Geçmeyen vajinal yanma. Lütfen yardim!

Sonlarda yazılmış ama ben mantar sıkıntısını saçma sapan bir uzunlukta yaşıyorum şimdide hastayım.Gecen sene mantar olduğumda 15 günlük tedavinin sonunda bende yanma ile baş başa kaldım.Enfeksiyon kalmadığı için bunu yazmakta sakınca görmüyorum gynoflor flora düzenleyici kullandim sadece ve doktor yanmanın östrojen eksikliğinden olabileceğini söyleyip östrojen kremi verdi vajina içine sıkılan öyle şıp diye kesmedi ama üç dört güne yanma azalarak geçti.Yalniz östrojen hormonu kremin adını vermeyim doktor tavsiyesi olmadan kullanmayın ama ısrarcı olun denemek için.Yan etkileri var çünkü fazla almamak gerekiyor ben dozajini azaltarak kullandim

Birde yanma için gerçekten sürülen şeylerin faydası olmaz çünkü sirke sarımsak gibi şeyler zaten kurutur ve kısır döngü yaşarsınız bunlar daha çok mantar kaşıntısı için tavsiye ediliyor.

Uzattım ama Pcr testi demişsiniz baktığımda hiv virüsü için bir testmis.Bilinmeyen bakterileri buluyor diye bir şey okumadım ben.Kolposkopide de kronik enfeksiyon diye bir şey görmedim açıkçası sanki siz çaresizlikten bir şeyler yapın demişsiniz doktorlarda akıllarına gelen şeyleri yapmışlar gibi diruyor nacizane fikrim.Hos burda vajinal kulturu bile zorla yaptirabiliyorum doktorlara bu da bir ironi:))

Kesinlikle tam da üstüne bastınız. :) doktorlar saçma sapan yanitlar verip yolluyorlar. Hatta özel hastaneler para tuzağı için sacma sapan testlere bile sokuyorlar

Bu arada kızlar benim sorunum hala geçmedi. 2 hafta önce sistoskopi oldum yani idrar yollarima kamera ile baktilar allahim o nasil bir acıydı 2 gun boyunca ağladım. Neyse o da temiz çıktı. Tüm tahliller temiz ama aciklanamayan bir idrar ve vajinal yanmam var. Sanki idrar yolu enfeksiyonuymus gibi ciş yaparken acı. Ama enfeksiyon falan yok. Doktor saçma bir ilaç yazip yolladi. Hiçbir faydasi olmadı. İşini layığıyla yapan doktorlar üzerine alınmasın ama (ki kendilerine hiç denk gelmedim) doktorlardan soğudum ve nefret ediyorum.

Östrojen vajinal krem sorun bence.Cranberryle de rahatlayan var çok geçmiş olsun inanın sizi çok iyi anlıyorum.

Bal canim daha once de yazismistik burdan.senin sıkıntılarının aynisini yasadim.ve drlardan medet ummayi biraktim.gittim ozel bir laboratuvara.dedim ki vajinal kultur arti klamidya arti uregenital mikoplazma testi yatiricam.verdiler bana ozel tupler.gittim jinekologa ayni gun.rahim agzindan ornekler aldirip kaba koydurdum.
Laboratuvara tekrar goturdum.pcr yontemi ole çalıştılar.yani sorun neyse kabak.gibi ortaya cikiyor bu yontemde.oncesinde sayisiz vajinal kultur aldiriyordum bir halt cikmiyordu ama yanma akinti da gecmiyordu.ne mi oldu sonra 1 haftada sonuc geldi.
Veee suprirzzz klamidya denen bir Allahin belasi bakteri kapmisim.simdi kultur calismasi yaptirip ona uygun antibiyotik kullanacagim.senin idrar yollarinda sikinti oldugunu sanmıyorum.nerde yasiyorsun bilmiyorum bu mesajimi okuduktan sonra vakit kaybetmeden ozel bir laboratuvarla gorus onlar yonlendiriyor zaten.sende de bir sikinti var bosuna degil yanmalarin.
Umarim caresini bulur rahatlar benim.icin de dua edersin.eski sagliklikli gunlerine donmen dilegimle...

