Görücü usulu. Hala haber yok

Adamın Gönlü olsa bir an evvel olması için çabalar,
Müsaitlik durumunu ayarlayamıyorsa uygun bir dille size anlatır ,
Siz onun keyfini beklemeyin bence. Direkt söyleyin beni oyaladığını düşündüğümden artık olumsuz bakıyorum diye.

Bana da aralarinda şifre gibi geldi.
Havalar soguyunca gelirim diye birsey mi var...

Beğenmiş olsa ailelerde isin icindeyken insan telefon numarasi ister gelince de buluşuruz der.
Amac zaten evlilik cnku.

Malesef begenmemis. Begenseydi adam kirk takla atar, tarihi verir ,telefon ister, ucarak gelir birsey yapar yani..
Belli belirsiz bir tarih verip köşeye çekilmez.

Ben de bazı yorumlara şaştım kaldım. Bir konu ancak bu kadar saptırılabilinirdi herhalde.
Kafamı yormuyorum zaten de eğer görüşelim diye geri dönüş yaparsa ne cevap vermem gerek diye düşünüyordum. Şimdi bir fikir oluştu kafamda zaten. =)
Bak sert bir ifade olacak biliyorum ama cidden bu olayı arkan da bırakman gerekiyor bu adam geri dönüş yapmaz artık o yüzden olmamış gibi davran kısmetin başka biriymiş demek ki inşallah da en yakın zaman da karşına çıkar seni hakeden biri

Adamın kafasında başka biri var belki sizden de önce de vardı ya da evlenmeyi düşünmüyor ancak ailesinin yani o teyzenın haberi yok bu durumdan. O teyzeyi kırmamak için belki dalgasına fotoğraf gönderme olayına hayır diyememiş.Aracı da masum ama tebdirsiz sizi ümitlendirmiş.Merak etme böyle tipler görüştüğünde ve sen beğenmediğinde de zaten ben de seni beğenmemiştim teyze ısrar ettiği için görüştüm deyip işin işinden çıkarlar.Bence böyle biri görüşmemen daha iyi sinirlerin bozulmaz.İstese seni yüz kere arardı havaların soğumasını ya da ısınmasını beklemezdi:))

Adamın kafasında başka biri var belki sizden de önce de vardı ya da evlenmeyi düşünmüyor ancak ailesinin yani o teyzenın haberi yok bu durumdan. O teyzeyi kırmamak için belki dalgasına fotoğraf gönderme olayına hayır diyememiş.Aracı da masum ama tebdirsiz sizi ümitlendirmiş.Merak etme böyle tipler görüştüğünde ve sen beğenmediğinde de zaten ben de seni beğenmemiştim teyze ısrar ettiği için görüştüm deyip işin işinden çıkarlar.Bence böyle biri görüşmemen daha iyi sinirlerin bozulmaz.İstese seni yüz kere arardı havaların soğumasını ya da ısınmasını beklemezdi:))
Keşke beğenmedim diyebilecek kadar dürüst olsaydı. Görüşmeyi düşünmüyorum artık bu saatten sonra

Valla kusura bakma da teyzesine bu adam eğleniyor galiba diyerek haydi ona Güle güle deseydin ya... Böyle hala haber beklemekte neyin neyiyse. Valla Dr una başlarım deyip Güle güle derdim.
Not: Doktor koca adayı diye bu kadarina da pes.

Valla kusura bakma da teyzesine bu adam eğleniyor galiba diyerek haydi ona Güle güle deseydin ya... Böyle hala haber beklemekte neyin neyiyse. Valla Dr una başlarım deyip Güle güle derdim.
Not: Doktor koca adayı diye bu kadarina da pes.
Kimseyi doktor diye beklediğim yok. Yahu ben mesleğini vurgulamadım bile. Biri sordu bende orda söyledim sadece. Ne bitmez bir doktor kompleksiniz varmış sizin.

Sadece bir fotoğraf gösterme ile neden bu kadar beklentiye giriyorsunuz? Neden kendinizi bu kadar Ona endekslediniz?
Beğendi beğenmedi niye kafanıza takıyorsunuz? Birilerinin sizi beğenmesine göre yönlendirmeyin hayatınızı. Belki hayatında biri var, teyzesi nerden bilecek, teyzesi bir resim gönderdi diye O muhtemelen hayatının merkezi yapmamıştır sizi. Sizde yapmayın. Hiç tanımadığınuz biri için değmez.

Merhaba herkese. Daha önce burda konu açmıştım 'görücü usulu görüşşem mi' diye. Ben o konuda da yazdıgım sebeplerden ötürü görüşmeyi çok istrmiyordum ama daha sonra çocuğun teyzesi ve annem çok ısrar etti bende tamam görüşelim dedim. Teyzesi whatsaptan benim fotoğrafımı ona attı ve beni çok begendi. Bende yanındaydım mesajları bende okudum yani.

