Geçmişi Temiz Erkekle Evlenmek

Sevgilinizin/nişanlınızın/eşinizin geçmişi sizin kararlarınızı ne ölçüde etkiler?

• Çok etkiler. Geçmiş geleceğin aynasıdır.

• Hiç etkilemez. Geçmiş geçmişte kalmıştır.

• Geçmişte yaşadığı ilişkilerin seviye durumlarına göre etkiler.

Oylama sonuçları oy kullanıldıktan sonra görülebilir.
Doğru aynı şey olmadığını bende biliyorum lakin toplumdaki genel kanaat bu yönde maalesef
Değil aslında, başka konularda olduğu yine ülkenin yarısının görüşü yok sayılıyor sadece. :KK70: İnanın bu konuda kadınla erkeği eşit gören bir sürü insan var. Anketinize de cevap vereyim, benden öncesi beni ilgilendirir ama biriyle birlikte olamaz anlamında değil, ne çeşit ilişkileri olmuş anlamında. Çünkü bu bana karakterini ve zihniyetini gösterir. Başkasıyla olmuş bununla evlenmem demem ama mesela tutup da evli bir kadınla ilişki yaşadıysa daha önce karaktersiz biriymiş diyerek evlenmek istemem.

Bence ağzınızı aramış,, çokta üstünde durulacak bir şey yok.

Merhaba kızlar. Benim 23 yaşında erkek kardeşim var. Yaklaşık bir senelik ilişkilerinin ardından kız arkadaşıyla geçen ay nişanlandılar. Erkek kardeşim çok efendi ahlaklı kimsenin kalbini kırmayan çevresinde değer gören ancak içine kapanık aşırı çekingen birisi. Karşısına nişanlısı çıkana kadarda yani 22 yaşına kadar sevgilisi olmadı. Dün nişanlısı akşam yemek yedikten sonra bana çay içerken pat diye "Abla oğuzla iyi anlaşıyoruz ama kafama bir şey takıldı oğuzun şimdiye kadar hiç çıktığı bile olmamış ben hiçbir erkeğin evlenmeden önce bırak sevgilisinin olmamasını ilişkiye girmemiş olmasına bile ihtimal vermem acaba bana yalan mı söylüyor" dedi. Tabi ben bi yandan hayretle bi yandan da sinirle cevap verdim. " Canım benim hayır tanımadığım biri olsa boş yere savunmam ama nihayetinde yarı annelik yaptığım kardeşimi benden iyi kimse bilemez bak işte ne mutlu sana evleneceğin erkeğin ilki sen olcaksın" dedim. Ama bana da inanmadı. " Amaan abla boş konuşuyosun erkek milleti değil mi bunlar" dedi. Şimdi sizlere sormak istediğim şu. Biz kadınlar aslında kendi hemcinslerimizin kalıplaşmış düşüncelerinden de çok çekiyoruz. Resmen erkeklerin eline koz veriyoruz. Ne demek erkektir yapar normaldir. Erkekler evlenmeden önce her haltı yiyebilir çünkü onlar erkektir. Ama bir kız bir hata yapsın adı çıkar dokuza inmez olur sekize. Anlam veremiyorum ya bu iş bu kadar basit mi? Genel olarak kadınlar kendini nasıl evlenmeye saklıyorsa erkeklerde saklamalı diye düşünüyorum. Geçmiş geçmişte kalmıştır sözüne tamamıyla katılmıyorum. Çünkü geçmiş var, geçmiş var. Afedersiniz genelevlerden eskortlardan pavyonlardan çıkmayıp rezil rüsva hayat yaşayan erkeğinki de geçmiş. Seviyeli ilişkileri olmuş kimsenin ahını almamış erkeklerinki de geçmiş. Lafa gelince erkektir yapar deriz. Sonrada gelip buralarda konu açıp "Yok eşimin/nişanlımın geçmişinde ilişkiye girdiği kızı gördüm, yok en yakınıyla şunu yapmış bunu etmiş moralim bozuldu " diye dert yanarız. Siz ne düşünüyorsunuz?
Ben de eskiden tammm olarak senin gibi düşünüyordum. Ama eşimde erken bosalma ve cinsel isteksizlik olunca ve ben cok istekli olunca acaba mı dedim :işsiz: tabi ki olayın dini boyutuna hiç girmiyorum. Bu sadece benim şanssızlığım da olabilir. Evlenmeden önce hicbisey yaşamayıp, evlenince cok iyi cinsel hayatı olanlar da olabilir.... bilemedim....

