gidicekse gitsin,artık dayanamıyorum..

kivilcim

Guru
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2007
2.390
19
kızlar daha öncede bundan bahsetmiştim yaklaşık bir yıl önce yine ağlayarak yazmıştım satırları..şuan yine aynı ama daha ağır duygular içerisindeyim..içimdekileri anlatacak kimse yok şuan ve yine içim acayip sıkılıyo..erkek arkadaşım geçen sene yazın yurt dışına gidicekti dil eğitimi için..fakat son anda gitmedi..o günden sonra o konu kapandı ve gitmek istemediğini gitmeyeceğini söyledi..geçenlerde babasınla konuşmuş ve askerden sonra girmek istedediği çok iyi bir firma var fakat orası için ing şart..dün bana msj da aşkım ing halletmem lazım kursa gidicem ama yeterli olmazsa yurt dışı şart dedi.şok oldum yine..bu olayla ilgili 2. şokum..ne güzel gitmeyeceğine alıştırmıştım kendimi..bu yaz en fazla 3 aylığına giderim diyo..ortada henüz kesin birşey yok fakat ben biliyorum kurs yeterli olmucak onun için ve gidicek..dünden beri ruh gibiyim..onu yurt dışında düşünmek bile istemiyorum..geleceği için şart ingilizce fakat ben olaya maalesef olumlu yaklaşamıyorum..olaya hemen başka açılardan bakıyorum..dünden beri içim sıkılıyo..daha gitmesine çok var ama ben şimdiden yıprattım kendimi..yaza kadar böyle yıpratırsam sonumu iyi görmüyorum...okadar bağlıyım ki ona 6 yıldır birlikteyiz ve ben hiç ayrı kalmadım ondan uzun süre..nasıl dayanıcam kızlar ya?

başta kesinlikle özlem..ben ondan uzun süre hiç ayrı kalamdım..1 saatte bir telefonda görüştüğüm her aradığımda ulaştığım bir insan o...şimdi görmemeyi bırak aradığımda bile kolay kolay ulaşamıcam belkide..başta özlem ve tabi biraz da kıskançlık...

özlemse önceliğin daha iyi
belki de olumlu yansıyacaktır ilişikine bu ayrılık
demişsin ya hiç ayrılmadık diye.birbiriniz için ne demek olduğunuzu daha bi farketeceksiniz
daha bi kıymetleneceksiniz
sıkma canını onunla olduğun günlerin tadını çıkar
3 ay çok uzun bi zman değil
ve bazen özlemek bile güzeldir

bana özlemden ziyade kıskançlık gibi geldi.
askere gitmedi sanırım. askerde de aynı özlemi duyacaksınız, ona nasıl sabredecekseniz , buna da sabredin.
onun kendini geliştirmesi demek, ileride daha iyi şartlarda ,daha iyi işlerde çalışması demek. önce kendi , sonra ikiniz için bir yatırım gibi görün. bu tür konularda destek verin.

klasık bır soz vardır hanı
ayrılıklar buyuk askalrı alevler kucuk askalrı sondurur du sanırım yanlıs olmasın
eger ıkı tarafta hıssettıklerıne ınanıyorsa ve Allah da nasıp etmısse onune bırsey duramaz zaten
hıc ayrılmadık demıssınız
hayat o kadar seylerhaö cıkarıyorkı karsımıza bırazda bazı seylerı yasamasakda yasayanlardan ıbret almak lazım
ve kım olursa olsun hayatımızda hıc kımseye yuzde yuz endekslnmemek lazım
etrafınıza bakın oyle ayrılıklar varkı evlılıgının ılk gecesı esını kaybedenler
askere gıdıp donmeyenler
esı hamıleyken cocgunuda esınıde amelıyat masasında bırakanlar
dılım daha otesıne varmıyor varın sız dusunun
ayrılıgınız sızı yıldırmasın..
hakkınızda hayırlısını dılerım

