Gerçek anlamda evsiz sokakta kaldım

Öğretmenevinde veya dsi misafirhanelerinde kalabilirsiniz çoğu şehir dışından ataması çıkanlar bu şekilde anlaşıp kalıyor.güvenliğinizi de düşünmek lazım

Öğretmen evi ve polisleri gibi yerlerde kalmanızı öneririm. Öğretmen evini bilmiyorum ama, polisevi'ne referans ile girebiliyorsunuz veya kamulu iseniz alıyorlar.

Hem fiyatları daha makul, hem resmi kurum olunca daha güvende olursunuz. Babanız, sorunlu bir tipse ve otel veya apartta kalırsanız, bunu ters yorabilir yapısını bilmiyorum. Ama resmi kurumda ses çıkaramaz. Resmi nikahsız, karşı cinsten kimseyi almazlar aynı odaya bu sebepten ispatınızda olur.

Öğretmen evi ve polisleri gibi yerlerde kalmanızı öneririm. Öğretmen evini bilmiyorum ama, polisevi'ne referans ile girebiliyorsunuz veya kamulu iseniz alıyorlar.

Hem fiyatları daha makul, hem resmi kurum olunca daha güvende olursunuz. Babanız, sorunlu bir tipse ve otel veya apartta kalırsanız, bunu ters yorabilir yapısını bilmiyorum. Ama resmi kurumda ses çıkaramaz. Resmi nikahsız, karşı cinsten kimseyi almazlar aynı odaya bu sebepten ispatınızda olur.

Fiyatlarına baktım günlüğü 2000 yazıyordu. Biraz maliyetli olabilir başka apart/yurt tarzı bi yer bakıyorum

Fiyatlarına baktım günlüğü 2000 yazıyordu. Biraz maliyetli olabilir başka apart/yurt tarzı bi yer bakıyorum
Bu kış kullandık polisevini kişi başı 300 tl idi. Personel indirimi muhakkak vardır ama aradaki fark o kadar değildir bence. Arayıp bilgi alsanız daha iyi. Ama şöyle olabilir Baltalimanı'ndaki ile Konya'daki bir olmuyor mu acaba?

Yanlış bilmiyorsam personel taban fiyat, kamu bir üstü, Bunun dışındakiler zaten referansla alınıyor yani bir polisin dilekçe vermesi lazım sorumluluğu üstlenmek adına.

Üniversitelerin misafirhaneleri 1 ay önce 800 tl civarındaydı, öneririm. Dsi kışın 350 tl gibiydi orası da çok güvenilir öneririm.

Selam,

29 yaşında İstanbulda ailesiyle yaşayan, çalışan bi kadınım. Bugün annemle büyük bi kavga ettik. Ve ağır şeyler söylediği için valizimi alıp evden çıktım. Çıkarken nereye gideceğimi bilmediğim için rastgele bi otobüse bindim otobüste arkadaşımı arayıp ona geldim. Sabah arkadaşımın evinden ayrılacağım ama nereye gideceğimi bilmiyorum. İki seçeneğim var;

1. 2 gün daha başka bir arkadaşımda kalıp o süreçte hızlıca ev bakmak. Zaten ev arıyordum hatta bulmuştum ama bulduğum ev 5 eylülde boşalacak. O süreye kadar nerde kalacağım? Sürekli arkadaşımda kalamam.

Diğer bi seçeneğim yokmuş. Ben ne halt edeceğim? (Bunu evden çıkmadan düşünmem gerekirdi ama olmadı annem bi türlü susmadı, olmayan şeyler anlattı ve gücüme gitti sokakta kalmak evde kalmaktan daha iyi geldi o an)
Anne yüreği dayanmaz illaki seni geri çağırır dahs 29 yaşındasın ayrı eve çıkmak neden anlamıyorum ben evliyim 1 çocuğum var yakında 29 olucam ama bekar olsam ayrı eve çıkmazdım hele ki bu ekonomide tabi 70 80k maaş alıyorsan o ayrı yarısı kiraya gider diğer yarısıyla güzel bir şekilde keyifle yaşarsın

