Görücü usulu. Hala haber yok

Yalnış anlamayında avstarınızda ki kızıl saçlı resim size mi ait..... Bence çocuk eski sevgilisi var onu unutamıyor, buna benzer bişi yaşamıştım....

Teyzesi evlenmek istediğini söylüyordu. Annem geçende sordu belki siz ısrar ediyorsunu belki çocuk istemiyor öyle birşey varsa bilelim dedi. Teyze yemin etti allah brlamı versin kendisi istiyor dedi.

Kendinize reva gördüğünüz şey gerçekten bu mu? Kendinizi insanların karşısında neden küçük düşürürsünüz ki? Siz bir eşya mısınız da görücü üsulü biri ile görüşmeyi kabul ediyorsunuz? Bir müsibet bin nasihatten iyidir diye buna demişler bence. Görüşmeye geliyorum dediğinde (ki zannetmiyorum geleceğini) havalar ısınınca görüşürüz derdim.

İşi yoğundur belki gelemeyebilir diye düşündüm. Ama insan bi nedenini belirtmez mi. Bana tuhaf gelen bu. 3 ay sonrada gelebilirdi sıkıntı etmezdim belki ama bana nedenini söyleseydi.
Öyle bile olsa. Düşün ki çok beğendi. Bir mesaj atardı. Ailenden izin ister bir akşam is çıkışı 1 kahve içelim derdi.

Isteyen adam çözüm üretirdi. Buna inan.

Ben evlenmeden önce yani flört ve nişanlılık zamanları eşimin tek tatili pazar günleriydi. Ve cumartesi iş çıkışı anadolunun bir ucundan öteki ucuna (12 saat mesafe) gelirdi
Gece yatamadan geri dönerdi.

Istemek budur.

Ertelemek, imkansızliktan dem vurmak, zamansızlık ,yoğun çalışma... bunlar bahane.

E peki bana ne zaman söyleyecekler bu durumu. Bende sormak istemiyorum ikinci kez. Nasıl bi tepki vermeliyim ben şimdi

Niye bekliyorsunuzki başka biri varsa hayatinizda onu taniyin islerinizi yapın beklemek nedir yani gelirse gelir gelmezse gelmez siz o arada başka birinden hoslanirsaniz soylersiniz gelmez ne var bunda sinir olacak

E peki bana ne zaman söyleyecekler bu durumu. Bende sormak istemiyorum ikinci kez. Nasıl bi tepki vermeliyim ben şimdi
Unutmuş gibi yapın. Ilgilenmeyin. Sakin beklediğiniz belli olmasın. Size düşen gururunuzu kurtarmak.

Sizi istemeyeni siz de istemeyin

Evet telefon numaramı alabilirdi. Hiç öyle bit talebi olmadı. Ayrıca teyzesinede hiç birşey söylememiş daha.
Bizimde fazlaca mesafe var. Ben doğuda o batının bir ucunda

WhatsApp’tan kız beğenip rezerve etmek diye bir şey yok. Eşiniz, nişanlınız, sözlünüz veya sevgiliniz değil. Hatta tanımıyorsunuz. İşinizi, gücünüzü, planınızı ona göre düzenlemeyin. Farzedin ki yok. Çünkü zaten yok. O şekilde işinizi, planlarınızı yapın. Sonra o geldiğinde siz görüşemezseniz, onun kaybı olur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…