Görücü usulu. Hala haber yok

Kimleri gösterdik beğenmedi diye amaç mı olur. Ne kadar tuhaf insanlar var gerçekten.
Çok çok mağrur bir aileydi,paşa soyu haltetsin.
Boş egoları tavan.
Ama kız kurtulmuş vallahi,yoksa o da beğenmişti adamı.
Aynı ailede yaşamak zorunda kalacaktı.
Geçenlerde karşılaştık,cıvıl cıvıl,adamın eşininse gözlerinin feri sönmüş artık.

Yav bu doktorlar neden bu kadar büyümüş milletin gözünde? Yani konu sahibi için değil sırf, genel olarak forumda bir "Doktor mu ovv, sen nasıl doktorsun, o doktorsa sana bakmaz ki" gibi yorumlar görüyorum. Valla doktorların da maaşlarının iyi olması dışında ekstra bir özellikleri yok -hatta o maaşı da alsınlar az bile yazık yani o kadar çilelerine. Ben tüm sağlık personellerine çok üzülüyorum, keşke hak ettikleri maaşı alsalar. Tabi işini layıkıyla yapanlar için geçerli elbette bu söylediklerim.

Aynen dediğiniz gibi.
Bir tanıdık ailenin kızını böyle adamın teyzesi tanıştırmış bizim oğlanla bir görüşsünler diyerek.Mesleğiyle de çok övünüyorlardı yeğenlerinin.
Adam kızla tanışıp beğenmiş ki gerçekten de güzel ve alımlı kızdı.
Ailesine belirtince nedense aynı aile,ee o kadar kızla görüştün,bunu beğeneceğin mi tuttu,olmaz moduna girmişler.
Çok şaşırmıştık duyunca.
Sanırım amaçları kimleri gösterdik te beğenmiyor diyeceklerdi.
Sonuç ikisi de başkasıyla evli,kız çok mutlu,adamın eşi resmen o mudahaleci aileyle yorgun düştü,ne yürütebiliyor,ne ayrılabiliyor.
Konu sahibi senin konunla ilgisi yok,ama olmayanda da hayır vardır derim.
Benim bir tanıdıkta her gördüğü kıza dünürcü oluyordu.
Bana da oluyorlardı birgün dişçideyim annesi bak bu oğlum avukat çok yakışırsınız dedi oğlunu çağırdı
yani iş ciddileşene kadar ailenin çocuğun EGO’yu tatmine gerek Yok göstermiş niyeti olan arar yoksa düşünmeye peşinden gidip kendini evlilik delisi o aileyi yüceltip kendini ezmeye gerek yok
Belki sonra dönecek belki hiç olmayacak karşısına biri çıkarsa değerlendirir çıkmazsa bu kapıyı kapatmaz kısmet bu belli olmaz ama şu durumda annenin duruma mübadil olup araması çok çirkin olur. Kız ailesi ağır olmalı.

Merhaba herkese. Daha önce burda konu açmıştım 'görücü usulu görüşşem mi' diye. Ben o konuda da yazdıgım sebeplerden ötürü görüşmeyi çok istrmiyordum ama daha sonra çocuğun teyzesi ve annem çok ısrar etti bende tamam görüşelim dedim. Teyzesi whatsaptan benim fotoğrafımı ona attı ve beni çok begendi. Bende yanındaydım mesajları bende okudum yani.

Daha sonra teyzesi bekliyoruz ne zaman geleceksin diye sordu ve o da havalar biraz daha soğuyunca dedi. Ve bu konuşmanın üzerinden 20 gün geçti. Hala ne bir ses var ne bir haber.

Şimdi düşündükçe sinir oluyorum. Havalar soğuyunca diye gün mü verilir. İnsan belli bir tarih söyler. Ya da işlerin yoğundur söylersin işlerim yoğun izin alamıyorum diye bir açıklama yaparsın. Havalar soğuyunca ne ya zaten havalar soğuk şimdi ne alaka zaten hava soğuk olunca ne oluyor onu da anlamış değilim. Benimde kendime göre işim gücüm var belki başka planlarım var insan bi zaman dilimi belirtmez mi.

