Geri Dönüşüm Gündeliği

Günaydın, harika haberlerle yerimizde duramayacağımız baldan tatlı bir gün olsun. Keyifle geçsin günümüz.

Dün akşam sporumu yaptım. Kuru fırçalama diye birşey var, bacaklarıma kollarıma yaptım güzelce. Duşumu aldım. Mis. Bu dirayetle devam. Kendimi misler gibi hissediyorum koklamaya da doyamadım vallahi. Herşey yolunda merkez.
Ofiste fazlalık olan kağıt, çer çöp hepsini de attım. Bu arada rüyamda patronumuzun kardeşi vefat etmiş işyerinde haber alıyor, bayılıyor yere düşüyor. Büyük oğluyla ayıltmaya çalışıyoruz. Hayır olsun inşallah.

Son düzenleme:

günaydınnn
hayırlı bereketli cumalarınn olsunnn

spor yapmak insanın enerjını birden yükseltiyorrrrrr değilmii

bende günlük 10 km yakın yürürümm derin nefes ala alla

cnm şu kaş için kullandığın ürünün resmini atarmısınnnn

F frenzy80 kuzum aşağı ekledim. Şuan gayet memnunum. Bir de ben makyaj sonrası da sürüyorum kaşlarıma. Geçen kzı arkadaşla görüştüm, " kaşlarına işlem mi yaptırdın" dedi çok hoşuma gitti yaaa, dedim bakım yağı kullanıyorum

teşekkür ederim hemen bakıcamm
sonra da seni biligilendireceğimmm

Gülmekten çene kaslarımızın ağrıdığı, bol kahklahalı neşeli sağlıklı huzur dolu bir hafta olsun ..

Kendimle gurur duyuyorum. Cumartesi günü dişimi çektirdim, bir dişime kaplama yapıldı. Diş taşı temizliği yaptırdım. Sabah kahvaltı hazırladım, annem babam güzel bir kahvaltı yaptık. Annem üşütmüştü, nane limon yaptım içti. Çıktım dışarı. İşlerimi hallettim döndüm ev temizliğini bitirdim. Kışlıkları kaldırdım. Botları çatıya götürdüm. Fazlalıkları attım. Ablama geçtim onda da temizlik yaptım. Bir cam sildim. Sonra bir yorgunluk kahvemizi içtik eve geçtim. Güzel bir mum yaktım mantra yazdım. Biraz hoplayıp zıpladım. Yattım uyudum. Bundan daha iyi nasıl olur ?

İşyerinde bi hesaplamada bilerek bir işlemi hatalı bırakmışlar. Bugün farkettim düzelttirdim, patron tebrik etti. Bilerek y yaptık fark edecek misin diye dedi. Aferin kız sana

Akşama kızlarla kahve keyfi. Sonra 10 dakika roman havası. 15 dakika hoplayıp zıplama seansı. Böyle devam

Son düzenleme:
"HAYATIN TÜMÜ BANA KOLAYLIK, NEŞE VE İHTİŞAMLA GELİR."

Havalar nasıl olursa olsun bizim havamız hep iyi olsun. Huzur ve bol kahkahalı birgün olması niyetiyle selamlar efem. Sabah kalktım bir büyük bardak limonlu suyumu içtim. Akşamdan bulaşık vardı anacığım yıkayamamış belli ki, yıkadım sağı solu topladım. Çöpü kapıya koydum. Biraz kol egzersizi çalıştım. At kılı fırçasıyla bacaklarıma ve kollarımı kuru fırçalama yaptım kızarana kadar. 15 dakika yürüdüm işe geldim. kahvemi içtim. 1 hafta dikkatli beslenicem vegan tarzı. Son zamanlarda poğaça, hamur işi çok yediğimi fark ettim. Cildim dışarı attı ama ilk defa çekinmeden her yere gidiyorum insanlardan kaçmıyorum. Cildim bu. Savaşmıyorum artık.

3 litre su içiyorum hergün. Bugün Ahmet Aslan'a mesaj attım, düet yapabilir miyiz acaba diye, Tan'a da atmıştım

Ah bilseler nasıl bülbül gibi bir sesi kaçırıyorlar dkjkdjfgkhl Gün gelecek onlar isteyecek ben düşüneceğim. Çünkü niye olmasın. Kader gayrete aşıktır. Yılmadan devam. Buraya çok güzel gelişmeler yazacağım zamanlar yakındır.

