Gittikce büyüyen Problemim:Görümcem

Surda catladimmm.Verme cocuklarini kadin resmen kıskanıyor yapmaya çalıştıgi şey cocuklari kendince tarafa cekmek kendine bağlamak.Cok bağ istiosa yapsin cocuk otursun baksin bağ kursun.Esinizde bitiyor olay.Ona,ya ne oluyor gör ya da ben kendim hallederim de.Karsilikli yazma arama her seyi esinize gösterin sonra yalan soyleyemesin.

Soran cok olmus ayrica, yasi kücük oldugu icin istemiyormus henüz cocuk ne yazikki.

Cocugu vermeme karari aldim zaten belirttigim gibi esimi doldurdugu gibi cocuklarimi da bana karsi dolduracagindan eminim. Gelsin yanimizda sevsin bir zahmet

Lütfen bana acil tüyo verin zira kendimden 10 yas kücük görümcemin Kaynanaliklarina maruz kalmaktayim.

Kızlar ben genelde susmayi tercih eden, sabrim tastiginda da dobra dobra icimden gelenleri söyleyen bir insanim. Karsimda sinsi mi sinsi yaptigi kötülükleri bile iyilik yapiyormus gibi gösteren bir Görümce var. Dolayisiyla sustugum zamanda konustugum zamanda hep ben kaybettim. Taktiklerinize ihtiyacim var!

Sogukluguna, saygisizligina hatta laf sokmalarina, herseyine alismis ve sözkonusu cocuklarim olmadigi sürece umursamayan kivama gelmistim aslinda.

Esimle aralarinda 15 yas var. Cocugu gibi büyümüs diyebilirim aslinda. Cocugum 1,5 yasinda oldugundan beri esimle sözlesip benimle muhattap olmadan cocugumu alip gezdirmeye götürmeyi huy edinmisti. Öyle ki cocugu kapidan alip kapidan veriyor zinhar iceriye girmiyor. Uzun zaman aklima kötü birsey getirmedim. Sonunda esime bunu istemedigimi, cocugumu götürmek istediginde benimle irtibata gecmesini söylemesini istedim. Zira zaten bu cocugun gün planlamasinida yapan benim. Ondan beri sinirden köpürüyor. Hatta benimle muhattap olmamak icin aylarca yigenini görmemeyi yegliyor.

Esim nezamandir yigenine neden gözükmüyorsun diyormus buna haberim bile yok. Birgün kizimi uyuttuktan sonra salona girdimki beni kötülüyor esime. Ben onunla muhattap olmadigim icin oda benimle olmuyormus göya. Belkide ben o erkek tarafi oldugu icin umursamiyormusum. Cocuklarin videolarini story atacagima neden ona video atmiyormusum. Cocuklarla olan konulari kendi kaynanasindan ögrenince gücüne gidiyormus. Ondan yardim istemiyormusum belkide disariya kendimi ihtiyacim yokmus gibi göstermeye calisiyormusum.

Bir de Telefonun sonunda da yengeye selam söyle ben yarin cocugu alip götürcem diyor. Esim yengene sorayim o sana haber versin rizasi varsa dedi.

Inanin bir an kendimden süphe ettim. Mesajlasmalarimiza baktim. En az onun kadar sık irtibata gecmisim onunla hatta son aylarda görüsmemiz hep benden kaynaklanmis.
Ertesi gün bir saat sonra gelip alabilirsin cocugu yazdim cevap bile yazmadi. Neymis efendim ben neden kendisine bukadar gec yazmisim. Aksamdan neden yazmamisim?

Cocugu geri getirdiginde esimi ögrettim, girmek istemedikleri halde iceri girmeye zorladi cünki konusmaya cekecegim problemi neymis.

Söyle özetliyeyim, esim gelip gitmiyorsun deyince, yengem benimle muhattap olmuyor diyor. Aksini kanitliyorum mesajlarla, vaktim yok diyor. Vaktim yok diyen kendisi olmasina ragmen yigenlerimin haberini baskasindan aliyorum diye sitem ediyor.

