Görücü usulu ile yapılan

eersoy

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2008
59
0
53
Arkadaşlar görücü usülüyle yapılan evliliklermi daha kalıcı yoksa birbirini severek evlenenlerinkimi daha kalıcı oluyor.:enbuyukkk

Ben görücü usulüyle evlendim, 19 yıldır devam ediyoruz, evlilik ne şekilde olursa olsun şansla alakalı olduğunu düşünüyorum :)

:smiley-cool:

eşlerin kişiliklerine göre degişir diyorum.ama duyduklarım görüçü usulu ile evlenenler daha kalıcı oluyormuş

benim canlı canlı gördüğüm örneğe göre görücü usulü.. ama bilemeyiz. kader ve kişilikler daha ön planda. bir de anne baba ahı almamak tabii..

evlilik planları yaptığım bi insandan iğrenerek ayrıldım, şu an evliyim ve görücü usulü oldu mutluluktan çıldırmak derler ya, onu yaşıyorum

birbirlerini senelerdir tanıyıp buna rağmen boşanan çift çok var.bunu düşününce hiç tanımadığım biriyle evlenmek açıkcası bana uzak birşey.yani tanıdığın halde sorunlar yaşayabiliyorsan tanımadığın birinin huylarını sonradan öğrenmek biraz riskli geliyor bana. aslında şans işi bu, görücü usulü evlenip çok çok mutlu olanlar da var tabii ki

ben severek evlendim şükür cok mutluyum ama cevremde bircok görcüusulu evlenenler var onlar severek evlenenlerden daha mutlu.. birde 4 5 yıl beraber olup evlenenler var tabi aralarından mutluda cıkabilir ama sonu genelde hüsran

Ben görücü usulü veya severek evlilik daha uzun sürüyor gibi birşey diyemeyeceğim. Bana göre tamamen şans kısmet hiç belli olmuyor. Allah hayırlısını nasip etsin.

Arkadaşlar görücü usülüyle yapılan evliliklermi daha kalıcı yoksa birbirini severek evlenenlerinkimi daha kalıcı oluyor.:enbuyukkk

artık modern görücü usulu evlililkler var.aileler yada biri vesile oluyo..sonra çıkıp gezip tozup öyle karar veriyosun ne bilim kavun değilki koklaya koklaya alasın belli olmuyo..severerk yapılan evlililklerde de çok sorun olduğu oluyo..bu iki insnaın uyumu ve karşılıklı anlayışlarına kalmış cnm..

bende görücü usuluyla evlendim allaha şükür fazla sorunumuz yok birbirimizi idare ediyoruz işte.Etrafta ,severek evlenenlerin süründüğünü görmekteyim,ve bana diyiyorlar sevdiğim adam bumu evlendik niye bu kadar değişti...Çok üzgünüm çoook

kısmet bunlar canım..............................................

Evet sevgili nergiz aynen öyle diyorlar evlendikten sonra bilmediğimiz yönleri ortaya çıktı diyorlar.

ben severek evlendim
ama çevremde görücü usulüyle evlenip severek evlenenlerden daha mutlu olan pek çok kişi var
ben üçüncü bir seçenek sunayım:
mantık evliliği yapan daha mutludur bence

Evet sevgili nergiz aynen öyle diyorlar evlendikten sonra bilmediğimiz yönleri ortaya çıktı diyorlar.

ben severek evlendim üç sene flört ettik ama yinede evlendikten sonra bilmediğim pek çok yönleri çıktı şans işte kader kısmet allah herkesi dengiyle karşılaştırsın inşallah

bence de kısmet işigamyoncuiremsugamyoncuiremsugamyoncuiremsu:1closedeyes:a.s:1rolleyes::smiley-cool::dilcikar:

bence her ikiside mutlulukla ya da hüsranla sonuclanabilir biraz kişinin şansına kalmıs

bence ne gorucu usulu evlilikler daha uzun suruyor nede ask evlilikleri diye birsey diyemeyiz.
bence tamamen sans, kismet, allahin yazgisi.

yillardir flort edenler evleniyor, kimi bosaniyor, kimi bir omur delice severek evli kaliyor
gorucu uslu ile evlenen de ayni, kiminin ki suruyor, kiminin ki husranla bitiyor.

bilinmiyor...allah herkese hayirli insanlarla evlenmeyi nasip etsin

bence sorun ne görücü usulünde ne severek evlenmekte.yanı cevremde her iki örnekten fazlaca mevcut ben severe evlendım 2 sene oldu 3yılda gecmıs vardı ettı 5.ben cok mutluyum ama arkadaslarımda mutlu olmayanda var.yanı bu kişilikle alakalı.hanı derler ya nişanlılık dönemı tanıma evresı dıye aynen öyle.sevsense görücü olsanda nişanlılık dönemınde acıga cıkıyor hersey.nacizena fikrim......

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…