GÖRÜMCE SORUNSALI.

Zaten evimize gelmiyorlar 1.5 senedir.Ama bu dertten de yakınırlar hep kardeşimizin evine gidemiyoruz diye.Sanki benim yüzümden gibi.Ben açıkçası eşimin bunlarla konuşmasını samimi olmasını gidip gelmesini istemiyorum.Elimden gelse bayramda bile gitmem.
Tamamen ilişkileri kesmek bence doğru değil

Biraz okudum , yeterli bence nedir bu görümce nefreti anlayamadım ,daha aileye girmeden bilenmissiniz zaten bu arada evlenirken gorumcelerinizin bı işin ucundan tutmak, yardım etmek gibi bir zorunluluğu yok , artık eşinin annesi ,babası da sağ değilmiş dert arıyor gibisin kendine.
Hayır yanlış anladınız,benim ailem her şeye destek çıktı.Onlar çıkmadı,çıkanlara da laf yapıp bilenen onlar.E madem bir şeyin ucundan tuttuğun yok bari benim aileme sataşma.Anlatmak istediğim buydu,yapmadıkları daha iyi.5-10 sene sonra başıma kakacaklardı.Herkes yanlış anlamış da benim böyle bir beklentim hiç olmadı mümkünse bana 50 kuruşları bile geçmesin.

Nişanlıylen ne halt oldukarı belliymiş aslında, küçük yaşta böyle bir aileye gelin gitmek büyük cesaret. Sapık mıdırlar nedir ler? Daha neler okuyacağız burada.
Gerçekten bazıları beni yanlış anlamış da,anlatamadım tam kendimi.Ben bunlardan düğün için felan beklentiye girmedim ama insan hani ablası olarak başında bir büyüğü olarak en azından telefon açmaz mı? Düğün zamanı ne yapılır ne edilir diye.Düğüne 1 gün kala anneme telefon açıp yapacak bir şey var mı demişti.Her şeyi benim ailem yaptı,eşime de anne babalık yaptılar.Bunlar yapmadıkları gibi benim ailemin yaptıklarını da hazmetmediler.Anatamadım bir türlü yahu🙈

Ben çok bir şey söylemek istemiyorum 🥹aile dinamikleri farklı geldi bana,o mıc mıç öpmeler bana göre değil,ama şöyle de düşünüyorum kardeşler tamamen mesafe de koyamaz,umarım benden daha iyi konuya yorum yapanlar olacaktır.Ben tam empati yapamadım 🙏

Ben doğumgününe kadar okudum bı baktım oooo bu günlerce bitmez.gercekten konuları yazarken herkes sonuna kadar okuyacak diye nasi düşünüyorsunuz.tamam çok şey yasamissiniz ama önemli detayları yazsaydiniz keşke.
Kısacası görümcemler benim ailemi ve beni bir türlü benimsemedi.Yani hep dışlandım ve ailemin eşime sahip çıkması felan bunların hoşuna gitmedi.Eşime anne babalık yaptı bizimkiler.Ama bunlar hep sizin ailenle iyisiniz hep ne zaman arasak sizinkilerle birliktesiniz diyorlar.Ama bunları bir yere davet ettiğimizde de gelmiyorlar.Hem istiyorlar bunlarla görüşmeyelim,hem de benim ailemle kötü olalım.

Benim ailemi sürekli övdügümü nerden çıkarıyorsunuz,söylenmesi gereken şey var söylenmemesi gereken şey var.Asla ailemi sürekli övmem.Bu insanlar kıskanç insanlar,benim evlendiğimden beridir ağzımdan burnumdan geldi.Bence benim ailemin ayaklarının altını öpsünler ki böyle bir aileye rağmen benim ailem hâlâ çizgisini bozmuyor bulaşmıyorlar bunlara.Başkası olsa kıyameti koparır kızına yapılanlardan dolayı.
Hehhh bu insanlar kıskanc insanlardan sonrasını okumadım herkes beni kıskanıyor sendromuda var sende , evet kıskançlar ama sen bile isteye göze sokuyorsun övdüğümü nerden cıkardın diyorsun o kadar uzun yazmışsın ki kendi yazdığını unutmussun 🤣🤣 Allah babamdan razı olsun maddi manevi eve yardım etti diye ballandıra ballandıra anlatmışsın işte, yetim birisiyle evleniyorsun ablaları da başkasıyla evli olduğuna göre elin oğlu yani enişteler size ne gibi maddi yardımda bulunabilirdi ki evlenmek için em fazla takılarını takar bi iki de hediye alınır onun dışında maddi yardım bekleyemezsin kimseden hoşnut değilsen kendi aileninde elini cebine attırmasaydın,,,, pöfff yorumun devamına gözüm ilişti bana bile aileni övmüşsün🤣🤣🤣yetim insanların gözüne sokmuşsun işte her şeyi bariz