Geleceği ve kariyeri için çaba sarfetmesi gayet anlaşılabilir ve güzel bir şey
Özlem muhakkak ki zordur fakat bazen ilişkilere daha iyi gelebiliyor
Askerliği zamanında da ayrı kaalcaksınız,bu ilerisi için bir ısınma dönemi olabilir
Hem önümüzdeki yaza gidecekmiş.neden şimdiden zehir ediyorsuznu ki hayatı kendinize?
O zamana kadar kim öle..kim kala..
Bugünü yaşayın bence

teşekkür ederim hepinize..çok doğru şeyler yazmışsınız ama benim öyle bir yapım varki isyan ediyorum kendime bazen..ne sabır var bende ne de dayanma gücü..ipekin söyledikleri çok doğru gidipte dönmeyenler var ama ben daha gitmeden isyan etmeye endişe duymaya başladım..belkide şükretmem gerekirdi şimdiye kadar ayrılmadığımız için..ama elimden gelmiyo...inanırmısınız bu güne kadara skerliği düşünrüdüm hep..askere gittiğinde nasıl dayanıcam diye ama birden yurt dışı çıktı ortaya..bi ara belki yurt dışına giders easker yolu beklemek daha kolay olur benim için diye düşündüm ama o da zor geldi..arka arkaya ayrılık yaşamak ağır geldi bana..önce yurt dışı sonrada askerlik..bukadar ayrılığı kaldıramam diye düşündüm..inşallah dediğiniz gibi olur da bu ayrılık bize iyi gelir kızlar çok sağolun hepiniz..

Keyfine gitmis olsa belki bir derece hakli olabilirdin tepkinde!

Ama eglenmeye gitmiyorki egitimi ilerdeki kariyerinin daha güzel olmasi bir bakima ikinizin gelecegi icin gidiyor!!benneyaptımki

Böyle davranmaman lazim daha olgun düsünmelisin, yarin öbür gün güzel ve kazancli bir iste calismasini iyi bir maas almasini istemezmisin??

Cefa cekmeden sefa sürülmez, ne kendini nede erkek arkadasini simdiden yipratma!!a.s

Allah baska ayriliklar vermesin:Saruboceq:

sağol canım..Allah hiç birimize ayrılık vermesin..ben daha yaşamadan nekadara cı olduğunu anladım..daha öncede bu duyguları yaşamıştım ama gitmemişti kursa yazılmıştı ama kurs yeterli olmadı ve şimdi gitmesi gerektiini söylüyor..yine de kesind eğil diyor..ama bukadarı bile bana yetti.girmek istediği şirket kocaelide çok iyi bir şirket yani oraya girse gerçekten ilerde hayatımız çok güzel olur..o da aynı şeyleri söylüyor hayatımız mükemmel olur diyor..keşke gitmiş gelmiş olsa ya da bir an önce gitsede kurtulsam artık..böyle gitmesini beklemek daha mı zor ne ?

asla ve asla yaşadıkalrına isyan etme .. İsyankar olmak Allaha karşı gelmektir haşaa...
ayrıca bu düşüncelerinizide erkek arkadaşınıza belli ederek onuda sıkmayın ve sürekli arayarak adamı bunaltmayın..
hem 3 ay nedir ki .. ben 2 ay sonra 2 yıllık eşimi askere göndereceğim... bende çok üzülüyorum ama tek dileğim canı sağ , rahatı yerinde olsun da nerede olursa olsun...
ilişkilerde özlem çok önemlidir bence araya hasret girince insan sevdiğinin değerini daha bir biliyor ..
Daha bir alevleniyor herşey... bu kadar sorun edicek krizlere girecek bir şey yok ortada...
Kendinize gelin ve daha aklı başında , olgun düşünün... Gidipte dönmeyeceğinden korkuyorsanız zaten eksik bir şeyler vardır...
yok o size gerekli güveni sağlamış ve gerçekten istikbal için gidecekse önüne set kurmayın.. Ve kimsenin hayallerine engel olmayın...

3 ay uzun bi zaman değil
hem geleceği söz konusu
bence ona destek ol
gitsin öğrensin ing.

canım 6 yılık bır ılışkı guven duygunun cok olması lazım kıskanclık yapmaman gerekıyor
sonucta gelecegı ıcın gıdıyor...hasret sızı kendınıze cok dadha baglıyabılır kımbılır..
yanı basında olsada gelecegı ıcın caba harcamasa o daha kotu..
hem 3 aylık bır ayrılık..ınsanlar yıllarca ayrı kalıyor..hem onun yanındada
uzgun oldugunuzu gosterıp sıkayet etme canım ...ters tepkı olabılır..destekle bence
sonucta sevıyorsan her ne olursa olsun yanında olmalısın
sayılı zaman cabuk gecer derler...ALLAH ÖLÜM AYRILIGI VERMESIN
gunler gecer ve kavusursunuz ısallah

Allah ayırmasın canım nyse olumlu bak biraz özlersiniz birbirinizi hem geleceği açısındanda yurt dışında eğitim alması çk güzl.zaten netten telefondan görüşürsünüz.napalım canım sabret sende.yeni öğrendiğin için çk yoğun duygular içindesn zamanla alışırsın.nasıl olsa bigün yine beraber olacağınızı düşün.sayılı gün çabuk geçer.henüz gitmemiş bile ama Alla kavuştursun.

