gece gece mobilya çeken komşu çilesi

Bu türler davar gillerden, ne yaparsanız yapın değişmezler. İnsan gibi davranayım dersiniz, sizin dilinizi anlamazlar. Onların dilinden konuşayım dersiniz, davarca bilmeniz lazım. Yani işiniz zor.

kek ve böreği kendime bile yapmıyorum
bilmiyorum ya, ev sahibine söylemek de istemiyorum, muhatap olmak da istemiyorum. kendi kendime sinir oluyorum yani.
Hahah hem kendinize yapmış olursunuz bir parça da onlara gider. Bence önce onlarla konusun çözülmezse ev sahibine söyleyin derim. :)

Bu türler davar gillerden, ne yaparsanız yapın değişmezler. İnsan gibi davranayım dersiniz, sizin dilinizi anlamazlar. Onların dilinden konuşayım dersiniz, davarca bilmeniz lazım. Yani işiniz zor.
aynen öyle. sadece şöyle bir umudum var, ev sahibinin ailesi sese aşırı takık yaşlı insanlar ve bunların yan dairesinde. yani bu eşya çekme sesi bana geliyorsa yan dairedeki yaşlı aileye de gidiyordur diye düşünüyorum. onlar asla çekinmezler uyarmaktan, söylemekten, tanıdım artık. eşya çekme sesi duyulmayacak bir ses değil bence. ilk taşındığımda üst katım gündüzleri sürekli eşya çekip tadilat yapıyordu. arada kat olmasına ve çaprazda kalmalarına rağmen bu sesi duymuşlar, panoya uyarı yazısı asmışlardı. yazıdan sonra ses kesilmişti. tabii şu an aynı kattaki dairenin eşya çekme sesi onlara gidiyor mu bilemiyorum. bir haftadır falan gece 12'den sonra hiç eşya sesi gelmiyordu hatta ikaz edildiler ve kestiler diye düşündüm. dün gece yine gelmeye başladı işte.

Bir kaç hafta durun takip edin o halde. Madem komşular da bu konuda hassas, elbet biri kulağını çekecektir.

Eşime durumu söylediğim zaman odaya her girdiğinde bas bas kahkaha atarak girdik bir hafta beğenmiyorsa çıksın gitsin dedi eşiyle sabahları konuşuyoruz çok beyfendi dedi. Ben de ne varsa kadında var adamın suçu yok dedim. Ama ben yine de eşimi durdurdum bağırma diye. Ama bunlar bunu haketmiyor

Yok ben öyle konu hiç açmadım ilk kez anlatıyorum burada. Ya şöyle birşey dediğin gibi karşı taraftan o enerjiyi almış olsaydın her şekilde gidip konuşulur benim üst komşum bana üç çocuğum var eğer ses gelirse uyar olur mu ablacım demişti bende olur mı öyle şey komşuyuz burda bi gün benim kalabalığım olur bir gün senin demiştik ve şimdiye kadar ne ondan ne benden hiç bir şekilde sorun yaşamadık. Ama yanımda ki çok delice uyuz bir kadın yani öyle böyle değil. Kültür meselesi sanırım ben kalabalık aileden geliyorum ve aile aptmanıydı gecemiz gündüzümüz bir burada ses yalıtım yok bina duvarları çok kötü ilk zamanlar hep dikkat ettim ama kardeşlerim her zaman gelmiyor ve ilk kez böyle bir durumda bana bu şekilde mesaj atması beni deliye çevirdi. Geçenlerde biri balkona sofra bezi silkelemiş gruba yazdım kimseden ses çıkmadı edepsiz bunlar ya. Ne olursa olsun gereğini yapsın şikayet edin gerekirse mobilya da çekilmez dediğiniz gibi ben olsa naif şekilde uyarırdım anlamazlarsa ev sahinine söyleyin

hanımlar bir güncelleme yapayım...

