Göbeğinizin çatlamaması için yaptığınız özel ve kolay bir şey var mı?

doktor bana sebamed in bi vücut losyonunu önermişti kullandım ve göbeğimde hiç çatlak yok 30 küsür kiloda almıştım gerçi ciltten cilde farkta var denemek lazım

bende dovenin nemlendirici sütlü kremini tavsiye ederim.
bende hiç çatlamadım

ne kullanırsanız kullanın bu cilt yapısıyla alakalı ve yuzde 90 genetk
annenıze bakın gelecegınızı gorun:)

benim anniş 4 tane çocuk yaptı benden genç gözüküyor hala sadece karnında çok az çatlak var o kadar bende 4 ay bitti daha göbek bile yok ama yine de çatlak kremi kullanıyorum.ben:nazar: bide aktarcılarda biştkisel yağ hazır satılıyor muş gebelik için dendiğinde veriliyor muş o zaten .:emir_bebek: birde çatlaklara badem yağının iii geldiğini doktorumdan öğrendim.bakalım bizi bu yaramazlar ne hale düşürecek :eek:

en etkilisi bende.kocaman karınlı bir hamilelik geçirmeme rağmen hiç çatlağım olmadı.doktorum bir krem önerdi.adını bir türlü hatırlayamıyorum.büyük mavi-beyaz kutulu.eczanede sor kesin yardımcı olurlar

kızlar kuzenim ve önerdiğimiz 2 arkadaşım kakao yağı badem ve susam yağını karıştırıp kullandılar hiç çatlatları olmadı çok kilo almalarına rağmen.bence kimyasal kullanmamalı..

ben phytolastıl ampul kullandım hamileliğim süresince şükür çatlaksız atlattım tavsiye ederim badem yağı bebe yağı vs ürünler biraz yağlı oldukları için uyguladıktan sonrz en az 20 dk giyinmeden beklemen gerekiyor vücudunun emmesi için yoksa pek faydası olmuyor ama ben sıkılırım ööle ayakta soyunuk bekle phytolastıl yağ gibi değil krem gibide değil o yüzden uyguladıktan sonra hemen giyinebilirsin bana kullanımı kolay geldiği için onu kullandım çokta memnunum

ben neutrogena balsam ve nemlendrici kremi yeni cikmis onlari aldim kullaniyorum cok güzel ama daha yeni kullanmaya basladim ondan önce hipp bebe oil kullaniyordum bakalim insallah yardimi olur benim sadece bacaklarda asiri derece selülütmü catlakmi patlakmi ne cogaldi asiri derece ve örümcek agi gibi mavi mavi varisler cikti ... cok kötü hissediyorum kendimi *hehe* ama diger yöndende diyorumki bebegimin cani sagolsun yeter bana...

meraba arkadaşlar... bende azönce beyaz vazelin aldım kokusu falan yok hiç ve benim bi tanıdığım hamileliği boyunca 20 kilo aldı sadece vazelin kullandı şuan doğun çatlağı yok...

hepsi hikaye arkadaşlar tamamen bünyeyele alakalı.ben herbişeyleri kullandım kullanmadığım şey kalmadı kakao yağımı dersin,bebe yağımı jellermi,kremlermi vaazelinmi amaaa heryerim çatlıyor.diğer taraftan arkadaşın iki oğlu var hiçbişey kullanmamış bembeyaz pürüzsüz.kısacası başa gelen çekilir :CüvCüv:

ben banyodan banyoya duştan çıkmadan önce bebe yağıyla yağlanıp çıkıyorum..duştayken daha güzel emiyor..hemde bulaşmıyor bi yere ....şuan bişey yok 26 haftalık oldum..inşallah bundan sonrada olmaz...

bende babe diye bi markanın çatlak kremını kullanıyorum suan henuz bısey yok ama devamı ne olur bılmıyorum bana bu kremı eczanecım tavsıye ettı:)

arkadaşlar ben bugün bu çatlama işinde genetik faktörünün çok büyük etken olduğuna kanaat getirdim. neden derseniz ben bacaklarımdan çok kilo almadım yani uzun çizmemi denedim ki tam oturuyor bacağıma fermuarı zorlanmadan kapanıyor hala ama diz kapağımın üst kısmı çatlamaya başladı. popişi çok önemsememiştim ama o kadar da aşağıada olması azcık moralimi bozdu yalan değil.

kızlar tek çözüm va-ze-liiin... bacaklarada badem yağı.Ha bide annenize bakın tabi...

Canım ben 2008 mart annesıyım,9 aylık bı kızım var.hamıleyken çatlamasın dıye her soylenenı yaptım ama nafile tatlım...badem yağı susam yağı,bebek yağı,özel kremler...bence bu tamamen cılt yapısıyla alakalı bı durum zaten doktorlarda öyle dıyor.kısmetınde varsa çatlarsın cnm üzgünüm..hem boşver bebeğın sağlıklı doğunca onu gözun görmuyor...

Yenı anne adaylarına seslenıyorum: Hamilelik dünyanın en güzel duygusu bu 9 ayı en guzel halıyle değerlendirin.hatta bence hep oyle kalın doğunca işiz zor kızlar...allah bebeklerınızı sağlıkla kucağınıza almanızı nasip etsın...sevgıler

En iyi çatlak giderici ve doğal olanı bence zeytinyağlı sabun.Hem ucuz hem pratik.Banyoda iyice sürün karın ve bacak bölgenize.

Ben dustan sonra nıveanın bebek yagını kullanıyorum.ama gobegıme kayısı yagı badem yagı ve zeytınyagı ucunu karıstırıp suruyorum her aksam.saclarıcınde maske buldum sımdı onu uyguluyam saclarım cok yıprandı cunku :KK43:((

kızlar umarız hiç birimz çatlamyız ama gerçekten genetik yapıyla alakalı biraz,ama en önemlisi bebeklerimizi kucagımıza almamız ben şuan 6.5 aylık hamileyim şuan için çatlamadım ama doguma giderken bile çatlayan arkdaşlarım var yani benm için önmeli olan bebegim

kızlar ben lıerac phytolastıl diye ithal bir ürün kullanıyorum 1 tüp 10 gün gidiyo ve çokta pahalı
şu an 26. haftamdayım ve çatladım bacaklarımda , karnımda ve göğsümde çatlaklar oluşmaya başladı
annemin çatlakları var benimde aynı yerler çatladı genetik sanırım bu iş

X