İlişki yaşadı yahut yaşamadı diye sorgulaması, yahut yaşadığı ilişkinin boyutunu merak etmesi değil bu arada gelin namzedinde eleştirdiğim. Bunu sizinle konuşması ve konuşmasındaki üslubu.

Nasıl bir basitlik?

Böylesi bir üslubu yarın çocuklarımda görmek istemezdim ben şahsen erkek olsam.

Benim de bir geçmişim vardı, eşimin de vardı. Hiçbir gün bu konuda ne birbirimize ne de başkalarına yüzgöz olmadık.
Kız çok küçük ya, toyluğuna verdim ben.

Ben de eskiden tammm olarak senin gibi düşünüyordum. Ama eşimde erken bosalma ve cinsel isteksizlik olunca ve ben cok istekli olunca acaba mı dedim :işsiz: tabi ki olayın dini boyutuna hiç girmiyorum. Bu sadece benim şanssızlığım da olabilir. Evlenmeden önce hicbisey yaşamayıp, evlenince cok iyi cinsel hayatı olanlar da olabilir.... bilemedim....
Bence cinsel isteksizlik veya erken boşalmanın sebebi 'tecrübesizlik' olamaz.
Tecrübe kazandıkça cinselliğin daha keyif verici olması bir gerçektir o ayrı ama.
Farklı farklı kişilerle tecrübe kazanacağına bir kişi ile doğru,doyumlu,verimli ilişki yaşamak daha keyifli olurdu.

Bence cinsel isteksizlik veya erken boşalmanın sebebi 'tecrübesizlik' olamaz.
Tecrübe kazandıkça cinselliğin daha keyif verici olması bir gerçektir o ayrı ama.
Farklı farklı kişilerle tecrübe kazanacağına bir kişi ile doğru,doyumlu,verimli ilişki yaşamak daha keyifli olurdu.
Haklısınızdır belki de... bilemiyorum

Erken boşalma ve cinsel isteksizliğin daha önceki cinsel yaşantılarla alakasının olacağını sanmıyorum

Kıza diyemediniz mi,
Yavrum sen yalancı olduğunu düşündüğün adamla ne diye evlilik yoluna giriyorsun??

Ne demek böyle bir mevzuyu ablaya açmak.
Ayrıca siz hayır dedikçe üstelemek?
Yani kardeşinizle göbeğiniz bir değil, bilmiyor da olabilirsiniz. De size nasıl sorar?

Kıza diyemediniz mi,
Yavrum sen yalancı olduğunu düşündüğün adamla ne diye evlilik yoluna giriyorsun??

Ne demek böyle bir mevzuyu ablaya açmak.
Ayrıca siz hayır dedikçe üstelemek?
Yani kardeşinizle göbeğiniz bir değil, bilmiyor da olabilirsiniz. De size nasıl sorar?
Bence de orası düşündürücü.
Nişanlısına güvenmemiş,ablasından teyit ettiriyor.
Daha görümceye bile inanmıyor hatta.

Cahilliğine verin bir sefer.
Bir daha böyle patavatsızlık yapmaz inşallah.

Bence de orası düşündürücü.
Nişanlısına güvenmemiş,ablasından teyit ettiriyor.
Daha görümceye bile inanmıyor hatta.

Cahilliğine verin bir sefer.
Bir daha böyle patavatsızlık yapmaz inşallah.
Valla böyle bir patavatsızlık daha yaparsa bende anladığı dilden konuşurum artık

Geçmiş denilen şey, zamandan ibaret; şimdi için ortaya çıkacak kişinin iyi-kötü tecrübe ettiği-etmediği, kendine kattığı-katmadığı, güldüğü-utandığı, geliştiği-dönüştüğü vb. karakter tahlil süreci.

