Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

Arkadaşlar merhaba; köprücük kemiğinden meme ucuna ölçüm 32 cm. Bu ölçüyü devletin karşıladığını okudum. Acaba aranızda İstanbul’da devlet hastanesinde küçültme ve dikleştirme operasyonu geçiren var mı? Var ise hastane ve doktor önerisinde bulunabilir misiniz?

Merhaba arkadaşlar ben meme küçültme ameliyatı olalı 9ay oldu iyiki bu ameliyatı olmuşum ameliyat sürecimde hep bu forumdan yorumları takip ettim sormak istedikleriniz olursa cevaplayabilirim😊
Merhaba ben yaklaşık 40 gün önce ameliyat oldum. Ancak göğüsümün yanları hala şiş duruyor. Ödemdir diye düşündüm. Ama doktorum ödem değil dedi. Zamanla aşağıya doğru şekillenecek diyor. Şu an göğsümün şekli tam yuvarlak değil. Basık duruyorlar. Sizde de böyle bir sorun oldu mu? Zamanla düzeliyor mu acaba?

Evet benimde öyleydi hatta Amerikan futbol topu gibi yassıydı🏈😅 ama zamanla hatta 6ayın sonunda şekli oturmaya başlıyor acele etmeyin zaman verin kendinize

Vardı benim sol memem sağ meme me göre biraz daha geç iyileşti sol memem daha şekilsiz duruyordu şuan eşitlendi eşitsizlik yok ki zaten normaldede memeler arasında az da olsa bir fark oluyo merak etmeyin zamanla hepsi düzelecek şuan neler düşündüğünüzü biliyorum düzelmicek gibi geliyor ama hepsi düzeliyor 😊

merhabalar arkadaslar. 2-3 yil bu ameliyati arastirdim , surekli sayfayi yenileyip yeni tecrubeleri okuyordum. hatta sayfada endiselerimi dile getirdigim mesajlarim da mevcut.

15 Temmuz gunu cok sukur ki bir cesaretle meme kucultme ameliyatimi oldum.. kendimi bildim bileli hep vucuduma gore buyuklerdi. hamilelik ve emzirme surecinden sonra tamamen dev memeye donustuler nerdeyse...

Allah'im hep okur fakat inanamazdim , narkozdan ilk uyandigimda once bir hafifledigimi hissettim ... nasil guzel 1 his.. elimle yokladim ve kucucuklerdi....

meme basinin tamamen cikartilip yukariya tasinmasi yontemiyle yapildi.. dolayisiyla azicik daha zordu ..

surecte agri cekmedim. kollarimi ameliyattan hemen sonra kaldirabiliyordum. hatta ertesi gunu sacimi kendim tarayip at kuyrugu yaptim. dr teknigi ile alakali herhalde ...

sadece bende kan seviyesi normalde olmasi gerektiginden biraz daha dusuk oldugu icin 2. gunu bas donmesi , goz kararmasi vs yasadim.. ilk gece de narkozu atmak icin kusmalar oldu 3-4 kez.. haricinde hic sorunum olmadi. 3.gun de taburcu olup farkli 1 sehire seyahat ettim.ama dikis yerleri korse gibi cok sert baski hissettiriyor, 1 ay oldu hala yan yatamiyorum direnlerin ciktigi yer acitiyor..

direnler de hic acitmiyor cikartilirken.. okudugum yorumlardan korkarak gitmistim , hissetmedim dahi...

bir de memelerden biri daha kucuk olmus gorunuyor gozume.. dikisler hala kipkirmizi... yuzeyden acilan kucuk yerler var ama sorun degilmis.. merhem kullaniyorum... sonradan esitleniyor mu ? neyse esitlenmese de harikalar : )

ama olacak arkadaslar kesinlikle sicak aylarda olmayin... disari gunesin altina cikinca dikis yerleri sisiyor sanki. cok rahatsiz ediyor..
ben izne denk getirmek icin yazin oldum mecburen...

bugun yeni camasirlar almak icin magazaya girdim , yarim atlet alirken elim L ve XL olanlara gitti, satici size en fazla M verelim dedi.. mutluluktan aglayasim geldi..
normalde minyon olmama ragmen memelerden oturu hep ustten 40-42 gorunurdum.. cok mutluyum.. keske daha da erken olsaymisim..

ameliyati dusunen arkadaslar hic korkmayin.. 3-4 gun cekilen cileye kesinlikle degiyor.. sadece dr'unuzu cok iyi secin...

merhabalar arkadaslar. 2-3 yil bu ameliyati arastirdim , surekli sayfayi yenileyip yeni tecrubeleri okuyordum. hatta sayfada endiselerimi dile getirdigim mesajlarim da mevcut.

15 Temmuz gunu cok sukur ki bir cesaretle meme kucultme ameliyatimi oldum.. kendimi bildim bileli hep vucuduma gore buyuklerdi. hamilelik ve emzirme surecinden sonra tamamen dev memeye donustuler nerdeyse...