Daha sonra teyzesi bekliyoruz ne zaman geleceksin diye sordu ve o da havalar biraz daha soğuyunca dedi. Ve bu konuşmanın üzerinden 20 gün geçti. Hala ne bir ses var ne bir haber.

Şimdi düşündükçe sinir oluyorum. Havalar soğuyunca diye gün mü verilir. İnsan belli bir tarih söyler. Ya da işlerin yoğundur söylersin işlerim yoğun izin alamıyorum diye bir açıklama yaparsın. Havalar soğuyunca ne ya zaten havalar soğuk şimdi ne alaka zaten hava soğuk olunca ne oluyor onu da anlamış değilim. Benimde kendime göre işim gücüm var belki başka planlarım var insan bi zaman dilimi belirtmez mi.

Çok sinir oldum kızlar. Amacı ne sizce?
çok hoşuna gittiyse telefon numaranı ver de bir görüşün tanışın...

Başligi iki gundur takip ediyorum. Yazilanlari okuyorum. Gercekten ne kadar ilginç insanlar olmuşuz. Bir tahammulsuzluk var ama neye tahammul edemiyorsunuz anlamiyorum. Konu sahibi doktor oldugunu sorduklarinda soylemis ben sizin mesajlarinizda gordum doktor oldugunu konuyu acarken yazmamis bile.. Beni istemiyor ama ben doktor oldugu icin bir ihtimal olur mu diyorum tarzi bir sey de yazmamis. Konu sahibide kibarligini bozmayarak cevap veriyor. iki gundur gercekten içim şişti. Milletçe bize danisildiginda kendimizi bir sey zannedip cok onemli bir sey yapiyormuscasina insanlari kirip dokmeyi kendimizde hak goruyoruz sanirim. Sonucta konu sahibi boyle bir olaya dahil olmuş. Merak edebilir amaci neydi, neden begendim dedi sonra boyle bir sey yazdi. Boyle yapacaksa neden boyle biri ile beni gorusturmek istediler. Merak edebilir ya bizene. Boylesine kirici konusmaya kimsenin hakki yok. Bence kafaniza takmayin ve onunuze bakin deyip gecmek bu kadar mi zor? Bu kabalık neden anlamiyorum ki.

Arkadaşlar kimsenin peşine düştüğüm yok. Evleniyim evleneyim diye de delirmiyorum. Hangi söylediğim şeyden bu sonuca vardınız anlamadım. Ben fikir danışmak istedim sadece. Bazı yorumlarınız cidden çok tuhaf ve kırıcı
Burası bazen böyle maalesef. Siz bir şey danışırsınız aklınızın ucundan geçmeyen şeylerin senaryosu pat diye önünüze sunulur. Ben de bazen hayret ediyorum. Konunuza gelecek olursak her şey olmuş olabilir, belki beğenmedi, belki bir süre sonra görüşmek isteyecek, belki dalga geçercesine öyle saçma bir cümle kurdu. Yani maalesef kesin bir şey demek zor karşıdakini tanımadan. Siz iyisi mi bu konuyu tamamen unutun. Sormazsınız gibi geliyor zaten de ,olur da konusu geçerse bile hiç sormayın, anneniz de siz de oralıklı olmayın. Zamanla görüşmek isterse, bunca zaman neden gelmediğini öğrenirsiniz eğer mantıklı bir açıklaması varsa görüşürsünüz yoksa yine ona o zaman karar verirsiniz.

Çok mu beğendin kız çocuğu bu kadar belli etme süründür ki kıymetin bilinsin :))
Merhaba herkese. Daha önce burda konu açmıştım 'görücü usulu görüşşem mi' diye. Ben o konuda da yazdıgım sebeplerden ötürü görüşmeyi çok istrmiyordum ama daha sonra çocuğun teyzesi ve annem çok ısrar etti bende tamam görüşelim dedim. Teyzesi whatsaptan benim fotoğrafımı ona attı ve beni çok begendi. Bende yanındaydım mesajları bende okudum yani.

Daha sonra teyzesi bekliyoruz ne zaman geleceksin diye sordu ve o da havalar biraz daha soğuyunca dedi. Ve bu konuşmanın üzerinden 20 gün geçti. Hala ne bir ses var ne bir haber.

Şimdi düşündükçe sinir oluyorum. Havalar soğuyunca diye gün mü verilir. İnsan belli bir tarih söyler. Ya da işlerin yoğundur söylersin işlerim yoğun izin alamıyorum diye bir açıklama yaparsın. Havalar soğuyunca ne ya zaten havalar soğuk şimdi ne alaka zaten hava soğuk olunca ne oluyor onu da anlamış değilim. Benimde kendime göre işim gücüm var belki başka planlarım var insan bi zaman dilimi belirtmez mi.

