Görücü usulu. Hala haber yok

Anladım, canım o çocuk daha asla geri dönüş yapmaz unutmaya bak... Benzerini yaşamıştım... Resim olayını şu yüzden sordum bu avatar resminde saçın dağınık duruyor, bu tarz Bi resim yollsdıysan geri dönüş almaman normal

Çok merak ettim, siz animasyon yani bir nevi çizgi filmdeki bir karakterin ve gerçek hayat fotosu arasinda ayrim yapamiyormusunuz?

Eğer öyle ise bir göz doktoruna gidin derim.

Ayrica bu disney prenses beğeniyorum, dalgali kizil saçlari harika.

Zaten teyzesi yıllardan beri istiyordu benimle tanıştırmak. Hep anlatıyormuş çok tatlı kız vs diye. Çocukta teyzesinin lafına güvenerek tanışmak istemiş. Kendi fotoğrafımı görmek istedi yani.

Teyzesinin laflarindan gina gelmiş olabilir. Bir daha böyle bir işe kalkişmayin. Bahanede aramayin. Teyze bir iş çevirmek istemiş ve yüzüne gözüne bulaştirdi.

Bir daha anne teyze hiç dinlemeyin. Tanişmak isteyen erkek telefon nuramanizi alip, sizi kahve içmeye davet edebilir.

Ailecek görücü üsülünüde kabul etmeyin. Yani anne baba oğul ile geliyor sizi görmeye. Siz bir mal, bir eşya değilsiniz. Böyle şeyleri kendinize reva görmeyin.

Dediğim gibi, bundan sonra sadece erkek kendisi sizi arayip kahve içmek istiyorsa siz eğer istiyorsaniz çikin beraber.

Ve bu konudaki erkeğe artik umut bağlamayin. Sormayin etmeyin. Ha bir gün gelip "senin ile görüşmek istiyorum" derse sizde "havalar isininca olur" dersiniz. Çantada keklik değilsiniz, değerlisiniz. Kendi değerinizi bilin.

Havalar soğuyunca ne alaka harbiden ya. İlginç. Ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış geldi aklıma :) havalar biraz ısınsını duydum da soğumasını bekleyeni ilk kez duydum . Peki siz konuşmuyor musunuz ikiniz?
:halay: Çocukta terleme sorunu mu var acaba geldi aklıma direkt :KK70: ahahahah

Sosyaş medya hesabım olmadıüı için mecbur haberim oldu fotoğrafımı gönderirken. Başka biryerde fotoğrafımı bulamazdı.
Ama çocuğun zatrn benden haberi vardı. Küt diye kimse fotoğrafımı göndermedi.
fotonuzun yollandığından sizin haberiniz olmasaydı daha iyi olurdu demek istiyoruz çoğumuz. Yani düşünebilse teyze yollayabilirfi bir foto. Çok zor olmasa gerek. Şimdi mutsuzsunuz işte

1 2 ay sonra ya da daha kısa bir zaman sonra arayıp derlerse ki gelecek diye. İstemiyorum mu diyim. O zaman da ben ayıp etmiş olur muyum. Hani kendi lafamda birşeyler yaşadım onlara birşey söylemedim ya
Asıl kabul ederseniz küçük düşersiniz bence.
2-3 ay tanışma süresidir.
Ancak ne sohbetiniz var ne bir şey.

Teyzesinin laflarindan gina gelmiş olabilir. Bir daha böyle bir işe kalkişmayin. Bahanede aramayin. Teyze bir iş çevirmek istemiş ve yüzüne gözüne bulaştirdi.

Bir daha anne teyze hiç dinlemeyin. Tanişmak isteyen erkek telefon nuramanizi alip, sizi kahve içmeye davet edebilir.

Ailecek görücü üsülünüde kabul etmeyin. Yani anne baba oğul ile geliyor sizi görmeye. Siz bir mal, bir eşya değilsiniz. Böyle şeyleri kendinize reva görmeyin.

Dediğim gibi, bundan sonra sadece erkek kendisi sizi arayip kahve içmek istiyorsa siz eğer istiyorsaniz çikin beraber.