Allah'im hep okur fakat inanamazdim , narkozdan ilk uyandigimda once bir hafifledigimi hissettim ... nasil guzel 1 his.. elimle yokladim ve kucucuklerdi....

meme basinin tamamen cikartilip yukariya tasinmasi yontemiyle yapildi.. dolayisiyla azicik daha zordu ..

surecte agri cekmedim. kollarimi ameliyattan hemen sonra kaldirabiliyordum. hatta ertesi gunu sacimi kendim tarayip at kuyrugu yaptim. dr teknigi ile alakali herhalde ...

sadece bende kan seviyesi normalde olmasi gerektiginden biraz daha dusuk oldugu icin 2. gunu bas donmesi , goz kararmasi vs yasadim.. ilk gece de narkozu atmak icin kusmalar oldu 3-4 kez.. haricinde hic sorunum olmadi. 3.gun de taburcu olup farkli 1 sehire seyahat ettim.ama dikis yerleri korse gibi cok sert baski hissettiriyor, 1 ay oldu hala yan yatamiyorum direnlerin ciktigi yer acitiyor..

direnler de hic acitmiyor cikartilirken.. okudugum yorumlardan korkarak gitmistim , hissetmedim dahi...

bir de memelerden biri daha kucuk olmus gorunuyor gozume.. dikisler hala kipkirmizi... yuzeyden acilan kucuk yerler var ama sorun degilmis.. merhem kullaniyorum... sonradan esitleniyor mu ? neyse esitlenmese de harikalar : )

ama olacak arkadaslar kesinlikle sicak aylarda olmayin... disari gunesin altina cikinca dikis yerleri sisiyor sanki. cok rahatsiz ediyor..
ben izne denk getirmek icin yazin oldum mecburen...

bugun yeni camasirlar almak icin magazaya girdim , yarim atlet alirken elim L ve XL olanlara gitti, satici size en fazla M verelim dedi.. mutluluktan aglayasim geldi..
normalde minyon olmama ragmen memelerden oturu hep ustten 40-42 gorunurdum.. cok mutluyum.. keske daha da erken olsaymisim..

ameliyati dusunen arkadaslar hic korkmayin.. 3-4 gun cekilen cileye kesinlikle degiyor.. sadece dr'unuzu cok iyi secin...
Doktorunuz kimdi acaba söyleyebilir misiniz ?

Merhaba 24 temmuz gunu meme küçültme ameliyatı olan biri olarak yaşadıklarımı ben de paylaşmak isterim
Yaşım 47 kendimi bildim bileli göğüslerim hep büyüktü.2 çocuk annesi olarak oğlumu emziremesem de kızımı 1.5 yıl emzirdim.dogal olarak daha büyük göğüslere sahip oldum.
Yıllardır arayistaydim ve hep ameliyat olmak istiyordum.
Fiyatlar çok pahalıydı çünkü bir gün MHRS den plastik cerrahi ye randevu aldım deneyim bakalım ne olacak dedim.
Ve randevuye gittim Dr ölçtü ve ameliyat olman gerek seni ameliyat yapalım dedi.
Bana anestezi evragi hazırladı bunları yaptır gel ameliyat günü verelim dedi.
Yanlız meme ucun kararacak ve his kaybı olacak razı misin dedi ben sevinçten ona bile tamam demişim.,😁
Neyse aldım evragi verilen tahlilleri yaptık.rontgen çekildi.ultrason cihazı bozukmus özelde çekildi
Herşey tamam biz öyle sandık.eve geldik sizi arayacağız dediler.2 hafta aradılar hala ameliyat olmak istiyor musunuz diye sordular evet dedim.yarin sabah gelin yatış işlemi yapacağız dediler
O gece sevinçten uyuyamadım ertesi sabah gittik.bu arada Dr hiç bir sekilde beni bilgilendirmedi ne fiyat ne başka bilgi ben ücretsiz sanıyorum.
Ameliyat katına çıktık sıra bekliyoruz.saat 12 oldu sıra geldi bir baktik 5 bin TL kaparo istiyorlar biz şok olduk yanımızda o kadar para yok 3 bin TL yatırdık meğer bu ameliyat estetiğe girdiği için devlet bile olsa paralı 25 bin 35 bin TL arası değişiyormuş tabi Dr bilgi vermedi ki nereden bileyim.biz ona da tamam dedik.evrak tamamlandı eve gittik biz tekrar kan tahlili yine muayene derken biz tamam sanıp Eve gittik.

Saat 3 gibi aradılar mamografi gerekmiş çektirin dediler koştuk özele 3 bin TL bayıldık tam kayıt olduk sıra bekliyoruz bir tlf daha.sizin ameliyatı erteledik neden daha önemli hasta var o öncelik siz estetik olacaksınız hayda benim sarteller attı.mamografiyi de iptal edip döndük eve.