Abisini benim doldurdugumu düsünmüs. Aslinda son derece verimli bir konusma olmasina ragmen konusma icerisinde 3 defa ben sana en basindan beri isinamiyorum icimden gelmiyor yanina gelmek elimde degil dedi.

O an tepki veremedim sok oldum ama git gide esiminde benimde icimi yedi söyledikleri. Esim ona birkac gün sonra mesaj yazip kizinca vay allahim acti agzini yumdu gözünü.

Esimin üzelecegini bildigi icin ilk isi birdaha size gelmiyecegim diyerek tehdit etmek oldu. Sonra beni karalamayi asti artik 5 yil önce yasadiklarimizi isitip isitip sundu. Kaynanam ozamanlar ona beni idare etmesini söylemiste hatta kaynim bile hep Beni aralarina almalarini gerektigini savunmus motive etmis ama o bile artik bikmis hatta o da artik size görünmüyordur filan dedi. Yani maksat ailede herkesin benim problemli oldugumu düsündügünü kasitlamak!

Sok oldum cünki kaynim ve eltimle aramiz iyi olmasina ragmen gercekten kaynim son aylarda tuhaf davranislar sergiliyordu anlam veremiyordum. Kaynimi aradim eltim beni tutsada kaynim nötr davranmadi tabiiki bacisinin yaninda yer aldi. Onu aramamin sebebi Görümcemin neden böyle bir iddia ortaya atmasini ve gercekten bir Problem mi var diye sormakti. Hepimiz Telefon görüsmedi yapip öyle görüscez dedi. Ancak bu görüsmede de kaynim bu konuya aciklik getirmedi.

Okadar sinsi bir insanki benimle muhattap olmamak icin cocugumla tek basina görüsmesini bile yengem birkac saat rahat etsin diye düsündüm dedi. Hatta bunun icin kendisine tesekkür etmiyorum diye veryansin etti.

Hatta yengem beni engelledi ulasamadim dedi yalan oldugu halde, sonradan farkettim meger beni engelleyen kendisiymis. Ben isinamadim demedim yanlis anlamissiniz dedi bunuda esim yalanladi cünki konusmamiza sahit olmustu bereket!

Bir de sonra telefonun sonunda demezmi iki abisi icin siz hep bizsiz bulusuyorsunuz kiriliyoruz ayda bir hep beraber bulusalim diye? E hani kaynimda benden bikmisti?

Ben bu Kadindan tirsiyorum Artik cocuklarimida cekip cekip bana karsi dolduracak diye. Birde bütün bunlari öyle bir sakinlikle ve kendindem emin tavirlar icerisinde yapiyor ki anlatamam.

Bütün bu konusmalardan sonra sundan emin oldumki, kafayi bana fena halde takmis. Misal: cocugumla Video görüsmesi yaptiklarinda esi de yanindayken kizim esine dur sana annemi göstereyim deyip beni göstermek istedi onun esine. Bende aslinda tesettürlü oldugum ve o an acik oldugum icin kactim. Öyle ya 3 yasindaki cocuk ne bilsin. Ben nasil kacarmisim orda esi elbet gözünü cevirirmis. Sacma sapan konulara takip bana gicik oluyor.

Eltimse Alman, hernekadar ben onunla iyi anlassamda, senede 2-3 kere yüzünü gösteren evine cagirmayan, hic muhattap olmayan bir Insan. Hayir bu durumda neden sadece bana gicik oluyorsun? Bastan sona mantiksiz. Ben isin icinden cikamadim cikabilen varsa beni aydinlatsin lütfen!

Adi üstünde görümce nami diğer örümcek birak kendi haline birak onemseme cihar hayatından kesinlikle muhatap olma cocugunu da verme ona. Cok mu lazım görümce kişisi hayatina sorun mu arıyorsun kirmak ustemem ama cani cehenneme cok takmışsınız fazlaca hemde. Uzaklaş yok yok yok farzet

X