Çok sinir oldum kızlar. Amacı ne sizce?

Başligi iki gundur takip ediyorum. Yazilanlari okuyorum. Gercekten ne kadar ilginç insanlar olmuşuz. Bir tahammulsuzluk var ama neye tahammul edemiyorsunuz anlamiyorum. Konu sahibi doktor oldugunu sorduklarinda soylemis ben sizin mesajlarinizda gordum doktor oldugunu konuyu acarken yazmamis bile.. Beni istemiyor ama ben doktor oldugu icin bir ihtimal olur mu diyorum tarzi bir sey de yazmamis. Konu sahibide kibarligini bozmayarak cevap veriyor. iki gundur gercekten içim şişti. Milletçe bize danisildiginda kendimizi bir sey zannedip cok onemli bir sey yapiyormuscasina insanlari kirip dokmeyi kendimizde hak goruyoruz sanirim. Sonucta konu sahibi boyle bir olaya dahil olmuş. Merak edebilir amaci neydi, neden begendim dedi sonra boyle bir sey yazdi. Boyle yapacaksa neden boyle biri ile beni gorusturmek istediler. Merak edebilir ya bizene. Boylesine kirici konusmaya kimsenin hakki yok. Bence kafaniza takmayin ve onunuze bakin deyip gecmek bu kadar mi zor? Bu kabalık neden anlamiyorum ki.
Cok haklisiniz.Ben bunu diger acilan konularda da fark ettim.Sanki ego tatmin etmek icin sacma sapan alakasiz yerden yorumlar yapiliyor.Ve Yani sana yanlis gelen bir seyi de hanim efendi gibi duzgunce acikla .Ama tahammul yok dediginiz gibi.Konuyu acan bin pisman oluyor zannimca.Burada konu acmak yerine kiz kardesimle dertlessem daha cok rahatlarim gibi:110:

Yorumunuz beni çok mutlu etti. Az da olsa birkaç arkadaş konuyu farklı yerlere çekmeden beni anlamış. Onlara da çok teşekkür ederim.
Bir an ben bile kendimi sorguladım acaba böyle düşünerek peşine mi düşmüş oluyorum çocuğun. Çok mu abarttım vs diye ama sonra dedim ki ben günlerce oturup aradı aramadı diye düşünmedim ki. Bu zamana kadar aramadı şimdi ararsa nasıl tepki vereceğim amaç ne diye düşündüm.
Bazı insanlara ne söylersem söleyeyim kendi kafalarında oluşturdukları düşüncesnin dışına asla çıkamıyorlar. Benzer bir konu kendilerine tekrar danışıldığı zaman muhtemelen yine kafalarında kodlanmış olan bu tepkiyi verecekler. Uğraşmaya da gerek yok öyleleriyle. Bunu anlamış oldum en azından.

Hayır çocukla hiçbir iletişimimiz olmadı. Herşey teyzesi aracılığıyla oldu. O da sadece fotoğraf atma olayı. Annem geçen gün sordu dayanamayıp. Teyzeside birşey söylemedi ama geleceğim demişti dedi
Teyzesi birşey söylemedi demişsin , gelmiycekler

konuyla alakasız ama içinde doktor geçtiği için yazmak istedim :KK53:
insanın karakteri çevresi ve yaptığı işle de şekilleniyor gerçekten(çook nadir oturmuş karakterliler dışında). kimse bunu inkar edemez. hastane ortamı sandığımız kadar da "temiz" değil.
ben şahsen benimle görüşmek isteyen kişi doktorsa daha bi temkinli yaklaşırdım. görücü usulü tanıştırılacaksanız baştan sıkıntılı. hani yıllarca tanır seversin evlenmeye karar verirsin ancak öyle.

aldatma olayları o kadar çok ki.
mesleğim gereği daha çok erkeklerin olduğu okuduğu ortamlarda bulundum. yakın arkadaşlarım erkekti hep. ve gerçekten aldatmayan erkekle henüz tanışmadım, en kötü flört ediyorlar.
aldatmaya en yakın meslek grubunun başında doktorlar var maalesef. çünkü burada açılan konularda da çok vardı bu, yok doktoruma aşık oldum. yüzük yoktu evli değildi, yoktur sevgilisi şansımı denesem mi vs. bir de bunları hiç danışmayıp eyleme geçiren yüzlerce kadın var. yok ya doktor kociş hiç mantıklı değil ahaha.:deli: bence siz çocuk dönerse bile görüşmeyin. niyetinizin zaten doktor kociş olmadığını hissediyorum yapılan yorumlara da takılmayın hep çıkıyor böyle.

X