Eve geldik ben çok üzüldüm ağladım çok zoruma gitmişti yapılan muamele bu arada zaman çok dardı bayram sonu kızım yurtdışından gelecek oğlum evlenecekti ben ise o Aralık'ta ameliyat olup biraz toparlanıp düğün ve tatil işlerine zaman kalsın istiyordum.ama ameliyatı erteleyince butun planlar bozulmustu.ben ona uzulmustum.
Bu arada oğlum büyük ozel bir hastanenin çağrı merkezlerini yöneticisi bu ameliyatı devlette olacağını söyleyince anne güvenilir mi Dr kim iyi yapabilecek mi ben guvenmiyorum korkuyorum demişti.ben ücretsiz olacağı için iyi oğlum demiştim.tabi ertelenince durumu öğrenmiş oldu.
eşim bu aglamama dayanamadı.oglumla konuştu düğün ve tatilden sonra bu ameliyatı özel hastanede olmaya karar verdik

Ameliyat ücreti 103bin 3 bin euro TL.oglum yönetici olduğu için yakın aileye 100/30 indirim yapılıyormuş.bana biraz daha indirim yaptilar 65 bin TL'ye ameliyatı oldum.
Şimdi sürece gelelim

24 temmuz Çarşamba sabahı 10 gibi hastaneye girdik.kan tahlili gerekli olan herşey yapıldı Doktorum geldi çizimleri yapti.damar yolu acildi serum takilarak ameliyat saatini bekledim
Anestezi Dr odaya geldi gerekli soruları sorup evragi düzenledi.saat 1 gibi ameliyata alındım herşey o kadar güzel ve iyiydi ki oğlum gelinim eşim yanımda mutluyum ama çok korkuyorum.anestezi uzmanı bakti tansiyonum korkudan yükseldi hemen bir sakinlestirici yaptı.ameliyathaneye bir girdim ışıkları gördüm 😴😴gerisi yok.
Ameliyat 3 saat 15 dk surmus.odaya almışlar uyandirdilar.saat 4 ceyrekten akşam 9 kadar su yasaktı bir kolumda içinde ağrı kesici serum.
Diğerinde her 5 dk da tansiyonumu ölçen cihaz
Akşam 9 da şu icebildim bir kase çorba getirdiler
Bütün gece üşüdüm yandım ağrı yok gibiydi gogsumu hissetmiyordum.

Sonda takılmış sabah farkettim.sabah hafif bir kahvalti.sonra hemşire geldi yavaşça kaldırdı yurumem gerekmiş.biraz yürüdüm.oglen gibi doktorum geldi.

İşte o an gogislerimi açtılar Allah'ım bunlar benim mi dedim,🥰🥰 çok guzellerdi.cok mutluydum

Doktorum ameliyat öncesi
ölçüm yaptiginda sol 35 sağ 31 santim demişti.standart meme ölçü 18 ile 22 santimdir.
Benim ölçüm şuan 19 santime çekilmiş ve sanırım 80 ya da 85 beden oldum şuan çok sisler.
Doktorum 2 kg 100 Gr doku alındığını söyledi.

3 gün sonra 1 ay oluyor dikişler Perşembe alınacak inşallah doktorum fling sistemi yaptı ameliyati büyük olduğu için normal küçültme yapılamaz dedi.
İyileşme süreci zor oldu ama buna değer diyorum.
Dr gerçek görüntüye 6 ay sonra ulasacaksin dedi 🥰 çok şükür göze alıp bu ameliyatı olmuşum.bu kadar zor bir süreç olacak deselerdi olamazdım sanırım.

Merhaba 2 hafta sonrasında aradılar beni ama ertesi gün dalga geçer gibi ertelediler.benim planlarım var şu ara olmam daha iyi dedim.ona bile senin ki estetik ameliyat öncelik değilsin dediler.
Halbuki devletin koyduğu bir ölçü varmış 30 santim ücretsiz ameliyat olabilir misin devlette ama o kadar ilgisizler ki.dr beni ne para ne başka bir şekilde bilgilendirmedi bile ..

Merhaba 2 hafta sonrasında aradılar beni ama ertesi gün dalga geçer gibi ertelediler.benim planlarım var şu ara olmam daha iyi dedim.ona bile senin ki estetik ameliyat öncelik değilsin dediler.
Halbuki devletin koyduğu bir ölçü varmış 30 santim ücretsiz ameliyat olabilir misin devlette ama o kadar ilgisizler ki.dr beni ne para ne başka bir şekilde bilgilendirmedi bile ..
Devlet bana da daha geçen yılın hastalarını ameliyat ediyorum seni sıraya bile koyamam dedi ben de özelde oldum.

İyi etmişsiniz devlette zor bu işler.ozelde bebekler gibi ilgilendiler.carsamba dikişler alınacak inşallah.doktorum çok temiz iş çıkardı bir aydır o bölgelere su degmiyor ve meme uçlarıni besleyen hücre enjekte edildi.his kaybı siyahlık asla olmayacak çok mutluyum.

X