Geçmişi Temiz Erkekle Evlenmek

Sevgilinizin/nişanlınızın/eşinizin geçmişi sizin kararlarınızı ne ölçüde etkiler?

• Çok etkiler. Geçmiş geleceğin aynasıdır.

• Hiç etkilemez. Geçmiş geçmişte kalmıştır.

• Geçmişte yaşadığı ilişkilerin seviye durumlarına göre etkiler.

Oylama sonuçları oy kullanıldıktan sonra görülebilir.
Ben derim ki kardeşin bir kere daha düşünsün zira bir paranoyakla evlenmek üzere.
Bence biraz abartmıyor muyuz? Tamam gelinin söyledikleri amiyane şeyler ama konu sahibinin belirttiği husus toplumumuzda erkeklerin ve kadınların geçmişine dair genel görüşlere dem vurulmakta

Zaten erkek yapar zihniyeti yüzünden erkekler bu halde .

yarı yolda bırakmış? sizinle evlendiyse zaten öncekileri mecburen yarıda bırakmış oluyor. bahsettiğiniz sey evlilik vaadi verip sonradan vazgeçmesi sanırım

benim de gözüm gelini tutmadı. hiç utanma kalmamış böyle bir konuyu gelip sizinle konuşabiliyor. ben olsam daha sert cevap verirdim. güvenmediği biriyle neden nişanlanmış.
kardeşiniz adına özel hayatı hakkinda konuşmaniz da bence olmamış. onun üzerinizde hakkıniz olması bu kadar müdahaleci olmanızı gerektirmiyor.
bir daha konusu açılırsa bence haddini bildirin kiminle ne konuşacağını öğrensin ve bu tür konuları muhattabı ile yani kardeşinizle konuşsun

Ben tam tersini düşünüyorum. Erkeklerin tek gecelik ilişkileri hatırlayacaklarını pek sanmıyorum. Çünkü erkekler bizler kadar duygusal değil ama uzun zaman birlikte olduğu aşk beslediği bir kızla ilişkiye girmiş olsa işte ben bunu kafaya çok takardım

Ben geçmişinin temizliğini ilişki yaşayıp yaşamaması gözüyle bakmam. O ayrı. Ama onun yanısıra bir erkeğin ilk sevgilisi olmakta bana göre çok aradığım bir özellik olmaz.
Neyse kim nasıl istiyorsa öylesini bulsun tabi.

al benden de o kadar

Herkeste tek cümleyle kız hakkında fikir oluşturmuş üstüne "aman evlenmesin, kız cahil" falan demiş. Şaşırıp kalıyorum her seferinde. Belli ki kendine yakın görmüş, soruvermiş. Önyargıya karşıyız diye gezinirsiniz ama tek cümleyle damgayı yapıştıverirsiniz, ilginç.

Kardeşiniz için sıkıntılı bir durum aslında. Karşısına çıkan ilk kişi ile evlenmeyi düşünüyor. Onu tartabilecek bir bakışa sahip mi bunu iyi düşünün. İleride pişman olmasin.

Gelininiz de haklı. 13 yaşında sevgili oluyor şimdikiler. Belki de saklıyor diye düşünmüştür. Size de inanmaması ayıp olmuş.

Geçmiş konusunda ise onunla olmuş, bununla olmuş beni ilgilendirmez. Aldatan insan benim gözümde hep aldatmaya meyillidir. Bunu düşünürüm. Önceki ilişkiden neden ayrılmış bunu sorgularım. Bana yol gösterir, karşımdaki insanı tanımada yardımcı olur. O sebeple gözümü kapatmam ya da saplantili kalmam ama değerlendiririm.

Bir ilişkide en önemli şey güvendir belli ki gelin hanım kardeşinize inanma mış sonuç olarak güvenmiyorda böyle şeyler ona normal geldiği ne göre sicili sorunlu demek .kendisi layık olmadığından inanamıyor demek

Esimin benden once. Birsuru iliskisi olmus. Zerre etkilemiyor beni. Genis biri de degilim ama valla birkere bile dogru duzgun konusmadik bu konuyu.

yarı anneyim demişsiniz ama erkek kardeşiniz dışarıda takıldığı kızları size mi anlatacak
illa geçici zaman geçirdiği birileri olmuştur

yarı yolda bırakmış? sizinle evlendiyse zaten öncekileri mecburen yarıda bırakmış oluyor. bahsettiğiniz sey evlilik vaadi verip sonradan vazgeçmesi sanırım
Benimle evlendiğinde hayatında kimse yoktu benden baska .
Eğer ona buna söz verip aldatmış ayrılmış vs vukuatlı bir adam olsaydı anlamında dedim

yarı anneyim demişsiniz ama erkek kardeşiniz dışarıda takıldığı kızları size mi anlatacak
illa geçici zaman geçirdiği birileri olmuştur
Niye anlatmasın pardon? Kardeşim herşeyini anlatır. Babamın dükkanında çalışır zaten. Eve geliş gidiş saati bile şaşmayan bi çocuktur.

Sorduğunuz soruya binaen;

Şimdi ilişki var ilişki var. Hastalıklı mı değil mi ne olduğunu bilmediğim, kucaktan kucağa dolaşan bir adamı tabiki de evlenip yatağıma almam. Yüzüne bile tükürmem o derece. (Ne güzelmiş bu eril dille karşı cinsi aşağılamak, bayıldım yahu )

Gecmiste iliskileri olmasi normal fakat ayrilik sepepleri ve iliski tarzlari insanin kisiligini gosterir onemli kisim o oluyor.

Zaten en cok oy olan secenek de o olmus.

Ornegin gecmiste surekli kiz arkadaslarini aldattigi icin ayrilan,
Cok sinirli agresif oldugu icin ayrilan,
Ahlaki dini gorus farkliliklari icin ayrilan birinin gecmisine bakmak onemlidir.

Yalniz erkek kardesinizin ilk iliskisiyse kiza cok baglanabilir ve hatalar yapabilir kiz icin avantaj oluyor.

Benim de esimin benden once kiz arkadaslari olmus ama iliskiye girdiyi ilk kadin ben oldum buna cok mutluyum.Her kesin farkli dusunceleri var.Mesela beni kiskanc bir yapiya sahibim esimin oyle bir yakinligi olmus olsaydi dusunub dusunub uzulurdum acikcasi.Konuya gelince gelininiz esinin ilki olacagina neden inanmiyor?guvenmiyormu?yeteri kadar tanimiyormu?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…