ben bu konuda ev sahibine mesaj atmaktan vazgeçtim şimdilik. komşunun kendisine de bişey söylemeyeceğim çünkü asla muhatap olmak istemiyorum. çok dan dun hareketleri olan tipler ve muhtemelen söylesem bile ya tamam deyip geçecek ya da yaptığı şeyi gürültüden saymayacak. yani kendilerinde negatif bir enerji var ve ben bunu hissediyorum. genelde insanlara karşı negatif, ön yargılı biri değilimdir, negatif enerji aldığım kişi durumunu ciddiye alırım bu yüzden. eşya çekme olmasa bile paldır küldür her şeyleri. karı kocalar sanırım ve gürültü genelde adamdan geliyor, hatundan pek bişey duymuyorum sesini dahi duymuyorum. bilirsiniz bazı insanlar biraz gürültülüdür, dan dundur, o insanın konuşması, yürümesi, bardağı masaya koyuşu bile seslidir. muhtemelen öyle insanlar bunlar da.

ben bu konudan, önümüzdeki ay kiramız hakkında ev sahibimizle konuştuğumuzda bahsedeceğim. umarım geçen sene beni sırf bir iki kere ev kazası oldu diye ikaz etmek isterken "gece geç mi yatıyorsunuz, çok misafiriniz mi geliyor" gibisinden didikleyen ev sahibi bu kiracıya da aynı hassasiyeti gösterir. ben karışmam etmem modunda konuşursa bana gösterdiği tavrı hatırlatacağım kendisine.

Ben de yeni taşındım 2 aydır sizin gibi sürekli tepemde sabah 7 de başlayıp gecenin ikisine kadar hiç bitmeyen gürültü supurgenin ucunu yere vura vura ev supurmesi mobilya cekme sesi ile uyaniyordum inanın avizeler sallanıyor du çıktım uyardım 2 katına çıkardı gürültüyü yöneticiye söyledim hâlâ ayni 3 ye polis çağırıyorum dedim derdin ne ise karakolda anlatırsın dedim bin bir özür diledi şuan ayak sesi bile gelmiyor

Evet biliyorum sizin konularınızı daha öncede yorum yapmıştım bende birebir her harfine kadar aynısını yaşadım O kadar haklısınız ki. O eşya çekme olayı hepsinden çok daha sinir bozucu bir durum resmen insanın beynini tırmalıyor. Bizimde üstümüzdekiler yemin ediyorum aralıksız sürekli çekerdi böyle deyince mecazi anlamda söylüyorum sanardı arkadaşlarım ama onlarda gelince anlardı. Birde gulyabani gibi hiç uyumazlardı ilginç bir şekilde iki saatlik uykuyla nasıl yaşadıklarını anlamıyorum sabah 6 da temizliğe başlayan psikopat kadın sürekli sigara külünü balkonumuza atmakla yetinmeyip kapıları sert kapatan, masa sandalye çeken, takoz düşürürcesine evi gümleten bir kocası vardı resmen. Hayatımda ilk defa bu kadar nefret doldu içim psikolojim bozuldu. Maalesef şunu anladık uyarıya gerek duyuyorsa bir insan yapmaya devam edecektir. Ben belli bir saatten sonra gece uyumasam dahi iş yapmam parmak ucumda yürürüm evde alt kattaki insan işe gidiyor çocuğu belki zor uyutuyor tek başına yaşamıyorsun sonuçta. Biz çok uyardık ya önceözür dilerlerdi 2 dk sonra aynı. Balayına gitmişlerdi yeni evli olduklarını söylediler döndüklerinde gece 3.30 tu çok iyi hatırlıyorum Allah'ın odunları valizi döşüyor olsa gerek 1 saat boyunca evi başımıza yıktılar. Ya gündüze bırakılır böyle şeyler herkes gece iş yapsa ne olur o apartman? Duvara vurursun onlarda vurarak karşılık verir Böylede yüzsüzlerdir. O yüzden üzülerek söylüyorum onlara da söyleseniz ev sahibinede söyleseniz bi şey değişeceğini sanmıyorum yinede yöneticiye söyleyin önce uyarsın derim.

