Gerçek anlamda evsiz sokakta kaldım

jeehan

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2017
2.390
1.772
Selam,

29 yaşında İstanbulda ailesiyle yaşayan, çalışan bi kadınım. Bugün annemle büyük bi kavga ettik. Ve ağır şeyler söylediği için valizimi alıp evden çıktım. Çıkarken nereye gideceğimi bilmediğim için rastgele bi otobüse bindim otobüste arkadaşımı arayıp ona geldim. Sabah arkadaşımın evinden ayrılacağım ama nereye gideceğimi bilmiyorum. İki seçeneğim var;

1. 2 gün daha başka bir arkadaşımda kalıp o süreçte hızlıca ev bakmak. Zaten ev arıyordum hatta bulmuştum ama bulduğum ev 5 eylülde boşalacak. O süreye kadar nerde kalacağım? Sürekli arkadaşımda kalamam.

Diğer bi seçeneğim yokmuş. Ben ne halt edeceğim? (Bunu evden çıkmadan düşünmem gerekirdi ama olmadı annem bi türlü susmadı, olmayan şeyler anlattı ve gücüme gitti sokakta kalmak evde kalmaktan daha iyi geldi o an)

Evi tutup sıfırdan döşeyeceksen, bunun yerine bir sene için apart tarzı bir evde kalabilirsin. Faturalar dahil olduğu için eşyalı olduğu için rahat edebilirsin.

Apart ya da öğretmen evi bütçeniz varsa. Arkadaşlarınız bekar evindeysen1 ay kiraya ve gidere ortak olmak şartıyla teklif edin ev bulana kadar.

5 eylülde eve geçecekseniz çokta bi süre yok.
Arkadaşlarınıza kira gibi ödeme yapabilirsiniz o güne kadar kalmak için.

iyi yapmissin bosver. internette full oda kiralayan insanlar var. ev arama surecinde fiyati dusukten yuksege seçtiğim icin cok denk geldim. istanbuldaysan besiktas kadikoy sisli taraflarında guzel dekore edilmis bir ev bulabilirsin - eger kisiye de kanin isindiyss.hem sifir masraflı olur. zamanla bir yol haritasi cizersin.

*turkiyeye tasinan yabanci bir arkadasa da bu öneriyi yapmıştım planladigi masrafin onda birine bir eve cikti cok mutlu, kendim de uni son sinifta ev arkadaslarim mezun olunca Facebook grubundan bir oda bulmustum. sonra kizlarla cok baska bir sebepten mahkemelik olduk ama o olay olmasaydi cok mutluydum, ev de hem merkezi hem güzeldi

Çok makul ama güvenebilir miyim bilmiyorum. Birkaç apart buldum şimdi en azından 5 eylüle kadar kalır sonrasında eve geçerim yani umarım.

Aparta mı güvenmezsinşz anlamadım kusura bakmayın. Akrabamız var ama çok yakın değilim.
ruh haliniz içinde bulunduğunuz durumdan dolayı kötüdür doğal olarak. algilarimiz normale göre daha kapalı oluyor böyle durumlarda. yalnız kalmayın bir süre diye o şekilde demiştim. en azından birkaç gün yaşananların ilk şokunu atlatana kadar.

Sürekli ağlayasım geliyo üstte birisi kadın sığınma evi yazmış, ona bi posta ağladım metroda gelirken ağlamamak için kendimi zor tuttum en sonunda tutamayıp ağladım akmskdndjd çekilmez bi tipim şu an tek kalmak daha iyi gelir bana. Çok teşekkür ederim

Aileniz arıyor mu sizi peki ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…