gece gece mobilya çeken komşu çilesi

Wurstria

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2015
14.178
25.546
Güncelleme 4. sayfada

selam hanımlar, şu an en sevmediğim şeyi yapıyorum ve gecenin bu saatinde konu açıyorum. sabahı beklemek istemedim çünkü sağolsun alt komşumuz uykumu 2 saat önce çok güzel kaçırdı.

kiracıyız, oturduğumuz apartman çok sessiz sakin. 2 senedir bu evdeyiz, komşulardan yana en ufak sorun yaşamadık. bu ayın başlarında alt katımıza birileri taşındı. binanın duvarları, ses aktarımı o kadar kötü ki her ses duyuluyor. bu zaten bir dezavantaj. şimdiye dek alt üst komşular erken uyuduğu için gece rahattık. bu alta yeni taşınanlar gece geç saatlere kadar oturuyorlar ve biraz dan dun tipler. şöyle büyük bir sorunum var, bunlar gece gündüz demeden eşya çekiyorlar ilk zamanlar hadi temizlik, eşya yerleştirme falan dedim düzelir dedim sorun etmemeye çalıştım ama bu durum maşallah gece saat farketmeksizin devam ediyor. gece masa, sandalye çekiyorlar sanırım. bir iki kere duvara vurdum ama anlamadılar. yani duvara vurmak ne kadar doğru bir hareket bilemiyorum ama uykumdan uyandığım için sinirlenmiştim. gece geç saatlere kadar konuşma ve gülüşme sesleri de sinir bozucu olsa da eşya çekme sesine aşırı uyuz oldum ben. tamam kimseyi evinde susturacak halimiz yok, konuşma gülme diyemez kimse ama eşya çekmek nedir hanımlar ya? parkelerde öyle bir ses yapıyor ki bu durum anlatamam yani. genelde 2 civarı sesleri kesilir, ışıkları sönerdi, bu gece bu saat oldu hala ses var. misafir var sanırım, bilemiyorum.

şimdi ben bu konuyla ilgili ev sahibimize mesaj atmayı düşünüyorum. ama bu doğru bir karar mı bilemiyorum. uygun bir dille durumu anlatıp ikaz etmesini rica edeceğim. daha önce bizimle alakalı bir konuda bize ikaz mesajı atmıştı çünkü. (ikaz sebebi sakar bir aile bireyimin gece telefonu yere düşürmesiydi, alt katta başkaları vardı bu olay geçen seneydi) sizin de bi sıkıntınız olursa bana söyleyin demişti. şöyle bir sorunum var ki ben bu konularda çok çekiniyorum. çok mecbur kalmadıkça kimseyi uyarmayan, şikayet etmeyen biriyim. ama gecenin ikisinde mobilya çekme sesinin de anlayış gösterilecek, susulacak bir yanı yok, haksız mıyım? çalışan ve erken kalkan biri olmama rağmen ben de gece geç yatan biriyim, buna rağmen rahatsızım.

tabii ev sahibini boşver direkt komşuya söyle diyebilirsiniz. aslında olması gereken o, nezaket çerçevesinde. ama muhatap olasım yok hiç, 2 sebebi var:
1 - ben de kiracıyım, beni ne kadar ciddiye alırlar? bilmiyorum.
2 - ilk taşındıkları hafta apartmanda karşılaştım. ben komşularıyla her zaman selamlaşan biriyim. ben de yeni taşındığımda gördüğüm herkese merhaba, nasılsınız demiş biriyim. neyse ben bunları 3 kişi olarak gördüm, 2 erkek 1 kadın. kadın zaten görmezden geldi, başını çevirdi. erkekler de bön bön yüzüme baktı. bu hareketler üzerine ben de selam vermeyip direkt yanlarından geçtim. çok negatif bir elektrik aldım o an. kaba insanlar olduklarını düşündüm. bu ilk intiba nedeniyle kendileriyle konuşmak yerine direkt ev sahibimize söylemek daha cazip geldi.

siz ne diyorsunuz? siz olsanız ne yaparsınız? sizce haksız mıyım? genelde milletin onayına ihtiyaç duyan biri değilim ama böyle konularda nedense ihtiyaç duyuyorum. canım öyle sıkkın ve öyle hoşlanmıyorum ki bu tarz şeylerden, genelde 2'de susuyorlar bu gecelik böyle oldu diyerek kendimi avutuyorum. değişik bi kafadayım. içimi de dökmüş oldum, okuyan herkese teşekkürler.