Ben çok merak ediyorum neden sürekli çekilir o sandalye? Oturur çekersin kalkar çekersin bi şey unutursun alır tekrar oturur çekersin buraya kadar okey ama sanki beşik sallar gibi cazz cuzz nasıl ve neden çekersin o kadar merak ediyorum ki bi gün evlerine gidip oturup izleyesim gelmişti artık Çin işkencesi gibi bir ses cidden.

ya bazen bende esya cekmek zorunda kaliyorum gece.
kızım atesleniyo gecenin bir yarisi benim yataga aliyorum takip edeyim amacli.
dusmesin diye yatak basindaki sifonyeri yataga cevirmek zorunda kaliyorum ama cevirirken ben bile kendime kufur ediyorum gece gece ya diye.
yani demek istedigim mecbur kaliyorlardir belki bir sebebi olabilir bilemedim

hayır hayır hiç mecbur kalma falan yok tamamen keyfi. geç saatlere kadar sohbet ediyorlar yüksek sesle ve çok sert biçimde sürekli itip çekiyorlar. siz şifonyeri sadece 1 kez çekiyorsunuz sonuçta, değil mi? 1 kez çektiğiniz zaman işiniz bitiyor. yarım saatte 5-6 kez çekmenin nasıl bir mecburiyeti olabilir? kaldı ki bunlarda çocuk da yok. bazen güm diye saçma sapan sesler de geliyor. ilk taşındıklarında birkaç gün temizlik yaptılar mesela, temizlik için çekmek kendini belli ediyor. mecbur kalan insan bir yapar iki yapar, gecede 425 kez mecbur kalmaz

şu an eşya seslerine epey bi konuşma ve gülüşme sesleri eşlik ediyor. misafirleri var çok belli zira 2 kişi asla o kadar ses çıkaramaz. gelen sesler zaten farklı kişilere ait. şöyle bi evin kapısını açıp dinledim, apartman inliyor. ses dışarı kadar taşmış. yani bunun yan dairesinde ses takıntılı, ani seslere uyanan, hastalıkları olan yaşlı bir karı koca var. alt katında bir aile var ki alta bana gelen sesin iki katı gider fizik kanunu bu sonuçta. apartman gürültücü insanlarla dolu olsa kimsenin ses çıkarmamasını anlarım ama çok sessiz bir apartman, daireler dolu ama 2 yıldır bir kez bile apartman içinden gürültü duymadım. çok merak ediyorum kimse uyarmıyor mu? belki uyarıyor ama gürültüyü yapanlar ciddiye almıyor. sonuçta ciddiye almayana da ne yapabilirsiniz ki?

hareketlerin tek açıklaması embesil olmaları. çok net. ne iş yaptıklarını da asla çözemiyorum, çok alakasız saatlerde karı koca evdeler. en az 4-5 bine kiralandığını düşünürsek (eşyalı daire bir de) bu kirayı çıkarmaya tek kişinin maaşı bile ucu ucuna yeter. evden çalışıyorlar desek (ben öyleyim) öyle bile olsa bir düzene sadık kalmak zorundalar. bazen bi bakıyorum, ışıklar yanıyor ama asla çıt yok. bazen ordu varmış gibi gürültü. tek temennim yan dairesinde oturan yaşlı çiftin duyması ki o bam gümleri, eşya çekmeleri ben evin bi ucundaki balkonumdan bile duyuyorum. onlar bu seslerin farkına varırsa bingoo, asla rahat bırakmazlar o kiracıyı, çıt sesine bile mobbing yapan insanlar. eski konularımda var aslında, yan dairelerinde benim ev sahibinin ailesi yaşıyor, yaşlı çift dediğim onlar işte. bu kiracılardan önce o yaşlılar vardı benim alt katımda. en ufak bişeyde ya önümüzü keser ağzımıza s.çar ya da oğullarına şikayet ederlerdi. çok dikkat etmemize rağmen inanılmaz baskı altında hissederdik kendimizi. sonra daireyi kiraya verip yan tarafa geçme kararı aldılar. sonuçta aynı kattalar, konuşma seslerini duymasalar bile eşya çekme, bam güm seslerini mutlaka duyarlar diye düşünüyorum. çok erken yatan tipler, defalarca bizim evi dinlemişlikleri vardı bu yaşlı çiftin ev sahibi mobbingi yaparak onları hizaya sokmasını çok istiyorum

