Gitmeli mi gitmemeli mi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sırf fotoğrafını çekiyorlar diye babaanneye torun göstermemek mi istiyorsunuz? Tek sorun yüzlerce fotoğraf çekmeleri mi? Torunları yahu isterlerse bin tane çeksinler. Kendi anneniz/ kardeşiniz fotoğraflarını çekse böyle tepki verir miydiniz çok merak ediyorum. Ya da eşiniz aileniz çocuğun fotoğrafını çekiyor diye görüşmek istemese ve çocuğu göndermese mesela?
Cekmiyorlar inaninki onlarada atmam

Benim kuzenim baska sehirde yasiyor. Onun cocugunu o kadar ozluyorum ki 1000 tane foto atsalar yetmez. Ne guzel cocugunuzu seviyorlar. Gereksiz trip atmissin gibi geldi bana. Birak babasi gotursun cocugu. Sen istemiyorsan gorusme heryerden engelle daha da foto istemezler.
Ama çocuğu götürdüğünde yüzlerce çeker yine çocuğu sevmek su yana dursun

Bunların hiçbiri bir çocuğu babaanneden mahrum edecek ya da kayınvalide ile görüşmeyi kesecek sebepler değil. Asıl sebebi söyleyin bize. Bu bahaneniz.
Bana ego savaşı gibi geldi. Benim dediğim olacak - Hayir benim dediğim olacak.

Sen cektirmedikce daha da inada binecek. Bence yolla babayla ceksinler. 2 haftada bir gun babasiyla gidebilir bence. Zaten telefon hafizalari dolar elbet.
İnanır misiniz buna hayatta inanmam watsaptan kızına yolluyor o da PC de muhafaza ediyor bunu da kendi demişti bir keresinde anne hafizan dolu ise at bana PC de kaydederim ben sen sil diye ama genel olarak sadece.bu foto konusuna has değil öyle bir konusmaya dahil olmustum

İnanın ya da inanmayın koltukta unutmuş görünce şok oldum eşime dedim ben münakaşaya bile girmiyorum eşime diyirum bu kadar çekeceğine bıraksın kenara koyup yeli torun sevsin diye ona demiyorum bile yani
Sen kayinvalidenden ölesiye nefret ettiğin için fotoğraf meselside kafanda çığ olmuş. Gönder eşinle seviyorlarmi çekiyorlarmi boşver sadece eşini tembihle biyerde paylasmasinlar

Tüm yazdiklarinizdan anlasilan tek sey: Siz esinizin ailesinden nefret ediyorsunuz (hakli haksiz gectim) ve bu yüzden cocugunuzu sevmelerini bile istemiyorsunuz. Cocuk burda sadece nefretinizi kanalize etmeniz icin bir arac. Ama olan o cocuga olucak. Onu aile sevgisinden mahrum birakacaksiniz. Siz kendi kavganizla yasamaya devam edersiniz

Bunların hiçbiri bir çocuğu babaanneden mahrum edecek ya da kayınvalide ile görüşmeyi kesecek sebepler değil. Asıl sebebi söyleyin bize. Bu bahaneniz.
Ya tamam nisanlilikta filan sürtüşmeler olmjstu ama gerçekten nasıl inandirabilriim size bilmiyorum ama bır insana istemediği bir şeyi daha da inada bindirip yaparsanız o sizden soğur ve kadın inadına yaptı inadına daha da gizliden çekti bu fotoğraf konusunda eşimde beni desteklemedi ayrılmanın kaç kez eşiğinden döndük anlatamam hiç bir oluru yokmu ya bana bunu diyin lütfen rica ediyorum sizden görüntü arasın gelsin sevsin biz gidelim hepsine okeydim ama bı fotograf konusunda ben le buladar lohusa halimdeyken bile zitlasmasaydi olmuyor muydu şuan istemiyorum işte ne kadar normal bir davranış da olsa o inadına yaptığı için. Bende gelsin sevsin biz gidelim sevdin görüntülü arasın ama bu fotoğrafta o inada bindirdi bende istemiyorum bu kadar söz hakkım yokmu çocuğumda 😐😓😞