3 ay dediğiniz nedir Allah aşkına!
sizin probleminiz bence unutulmak,terkedilmek..
ayrılık neticesinde kopmalar vs..
bunlarında olacağı varsa olsun zaten..
yok olmayacaksa bu adam oradan 1 yıl sonra da gelse sizin ilişkiniz devam eder sorun olmaz..

teşekkür edreim hepinize..insan nekaar rahatlıyor şöyle yorumları okuyunca ya ..çok sağolun arkadaşlar..ona belli etmeyin demişsiniz de dünden beri neler yaptım bir bilseniz..keşke yapmasaydım bukadar abartmasaydım..onun gözünde de küçüldüm..seni bunları daha iyi bilmen bana daha çok destek olman gerekir dedi bugün bana...keşke sizler gibi olgun düşünebilsem..ama okadar güzel şeyler yamışsınız ki insanın hemen gönderesi geliyor valla :)) şaka bi yana sanırım kendimi yıpratarak bi yere gelemicem..çitlembikçim isyan etmiyorum bitanem...etsem de isyanım kendime bu olanlara değil..en azından ölüm yada başka şey değil beni ayıran onun bilincindeyim benim isyanım kendime bukadar aciz ve güçsüz oluşuma sadece.eğer böyle olmasaydım ve olaylara daima olumsuz yaklaşmasaydım bukadar acı çekmezdim çünkü :)

canım ama seni böyle yaratan da Allah değil mi? herkes bir olacak değil tabiki ...
mutlaka farklı düşünceler ve tepkiler vericek insanlar ama sen çok abartmışsın...
yapman gerken sadece duruma onun açısından bakıp biraz daha makul olmak...

3 ay çok kisa bir sure ama suan içiniz parçalaniyor biliyorum
Aglayin sizlayin ama ona belli etmeyin, uzgun oldugunuzu ama onun içinde çok sevindiginizi soyleyin
Ben nisanlimla her gun her saat basi beraberdim ta ki geçen sene izin ayi gelipte ondan bir ay ayrilana kadar...Aglaya aglaya oldum gittim, onada zehir ettim, kendime de
Simdi ? asla gidemem bir hafta bile olsa nasil dayanmisim diyorum..Allah !
Allah veriyor sabrini iste
Hem sizin içinde guzel olur, yeniden heyecan, yeniden ozlem, yeniden tutku, hersey daha guzel olacak
bol bol dua edin
Mutlu olun
Sevgiler

bence sizin derdiniz kaybetme korkusu ve alışkanlıklarınız...ama yapmayın ne olur hayatta neler var ben eşimin yüzünü dogu görevinde iken 7 ay hiç görmedim daha bebeğimiz yeni olmuştu üstelik ve oda bebeğini göremedi... arada özlem çkemk iyiidir de aslında kıymeti bilinir insanlrın özlemek bile güzeldir.. ayrıca eğitim için gidiyor ne mutlu sevinmeli grur duymalısınız...destek olun...

Ayrılık zor tabi. Ama dediğiniz kadar güzel ve sağlam bir ilişkiniz varsa bu ayrılık bile sayılmaz. Ona sitem etmek ve vazgeçirmek yerine desteklemeli hatta yüreklendirmelisiniz. O tereddüt etse bile "Sen geleceğin için bunu yapmalısın, ben fiziken yanında olamasam da hep kalbimiz birlikte canım benim." demelisin.
Hiç korkma, zaman su gibi akıp gidiyor. Bizim de eşimizle böyle bir dönem var önümüzde, gidecek olan benim. Ama ben korksam bile o beni rahatlatıyor ve her konuşmadan sonra ona daha çok bağlanıyorum benim yanımda olduğu için.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…