Göbeğinizin çatlamaması için yaptığınız özel ve kolay bir şey var mı?

vich nin kremini kullanmani öneririm.denedim ise yariyor.2 dogum yaptim,üstelikde cok kilo almama ragmen catlak olusmadi

canım bu krem oluşmuş çatlaklarıda geçiriyomu?
bunu da kullanıyım inş. işe yarar...
çatlaklarım büyümeye devam ediyo malesef

canım o kremler falan bos işler bu lay tamamen genetik. ben krem falan sürmedim catlak yok ama kimisi de sürdüğü halde oluyo bosuna o pahalı kremleri almayın doktorum bana devletin ödediği bi ilaç yazmıştı ismi fito amasen yinede doktoruna danış

slm kızlar bana benim bir arkadaşım excipial krem kullanmış çatlak oluşumunu önlüyormuş.ben bu kremi vücudum çin kullanıyorum çok iyi dr 'a yazdırablirsiniz

ben sadece bebek yağı kullandım nivea nın tek bir çizik bile yok ama baldırlarımın
çatlayacağı hiç aklıma gelmemişti ve sürmemiştim doğal olarak oralarda ver çatlağım
aklınızda olsun yanee

bence genetikte çok önemli bu konuda.annem 20 küsür kilo almış ama 1 tane çatlağı yok...
bende şuan 31+3 teyim ama bende de yok olmadı inşallah olmaz..bende banyodan banyoya bebe yağıyla masaj yapıyorum..bide chicco nun kremi hediye gelmişti netten yaptığım alışverişte o var fakat çoğu kez unutuyorum...bakalım sonuç ne olacak..

arkadaslar gozlerım sası oldu o kadar yorum var kı ama fıkırlerınızı paylasmanız cok guzelbırsey.ben de sunu soylemek ıstıyorum..
hamılelıkte catlakların sebebi rahimin genişlemesiyle gobek bolgesıne baskı yapması ,evet bunu bılıyoruz.bazı kadınlarda catlama hıc olmuyor bu cıldın tıpı ıle ılgılıdır yanı bır anlamda genetık.ne yaparsanız yapın engel olamazsınız fakat azaltabılırsınız.kakaoyagı ve susam yagı gıbı yagların engel oldugu bılınmektedır ama asıl onemlı olan gobek bolgesının nem oranını arttırmak.bebek yagı kakayagı hangı yagı kullanırsanız kullanın nemlendırmıs olursunuz.sadece bademyagı hıntyagı gıbı sac cıkarma etkısı olan yagları kullanmayın.
hamılelıkten sonrakı catlaklar ıcın ne yazıkkı teknolojık bır uygulama gerekır.fakat kayısı yagı,kantaron gıbı genclestırıcı ve cılt ıyılestırıcı yagların uzun donem ve sık kullanımı catlaklarda onemlı azalma saglar,sadece sabır gerektır.sımdılık tesekkurler

kızlar göbüşüünüz büyüdükçe kaşınıyo ya
kaşımayın parmaklarınızın ucuyla kaşıo gibi ypın
tırnakladıgınız için çatlıo sölemedi demeyin

bende de başladı baş belası çatlaklar....özellikle sol tarafımda göbeğimle belim arasında tam yanımda...birer cm gibi mor çizgiler.....dr. kilo alımına dikkat et dedi..

LIERAC phytolastıl krem ve ampul+badem yağı+mustela+bebe yağı +rejene kremhepsini kullanmama rağmen göğüslerim 12 haftamda çatlaklarla doldu.Kuzenim dermatolog.O bile diyor ki...Çatlaklar tamamen kişisel bir özellik ne kullanırsan kullan çatlayacak olan cildi engelleyemezsin.Ancak kullanılan bazı ürünler bu çatlakların daha zararsız hale gelmesi ve kolay iyileşmesine faydalı oluyor.Yoksa çatlağı önleyecek hiçbir şey yok....Hamileliğimin ilk haftasından itibaren kullanmaya başladım dönüşümlü olarak.Karnım çatlamaz diyodum ama göğüslerim o kadar çok şişmiştiki kaçınılmazdı.Bide banyo yaparken kesinlikle karın ve göğüs bölgenize sabun +lif vs değdirmeyin.Zaten hassas olan bölgeyi yıpratacak ve kurutacak herşeyden kaçının ve hiç üşenmeden günde iki kez nemlendirin.Çatlak olsa bile daha az olacak yada daha kısa sürede iyleşecektir.Ben doku yenilemesi için estetik ameliyatlardan sonra kullanılan silikonkonlu bir doku yenileyicisi var şimdide onu deneyeceğim:)hiç iz kalmasın istiyorum;:)sonuç alırsam size yazarım...

ya siz hamilesiniz diye çatlamışsınız ben ergenlik dönemimde çok hızlı kilo aldım bacaklarımda göğüslerimde acayip çatlak oluştu benim ne yapmam lazım?

Ben lireac kullandım hiç çatlağım yok ..........
Düzenli olarak hiç aksatmadan kullandım

canım o kremler falan bos işler bu lay tamamen genetik. ben krem falan sürmedim catlak yok ama kimisi de sürdüğü halde oluyo bosuna o pahalı kremleri almayın doktorum bana devletin ödediği bi ilaç yazmıştı ismi fito amasen yinede doktoruna danış

Doktorum banada fito yazdı ama küçücük bir tüp, 1 haftada biter o ya...

Bende hamileliğimde 5 aydan sonra günlük Lierac kullandım ..Duş aldığım zamanlarda ise vucudum ıslakken badem yağı kullandım göğüs ve karın bölgeme...hiç çatlağım olmadı...

Ben doktoruma sordum 110 tl ye bir krem var ama gerek yok dedi zaten içeriği badem yağı dedi.
Zeytinyağı veya badem yağını sabah akşam sür diyor. Çatlak olmasa bile sür dedi.
Doktorum söylemeden önce bende bebek yağı kullandım ama şimdi badem yağı sürüyorum. Yağı sürdükten sonra beklemiyorum su değilki bekleyince kurusun atletimi kapatıyorum. Sabah sürdüm badem yağını akşam oldu karnıma dokundum hala nemli.

madecassol u bende duydum ve şimdi onu kullanıyorum bakalım sonucu ne olacak?

Hamilelikten sonra, yani dogum sonrasi kullanin bari bu kremleri, iceriginde asit var, cildi soyuyor bir sekilde..

asit olduguna gøre sonuc verecegi kesin gibi, cunku cilt bakiminda da sivilce izlerine kullanilir asitli kremler..

Hamilelik sirasinda bebege zarar vermicek seyler kullanmak daha iyi, Allah korusun bir zarar verir.

off :nazar:
hamile değilim ama sık kilo alıp vermekten çatlıyorum bende benneyaptımki
ıyyy hele karın ve bacaklarım resmen harita senağlama
hamileyken ne yaprım bilmiyorum :uhm:

X