Gençliğime Yazık 😥

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Aynen sizinle ters düştüm diye memuriyetim zarar ziyan oluyor, o konuyla bunun ne alakası var ve karar mercii siz misiniz :) ben Türkiye'deki işveren zihniyetini herkes gibi çok iyi biliyorum söylediğiniz şartlarda iş veriyorsunuz ve yaşı çok da ileri olmayan bir genç burun kiviriyor işten ayriliyor falan zerre inandırıcılığı yok. Haftalık 40 saat günde 1.5 saat mola ve tam sigorta yapıyorsanız kusura bakmayın kimse o işi birakmaz.
Olası kalfalık ilanları şu şekilde çünkü :)

Elimizde bir tane ilan var diye tüm kalfa ve çırakların gerçeğinin bu olduğunu mu sanıyorsunuz? Yoksa bizi denemek için mi böyle konuşuyorsunuz?

Ben mühendisim. Kötü bi ünide okursam iş bulamam diye 50 kitap bitirip sınava girdim. En iyi ünilerden birini bitirdim. 3 yıl askeri ücrete çalıştım, yeri geldi maaş alamadım. Ama tecrübem olsun diye .Sonra iyi bir iş buldum. Çok emek verdim. Bizim canımız yok mu? Ülke şartları zaten kötü, bunu düşünüp niye eşeği sağlam kazığa bağlamadın? İşletme okusan en azından bankaya felan girerdin. İlahiyat okuyarak seni diyanete memur olarak almalarını mı bekledin yoksa öğretmen olarak atanmayı mı? Kaç yıl kpss'ye çalışıp atanamayan öğretmenler var.
En iyi üniversitelerden birini bitirip ‘asgari ücret’ ‘falan’ yazamamak umarım klavye hatasıdır

Kendime kıyafet almıyorum ekstra bir şey almıyorum para da istemiyorum. Geçen yıl bir laptop için 1.5 ay çalıştım bir fabrikada. Dişimi sikmasam 1.5 ay bile dayanamazdim
Ne iş yapayım nerde çalışayım iş yokkk
Ee iş varmış rahata alıştığın için dayanamamışsın. Çalışmak zorunda olduğun için ''gençliğime eyvah'' diyorsun napacak ailen bir ömür sen evde oturaksın onlarda sana bakacak mı?
Madem bu işleri amelelik olarak görüyorsun niye kpssye çalışıp bölümünle ilgili bir iş kovalamıyorsun? Herkes mi torpıille giriyor torpilli olduğu kadar olmayanda var onlar nasıl giriyor? Verdiğin cevaplardan anladığım şu masa başı işin ayağına gelmesini bekliyorsun. İnsanlar çocuğunu bakıcıya veriyor borç harç ödüyor, evi geçindiriyor bu yaptığınız premseslik. Zahmetsiz rahmet olmaz emek vereceksin.

Okuduğum bölümle ilgili atama yok . Ayrıca ücretli öğretmenlik yapayım dedim onda bile torpil geçiyor
bunu tercih döneminde niye araştırmadın?

Elimde diplomam olsun zaten okulda koca bulurum evlenip çocuğa karışırım hemde insanların ağzı kapansın diye okudunuz sanırım. Bu çabasızlık normal değil çünkü.

DKAB ogretmeni ve İmam Hatip meslek dersleri öğretmeni olabiliyorlar. Ya da Kuran kursu hocası da olabiliyorlar. Benim bi akrabam çocuklara Kuran öğretiyor mesela. KPSS ile yeterli puani alan atanıyor. Konu sahibi KPSS'ye çalışsa atanirdi.
teşekkür ederim bilgilendirme için. konu sahibi çalışmak istemiyor ki hiçbirşeyle memnun da olacağını sanmıyorum :)

Aynen sizinle ters düştüm diye memuriyetim zarar ziyan oluyor, o konuyla bunun ne alakası var ve karar mercii siz misiniz :) ben Türkiye'deki işveren zihniyetini herkes gibi çok iyi biliyorum söylediğiniz şartlarda iş veriyorsunuz ve yaşı çok da ileri olmayan bir genç burun kiviriyor işten ayriliyor falan zerre inandırıcılığı yok. Haftalık 40 saat günde 1.5 saat mola ve tam sigorta yapıyorsanız kusura bakmayın kimse o işi birakmaz.
Olası kalfalık ilanları şu şekilde çünkü :)
Ciddi ciddi sırf haklı çıkmak için taaa 2017 de yayınlanıp yayından kaldırılan ilanı mı koydun bunu cidden yaptın mı
IMG_2152.jpeg

Doğru 2017ye göre çok geliştik ve şartlar çok insanileşti özür dilerim bacısu😁
Bence daha fazla debelenme işte troll olan bir ilanı atmışsın gerçek olduğu bile meçhul adamlar sözlükten mahkeme kararıyla girdileri kaldırtmış

hanımefendi, kendinizi haklı çıakrtmek için yeteri kadar maskara olduğunuz yetmedi mi?
Ya ahahaha haklı çıkarmak içinmiş bence sen komik duruma düşme artık ve arada bir sokağa çıkıp ülke gerçeklerinden haberdar ol. Öğretmene 6 bin teklif eden özel okullar var gerçi kraliçemiz bunu da bilmez :)

