Görücü usulu. Hala haber yok

Annem yoğun bir işi var zaman bulamaıştır diyor. Ama insanın boş 10 dakkasıda mı olmaz. Ya cidden kot kafalı biri kafasını işe vermiş ya da olumsuzdur. Ama insan bi haber eder.
Aynı durumları yaşadım. Cidden söylüyorum beklemeyin. 20 gün diyorsunuz az değil kaldı ki şu işim var sonra dese ona da tamam ama umudunuzu kesin daha güzel kaderler yazmıştır Allah hiç üzülmeyin

Bu zamana kadar haber gelmediyse bu iş yaş! Böyle durumlarda beğendiyse sizinle iletişime geçmesi lazımdı. Gelemiyorsa bile tlfdan ulaşırdı ki ‘havalar soğuyunca gelicem’ demesi komedi zaten. Dalga geçer gibi cevap vermiş. O laftan sonra konuyu kapatmanız lazımdı.
Annenize de söyleyin tekrar sormasın. Kendinizi çekin, başka ihtimalleri değerlendirin. Bu eleman yüzünden başkalarını kaçırmayın madem.
Ayıp olurmu falan demişsiniz ya hiçte ayıp olmaz. Ayıbın babasını kendisi yapmış zaten.

Ben olsam "keyfi bilir" der geçerim. Gelmezse gelmesin. Anne kız niye kafaya taktınız? Bir de teyzesine sormuş anneniz, sanki ona kız vermeye meraklı gibi. (Yanlış anlamayın, karşı taraftan öyle görünür demek istiyorum). Ne sorun, ne bir daha konusunu açın. Bundan sonra gelmek isterse de siz ileri bir tarihe gün atayın, isterse o da beklesin.
Niyeti olan adam gelir, en azından haber eder. Belli ki o da birilerinin zorlamasıyla geliyor ki işi ağırdaan almış. Gönülsüz yapılan çocuk ya kör olur ya topal demişler. Bu iş yaş, boşuna kendinizi üzmeyin.

Hayır çocukla hiçbir iletişimimiz olmadı. Herşey teyzesi aracılığıyla oldu. O da sadece fotoğraf atma olayı. Annem geçen gün sordu dayanamayıp. Teyzeside birşey söylemedi ama geleceğim demişti dedi
Yahu bi fotoğrafa gelse saçma olurdu zaten. Bana çok yoklukta gibi gelirdi. Eşime bi sürü fotoğraf göstermişler şunun kızı bunun kızı demişler hiçbirini sallamamış. Beni yüz yüze görünce düştü peşime. Yani ya konusmanız lazım ya da yüzyüze görmesi lazım. Numaranızı niye istememiş bence en ilginç olan o.

Hiç vallahi bende anlamadım. Kar yağmayan bir yerde yaşıyor. Hem kar görmek için hemde beni de arafab çıkartmak için mi yapıyor anlamadım ki ne saçmalık

Bu adamdan bir şey olmaz, tek amacı mademki beğenmiş sizi tanışmak olmalı. Ortada hayati bir konu yok, iş dolayısıyla gelememe yok, ne gıcık tipler var ya!Siz de kucağınızda bohcaniz gelse de evlensek diye kapıda beklemiyorsunuz. Kendini neden ağırdan satıyor ? Belki katı diyecekler ama bence insan karakteri ayrıntılarda gizlidir; böyle bir konuyu erteleyen, görüşeceği kıza havalar soğusun bir ara görürüm diyen adam çok sabır ister, mizaciniza göre beyfendiye uygun hava sıcaklığı olunca size dönüş yaparsa cevap verirsiniz.

Aynı durumları yaşadım. Cidden söylüyorum beklemeyin. 20 gün diyorsunuz az değil kaldı ki şu işim var sonra dese ona da tamam ama umudunuzu kesin daha güzel kaderler yazmıştır Allah hiç üzülmeyin
Evet kesinlikle beklemeyin. Benim de başımdan geçti bunlar. Canınızı da üzmeyin sonra sizi hakeden biri çıkıveriyor anlamadan. Eşim mesela benimle konuşur konuşmaz can attı gelip görmek için.

Merhaba herkese. Daha önce burda konu açmıştım 'görücü usulu görüşşem mi' diye. Ben o konuda da yazdıgım sebeplerden ötürü görüşmeyi çok istrmiyordum ama daha sonra çocuğun teyzesi ve annem çok ısrar etti bende tamam görüşelim dedim. Teyzesi whatsaptan benim fotoğrafımı ona attı ve beni çok begendi. Bende yanındaydım mesajları bende okudum yani.

Daha sonra teyzesi bekliyoruz ne zaman geleceksin diye sordu ve o da havalar biraz daha soğuyunca dedi. Ve bu konuşmanın üzerinden 20 gün geçti. Hala ne bir ses var ne bir haber.

Şimdi düşündükçe sinir oluyorum. Havalar soğuyunca diye gün mü verilir. İnsan belli bir tarih söyler. Ya da işlerin yoğundur söylersin işlerim yoğun izin alamıyorum diye bir açıklama yaparsın. Havalar soğuyunca ne ya zaten havalar soğuk şimdi ne alaka zaten hava soğuk olunca ne oluyor onu da anlamış değilim. Benimde kendime göre işim gücüm var belki başka planlarım var insan bi zaman dilimi belirtmez mi.

Çok sinir oldum kızlar. Amacı ne sizce?
Senin bulundugun sehir Bursa Erzurum vb gibi kis kayak yapilan bir yermi hani gelince oralarada giderim hesabina kar dusmesinimi bekliyor yok degilse yoluna bak hicbirseyini erteleme beklentidede kalma onun niyeti olsa ooo numara isterdi sosyal medya isterdi bahaneyle damlardi diye dusunuyorum

Cocuk basedemiyor hafif girgir genis zamanli atlatiyor olabilir bazi hala teyze aile buyuklerinin masallahi oluyor ne duru ne duraklari var adamin belki hoslandigi var onu bile soyleyememis olabilir konu acilali 1,5 ayi gectiyse kendi yolunuza bakin hoslanip ettiginiz varsa sans verin

Son düzenleme:
Neden bu kadar kafana sorun yaptın bu konuyu.İstemiyor belliki .Başındakileri savıyor. Konunun hatırlıyorum umutlanma bence,yazdıklarına göre

Annem yoğun bir işi var zaman bulamaıştır diyor. Ama insanın boş 10 dakkasıda mı olmaz. Ya cidden kot kafalı biri kafasını işe vermiş ya da olumsuzdur. Ama insan bi haber eder.
Anneniz evde kalacaksınız diye korkuyor galiba :)

çocuk doktormuş kaçırmak istemiyor bence .tek iyi özelliği doktor olması olsa da bazı kadınlar ve anneleri fellik fellik bunların peşinde.
Ooo doktorsa onun talibi çoktur.
Konu sahibini kibarca reddettiği kesinleşti bence

ibibiklerrr öter ötmez ordayımmm dememiş ki çocukcağız:halay:
Havalar ısınınca dese biraz umut var derim.
Havalar soğuyunca demiş.
Ee havalar soğuk, hastalık çok, hastaneler full.
Gidemez tabi.
Zaten tanışmaya niyeti yokmuş o ayrı :)

X