F frenzy80 çok teşekkür ederim inşallahhhhhhhhh

Bir kaç gündür kendime "beni kim özlüyor" diyorum. Çok uzun zamandır görmediğim arkadaşım aradı dün. Bugün bi kız arkadaşaım "zere çok özledim seni" deyip sarıldı. Başka biri aradı. Enteresan 2 gün yaşadım aslında ve mutluyum. Bundan daha iyi nasıl olur görelim bakalım

Sorular alan açar, sorun ve bırakın. Cevaplar önünüze gelecek.

Z zerema ne güzel ışık saçıyorsun etrafa, ben son bir haftadan beri çok kötüyüm hiç bir şeyden mutlu olamıyorum hazırladığım bir kpss sınavı var başka bir şeyde yapmıyorum. Yaşam enerjim yok, ayrıca ex arkadaşın beni aldattığını öğrendim bir haftadan beri ölü gibiyim... Diyorum bu kadar acıyı yaşayacak ben ne yapmış olabilirim...

Bugün çok hoşuma giden bir şey paylaşmak istiyorum.

Duygularınızı daha hafif ve mutlu hissettiren düşüncelerle hizalayın.

Öncelikle geçmiş olsun, her acı ilkte kor ve ateştir. Sonra yanar, yanar, yanar ve küle döner. Kendine bir zaman ver. Sonra da bu ağırlığı serbest bırak. Duş alırken üzerindek tüm olumsuzluğun gittiğini hayal et. Kaçtığın herşeyin altında kalıyor insan. Ama burada önemli olan şu; hiçbir gerekçe aldatılmayı masum kılmaz. Kendinize gerekçeler aramayın.

"Bu kadar acıyı yaşayacak ne yapmış olabilirim" cümlesi bir meraktır. Ve peşinden negatifi getirecektir. " hadi bana göster" dercesine. Öncelikle kurulan cümlelerin aslında ne kadar tehlikeli olduğunun farkında olalım birlikte. Hissettiğiniz herşeyi kağıda kaleme dökün. Dolunay zamanı, sırlar açığa çıkıyor özleyen ve pişman olanlar geriye dönüyor. Herşey ortaya dökülecek.

Siz kendinizi kurtarın. Ne yaparken kendinizi yaşıyor sayıyorsunuz mesela? Nasıl rahat nefes alıyorsunuz? Bir bakın. Önce rahatlayacağınız şeyleri yeniden keşfedin. Hayatınızda işe yarayan şeylere odaklanın.. Kusurları düzeltmeyi bırakalım. Böylesi adamların kmseye faydası yok. inanın bir süre sonra pişkin pişkin döner bişey yapmamış gibi. Şimdi ben burda ne yazsam faydasız. Aynı süreçten geçtim çünkü. Burada yazdıklarım tıpkı aşağıdaki örnek gibi aslında;

Aşık Veysel’e sormuşlar, Fikret Kızılok sizin eserlerinizi gitarla icra ediyor, bu duruma nasıl bakıyorsunuz, diye. ‘Bu bir domatestir, materyal, malzeme aynıdır. Ben bununla salata yaptım, o da kaynatarak menemen yapmıştır' diyor.

Yaklaşık 6 yıl hayatımda biri oldu. Çok sevdim, aşık oldum. İlk erkek arkadaşımdı. İyi bi adamdı ama anlaşamadık netiecede ayrıldık. Bir süre sonra arkadaş ortamında biriyle tanıştım. Çocuk arıyor arkadaşlarımı araya sokuyor vs. Yok istemiyorum dedikçe karşıma çıkıyor. Herkes diyor ne güzel çocuk işte neyini istemiyorsun derken, dedim tamam. Yaklaşık 5-6 ay birlikteliğimiz oldu çok gülüyordum eğleniyordum ama beni rahatsız eden bir şey var. Yakın bir kız arkadaşımla onun evi arasında 15 dakika var ikiside bekar ve yalnız yaşıyorlar. Arada bir aklıma geliyor, kendime kızıyorum ne alaka diye. Derken bir gün kız arkadaşım aradı, yaa Ahmet'in instagramını söyleseneee diye. Ne alaka di mi? Dedim nerden çıktı. Ya bütün instagramına baktım bulamadım merak ettim. Şu dedim adresi, bunlar eklemişler birbirlerini fotoğraflarını begeniyorlar. Aradan bir süre sonra bi arkadaşım aradı beni. Dedi Zere, sen Ahmetle görüşüyor musun evet dedim. Dedi Ayşeyle dün şarap içmişler haberin olsun. Kız arkadaşımı aradım. Dedi "kahve" içtik. Dönüşte evime bıraktı öyle arkadaşça bişey hem siz ayrılmışsınız zaten Ama benim haberim yok. İçimden bir ses dedi ki eski kız arkadaşına da yazıyordur kesin, kıza mesaj attm , kız geri döndü hemen. Ona attığı mesajların ekran görüntüsünü attı bana. 2 oldu yediğim gol. Ulan dedim bu nasıl gündür. Gittim tuvalete köpek gibi ağlıyorum. Bir de kız arkadaşımla dedikodumu yapmışlar ki evlerden ırak. Çocuğu aradım inkar üstüne inkar. Adam aynı anda 3 hatunu idare etmeye çalışıyor. Helal olsun. Eminim bir o kadar da yerin altında vardı