Bone de mantar sonrası tedavi sonrası vajina da ağrı yanma günlerce sürüyor.Şu an gece 4 ve ben o agrıyala uyandım ve düşünün yazıyorum hangi ildesiniznerrde yaptırdınız testleri yazın lütfen çıldırmak üzereyim.

Canımmm çok teşekkür ederim hepimiz sağlığımıza kavusuruz yeni yılda insallah. İlaçlarını kullandiktan sonra lutfen buraya yaz tamam mi? Geçti mi gecmedi mi diye çok merak ederim ben. Umarim o lanet bakteri gider bir an önce de yanmalarin son bulur. Nerede yaptirdigini hangi ilde olduğunu yazarsan cok sevinirim o testleri ben de yaptirmak istiyorum. Bi de çok mu pahalı? Ne kadara mal oldu sana?

Merhaba kızlar bu sorun bendede hep vardı bekarken de vardı evliyken de hatta gebeliklerde de daha da artıyor bazen yürüyemeyecek duruma gelir ağladığımı bilirdim.doktorların yazdıkları fitil antibiyotik gibi ilaçlar geçici.

Öncelikle şu içmeyi artırdım ne zamanki az su içsem hemen artar.suyu çok içeceğiz .

Özel bölge sürekli kuru ve temiz kalmalı. Ben marketteki beğendiğim bir markanın sadece o markanın havlu kağıdını iki yaprak ikiye katlayıp kullanıyorum. Ve sürekli temiziyle değiştiriyorum.burdan markayı yazmayayım reklam sanmasınlar

Hayatimdan kimyasalı tamamen çıkarttım. Temizlik ürünleri, çamaşır, banyo hepsinde bitkisel kullanıyorum yine bir markanın memnunum.ozellikle çamaşır suyundan uzak durmalıyız. Kadınlar için o kadar zararliki. wc yı kesinlikle çamaşır suyuyla yıkamayın. Çok afedersiniz idrar sıcak olduğundan direk buhar gibi rahime geliyor zehir.

Ozel bölgemizi mutlaka sıcak ya da ılık suyla yıkamalıyız.evimde önce soğuk su akiyordu ketilda kaynatıp kovaya aktarıp götürüyordum lavaboya. Çok şükür şimdi sıcak su çektirdik rahatım. Ama dışarda falan soğuk su kullansam bir kaç kez tekrar şikayetler başlayabiliyor.

Hayit ekstresi ve propolis kullanıyorum. Internetten faydalarını okuyabilirsiniz . Hayiti ot olarak almadım kapsul olarak aldim çocuklu oldugumdan fırsat olmuyo düzenli kullanılmasa da ise yaramaz tabiki. O yüzden yine bir markadan aldım şu an ilk kutu bitti 2 ayda ben çok faydasını gördüm. Geçenler de de zahidenin programında hayitin faydalarını uzun uzun anlattılar. Izlemenizi tavsiye ederim çünkü tüm kadın hastalıklarına çare.cocuk düşünenler de içiyormuş . Ayrıca rahimde yaram ve kanamam oluyordu . Şu an kanamam yok şükürler olsun.

Benim tavsiyelerim bu kadar dikkat ettiğim sürece rahatım elhamdulillah bir an da olmaz ama zamanla şikayet kalmıyor. Inşallah sizlere de faydası olur

Allah'tan acil şifalar dilerim

Canim geçmiş olsun öncelikle. Yazdıkların için de cok tesekkur ederim. Çok su içmek çok önemli çünkü çok su içince hafifliyor. Peki sana bir sey söyleyeceğim. Simdi bizim doktorlarin ne olduğunu tespit edemediği(bulmak için de ugrasmadigi) bir rahatsizligimiz var. Idrar yaparken ve vajinada yanma. Peki allah aşkına sebepsiz yere bu sorunlar olur mu? Enfeksiyon yok bir sey yok. Mutlaka bir sebebi olmalı. Bir doktor da çıkıp dese ki; "senin şu rahatsızlığın var". Çaresi yok dese bile kabulüm yeter ki neden bu acıların olduğunu bulup soylesinler. Acınası bir durum yani doktor doktor gezmekten başka çare yok şu an gecenin 3ünde bu acıyı cekiyorum...