Çok sinir oldum kızlar. Amacı ne sizce?
Bana çoğunluğun aksine normal geldi. 1-2ay da olabilir. Çünkü haftasonu dememiş ya da 2-3güne kadar falan dememiş ki. Çalışıyor da.. İznini kış turizminin aktif olduğu bir döneme getirmek istiyor belki. Ama şöyle de yapabilirdi. Teyzesinden sizin tlf unuzu alıp biraz yazışalım tanışalım diye düşünebilirdi. Kafanızı kurcalayan şeyleri görüşme esnasında açıkça sorabilirsiniz aslında. Üzerine gitmeden. Yani ben aslında olumsuz olacağını düşünmüştüm sen bizzat irtibata geçmeyince falan gibi. Açıklaması sizi tatmin ederse ne ala. Yok etmezse zaten kararınızı bildirirsiniz.. Velhasıl bence görüşme er ya da geç olacaktır

Bence teyzesinin ısrarına dayanamayıp o şekilde mesajlar yazmış olabilir.Havalar soğuyunca ucu çok açık bir tarih yani gelecek ay falan dese anlarım da bu garip geldi ben annenizde birdaha sormasın.

Fotoğtafımı gönderdiğinde çok güzel vs. Demişti. Kendide birkaç tane fotoğrafını göndermişti. Öyle birşey olsa o an böyle bir tepki verir miydi. Ben başka birini bulduğundan ve kafasının karıştığından şüpheleniyorum.
Bana göre havalar soğuyunca olmuz ama eğer havalar ısınsın gelirim deseydi olumlu olylurdu bence beğenmese bile sizin orada olduğunuzu bilip güzel deil ay ne kadar cirkinmis demez yanlis anlamayın sizi görmedim yorum yapiyorum❤

Merhaba herkese. Daha önce burda konu açmıştım 'görücü usulu görüşşem mi' diye. Ben o konuda da yazdıgım sebeplerden ötürü görüşmeyi çok istrmiyordum ama daha sonra çocuğun teyzesi ve annem çok ısrar etti bende tamam görüşelim dedim. Teyzesi whatsaptan benim fotoğrafımı ona attı ve beni çok begendi. Bende yanındaydım mesajları bende okudum yani.

Daha sonra teyzesi bekliyoruz ne zaman geleceksin diye sordu ve o da havalar biraz daha soğuyunca dedi. Ve bu konuşmanın üzerinden 20 gün geçti. Hala ne bir ses var ne bir haber.

Şimdi düşündükçe sinir oluyorum. Havalar soğuyunca diye gün mü verilir. İnsan belli bir tarih söyler. Ya da işlerin yoğundur söylersin işlerim yoğun izin alamıyorum diye bir açıklama yaparsın. Havalar soğuyunca ne ya zaten havalar soğuk şimdi ne alaka zaten hava soğuk olunca ne oluyor onu da anlamış değilim. Benimde kendime göre işim gücüm var belki başka planlarım var insan bi zaman dilimi belirtmez mi.

Evlilik ciddi bir şey. Boylesine ciddi bir konuya boylesi ciddiyetsiz bir girişe ben anlam veremedim. Havalar soguyunca ne demek ya? Dalgaya aliyor gibi.Kesinlikle onun istedigi tarihte gorusmeyin. Bir iş belirtse şoyle onemli bir işim var.Gun veremiyorum ama şu tarihlerde gelmeye calisacagim dese anlarim. Havalar soguyunca ne oluyormuş ki?

Havalar soğuyunca ne alaka harbiden ya. İlginç. Ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış geldi aklıma :) havalar biraz ısınsını duydum da soğumasını bekleyeni ilk kez duydum . Peki siz konuşmuyor musunuz ikiniz?
Yorumunuza bayıldim gercekten . Guldurdunuz beni.:)

Tanışmak istiyorum dedi zaten ama ondan sonra devamı gelmedi.
Evet doğrı hatırlıyorsunuz konu açmıştım daha önce. O zamanda kafama yatmamıştı. Neyse artık hayırlısı diyip geçtim

Doktor diye kafayı taktığınızı düşünmüyorum ben ama takıntılı olduğunuz kesin 1 ay önce açtığınız konunun devamını getirmişsiniz insanlara tuhaf geliyor haliyle şimdiye bu konuyu unutmuş olmanız gerekirdi hem size cevap vermeye mecbur değil ki adam tanımıyor etmiyor bir bağınız yok istemiyor işte uzatmanın sürekli bunu düşünmenin size ne faydası var annenizi de engelleyin bu konuyu asla açmasın unutun gitsin en hayırlısı bu olur sizin için başka da yapacak bişey yok zaten