Öğretmenevleri dışında, diger resmi kurumlarin da misfirhaneleri var, eger o kurumda memur degilseniz de, devlet memuruysaniz daha makul ücretlere kalabilirsiniz. Internette araştırmanizi oneririm

9 yada 19 değil, 29 yaşında.
Yani ben anlamıyorum bizim kültürümüzde ayrı eve çıkmak ne zamandır var ya her şeyi geçtim ekonomi bir tek bize mi kötü nasıl kazanılıyor bu paralar çok merak ediyorum herkesin hayatına kendine ben çıkamam cidden

Öğretmenevleri dışında, diger resmi kurumlarin da misfirhaneleri var, eger o kurumda memur degilseniz de, devlet memuruysaniz daha makul ücretlere kalabilirsiniz. Internette araştırmanizi oneririm

hazine bak. misafirhanesini aradım memur ya da 1. derece akrabası olmam gerekiyormuş kalabilmek için :/

Babam aradı, mesaj attı. Annem de kız kardeşime ağlıyomuş. Babamdan korkuyorum pazartesi iş yerini basar diye
Madem biri arıyor biri ağlıyor ben olsam eve dönerdim en azından 5-6 eylüle kadar.Disarida çok masraf olur,ayrı ev de eşya kira depozito vs derken bir sürü masraf ve angarya zaten.Cok ağır gelir bu kadar yuk pat pat kararlar verirseniz.Anneniz söylediyse siz de bir şeyler soylemissinizdir, karşılıklı yukselmissinizdir.Bence dönün

Yani ben anlamıyorum bizim kültürümüzde ayrı eve çıkmak ne zamandır var ya her şeyi geçtim ekonomi bir tek bize mi kötü nasıl kazanılıyor bu paralar çok merak ediyorum herkesin hayatına kendine ben çıkamam cidden
Benim kardeşim yıllardır başka şehirde tek yaşıyor, aylık 8500'e tek kişilik apart tarzı bir yerde kalıyor. Daha önce özel yurtta falan kaldı öğrenci olmadığı halde. Evden biri ile geçinemiyorsa huzur daha önemli.

Herkesin hayatı kendineyse fikrinizi kendinize saklayın. Olay tartışmaya dönmesin fikir alıp hızlıca bi yer bulmak için yazdım. Sizin yüzünüzden tartışmaya dönecek konu

Madem biri arıyor biri ağlıyor ben olsam eve dönerdim en azından 5-6 eylüle kadar.Disarida çok masraf olur,ayrı ev de eşya kira depozito vs derken bir sürü nasraf ve angarya zaten.Cok ağır gelir bu kadar yuk pat pat kararlar verirseniz.Anneniz söylediyse siz de bir şeyler soylemissinizdir, karşılıklı yukselmissinizdir.Bence dönün

Söyledim ama yemin ederim ilk eve girdiğimde ağzımı açmadım duymamak için kulaklık taktım. İğrenç yakıştırmalar yapıp, bıçakla üstüme yürüdü. Bana zarar veremeyeceğini biliyorum buna çok eminim ama kalmak istemiyorum onunla

Bu nasıl bir bakış ya hu.
Sen bulunduğun yerde hakareti aşağılanmayı, kavgayı kaldırıyor olabilirsin hatta hoşuna bile gidiyor olabilir ama başkası kaldıramaz vurur kapıyı çıkar.
Nasıl kazanılıyor bu paralar derken? Sabah erkenden kalkıp işe gidip çalışılıp kazanılıyor. Siz de deneyin.

Söyledim ama yemin ederim ilk eve girdiğimde ağzımı açmadım duymamak için kulaklık taktım. İğrenç yakıştırmalar yapıp, bıçakla üstüme yürüdü. Bana zarar veremeyeceğini biliyorum buna çok eminim ama kalmak istemiyorum onunla
Kardeşinize ağladığına göre o da çok üzülmüş.Kriz yonetilememis kiskirtmissiniz birbirinizi.Babanizla dışarıda buluşup konuşup beraber donseniz bence iyi olur en azından 5-6 eylüle kadar.

X