Çok yandı canım yalan yok. Aptal yerine konmuştum çünkü. Bir de eğleniyordum ben onunla. İyiydi. Hem kız arkadaşımı hem onu sildim engelledim heryerden. Tam 1 yıl sonra ne oldu? Ahmet aradı, mesaj attı başka numaralardan aradı. Hala arıyor.. Kız arkadaşım da işyerinden biriyle birlikte olmuş hamile kalmış geçen hafta aradı, düğününe davet etti hiçbirşey yaşanmamış sanki.

Bu hayatta ben vicdana inanırım, hanımlar beyler . Birinin canını yaktıysanız eğer döner dolaşır o insanla yüzleşirsiniz.. O yüzden herkes döner geriye. Ama ne fayda.. O yüzden hepimizin acısı kendine. O acı nasıl dönüştürüyor ona bakmak lazım. Şimdi durup baktığımda iyi ki olmuş bu olay ve ikisi de çıkmışlar hayatımdan. Hepimizin gönlüne göre olsun herşey. Hayat tam olarak böyle ne çok iyi herşey ve herkes ne de çok kötü. O kız arkadaşımla Ahmet'in ortak noktası çoktu. Kimseye kötülük dilemiyorum bilakis iyi olsunlar ki kendileriyle yüzleşebilsinler..

Hayırlısı..

Son düzenleme:
Z zerema
Sadece çalışırken mutlu oluyorum, o yüzden kafamı toparlayıp derse odaklanabildiğim kadar odaklanmaya çalışıyorum. İki gün öncesinde dediğini yaptım boş bir kağıda içimden geleni yazıp yaktım. O gün çok iyi hissettim kendimi. Devamlı olumlu cümleler kurup, dua etmeye çalışıyorum bu süreçte bu biraz içime ferahlık veriyor.

Hissettiğinizle her defasında yüzleşip, serbest bırakmak lazım. Yaşam koçluğunda ilk derste hocamız " ne hissediyorsunuz, ne düşünüyorsunuz" kontrol edin kendinizi derdi. O dönem çok yüzleştim kendimle. Ağır geçti ama şükürler olsun geçti. Durağanlığı kıracak bişeyler yapmaya çalışın.. Ama acıyı çok dillendirmeyin, anlattıkça büyüyor meret.

Herşey geçer.

Z zerema yaşadıklarımız benzer şeyler... Acıyı dillendirmek ben de istemiyorum,olan oldu geçip bitti. Tamamen unutup sadece kendime yönelmek istiyorum. Durup dururken aklıma gelmemesini istiyorum. Bu da zamanla olacak.... Seni görmeden çok sevdim Z zerema . Senin yazdıklarını okumak, yazılarındaki pozitiflik neşen, sevecenliğin yüzümde sebepsiz gülümsemelere neden oluyor. İyi ki tekrardan üyeliğini aktif hale getirdin ve döndün aramıza.. Dertlerime verdiğin cevaplarla kendimi daha güçlü hissediyorum.. ALLAH senden bin kere razı olsun çok şükür...

Pinkpotter Keşke sarılsak şimdi sıkı sıkı. Öyle sayalım. Yazdıkların, paylaştıkların değerli benim için var ol

"Kadının acıya dayananı zor bulunur, bu yüzden kadının mayası acıyla yoğrulur. " Çok eskilerden bir televizyon programında duymuştum bu sözü. Kendini affetme videoları var yahut sadece affetme videoları. Çok etkisi olacaktır, inanıyorum. Bize hizmet etmeyen şeylerden arındıkça huzura ereceğiz.. Evin içini bi kol açan edin, fazlalık var mı yok mu? Durağanlık durağanlığı beraberinde getiriyor. Hareket, motivasyondan önce gelir. Bişeyleri toparladıkça zihinde berraklaşıyor.

Osho'nun kitabından bir alıntıyla günü bitirelim.

