Geçmişi Temiz Erkekle Evlenmek

Sevgilinizin/nişanlınızın/eşinizin geçmişi sizin kararlarınızı ne ölçüde etkiler?

• Çok etkiler. Geçmiş geleceğin aynasıdır.

• Hiç etkilemez. Geçmiş geçmişte kalmıştır.

• Geçmişte yaşadığı ilişkilerin seviye durumlarına göre etkiler.

Oylama sonuçları oy kullanıldıktan sonra görülebilir.

benim gördüğüm kadarıyla da erkeğin evlenmeden önce birçok ilişkisinin olması hatta cinsellik de yaşaması toplumumuzda normal karşılanıyor. müstakbel gelinin bu konuyu sorgulamasına yorumunuz bana göre epeyce ağır olmuş.

Ben
Burada hepimizin fikri sorulmuş öyle değil mi?
Benim düşüncem bu ...ağır ya da değil o da göreceli olsa gerek...ama bence güvenmediği inanmadığı adama evlilik yoluna çıkmasın.hanfendinin tavrı da hoş değil bana sorarsanız...

Temiz ne demek ya ?
Kız arkadaşı olsa ya da sevişmiş olsa birisiyle kirli mi olacaktı ?
Evet temiz demek müstakbel eşinin karşısına çıkınca geçmişine bakıp yüzü kızarmayan insan demektir. Kız arkadası değil ama sevişmiş, yarı yolda bırakmış, duygularıyla oynamış ve en nihayetinde fuhşa bulaşmış kişi kirlidir arkadasım. Benim hayat görüşüm bu..

Son düzenleyen: Moderatör:
Allah kuranda kız yada erkek ayrımı yapmıyor. Ayetle sabit.
Buna uyan erkek yanlış bişey yapmaz. Aynı şekilde buna uyan kızda yanlış bişey yapmaz. Bu kadar net.
Bu yüzden erkek yaparsa olur kız yaparsa olmaz zihniyeti uydurmadır.

" Amaan abla boş konuşuyosun erkek milleti değil mi bunlar" dedi
Ne kadar saygılı bir gelin.
Hem soruyor hem inanmıyor boş konuşuyorsun diyor.
Fazla içli dışlı muhabbetler bunlar.
Yarın gelip abla x erken boşalıyor sence neden diye sorarsa şaşırma.
Öyle her konu her yerde herkesle konuşulmaz.

sorduğu bir soru üzerinden insanların sicili hakkında bu kanıya varabiliyor olabilirsiniz, siziin zihniyetiniz saygı duyarım. yanlış anlaşıldıysam düzelteyim ben böyle bir yorumda bulunamazsınız demedim, siz fikrinizi söylediniz ben de fikrimi söyledim

Kizin gelip sizle bu sekilde konusmasini hos bulmadim. Gerisi kisiden kisiye degisir.

Gelininiz muhtemelen kendi bir şeyler yaşamış ve kardeşinizin buna tepki vereceğini düşündüğü için onun da yaşamış olmasını umarak tepki almamaya çalışıyor

Gelin Hanım'ın ağzından çıkanı kulağı duyuyor mu?
Bu nasıl patavatsızlık.. Üsluba takılmaktan konuya takılamadım bile.

Bu şekilde yorum yapan sadece ben değilim.yoruma açık her düşünceye saygı duymak lazım benim fikrim bu selametle

Ben C şıkkını seçtim. Esim benim ilk sevgilim değil aynı şekilde bende onun ilk sevgilisi değilim. Suan bekar olsaydim yine tercih edeceğim erkek geçmişinde hiç kimse olmamış değil seviyeli ilişkileri olmuş erkek olurdu ( aynı şey biz kadınlar içinde geçerli). Acemiliğini atsın ki ustalığından ben faydalanayım

Birşey merak ettim.Yorumunuza saygı duyarak soruyorum. Seviyeden kastınız ne peki? Mesela hayat kadınıyla beraber olmuş erkek mi seviyeli yoksa aşk yaşadığı kızla beraber olmuş erkek mi seviyelidir sizce?

Biz tek kullanımlık bi ürün müyüz(tüm insanlar olarak söylüyorum) neden kendimizi bi kişiye saklıyoruz.İnsanlar olarak duygularımız var sonuçta bir değil insan ömründe 5 kişiyi sevebilmek de insani bi davranış ve ben de bunu ahlaksızlık olarak gören zihniyete yani size şaşıyorum.

Önceki yorumları okumamışsınız anlaşılan sevmeyi sevilmeyi eleştiren kimse yok.. Eleştirilen konu çok çok farklı

Gelen yorumlari okumadim Ama cok tepki gelecegi kesin:) benmde kardesm 23 yasinda evlendi. Ailesini kurup sadece esiyle o muhabbete girmk istedi. Bi erkek olark obur turlu iliskilerden tiksinirdi. Ve esiyle oldu ilk kez. Ama bitane daha erkek kardesim var o cok farkli. O da hergun bi kizla takilir:) benm esimde bakirdi evlendgnde. Yani bu millet yapana cok saygili ama yapmayani kinayan hale geldi maalesf. Kiz da inanmiyosa daha smdiden kotu ya. Guven yok demkki aralarinda. Erkekler zaten gizlemezki boyle seyleri. Benm babamda evlenmeden once yapmis mesela. Ovunerek de soyler saklamaz yani.

Kardeşin aldatmak istemese bile nişanlısı bu düşünce yapisi ile aklina sokar gibime geliyor
Hatta aldatma iftirası bile atabilir.zaten hic inanmıyor.

Bu şekilde yorum yapan sadece ben değilim.yoruma açık her düşünceye saygı duymak lazım benim fikrim bu selametle

kızın üslubunun eleştirilmesine, saygısız, patavatsız bulunmasına birşey diyemem ama ben sizin yorumunuzda iftira hissettim. herkesin düşüncesini belirtmesine saygı duyduğumu bir önceki yorumumdan anlarsınız zaten ama iftira atılıyorsa saygı duymak zorunda değilim. bu zihniyet ne kadar fazla olursa olsun beni etkilemiyor.

Bravo arkadaşım güzel yorum. Siz anlatında millet doğruları öğrensin. Eşiniz bakirmiş evlendikten sonra bakir olması çok büyük sorun teşkil etti mi? Demekki sizin eşiniz gibi evlenmeden önce ilişkiye girmeyen erkeklerde varmış.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…