Geçmişi unutamıyor ve kabullenemiyorum

djdjdkdkdkfkdfk

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Eylül 2024
11
2
Merhaba, geçmişte yaşadığım kötü olayları ve bunları yaşatan insanları unutamıyorum. İki günde bir aklıma geliyor ve uzun süre düşünüyorum. İşin içinden çıkamıyorum. Hep bir intikam duygusu bastırıyor fakat intikam alabilecek biri de değilim. Üç kez hep affetmeyi denedim ne olursa olsun herkesi affediyorum dedim. Bir süre böyle geçirdim ama affetsem de aklıma geliyor ve yediremiyorum. Örneğin biri bana bir kötülük yapmış ve başına bir şey gelmiş bunu duyuyorum ama yine de kafamdan atamıyorum. Hep yüzleşmek istiyorum ama bu mümkün değil. Sadece kendimin değil sevdiklerimin de başına gelen şeylerden sorumlu kişilere kin besliyorum. Ama bu sadece bana zarar veriyor. Mesela gündelik hayatta da birisi size kötü bir şey yapar karşılığını verir ve rahatlarsınız. Ben olaki karşılık verirsem bile bu sefer vicdan yapıyorum. O yapmış olabilir ben neden yaptım diyorum. Kısır döngğ içindeyim elimde olsa hepsini unutmak isterdim. Bir de bazı olaylar var emin olmadığım en çok bunlar beni bunaltıyor. Bir şey geçmişte başıma gelmiş gibi bazı anları hatırlıyorum. Ama bir yandan da emin değilim. Acaba kafamda farklı mı kuruyorum diye düşünüyorum. Bir ara ilaç kullandım fakat bu seferde hiç bir şey hatırlamaz oldum. Resmen hafızam kayboldu. Bu sebeple bıraktım. Olayları hatırlamak ama artık bunlardan etkilenmemek kafaya takmamak istiyorum ama yapamıyorum. Hayatta herkesin başına kötü şeyler gelmiştir. Ama insanlar bununla nasıl baş ediyor bilmiyorum. Çğnkü ben resmen artık rol yapıyorum herkese karşı.

Hem geçmişinizin hem de çevrenizdeki kişilerin yaşadığı olayların faturasını kendinize kesmeniz sizi çok yorar. Ayrıca emin olamadığınız olaylar beni biraz ürküttü. Destek alsanız süper olur.

Bir teknik vardı seneler önce yaptığım için detayını çok net hatırlamıyorum ama sonuca çok şaşırmıştım.

Şöyle, yatağa uzanıp gözlerimi kapatıp önce nefes çalışması yaptım. Zihnim hazır olunca o öfke duyduğum kişiyi karşıma aldım. Ona duyduğum tüm öfkeyi aktardım. Amaç hem kendini temizlemek hem de karşındakinin davranış sebebini söylemesi. Siz ona öfkenizi aktardıktan sonra neden bunu yaptığını soruyorsunuz o da bir cevap veriyor. Benimkinin cevabı kesinlikle benim düşüncem değildi hatta şok olmuştum ne alaka diye. Fakat 1 sene kadar sonra bunun doğru olduğunu öğrendim. Cevap vermese bile en azından yüzleşme yapmış gibi olursunuz sonuçta bilinçaltı hayal ile gerçeği ayırt edemiyor.

Hayatından çıkar ,iletişimi ve iletişim yollarını kesin.

Teşekkürler, deneyeceğim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…