Göbeğinizin çatlamaması için yaptığınız özel ve kolay bir şey var mı?

Ayla54

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2007
270
1
karninizi catlaklardan korumak icin sürdügünüz bir sey varmi.Hem kolay ulasilabilir hemde etkili bir yag veya özel bir krem gibi.

ben kakao yagı kullandım benimkide çatlamadı sanırım birazda bünye ile alakalı ayrıca badem yagı kıllanma yapıyor diye biliyorum

Canim arkadaşimin biride eylül annesi ve onun karni yarik gibi çatlak olmuştu.madecassol diye yanik kremi önerdiler onu kullandi gözlerimle görmesem inanmazdim ama o çatlaklardan eser kalmadi ben onu bu sitede eylül annelerinde de okumuştum göğüs çatlaklari için bile kullaniyorlarmiş.

nivea nın bebek yağını öneririm içinde buğday yağı ve badem yağı var vıcık vıcık da değil.Ben şimdilik bunu kullanıyorum umarım çatlak olmaz

bende temmuzdan ber badem yağı kullanıyorum.19 haftamdayım şükür hiç çatlak olmadı.
bakalım ilerleren aylarda ne olacak..

merhaba arkadaslar bende bebek yağının kullanıldığını çok sık duyuyorum,badem yağı kıl yapıyor diye duydum .kaçıncı ayda kullanmaya baslamalıyız çatlak önleyici kremleri yada yağları bi bilginiz varmı bu konuda?

merhaba arkadaslar bende bebek yağının kullanıldığını çok sık duyuyorum,badem yağı kıl yapıyor diye duydum .kaçıncı ayda kullanmaya baslamalıyız çatlak önleyici kremleri yada yağları bi bilginiz varmı bu konuda?

Bence 4. aydan itibaren kullanılmaya başlanmalı ben 15. haftada başladım.Zaten ondan önce göbeğimiz çıkmamış oluyor.

ben susam yağı ve duştan sonra vücuda sürülen bebe yağı var ya ondan aldım. ama bebe yağı ilk zamanlar mı kullandığım için bilinmez migren atağı geçirmeme neden oldu. belki de yazın fazla ağır geldi kokusu falan.

15. haftamdayım, düzenli kullanmıyorum henüz:KK43:

Hamileliğim boyunca 21 kilo aldım :))(Hepsini verdim) 12.haftamda başlayarak Mustela kullandım hiçbiryerimdeeeee (MAŞALLAH) tek bir çatlak sarkma olmadı. Kesinlikle tasiye edebileceğim tek ürün.

ben yurtdisinda yasadigim icin burada bu tip seyler kosmetik agirlikli.istedimki yag falan kullanayim ama söylediginiz yaglardan burada bulamadim maalesef.almanyada yasayipta bu tip dogal yaglari nereden alabilecegimi bilen biri varsa yazsin lütfen.benimde 15 haftam oldu ama karnim yokken birden bire cikiverdi.artik yavas yavas bir seyler kullanmanin zamani geldi galiba.önceki hamileligimde kosmetik ürünlerden kullanmistim ama pek memmnun kalmadim.düzenli kullanmama ragmen karnimda catlaklar olustu.simdide aynisi olursa karnim herhalde dünya atlasina dönecek.

ben yurtdisinda yasadigim icin burada bu tip seyler kosmetik agirlikli.istedimki yag falan kullanayim ama söylediginiz yaglardan burada bulamadim maalesef.almanyada yasayipta bu tip dogal yaglari nereden alabilecegimi bilen biri varsa yazsin lütfen.benimde 15 haftam oldu ama karnim yokken birden bire cikiverdi.artik yavas yavas bir seyler kullanmanin zamani geldi galiba.önceki hamileligimde kosmetik ürünlerden kullanmistim ama pek memmnun kalmadim.düzenli kullanmama ragmen karnimda catlaklar olustu.simdide aynisi olursa karnim herhalde dünya atlasina dönecek.

canim bebek yagi kullan iyi oldugunu duydum, bende bebek yagi kullaniyorum, oglumda hicbirsey kullanmadim hic catlagim felanda yok gogusler disinda:) simdi heryerimi bebek yagiyla yagliyorum:)

ben hamileyken hiç çatlamadım :icecream:hiç bi ürünede para vermedim önemli olan cildi nemlendirmek bunun içinde badem yagı yada kakao yagı farketmez hergün düzenli kullanımda çatlamaz ama çok fazla kilo alımında yapılabilecek bişey yok sanırım ayrıca çatlakların kesin bi tedavisi hala yok sadece hasar rahatsız etmeyecek kadar düzeltilebilir onun için çatlamamaya özen gösterin bende bi daha hamile kalırsam kesin önlemini alırım oglumda oldugu gibi saldım çayıra mevlam kayıra olmasın

ne kullanırsanız kullanın bu cilt yapısıyla alakalı ve yuzde 90 genetk
annenıze bakın gelecegınızı gorun:)

hamişler bu yağlar ne aralıklarla nasıl kullanılıyor ne kadar sürülüyor?pamukla falan mı sürülüyor?atletimiz kirlenmez mi?

hamişler bu yağlar ne aralıklarla nasıl kullanılıyor ne kadar sürülüyor?pamukla falan mı sürülüyor?atletimiz kirlenmez mi?

canım bebek yağı kullanıcaksan eline döküp sür o zaten sen sürerken emiyor vıcık vıcık bişey değil o yüzden çamaşırına bulaşmıyor.Diğer yağları kullanıcaksan biraz beklersin ya da bir tülbent koyarsın araya hergün sürmekte fayda var canım

bu gün esim sagolsun kakao butter diye bir sey bulmus kakao yagi diye tutturunca zavalli bir de onu deniyecegim.

X