Son düzenleme:
Ev sahibi anlayışlı biriyse ona söyleyin uyarsın. Siz konuşmayın ters bişey derler veya yaparlar ne olur ne olmaz. Geçen burda konu açtı arkadaş komşu üstüne atlayip darp etmişti oğlu ses yapmış rahatsız olmuş güya ( ayı) çocuğun gözü önünde anneyi dövdü pslikler. O yüzden siz gitmeyin ev sahibi uyarsin

evet bunu da düşünüyorum. neden tersleşmeyi göze alayım ki benim de tersim çok pis, ben de sinirime hakim olamayabilirim. ama ev sahibine bu devirde kim ters yapabilir, o sıkar biraz.

ev sahibi gürültü patırtı olaylarına dikkat eden biri. beni uyarırken "gece 22'den sonra dikkat etmeniz gerekir" gibisinden konuşmuştu, kibar ama kararlı biçimde. ki ben eşya meşya çekmemiştim benimki ev kazasıydı ve sürekli olan bişey değildi. kasti değildi ona rağmen ikaz yedim mobilya çekmek nedir yani gece 1'de 2'de? kafaya takıyorum, 2'den sonra yatıyorum ve sabahları zor uyanıyorum 2 haftadır...

Bazı insanlar ormanda falan yaşadığını sanıp böyle şeyler yapabiliyor. Umarım ev sahibi uyardiktan sonra dikkat ederler. Uykusuz kalmak çok zor çünkü

Yerinizde olsaydım eğer ki bende bahsettiğiniz tarzda apt oturuyorum. İnerdim aşağı çalardım kapıyı gayet sakin tonda merhaba iyi geceler sabah erken kalkıyorum uyuyamıyorum rica ediyorum dikkat edin der ve cevabı beklerdim. Cevap beni tatmin ederse hafif gülümser giderdim. Şayet hoş olmayan tavırla karşılaşırsam yine sakinliğimi korur peki o halde ev sahibine yönlendirirdim.

benim yatak odamla yan komşumun yatak odası birdir. Aramızda bir duvar ve asla ses yalıtım yok binada. Kardeşlerim yatak odamda giyinirken (5 dk) gülüp sohbet etmişler ve asla her zaman olan bir durum değil ilk kez yaşanıyor. saat 23:30 komşum bana mesaj atıyor yemin ederim kapısı yumruklayasım geldi. Bu bayan yeni evlendiğim zaman beni arayıp kocanla sesleriniz geliyor diyen bayan utancımdan yerin dibine girmiştim o an ona birşey diyemeyip sadece kusura bakmayın demiştim. Sonrasında bu bana tekrar mesaj attı başka bir akşam eşimle iki dk uyumadan yatak muhabbeti yapmıştık ya bunlar olağan şeyler değil mi??? Bana attığı mesaj erken kalkıyorum uyuyamıyorum bende ona en sonunda senin yüzünden yatak odamı değiştireceğim eşimle iki çift lafta mı edemeyeceğim deyip tersledim cevap vermesini bekledim yazmadı yazsaydı konu çöl farklı yerlere gidecekti. Ve Şuan bunları yazarken bile deli oluyorum. Bir insan bu kadar mı uyuz olur ya

İki senedir buradayım kadın bir kez olsun kapımı çalmış değil asla komşuluk yok. Apt grubuda öyle soğuklar ki. Eşime sat bu evi başka yerde oturalım diyorum enerjisini hiç sevemedim hiç

İki senedir buradayım kadın bir kez olsun kapımı çalmış değil asla komşuluk yok. Apt grubuda öyle soğuklar ki. Eşime sat bu evi başka yerde oturalım diyorum enerjisini hiç sevemedim hiç
Burada da komşuluk var demek doğru olmaz. Ben selam vermesem kimse vermiyor, hep ben ilk adımı atıyorum. Ve sadece selam bakın başka bişey değil. Afedersiniz komşumun yanından öküz gibi geçip gitmek bana yakışmıyor. Ev sahibine söylemekle kendisine söylemek arasında kalıyorum. O bahsettiğim ilk negatif enerjiyi almasaydım şimdiye dek çoktan güzel bir dille kapısına gidip söylemiştim. O negatif enerji beni durdurdu. Konuşma sesinden rahatsız olsam da onu duvar inceliğine veriyorum. Bizim konuşma sesimiz de gidiyordur aynı biçimde, duvarlar leş. Lakin mobilya çekmenin mantıklı ve anlayışı hak eden bir yanı yok benim için.

Bunlardan önce alt katımda ev sahibinin ailesi oturuyordu ve çıt sesine bile kapıya gelirlerdi. Sahiden bizden sessiz insan bulamazlar bu konuda mütevazi olamayacağım. Saat 22:30'da salonda annemle sohbet ediyorum tv bile açık değil, duvara vurmuştu çok sinir olmuştum. Evimizi dinliyor, eve girişimizi gözetliyordu. Onlar gitti bunlar geldi şansa bak. Ben senin konunu da hatırlıyorum galiba, komşun sana "aşkım demenizi duydum" mu demişti öyle kalmış aklımda

2 haftadır anlayışlı olmaya çalışıyorum sırf en ufak şeyde şikayet eden insan konumuna düşmeyeyim diye ama artık dayanamıyorum ya.