Evet önemsedim. Önemsemedim demiyorum ki zaten. Ama burda öyle şeyler yazmışlar ki yok doktor diye istiyorsun yok utanmıyor musun kendini bu konuma sokmaktan vs. Olayı önemsemem merak etmem çok mu anormal. Ya da kendimi neden küçük düşürmüş oluyorum anlayamadım.
Cok cirkin imali yorumlar var cok gereksiz belkide kendisine biri seni begenmis dense o kisininde ortalamasi az yuksek olsa 15 gun stalk yapip sulale dokecek yakin arkadasini 7/24 konudan ablukaya alacak herkes ne acizsiniz doktor diyemi kurdunuz diye suclayici yaziyor nacizane tavsiyem konuyu buradada kendinizdede kapatin

Anneniz begenmis belliki ama onlar simdiki nesil acisiyla bakmiyor anne o ister bak ne guzel dr benim kizimda guzelini hakediyor der
Ne meslek farki ne maas farki ,aile farki davulluk denklik bunlar gelmez aklina oysa devir cok cok degisti cok normal siz kendi annenize anne ben cok begenmedim sen uzulursun israr ettin diyede bise diyemedim x teyzeyle belki kirginlik olur diye sen bir daha sorma ona falan ben gelsede gorusmek istemiyorum aslinda icten ice kendimede stres yaptim diyip kapatin konuyu siz ne kadar taniyorum desenizde teyze isguzarlik yapiyor gibi geldi bana

Hayatta sunu bilir sunu soylerim insan insana gokte yazilinca 7 cihan karsi dursa birsey yapamiyor o size yazilmissa veya yasayacak bir aniniz varsa eninde sonunda yasarsiniz yolunuza bakin sonucta nasipte olan cikacak karsiniza oysa oda birgun cikar Hoppa

Anladım, canım o çocuk daha asla geri dönüş yapmaz unutmaya bak... Benzerini yaşamıştım... Resim olayını şu yüzden sordum bu avatar resminde saçın dağınık duruyor, bu tarz Bi resim yollsdıysan geri dönüş almaman normal
O avatar resminin konu sahibinin resmi olabileceğini düşündünüz mü gerçekten:işsiz::işsiz:

Konunu hatırlıyorum, bu tarz durumlarda erkekler aile büyüklerini küstürmemek için he evet vs deyip geçiştirebiliyor, evlilik düşünmüyor olabilir, sevgilisi olabilir, sevdiği olabilir, gay bile olabilir...

İkinci konuyu da açtığına göre epey umut etmişsin ama bence unut derim.

Geçen konundada yazmıştım canım, aynı şeyleri yaşamıştım.
Aile doktorun evlenmesi için uğraşıyor ama oglan istemiyor.
Beni de 2 hafta bekletti, sonra ben onu inada 1,5 hafta beklettim sonra buluştuk.

Şimdi diyorum ki, keşke buluşmasaydık zaten istemiyordu, benim umudum/hayalim boşuna yıkıldı.

Kimse niye hayal kurdun demesin. Genç kızlar hayal kurar. Kurmadım diyen inandırıcı gelmiyor bana.

Ben senin yerinde olsam hiç buluşmaya gitmezdim. Hikayelerimizin sonu aynı olacak gibi...

Teyzesi evlenmek istediğini söylüyordu. Annem geçende sordu belki siz ısrar ediyorsunu belki çocuk istemiyor öyle birşey varsa bilelim dedi. Teyze yemin etti allah brlamı versin kendisi istiyor dedi.

Teyzeye çok güvenmeyin bence.

Bakın benim çok yakın şahit olduğum bir olay var. Çocuk eşcinsel, ailesine açıkladı ve kabul etmediler, sen hastasın biz seni düzeltiriz diye evlenilecek kız arayışına girdiler, çocuk belki 10 kişi ile konuştu ailesini kırmamak için. Ben durumu biliyordum ve konuştum, kimseye ümit verme yanlış yapıyorsun dedim, haklısın dedi ve bana artık kimseyi önermeyin 1 kelime bile görüşmeyeceğim dedi.

Yani bilmediğin bir çok şey olabilir, gencecik kadınsın, boşver de geç. Bir daha da böyle bir topa girme bence.

Çocuk istemiyordur görücü mü kaldı artık
İnsanlar tanıyarak evlenmek istiyor
Banada olmuştu bu durum
Akrabalar iyilik olsun diye yapıyor
Adam sarışın yeşil gözlü uzun boylu zayıf istiyormuş tarif vermiş bide kıro
Bende zayıf uzunum ama siyah saçlıyım
Dedim zaten böyle salak bir tiple ömür geçmez gitsin fake sarışın bulsun banane uğraşamam
Adam Rusya da yaşıyor sanki
Sipariş veriyor
Bence hiç sormayın hevesli gibi umursamayın

X