Ve bu konudaki erkeğe artik umut bağlamayin. Sormayin etmeyin. Ha bir gün gelip "senin ile görüşmek istiyorum" derse sizde "havalar isininca olur" dersiniz. Çantada keklik değilsiniz, değerlisiniz. Kendi değerinizi bilin.
Anne baba vs. Hemen görmeye gelmeyeceklerdi. Biz çocukla önce tanışıp biraz konuşup olumlu olursa aileler de tanışacaktı. Teyze ile böyle konuşmuştuk.
Ama bu ilk ve son oldu benim için. Eğer yakın zamanda ses seda çıkmazsa tabi. Bir daha böyle birşeyi kabul etmem.

Çok merak ettim, siz animasyon yani bir nevi çizgi filmdeki bir karakterin ve gerçek hayat fotosu arasinda ayrim yapamiyormusunuz?

Eğer öyle ise bir göz doktoruna gidin derim.

Ayrica bu disney prenses beğeniyorum, dalgali kizil saçlari harika.
Göz doktoru tek başına çıkamaz bu işin içinden. Branşlar arası konsültasyon gerekir bence
:)

Cevap olarak bunu veren bir erkegi ben bastan elerdim.Allah daha iyilerini cikarsin karsiniza.Boyle adamlarin kibirlerini de pekistirmemek gerek diye dusunuyorum.Bos ver onune bak konu sahibi..
Başta böyle kötü düşünmemiştim. İllaki bi haber verir bi zaman sonra diye sanmıştım ama şimdi banada ciddiyetsiz gibi geldi

Seni pek begenmemis bence.
Teyzesi de bastan ona..mesajlarini kiza okutucam ona gore..dediyse eger, o da nezaketen begendim demis olabilir

Havalar soguyunca demesi..acele etme teyze ben bir dusuneyim..demek bence

Sen fazla umitlenme onune bak

20 gun olmus.

Ayip etmis
Şimdi siz böyle yazınca hatırladım.teyze Fotoğrafımı göndermeden önce mutfağa gidip birini arayıp 5 10 saniye konuşup geri gelmişti. Sonra fotoğrafları atmıştı çocuğa. O an ben hiç şüphelenmemiştim. Ayıp ama keşke dinleseymişim çaktırmadan.

Aracı teyzeye başka birinin olduğunu ima edin bakalım çözülür belki hayırlı olsun falan derse olay kapanmış olur

Çıkmaz ayın son çarşambası gibi muhabbet yapmış, bilmiyorum bana pek istekli gelmedi.
Ben olsam bu saatten sonra beklemezdim, geleceği söylenirse de kabul etmezdim. Net olmalı insan. Hem madem çok beğendi ve gelmesi uzun sürecek telefonla falan görüşebilirdiniz, oturup günlerce onu mu bekleyeceksiniz.

Seni pek begenmemis bence.
Teyzesi de bastan ona..mesajlarini kiza okutucam ona gore..dediyse eger, o da nezaketen begendim demis olabilir

Havalar soguyunca demesi..acele etme teyze ben bir dusuneyim..demek bence

Sen fazla umitlenme onune bak

20 gun olmus.

Ayip etmis

Benim de aklıma böyle olduğu geldi. Yine de bir şekilde istemediğini belli etmiş.

Şimdi siz böyle yazınca hatırladım.teyze Fotoğrafımı göndermeden önce mutfağa gidip birini arayıp 5 10 saniye konuşup geri gelmişti. Sonra fotoğrafları atmıştı çocuğa. O an ben hiç şüphelenmemiştim. Ayıp ama keşke dinleseymişim çaktırmadan.
Aynen dedigim.gibi

Cocuga demistit kiza okutcam mesajlari ona gore diye.:KK66:
Ben olsam ben de haber veririm yegenime yani okutcam kiza haberin olsun..diye.

Havalar soguyunca..deyince teyzesi mesaji almistir merak etme sen:KK66:

Ne biliyim acaba ben mi abartıyorum diye düşündüm. Arkadaşıma anlattım çok acelecisin hemen fesat düşünüyorsun falan dedi
Arkadaşınız çok saf galiba.
Aranızda mesafeler var, işi yoğun vs diyelim.
Ama cep telefonu diye bir şey var.
Yüzyüze görüşene kadar telde konuşulur, tanışmaya çabalanır.

Demek ki karşınızdaki size zaman ayırmak, ümit vermek istemiyor.

Ben de eşimle böyle tanıştım bir nevi.
Önce birbirimizin fotosunu gördük. Sonra tanıdık birinden numaramı aldı, yüz yüze görüşene kadar telde görüştük çünkü aramızda 12 saatlik mesafe vardı.

X