Şu an bu saatte uyanma sebebim üstteki ruh hastası komşu 3 senedir böyle bu saatte yere misket atılır gibi sesler geliyo torunu parkeye yada balkonda misket oynuyor gece gündüz haftasonu farketmiyor sürekli matkap çalışır mobilya çeker bağırarak konuşur nerdeyse hergün sabahın 9 unda süpürge açıyor sürekli arka arkaya hapşırır evin heryerinden dinle yeminle artık hapşırma sesinden tiksindim misafiri de çok gelir defalarca duvara vurdum 60 yaşlarında bi kadın bi kaç deda binaya girerken karşılaştık eşimde şikayetçi benim zorlamamla en son yönetiye şikayet etti yönetici gruptan ara ara uyarıda bulunur ama bana mısın demiyor yine aynı diğer komşulara da ses gittiğine eminim

Allah ım çıldırmamak elde değil bi gün kapısına gidip yapma artık bıktım demek istiyorum sabrediyorum

Guluşme sesi bile duyuluyorsa yapacak birsey yok . Bina yalitımı aşırı kötü demekki

1- ben de kiracıyim beni ne kadar dikkate alırlar ,

Demişsiniz,
Ben öyle düşünmüyorum.

Hayrına size bahşedilmiş bir yer değil neticede. Kiracisilarin da söz hakkı vardır.

Üstelik zaten komşuluk denilen şey tapu sahipleri değil bina da yaşam sürenlerle oluşur.

Evle ilgili bir sorun olur ev sahibi aranır evet ama komşudan rahatsız olunca ev sahibini aramak çok manasız?
Ev sahibi ne yapabilir. ? Sizin evinize yalıtım mı döşeyecek? Komşuya gidip benim kiracimi rahatsız etmeye hiiiii , diye komşunun kulağını mı çekecek?

Sizin ve alt komşunuz arasında çözülebilecek bir mevzuya 3. - 4. Kişileri de ekleyerek işi büyütmüş olursunuz.

Ev sahiplerini karıştırmak bana doğru gelmedi

Kapıma komşum gelse daha memnun olurum, o muhattap olmaya tenezzül etmeyip ev sahibini yollasa, saçma ve aciz , iletişim yoksunu herhalde diye düşünürüm.

Aslında komşuya söylemek daha doğru ama korkuyorum. Ters bişey söyler veya yaparsa diye. Güvenmiyorum. Gördüğü an başını çeviren bir komşu sizce şikayetimi dikkate alır mı? Aklı başında her insan gece ikide mobilya çekmemek gerektiğini bilir. Bu dikkatsizlik veya kaza falan değil kasten yapılan bişey. Düşüncesizce.

Kendisi daha ilk karşılaşmada başını çeviren bir insansa zaten o muhatap olmaya tenezzül etmiyordur. Bu hareket çok acayipti.

Daha önce gürültüyle alakalı bir konuda ev sahibim beni ikaz ettiği için ben de ev sahibine söylemek istedim. Yoksa aklıma bile gelmezdi. Alt kat da aynı kişiye ait. Ev sahibi bina içindeki sükuneti önemseyen biri, durumu bilsin istiyorum bir yandan. Kendi ailesi de alt katın hemen yan dairesinde yaşıyor gerçi onlara ses gidiyor mu bilmiyorum. Mesaj atsam ne kaybederim ki, en kötü ihtimalle adam beni karıştırmayın kendi aranızda halledin der

Ya zaten ben bu tip konularda diğer komşuları asla anlamıyorum, sağır mı bu insanlar, bu gürültülere nasıl katlanıyorlar? Neden herkes bu kadar sessiz acaba? Benim örnekte de mesela alt kata daha fazla ses gittiğine eminim hatta yan tarafı da duyuyor belki ama kimse ses çıkarmıyor, hayret.

Fabrika cikisli gibi hepsi ayni model galiba. Bekar evimin üst katında da misket atılır gibi ses gelirdi. Gece 3e kadar asla durmazdi. Bende okula gitmek icin sabah 5.30da uyanirdim. Bir tane plastik top almıştım bakkaldan, uyanir uyanmaz tavana atip sektiriyordum. Madem ben erken uyuyamiyorum o da erken kalksin diye. O da uyanip ayagiyla yere 10kez falan vuruyordu, arsizligin nirvanasi

Öyle söylerse geçen sene sana attığı uyarı mesajını hatırlat ve aynı tepkiyi komşuya da vermesini söyle.
Ev sahibi ile önümüzdeki ay bizim kira zammı hakkında konuşacağız. Acaba o konuşma sırasında mı söylesem ben bu durumu? Gerçekten o kadar nefret ediyorum ki, ne kapıya gitmek istiyorum ne de ev sahibine şikayet etmek istiyorum, beni böyle bişeye mecbur bıraktıkları için nefret ediyorum onlardan.

İşlerin inada binmesi herhalde en kötü şey ben inada bindirecek olursam üstte olan benim, öyle gürültü yaparım ki taşınmak zorunda kalırlar, kafayı yedirmesini iyi bilirim ama bu toplara girmeyi hiç istemiyorum doğal olarak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…