Ya ahahaha haklı çıkarmak içinmiş bence sen komik duruma düşme artık ve arada bir sokağa çıkıp ülke gerçeklerinden haberdar ol. Öğretmene 6 bin teklif eden özel okullar var gerçi kraliçemiz bunu da bilmez :)

bunları biliyorum ama yukarıda soruma cevap vermediniz.
Elimizde bir tane ilan var diye tüm kalfa ve çırakların gerçeğinin bu olduğunu mu sanıyorsunuz? Yoksa bizi denemek için mi böyle konuşuyorsunuz?

mesela ben ilk sigortalı iş deneyimini eczacı çırağı olarak yapmış biri olarak net şekilde sizin şu anda kendinizi haklı çıkarmak için bir tane kötü örneği cımbızlayarak konuyu çarpıttığınızı netlikle söylebiliyorum.
aynı şekilde 6k teklif edilen öğretmenlerin yanında özel sektörde çalışarak evini geçindiren öğretmenler de var. evini geçindirebilecek kadar para kazanabiliyor insanlar.
ama tartışmanın başından beri dikkatle okuyorum. sizde tünel vizyon var. sadece kendinizin haklı olduğu gerçeğine odaklanmış durumdasınız ve insanlar yanlış yaptığınız noktaları Bilal'e anlatır gibi anlatmış olsalar da, hatta UN yardım kutusu gibi kutu ile kafanıza da atsalar görmek istemiyorsunuz. siz dümdüz laf anlatılamaz cinsten bir insansınız.

Troll? Ajdjajsjsjs
Trolün ne olduğunu mu bilmiyorsun yoksa ısrarla o ilanın gerçek olduğuna mı inanıyorsun çözemedim ama sorunuza cevap atan Monoceto Monoceto nun da dediği gibi zaten 7 gün açık eczane yok olsa bile adam troll ilana bile o dönemin net asgarisine yakın rakam yazmış trolü bile gerçekçi yani siz gerçekten böyle her gördüğünüze inanıyorsanız işiniz zor

Trolün ne olduğunu mu bilmiyorsun yoksa ısrarla o ilanın gerçek olduğuna mı inanıyorsun çözemedim ama sorunuza cevap atan Monoceto Monoceto nun da dediği gibi zaten 7 gün açık eczane yok olsa bile adam troll ilana bile o dönemin net asgarisine yakın rakam yazmış trolü bile gerçekçi yani siz gerçekten böyle her gördüğünüze inanıyorsanız işiniz zor
İlanın troll olduğunu zannetmen komik, o dönem ciddi ciddi ilanı veren adamı araştırdım cidden eczacı ve reel bir kişi. Linç edilince "troll yaptım yavv" deyip eksik akillilari kandırmış olabilir tabi :)

Her gördüğüme inanıyorum aynen, tecrübesiz öğretmenlere özel okullarda 6 bin teklif edildiğini, çocuk işçilerin üç kuruşa çalıştırıldığını, çoğu garsona sigorta yapılmadığini, günde 12 saat çalıştırıldıklarini falan bana rüyamda ak sakallı dedeler söyledi. Arada bir sokağa çık yav burda beni uğraştırma.

Ya da boşver, ekonomi çoh eyi :)

bunları biliyorum ama yukarıda soruma cevap vermediniz.

mesela ben ilk sigortalı iş deneyimini eczacı çırağı olarak yapmış biri olarak net şekilde sizin şu anda kendinizi haklı çıkarmak için bir tane kötü örneği cımbızlayarak konuyu çarpıttığınızı netlikle söylebiliyorum.
aynı şekilde 6k teklif edilen öğretmenlerin yanında özel sektörde çalışarak evini geçindiren öğretmenler de var. evini geçindirebilecek kadar para kazanabiliyor insanlar.
ama tartışmanın başından beri dikkatle okuyorum. sizde tünel vizyon var. sadece kendinizin haklı olduğu gerçeğine odaklanmış durumdasınız ve insanlar yanlış yaptığınız noktaları Bilal'e anlatır gibi anlatmış olsalar da, hatta UN yardım kutusu gibi kutu ile kafanıza da atsalar görmek istemiyorsunuz. siz dümdüz laf anlatılamaz cinsten bir insansınız.
Bu konuda haksız çıkmayı isterdim, ama yüzde bir milyon haklı olduğumu biliyorum. O yüzden anlatmaya çalışıyorum. Siz kendinizi rahatlatmak için uğraşıyorsunuz. Evini gecindiren özel okul öğretmenlerinin olması yeni mezunlara rezil tekliflerle gelinmedigi anlamına gelmiyor, benim orneklerim çoğunluğu oluşturuyor. Ben haklı çıkmak için uğraşmıyorum zaten haklıyım. Ben ne örnekle gelirsem geliyim "hebebelelel o öyle olabilir ama şu şöyleee" diye kıvırıyorsunuz ben ne yapayım :)