İşte kimse karışamaz kafasındalar. Keşke gürültü yapanlarla, insanca yaşamayı bilenler farklı binalara yerleştirilseler ne güzel olurdu Ben hayatımda ilk defa daire yaşamını gördüm geçen sene cidden doktora gitsem yeriydi o kadar psikolojik olarak çöktüm normalde sese hassasiyetim yokken sayelerinde her sese korkar olmuştum panik atak geçirtiyorlar adama. İnsanlar böyle böyle ses konusunda hassas oluyormuş onuda geçen sene öğrendim. Tam bir yıl kaldık biz normalde ev eksiksiz yapılsın öyle taşınalım diyorduk ben anneme inşaat haliyle bile girerim artık yeter dedim Erken taşındık çok şükür kurtuldum Allah sabır versin böyle ahırdan çıkma kişilerle yaşamak zorunda olanlara cidden çok zormuş. Sizin yaşlı çift yan dairedeyse onların sesini bağırışlarını duyar evet ama masa sandalye çekmeleri pek gitmeyebilir. Alt üst olayı çok farklı daha net gidiyor biz 2. kattaydık 6. kata kadar kimse yoktu ilk taşındığımızda şaka gibi geliyor herkese ama 6. kattan çocukların koşturmasını duyuyorduk. Ama yana ne kadar gider meçhul. Sizde komşudan yana çok sınanıyorsunuz umarım kurtulursunuz bir an önce. Sizde rahat olun onlara karşı ki bi şey derlerse lafını verirsiniz.

aslında tam aksine, konuşma seslerini duymaz ama zeminde bişeyler çekme sesini duyarlar. çünkü ben en dipteki odaya gidince konuşma seslerini duymuyorum ama mobilya çekme sesini dün gece bu bahsettiğim odanın balkonundan bile duydum.

sabah 4'e kadar sesleri kesilmedi. misafirleri vardı. bina yapıları aşırı kötü olduğu için ses aktarımı sadece alt üst arasında değil çünkü ben bir keresinde üst çaprazımdaki daireden bebek ağlaması duyuyordum

sizinkiler biraz apartman adabindan bir haber sanirim

Ayyy var yaaaa, yani okurken bile deliye döndüm sinir oldum, çıldırdım.
Bizim üst komşu da böyleydi. Gece gece 12-1 de başlardı gıcırdatmaya. Bir de şöyle oldu, taşınacaklar diye tadilata başladılar 2 ay onu dinledik. Komple evi yaptırdılar, neyse dedik hadi olsun bari ama ilk aydan sonra benim tahammül bitti. Çünkü sabah 8-9da başlıyor akşam 5-6ya kadar. Neyse taşındılar bu mobilya gıcırtısı, çocuklar zaten hiç durmuyor. Oğlu 8-9 yaşında var korona dönemi erkenden kalkıp top sektiriyordu odası da odamın üstü. Sürekli evde koşturmaca, bağırış çağırış. Anlamaya çalıştım çocuk hani ses oluyor annem sürekli beni kızım çocuklar böyle böyle büyüyor empati yap diye susturdu anlıyorum bu durumu. Amaaaaa gece 12-1den sonra temizlik ve mobilya gıcırtısından deliriyordum. Bir de banyo benim odama yakın, çamaşır makinesi çalıştırıyordu gece 2ye kadar cinnet ya tam.
Annem de hiç sesini çıkarmaz, komşudur olur napalım idare edelim ayıptır der durur. Eve dönünce yine dinleyip duracağım, sabır valla.
Bir de söyleseniz de çözüm olur mu onu bilmiyorum, duyarlı insanlar olsalar sabahın 4nde kahkaha atmazlar. Ben çözüm bulamadım umarım siz bulursunuz

Konu sahibi sorununuz cozuldu mu?
Hayır, aksine gürültüleri artarak devam etti. Ben sevgili yaptım bu süreçte, haftada 2-3 gün eve gelmiyorum ahahhaha artık pek duymaz takmaz oldum. Uykusuz da kalıyorum çünkü, eve gelince saat 12'de yatar oldum. Yani uyarmadım kendilerini, ev sahibine de bişey demedim. Desem ne olacak onlar aynı terane. Adam 8 bin kirayı basmış kimi takar?

Aynı dertten muzdaripim bizim apartmanda sessiz sakindir Benim tepemde ki saat 3-5 demeden mobilya çekiyor anlamıyorum o saatte niye mobilya çekersin o yetmiyormuş gibi sabahın yedisinde tepemde süpürge çalıştırıp yere vura vura süpürüyor oda yetmiyormuş gibi dış kapıyı pat küt kapatıyor merdivenlerden zıplaya zıplaya iniyor bunların hepsi 7-8 arası oluyor bir gün cinnet geçirip bir şey yapmam inşallah sabır çekiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…