkünse bana 50 krş bile geçmesin,mesela şu ablaları çok kıskanç.Ve bunu asla kabul etmeyip sanki kıskanç olan benmişim gibi davranıyorlar.Büyük yengeleriyle de bu sebepten küsler,onu da sen abimi bizden kıskanıyorsun diye dık

hayır eşim bu mesafeyi koruyamıyor samimi olmuyor ama eşimi arayıp neden gelmiyorsun neden gitmiyorsun karın yüzünden mi felan diye boguyorlar o da mecbur arada kalıyor açık açık mesafe koyduğunu söyleyemiyor,kitleniyor onlara karşı.Anlatmak istediğim bu aslında onları bizden uzak tutabilecek tek kişi eşim.
Demek istediğim şu;
Onlar eşine fotoğraf paylaştığında trio attı diye paylaşımı silmiyor.
Onlar laf söyledi diye senin üstüne gelmiyor
Seni bunaltmıyor etmiyor
Anladın mı mesafe dediğim bu. Adamın bi kardeşleri kalmış

hepsini okuyan biri olarak söylüyorum görümcelerini kendine gereksiz dert etmişsin onlar senın üstüne gelmiş sen yine evine gitmişsin seni dışlamışlar eşin ile birlikte yine gitmişsin bu kadar alttan alman doğru değil. Yardım etmezler , maddi olarak kimse kimseye yardım etmek zorunda değil. Senin yapacağın tek şey mesafe koyup net bir şekilde tavır takınman.

Biz de zaten elimle kimseden beklentide bulunmadık.Ben zaten mesafeliyim onlara karşı aslında eşim de mesafeli.2 senedir toplasan 3 kere anca gitmiştir yanlarına.Ama eşimi yanlarına kolayca çekip kolayca dolduruyorlar.Ben hiç görüşmelerini ve konuşmalarını istemiyorum.Acil durumlar dışında.
E dolmasın eşinizde. Dolduruşa gelmeye müsait olana abla gerekmez ki arkadaş,komşu,esnaf,bi film sahnesi bile yeterlidir. Burdan sonraki kısım eşinizle ilgili bence.

Demek istediğim şu;
Onlar eşine fotoğraf paylaştığında trio attı diye paylaşımı silmiyor.
Onlar laf söyledi diye senin üstüne gelmiyor
Seni bunaltmıyor etmiyor
Anladın mı mesafe dediğim bu. Adamın bi kardeşleri kalmış
Evet bi kardeşleri kalmış farkındayım üzülüyorum da bu duruma yemin ederim kötü olmayı istemiyorum ama resmen mecbur bırakıyorlar eşim benim üstüme gelmiyor diye rahatsız oluyorlar bu durumdan eşim her istediğimi yapıyor diye üstüne gidiyorlar çocuğun işte

hepsini okuyan biri olarak söylüyorum görümcelerini kendine gereksiz dert etmişsin onlar senın üstüne gelmiş sen yine evine gitmişsin seni dışlamışlar eşin ile birlikte yine gitmişsin bu kadar alttan alman doğru değil. Yardım etmezler , maddi olarak kimse kimseye yardım etmek zorunda değil. Senin yapacağın tek şey mesafe koyup net bir şekilde tavır takınman.
Ben sırf eşim üzülmesin bayramda tek gitmesin diye yanında 10 dk’lığına gittim,sizce gitmemem mi gerekirdi? Bu sefer de eşime karın bayramda bile gelmiyor bak bak diyecekler biliyorum.

Ben zaten masraf karşılasınlar demedim,tamamen okumadığınız için anlamamışsınız iyi ki de destek olmadılar.Mümkünse bana 50 krş bile geçmesin,mesela şu ablaları çok kıskanç.Ve bunu asla kabul etmeyip sanki kıskanç olan benmişim gibi davranıyorlar.Büyük yengeleriyle de bu sebepten küsler,onu da sen abimi bizden kıskanıyorsun diye dışlamışlar.
Bu kadar beklentili,vıcık cıvık bağlar kurulmasa bi sorun olmaz,bütün ilişkilerde biraz mesafe herzaman iyidir..ne kimse sizi üzebilir ne de siz onları..geldiklerinde biraz güleryüz gösterin kapınızı kapatın aile hayatina mutlu mesut devam edin.yok o bunu demiş,şunu demiş böyle hep mutsuz olursunuz..

X