Tüm yazdiklarinizdan anlasilan tek sey: Siz esinizin ailesinden nefret ediyorsunuz (hakli haksiz gectim) ve bu yüzden cocugunuzu sevmelerini bile istemiyorsunuz. Cocuk burda sadece nefretinizi kanalize etmeniz icin bir arac. Ama olan o cocuga olucak. Onu aile sevgisinden mahrum birakacaksiniz. Siz kendi kavganizla yasamaya devam edersiniz
Nisanliyken bile gitmek istediğim alışveriş beldesine hayır sizin değil benim dediğim yer olacak diyen birini daha o aşamada iken ufak ufak belli etmişti kendini oysa gelinlik için mi pazarlık yapmadım nisanliyken maaşımın üçte ikisini mi ortaya koymadım aldığımız salonda sehpayi hediye istedim beyaz esyacida ütuyü hediye istedim eşim hala der hakkın odenmez herkes yapmazdı yaptığıni diye ama orada bile beni incitecek davranışları sözleri hep vardı ve evet şimdi de çocuğum üstünden yürüyor bana nefret ediyorum😞

Nisanliyken bile gitmek istediğim alışveriş beldesine hayır sizin değil benim dediğim yer olacak diyen birini daha o aşamada iken ufak ufak belli etmişti kendini oysa gelinlik için mi pazarlık yapmadım nisanliyken maaşımın üçte ikisini mi ortaya koymadım aldığımız salonda sehpayi hediye istedim beyaz esyacida ütuyü hediye istedim eşim hala der hakkın odenmez herkes yapmazdı yaptığıni diye ama orada bile beni incitecek davranışları sözleri hep vardı ve evet şimdi de çocuğum üstünden yürüyor bana nefret ediyorum😞

Bakin siz ondan nefret edebilirsiniz. Size haksizlik da yapmis olabilir. O konuda hakli olabilirsiniz. Burda saglikli sınırlar cizip korumak hem size hem esinize düser. Ama izin verin cocugunuzu da sevsinler. Allah korusun esinize ve size birsey olsa onun tek ailenin diger üyeleri olur. Saglikli aile iliskileri cok önemli. Bizim aile büyükleri küs ve pasif agresif davranislari yüzünden nerdeyse bütün kuzenler de birbirinden kopuk. Kuzenlerimin cocuklarini cogunlukla tanimiyorum bile. Sizin cocugunuz da böyle büyümesin.
Onlarla hesaplariniz varsa onlarla görün, ama cocugunuzu alet etmeyin. Ha cocuguna zarar verecek davranislarda bulunsalar Allah hakki icin göm. Ama kendi aranizdaki husumetleri yetiskinler olarak aranizda halledin

Bakin siz ondan nefret edebilirsiniz. Size haksizlik da yapmis olabilir. O konuda hakli olabilirsiniz. Burda saglikli sınırlar cizip korumak hem size hem esinize düser. Ama izin verin cocugunuzu da sevsinler. Allah korusun esinize ve size birsey olsa onun tek ailenin diger üyeleri olur. Saglikli aile iliskileri cok önemli. Bizim aile büyükleri küs ve pasif agresif davranislari yüzünden nerdeyse bütün kuzenler de birbirinden kopuk. Kuzenlerimin cocuklarini cogunlukla tanimiyorum bile. Sizin cocugunuz da böyle büyümesin.
Onlarla hesaplariniz varsa onlarla görün, ama cocugunuzu alet etmeyin. Ha cocuguna zarar verecek davranislarda bulunsalar Allah hakki icin göm. Ama kendi aranizdaki husumetleri yetiskinler olarak aranizda halledin
Ben sevmesin asla demedim ama yüzlerce fotoğraf çekme konusunda benle zitlasdi inatlasti ve diyorsunuz ki bırakın çeksin öyle mi😓

Bana ego savaşı gibi geldi. Benim dediğim olacak - Hayir benim dediğim olacak.
Tamam işte desin. Gıcık oluyorum, bahanem de bu desin. Kadının başka bir zararı yoksa nedir yani isterse beş bin fotoğraf çeksin. Bunun için ağız tadını bozup eşle kavga etmeye ne bileyim bağları koparmaya değmez ki.