Ben çok bir şey söylemek istemiyorum 🥹aile dinamikleri farklı geldi bana,o mıc mıç öpmeler bana göre değil,ama şöyle de düşünüyorum kardeşler tamamen mesafe de koyamaz,umarım benden daha iyi konuya yorum yapanlar olacaktır.Ben tam empati yapamadım 🙏
Çok teşekkür ederim ama öpmek var öpmek var.Yanağından öpersin tabii ki sarılırsın benim de kardeşim var.Ama insan karısını öptüğü gibi şap şup boynundan ablasını öper mi sizce ya?

Gerçekten bazıları beni yanlış anlamış da,anlatamadım tam kendimi.Ben bunlardan düğün için felan beklentiye girmedim ama insan hani ablası olarak başında bir büyüğü olarak en azından telefon açmaz mı? Düğün zamanı ne yapılır ne edilir diye.Düğüne 1 gün kala anneme telefon açıp yapacak bir şey var mı demişti.Her şeyi benim ailem yaptı,eşime de anne babalık yaptılar.Bunlar yapmadıkları gibi benim ailemin yaptıklarını da hazmetmediler.Anatamadım bir türlü yahu🙈
O kadar uzun yazmışsınız ki, ben de gelen yorumlardan yola çıkarak bir şeyler anlamaya çalışıyorum 🙁

Çok teşekkür ederim ama öpmek var öpmek var.Yanağından öpersin tabii ki sarılırsın benim de kardeşim var.Ama insan karısını öptüğü gibi şap şup boynundan ablasını öper mi sizce ya?
Ben hoşlanmıyorum abimgilden örnek verdim bir önceki yorumlarımda ,ben zaten temas çok sevmiyorum bunalıyorum

Hehhh bu insanlar kıskanc insanlardan sonrasını okumadım herkes beni kıskanıyor sendromuda var sende , evet kıskançlar ama sen bile isteye göze sokuyorsun övdüğümü nerden cıkardın diyorsun o kadar uzun yazmışsın ki kendi yazdığını unutmussun 🤣🤣 Allah babamdan razı olsun maddi manevi eve yardım etti diye ballandıra ballandıra anlatmışsın işte, yetim birisiyle evleniyorsun ablaları da başkasıyla evli olduğuna göre elin oğlu yani enişteler size ne gibi maddi yardımda bulunabilirdi ki evlenmek için em fazla takılarını takar bi iki de hediye alınır onun dışında maddi yardım bekleyemezsin kimseden hoşnut değilsen kendi aileninde elini cebine attırmasaydın
Ya ben onlardan böyle bir beklentide bulunmadım.Onlar başta bize her şeye destek olunacağını,tüm sorumluluğun onlarda olduğunu,üstlerine düşen herşeyi yapacaklarını söylediler.Asıl ballandıran onlardı.Ben sadece babam o kadar çok çaba verdi ki,laf arasında Allah razı olsun babamdan dedim.Yaraları olmasaydı gocunmaz evet Allah babandan razı olsun derlerdi.Bundan neden rahatsız oldular peki? Ne var bunda?

Tamamını okumadım FELAN, madem görümcelerinizden bu kadar şikayetçisiniz neden sürekli peşlerindesiniz FELAN, kocaman adamın ablasını boynundan koklayarak öpmesi bi tek bana mı tuhaf geldi FELAN FİLAN.
Sürekli peşlerinde değilim.Sadece eşimi sürekli tek başlarına çağırıp,her yere tek davet edip beni dışlamalarından çocuğumu tek görmek istemelerinden ve kocamı doldurmalarından rahatsızım.Tamamen bağları koparmak istiyorum olmuyor.Eşim mesafe koymayı öğrenmeli,ona da nasıl öğreticem bilmiyorum.