Berbat-dejenere ilişkiler yaşayabilir (Suç teşkil eden sapıklıkları kast etmiyorum), bir utanç yeter; çok güzel bir karakter yoğrulur şimdiye. Çok takdir edilesi ilişkiler yaşayabilir ya da yaşamaz, bi kibir yeter; kendine gereksiz güvenen ukala biri doğar şimdiye.
Bilinmez... İnsana bakılır özetle.
Bu kadın için de erkek için de fark etmez, geçmişe değil, geçmişin getirdiği insana bakmayı tercih etmişimdir her zaman ve şükür ki gözlemlerim beni kolay kolay yanıltmadı şu zamana kadar.

Konunuz ile ilgili direkt konuşacak olursam, müstakbel gelinin bu kadar deşmesi, hele ki sevgilisine güvenmemesi ve ısrarla altını ablasını markaja alarak kazması, kendi ilişkileri açısından bir toyluk ve eksiklik belirtisi.

Temiz/kirli geçmiş ne yahu? Ben benimkini çamaşır suyuyla yıkıyorum pürü pak:KK53::temizlik:
Gelin hanımın maşallahı var, olmaz o iş söyleyeyim ben size merak ediyorsa çok nişanlısına sorsun sonra siz konuşunca görümce olursunuz.

Gelin sana bunu nasıl sordu? Utancımdan çatlar ölürüm galiba. Diyelim ki nişanlısı öyle bir şey yaptı kızlarla beraber oldu Vs. her neyse, bunu sizin bildiğinizi nereden çıkardı acaba? Kimse oturup da ablasına cinsel hayatını anlatmaz ki.

Merhaba kızlar. Benim 23 yaşında erkek kardeşim var. Yaklaşık bir senelik ilişkilerinin ardından kız arkadaşıyla geçen ay nişanlandılar. Erkek kardeşim çok efendi ahlaklı kimsenin kalbini kırmayan çevresinde değer gören ancak içine kapanık aşırı çekingen birisi. Karşısına nişanlısı çıkana kadarda yani 22 yaşına kadar sevgilisi olmadı. Dün nişanlısı akşam yemek yedikten sonra bana çay içerken pat diye "Abla oğuzla iyi anlaşıyoruz ama kafama bir şey takıldı oğuzun şimdiye kadar hiç çıktığı bile olmamış ben hiçbir erkeğin evlenmeden önce bırak sevgilisinin olmamasını ilişkiye girmemiş olmasına bile ihtimal vermem acaba bana yalan mı söylüyor" dedi. Tabi ben bi yandan hayretle bi yandan da sinirle cevap verdim. " Canım benim hayır tanımadığım biri olsa boş yere savunmam ama nihayetinde yarı annelik yaptığım kardeşimi benden iyi kimse bilemez bak işte ne mutlu sana evleneceğin erkeğin ilki sen olcaksın" dedim. Ama bana da inanmadı. " Amaan abla boş konuşuyosun erkek milleti değil mi bunlar" dedi. Şimdi sizlere sormak istediğim şu. Biz kadınlar aslında kendi hemcinslerimizin kalıplaşmış düşüncelerinden de çok çekiyoruz. Resmen erkeklerin eline koz veriyoruz. Ne demek erkektir yapar normaldir. Erkekler evlenmeden önce her haltı yiyebilir çünkü onlar erkektir. Ama bir kız bir hata yapsın adı çıkar dokuza inmez olur sekize. Anlam veremiyorum ya bu iş bu kadar basit mi? Genel olarak kadınlar kendini nasıl evlenmeye saklıyorsa erkeklerde saklamalı diye düşünüyorum. Geçmiş geçmişte kalmıştır sözüne tamamıyla katılmıyorum. Çünkü geçmiş var, geçmiş var. Afedersiniz genelevlerden eskortlardan pavyonlardan çıkmayıp rezil rüsva hayat yaşayan erkeğinki de geçmiş. Seviyeli ilişkileri olmuş kimsenin ahını almamış erkeklerinki de geçmiş. Lafa gelince erkektir yapar deriz. Sonrada gelip buralarda konu açıp "Yok eşimin/nişanlımın geçmişinde ilişkiye girdiği kızı gördüm, yok en yakınıyla şunu yapmış bunu etmiş moralim bozuldu " diye dert yanarız. Siz ne düşünüyorsunuz?
Yazdıgınız her bir cümleye katılıyorum.

Yalnız konu sahibinin sormak istediği konu biraz dağıldı gibi. Herkes geline yüklenmeye başladı. :)

X