Ya tamam nisanlilikta filan sürtüşmeler olmjstu ama gerçekten nasıl inandirabilriim size bilmiyorum ama bır insana istemediği bir şeyi daha da inada bindirip yaparsanız o sizden soğur ve kadın inadına yaptı inadına daha da gizliden çekti bu fotoğraf konusunda eşimde beni desteklemedi ayrılmanın kaç kez eşiğinden döndük anlatamam hiç bir oluru yokmu ya bana bunu diyin lütfen rica ediyorum sizden görüntü arasın gelsin sevsin biz gidelim hepsine okeydim ama bı fotograf konusunda ben le buladar lohusa halimdeyken bile zitlasmasaydi olmuyor muydu şuan istemiyorum işte ne kadar normal bir davranış da olsa o inadına yaptığı için. Bende gelsin sevsin biz gidelim sevdin görüntülü arasın ama bu fotoğrafta o inada bindirdi bende istemiyorum bu kadar söz hakkım yokmu çocuğumda 😐😓😞
Yahu altı üstü fotoğraf. Hani zarar verecek, çocuğa kötü örnek olacak bir şey yapsalar beraber gömelim. Ama yani bunun için zıtlaşmaya değmez. Hayat çok kısa bunun için inanın ki.

Yav ne fotoğrafmış bacım. Çekmesin de çekmesin. Çeksin mi yani yok çekmesin.

Yüzlerce fotoğraf çekse nolacak onu anlamadım. Bunda ne kötülük var? İnatlaşmış da olsanız son tahlilde ne kötülük var yani?

Seviyor mu fotoğraf mı çekiyor napıyorsa yapsın gönder çocuğunu, yiyecek değiller ya. Sen de yap bir kahve, aç bir dizi, kafanı dinle. Bu ne yav.

Yav ne fotoğrafmış bacım. Çekmesin de çekmesin. Çeksin mi yani yok çekmesin.

Yüzlerce fotoğraf çekse nolacak onu anlamadım. Bunda ne kötülük var? İnatlaşmış da olsanız son tahlilde ne kötülük var yani?

Seviyor mu fotoğraf mı çekiyor napıyorsa yapsın gönder çocuğunu, yiyecek değiller ya. Sen de yap bir kahve, aç bir dizi, kafanı dinle. Bu ne yav.
Ne olur sadece kendinizi benim yerime koyun ben bunu öğrenmek istiyorum bana kızmayın lütfen ben sizin istemediğiniz birşeyi ısrarla yapsam ya da siz goruntulu ara beni gelelim gidelim ama fotoğraf çekmeni istemiyorum deseniz ve ben ısrarla çeksem sizi ne hissedersiniz ☹️

Ben sevmesin asla demedim ama yüzlerce fotoğraf çekme konusunda benle zitlasdi inatlasti ve diyorsunuz ki bırakın çeksin öyle mi😓

Evet. Birakin ceksin. Sosyal medyada paylasmadikca birakin kendine saklasin. Bu konuda iki tarafin da inatlasmasi mantiksiz. Sizin derdiniz aslinda resimlerde degil. Siz bu insanlar tarafindan sayilmadiginizi düsünüyorsunuz. Ve bunun cekismesini cocugunuz üzerinden yapiyorsunuz. Ama o yalnis arac. Agirliginiz olmasini istiyorsaniz onu cocugu kullanarak kurmaya calismayin. Bu dönüp yine size patlar

Fotoğraf çekilmesine neden bu kadar karşısınız hiç anlamadım. Ne oluyor yani fotoğraf çekince? Mantıklı bir açıklaması yok ama bunun. Takacak bir orayı bulup bu meseleyi inada bindirmiş gibisiniz. Siz istemiyorsanız görüşmeyin ama torunları onların kanı, canı. Aranızdaki meseleye çocuğu dahil etmeniz yanlış.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X