Bu konuda haksız çıkmayı isterdim, ama yüzde bir milyon haklı olduğumu biliyorum. O yüzden anlatmaya çalışıyorum. Siz kendinizi rahatlatmak için uğraşıyorsunuz. Evini gecindiren özel okul öğretmenlerinin olması yeni mezunlara rezil tekliflerle gelinmedigi anlamına gelmiyor, benim orneklerim çoğunluğu oluşturuyor. Ben haklı çıkmak için uğraşmıyorum zaten haklıyım. Ben ne örnekle gelirsem geliyim "hebebelelel o öyle olabilir ama şu şöyleee" diye kıvırıyorsunuz ben ne yapayım :)

sizin verdiğiniz örneklerin çoğunluğu oluşturduğunu hangi verilere dayanarak iddia ediyorsunuz.
örnek olarak ben ilk sigortalı işe bir eczanede girdim ve çırak olarak kaşılaştığım manzara bu değildi. ayrıca babam eczacıdır, kendi meslek örgütünde denetmenlerden birisidir. dolayısıyla denetlediği kalemler içerisinde eczane kalfa ve çıraklarının şartları da vardır. sizin verdiğiniz örnekte hiçbir durum ile karşılaşmadı. o veya bir başka denetmen karşılaşsa idi kan çekerler eczacıdan.
siz neye istinaden verdiğiniz örneğin doğru ve yaygın olduğuna bu denli eminsiniz. buyrun temellendirin.

sizin verdiğiniz örneklerin çoğunluğu oluşturduğunu hangi verilere dayanarak iddia ediyorsunuz.
örnek olarak ben ilk sigortalı işe bir eczanede girdim ve çırak olarak kaşılaştığım manzara bu değildi. ayrıca babam eczacıdır, kendi meslek örgütünde denetmenlerden birisidir. dolayısıyla denetlediği kalemler içerisinde eczane kalfa ve çıraklarının şartları da vardır. sizin verdiğiniz örnekte hiçbir durum ile karşılaşmadı. o veya bir başka denetmen karşılaşsa idi kan çekerler eczacıdan.
siz neye istinaden verdiğiniz örneğin doğru ve yaygın olduğuna bu denli eminsiniz. buyrun temellendirin.
Dünyadaki tek iş eczacı kalfaligi, dünyadaki tek eczane da senin çalıştığın yer dimi.:) neye göre temellendiriyormuşum soruya bak, Türkiye'de yasjyoruz ya hani annemiz babamiz holding sahibi değil ya çevremizden görüp bildiklerimize göre temellendiriyoruz tabii ki. Araya bir sokağa çıkıp insanlarla konuşursan, birkaç garsonla, sanayide çalışan birkaç çocuk işçiyle veya onların aileleriyle muhabbet edersen, özel sektore giren yeni mezunlara sorarsan neyi neye göre temellendirdiğimi görürsün. Burda en bilinen gerçekleri kanıtlamaya calismiycam. Mesela sigortayı asgariden yatırıp üstünü elden veren, veya asgari ücret bile vermeyip bordroda görünenin bir kısmını geri alan patronlardan da haberin yoktur. Arada bir kafanı odandan çıkar emin ol sen de öğrenirsin:) hadi onu yapamıyorsun insanlar sosyal medyada da anlatıyor bu işlerin nasıl döndüğünü.

İlanın troll olduğunu zannetmen komik, o dönem ciddi ciddi ilanı veren adamı araştırdım cidden eczacı ve reel bir kişi. Linç edilince "troll yaptım yavv" deyip eksik akillilari kandırmış olabilir tabi :)

Her gördüğüme inanıyorum aynen, tecrübesiz öğretmenlere özel okullarda 6 bin teklif edildiğini, çocuk işçilerin üç kuruşa çalıştırıldığını, çoğu garsona sigorta yapılmadığini, günde 12 saat çalıştırıldıklarini falan bana rüyamda ak sakallı dedeler söyledi. Arada bir sokağa çık yav burda beni uğraştırma.

Ya da boşver, ekonomi çoh eyi :)
Üfff şimdi de haklı çıkmak için başka yerden girme konumuz 6 k teklif edilen öğretmenler çocuk işçiler 12 saat sigortasız çalıştırılanlar değil ki konu o olsa ona yorum yaparız daha beterleri de var sana gelip sanki burada ekonomi konuşmuşum gibi davranma kıza karşı sırf kalfa konusunda haklı çıkmak için tanımadığın bir işletmeciyi önce karaladın ablan kim bilir neler çektirdi minvalinde baktın olmadı bomboş bir ilan attın baktın oradan da ekmek çıkmadı gelmişsin ekonomi mekonomi konuyu saptırıyorsun milleti karalamak yerine kalfalar zor şartlarda çalışıyor şu bu desen ona bile hak veririm ama resmen çırpındıkça batıyosun sen bana akıl vereceğine otur biraz kendine kullan o aklı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X