Ya ben onlardan böyle bir beklentide bulunmadım.Onlar başta bize her şeye destek olunacağını,tüm sorumluluğun onlarda olduğunu,üstlerine düşen herşeyi yapacaklarını söylediler.Asıl ballandıran onlardı.Ben sadece babam o kadar çok çaba verdi ki,laf arasında Allah razı olsun babamdan dedim.Yaraları olmasaydı gocunmaz evet Allah babandan razı olsun derlerdi.Bundan neden rahatsız oldular peki? Ne var bunda?
Ben onların da kıskanç olduğunu söylüyorum zaten ama sende yangına körükle gitmişsin kompleks yapmış olabilirler kendilerini eksik hissetmiş olabilirler, herkes yapılan iyiliği görebilseydi nankörlük olmazdı kimsede,

Peki ben bu insanlarla arama mesafe koyuyorum olmuyor samimi oluyorum olmuyor ne yapmam gerekiyor bayram diye yanlarına gittik 2-3 gün önce.Bayram akşamı amcamın evinde yangın çıktı geçmiş olsun diye aramadılar bile.Eşimi aramışlar sadece.Ben de bunu anlamıyorum,geçmiş olsun demekten bile acizler bana karşı.

Tamamını okumadım düğün sonrası ablanın doğum günü piknik kısmına kadar okudum. Oraya kadar olan kısım yorumum
1-kimse sizinle gezmek zorunda değil sonuçta ne isterseniz kendiniz yapacaksınız evlenmeyi isteyecek kadar bireyselleştiysenix
2-babalarını kaybetmiş bir ailede babanızı bu kadar övmem düpedüz ayıp. Çok çirkin bir hareket. Bu kadar aileciysenix evlenmeseydiniz keşke
3- sonuçta eşin istediğini yapıyor ablalarının kocana söyledikleri seni ne ilgilendiriyor. Onların arasındaki ilişkiye karışamazsın ki. Adam ortayı buluyor mu sana karşı iyi mi oldu bitti
4- ben görümcelerinin çok sağlıklı olduğunu söylemiyorum ama sen de sağlıklı değilsin. Böyle gidersen bu adam sana çok dayanmaz

Tamamını okumadım düğün sonrası ablanın doğum günü piknik kısmına kadar okudum. Oraya kadar olan kısım yorumum
1-kimse sizinle gezmek zorunda değil sonuçta ne isterseniz kendiniz yapacaksınız evlenmeyi isteyecek kadar bireyselleştiysenix
2-babalarını kaybetmiş bir ailede babanızı bu kadar övmem düpedüz ayıp. Çok çirkin bir hareket. Bu kadar aileciysenix evlenmeseydiniz keşke
3- sonuçta eşin istediğini yapıyor ablalarının kocana söyledikleri seni ne ilgilendiriyor. Onların arasındaki ilişkiye karışamazsın ki. Adam ortayı buluyor mu sana karşı iyi mi oldu bitti
4- ben görümcelerinin çok sağlıklı olduğunu söylemiyorum ama sen de sağlıklı değilsin. Böyle gidersen bu adam sana çok dayanmaz
Ama beni sağlıksız düşünmeye iten onlar,gerçekten delirttiler artık.Ben belki baba konusunda bu kadar hassas düşünememiş olabilirim ama onlar da az değiller.Nasıl mesafe koydurabilirim eşime.Benim mesafe almamdan çok eşiminki daha etkili.

Tamamını okumadım ama ablaları sizin düğün, evlilik masraflarınıza neden destek olsunlar ki..evlenmeyi biliyorsanız masraflarınızı da bi zahmet eşinizle beraber karşılayın..
Ben zaten masraf karşılasınlar demedim,tamamen okumadığınız için anlamamışsınız iyi ki de destek olmadılar.Mümkünse bana 50 krş bile geçmesin,mesela şu ablaları çok kıskanç.Ve bunu asla kabul etmeyip sanki kıskanç olan benmişim gibi davranıyorlar.Büyük yengeleriyle de bu sebepten küsler,onu da sen abimi bizden kıskanıyorsun diye dışlamışlar.

Ama beni sağlıksız düşünmeye iten onlar,gerçekten delirttiler artık.Ben belki baba konusunda bu kadar hassas düşünememiş olabilirim ama onlar da az değiller.Nasıl mesafe koydurabilirim eşime.Benim mesafe almamdan çok eşiminki daha etkili.
Ama anlattığın kadarıyla eşinin mesafe koymasına bu kadar takılacağın bir durum yok ki. Adam zaten aradaki teraziyi koruyor gibi görünüyor. Bence sen olması gerektiğinden fazla düşünüyorsun bu konuyı

X