" Uzun süredir alışkanlık haline gelmiş zihinsel bir kalıbı değiştirmek istediğinde, başvurulabilecek en faydalı şey nefestir. Zihnin tüm alışkanlıkları nefes alma düzenine bağlıdır. Nefes alış düzenini değiştirdiğinde zihin anında değişecektir. Dene bunu! Bir yargının gelmekte olduğunu, bir alışkanlığa kapılmaya başladığını gördüğün anda hemen nefes ver- sanki yargıyı nefesle birlikte dışarı atıyormuş gibi. Derin bir şekilde, göbeğini içine çekerek nefes ver ve havayı dışarı atarken, yargının tümüyle dışarı atıldığını canlandır veya hisset. Sonra temiz havayı derin bir şekilde, iki-üç kez içine çek. Bak bakalım ne oluyor. Bambaşka bir tazelik hissedeceksin; eski alışkanlık seni ele geçirmeyi başaramadı. Demek ki nefes vermekle başlayacaksın, almakla değil. Bir şeyi içine almak istediğinde nefes almakla başla; dışarı atmak istediğindeyse nefes vererek. Gör bak zihin anında nasıl etkileniyor. Anında zihnin başka bir yere gittiğini, yepyeni bir esintinin geldiğini göreceksin. O eski alışkanlığın içinde olmadığın için, o eski kalıbı tekrarlamayacaksın."

Hayatın tümü bana kolaylık, neşe ve ihtişamla gelir.

Sabah güzel bir mesajla uyandım.

-Gönüllü olmak ister misiniz ?

"mutluluğun adresi" özel bakıma ihtiyacı bulunan çocuklarımız için yardım sayfası. Maddi olarak elimden geldiğince yardımcı olmaya gayret ediyorum. Gönüllü olarak çalışmak istediğimi bir kaç kez dillendirdim ancak bugüne kısmetmiş. Dilerim katkı olabilirim. Haber verecekler maille etkinlikleri. BDİNO?

Dünden beri yediğime içtiğime daha dikkat ediyorum. 4 litre su içtim maşallahım var. Sabah 1 büyük limonlu su, sonrasında 1 fincan zeytinyağı ve limon karışımı içtim. Şimdi muz+elma+havuç karışımı yaptım onu içiyorum. Dü instagramda fotoğraf paylaştım, sonrasında en son lisede gördüğüm arkadaşlarım aradı ve mesaj attı. Yıllar olmuş belki görmeyeli,konuşmak çok keyifli ve güzeldi. Herşey yolunda ve olması gerektiği gibi.

Günün hediyeleri, güzellikleri ve kolaylığı nelerdir merakla bekliyorum
Baldan tatlı bir gün olması niyetiyle. Esen kalın efendim.

Bu hayatta yaşadığımız problemlerin çoğunun geçmişten geldiğini artık biliyoruz. Dün ya da bugün bilerek veya bilmeden ettiğimiz o kadar çok yemin, kontrat ve lanet var ki şu an’da ayağımıza dolanan. Mesela, geçmiş yaşamlarımızdan birinde, sonu kötü biten bir ilişki yaşamış ve ‘bir daha kimseye aşık olmayacağım’ diye ettiğimiz yemin bu hayatımızda sağlıklı ve güven dolu bir ilişki yaşamamızı engeller. Ya da çocukluğumuzda anne ve babamızın aile içi şiddettine şahit olup, ‘büyünce asla evlenmeyeceğim’ demişsek, yetişkin halimizde istesek de huzurlu bir evlilik gerçekleştiremeyiz.
O halde gelin, ettiğimiz bu yemin, lanet, antlaşma ve kontratları iptal edelim.

– Geçmiş ve bu yaşantınızda, başka bir zaman ve boyutta ettiğiniz tüm; Evlenmemek, Aşık olmamak, Yalnızlık, Aile kurmamak, Çocuk sahibi olmamak ve bunlara benzer tüm yazılı, sözlü, his ve düşüncelerinizi, yemin, antlaşma, lanet ve kontratlarınızı iptal etmek ister misiniz?

– Tüm yaşamlarınızda edindiğiniz tüm bu deneyimlerin, söz ve düşüncelerinizin sorumluluğunu üstlenip, Öz, Genetik ve Ruhsal seviyede serbest bırakılıp iptal edilmesini, Geçmiş seviyeden çekip çıkarılmasını ve Yaratıcı’nın ışığına gönderilmesini ister misiniz?

– Geçmişin verdiği ağır yüklerden özgürleşmek ve şu an’daki hayatınızı arzu ettiğiniz gibi yaşamanın kolay, mümkün ve güvenli olduğunu bilmek ister misiniz?

kaynak: derin kazma

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…