Seni çok iyi anlıyorum hepsini çekmiş biti olarak hamileyken geceleri oturur ağlardım ağrıya dayamazdim. Eşim acile götürürdü o kadar ki zorla yürürdüm çok afedersiniz alttan çamaşır giymezdim eteği geçirirdim üstüme. Yine idrar tahlili yapar enfeksiyon olmuş der fitili yazar gönderir. Ya da antibiyotik bir tane de proseplik ti galiba bir ilaç bir hafta kullanınca ilaçları biraz azalır. Sonra aynı şekilde geri başlardı.o yüzden artık pek fazla doktora gitmiyorum.kendi doktorumuz olucaz demekki . Ben smear testi de yaptırdım o da temiz çok şükür yani. Eşimde de mantar falan yok .Ben dede öyle mantar yok o daha kokulu oluyormuş bilemedim bu işi. Kadınların çoğunda var bence .

Arkadaslar aynisini yasiyorum suan tam 1 bucuk sene oldu saglikliydim hasta dahi olmazdim sonra birden bire bi gece batma yanma hisleri oldu ve sonrasinda alt karin agrimla birlikte yanma agri oluyor ve gitmedigim istanbulda devlet ozel hastane kalmadi!!!! İnanin ne paralar ne ilaclar... banamisin demedi alt karin agri cok fena arkadaslar hergun yasiyorum yuruyemiyorum uzun bi sekilde evde ic camasir giymiyorum hatta disarida bile giymiyorum nolur iyi bi doktor varsa banada yardimci olun artik dayanamiyorum

Ayrintili test yaptirdin mi canim? Cinsel iliskiyle beraber mi basladi bu rahatsizliklarin?

Ayrintili test yaptirdin mi canim? Cinsel iliskiyle beraber mi basladi bu rahatsizliklarin?

Canim sende gelişme var mi? En son tedaviye başlayacaktın.
Kizlar bu arada yanmalariniz benim gibi idrarinizi yaparken ve sonrasinda oluyosa Ağrılı mesane sendromu diye bir sey buldum. Ben sorunumun bu olduğunu düşünüyorum şu sıralar. Mesanemde agri falan yok ama idrarimi yaparken sanki idrar yolu enfeksiyonuymusum gibi acı ve yanma var her gün. Bu da ağrılı mesane sendromunun semptomlarindan biri. Birkac arkadas kasıklarinin oralarda agri ve yanma olduğunu yazmış. O zaman kesinlikle bi arastirin derim. Mesane agrisi olabilir. Pek bilinmeyen yeni yeni üzerinde çalışmalar yapılmaya başlanmış bir hastalık. Dün yine başka doktora gittim durumumu anlattim ve bundan şüpheleniyorum dedim. Bana "o ne?" dedi. Gercekten Allah bize sabır versin..

2 yıldır ben de aynı sıkıntıyı çekiyorum. Düşük yapıp Kürtaj oldum ondan sonra oldu ne olduysa.sürekli iğrenç bi yanma hissi. Lavaboda, ilişkiden sonra ve gün içinde sürekli. Bir poşet ilac kesin kullanmışımdır. Mantar dediler ama hiç mi geçmez öyle olsa. bence o kadar fitilden sonra flora denen bişey kalmadı anlaşılan. Artık çok sıkıldım bu durumdan

Canim cogu zaman doktorlarda gizemli buluyormus bu vajinal yanmalari Son care ben kolkoskopi-biyopsi yaptirdim sonuc sigil benzeri koilositik bulgular dendi Doktor ise kesinlikle sigil yok ama yonede bi hpv testi yaptirin dedi Onu yaptiraxagim bu aralar

Kızlar nedeni bulunmayan yanmaya klamidya yada bel soğukluğu mikrobu neden oluyomus.. ve bunlar akıntı kültüründe cikmiyor özel bi testi var onu da yaptırın derim imkanı olan varsa multiplex pcr testin adı bendede yanma var korkuyorum bu iki bakteri den biri çıkar diye

Klamidya bende vardı geçen yıl kültürde çıkmıştı. Antibiyotik kullandım ama geçmedi mi acaba ondan mı ben de ondan şüpheleniyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…