Gebelikte sürekli kanama alanı kötü mü

Merhaba, ben de haftalarca kanama alanıyla mücadele ettim. 10 haftalıkken başladı. Şimdi 31 haftalık gebeyim çok şükür. Yalnızca plasentamızda minik minik kanamalar kaldı, büyümüyorlar ama yok da olmuyorlar. Doğuma onlarla gideceğiz. Diyeceğim o ki hiiç moralinizi bozmayın. Mümkünse sürekli istirahat edin.

10 haftalıktan sonra her gün mü vardı ve ne zaman kesildi
Şöyle ki benim 10 haftalıkken rahim ağzına yakın bir yerde kanama alanım oluştu. Rahim ağzına yakın olduğu için de lekelenmeler oluyordu. İğne ve fitil kullanıyordum. Sonra kanama alanı iki hafta içinde tamamen yok oldu dinlenme, bol su ve alpha lipoic asit içeren ıspanak, brüksel lahanası, brokoli gibi besinleri tüketince. Rutin hayatıma döndüm, yürüyüşe başladım vs. Maalesef iki hafta sonra tekrar bir kanama alanı oluştu, o bebeğin eşinin hemen altında ve plasentadaydı. Çok da büyüktü. Rahim ağzına uzak olduğu için o sürede lekelenme yaşamadım ama yine aynı şeylere dikkat edip haftalarca sadece dinlendim. Geçtikten sonra da kendimi hiç yormadım. Şu an 31+0'ız. Endişenizi ve bir şey mi olacak korkunuzu çok iyi anlıyorum ama olmayacak inşallah, kendinize dikkat edip pozitif düşünün. Sevgiler.

Coraspin kullanıyorsanız o da durumu tetikliyor. Ben hem coraspin hem oksapar kullanıyorum. Kanama alanının büyüdüğü dönemlerde coraspini kesip tekrar başlamıştık. Benimki tekrarladı dediğim gibi ama sizinki tekrarlamayabilir bile. Sadece sabırlı olmak ve çok iyi dinlenmek gerekiyor kanama alanı durumunda.

Teşekkür ederim cevapladığınız için korkum kanamayla beraber ağrı olması ve farklı bir ağrı kuyruk sokumuma ve rahmimin alt tarafına yürürken bir ağrı giriyor bebek orda gibi hissediyorum bakalım bu hafta randevum var inşallah bi şey çıkmaz

Merak etmeyin, bunu kanamayla bağdaştırmanız çok normal şu an ama bu tarz ağrılar gebeliğin rutin ağrıları aynı zamanda. Sizinki de öyledir inşallah Sağlıkla kucağınıza alırsınız umarıım.

Onu 12.haftamda kesti doktor demir ilacına başladım ondan sonra oldu ilgisi var mı onunla bilmiyorum

Onu 12.haftamda kesti doktor demir ilacına başladım ondan sonra oldu ilgisi var mı onunla bilmiyorum
Ondan dolayı olmuyor ama olunca kullanıyorsanız o da tetikliyor büyümesini vs. Bende pıhtı sorunu olduğu için haftaya keseceğim hâla kullanıyorum mecburum. Demir ilacı da çok önemli ben de kullanıyorum hâla.

13. Haftaya yeni girdik. Sürekli kanama oluyor igne ile maksimum 1 haftada duruyor sonra yine... transferden beri yatıyorum. Yinede kanama hep var. İlk iki ay diğer embiryo tutunamadığı için kanama oldu. Tam geçti derken plesenta rahim ağzına yakın olduğu için pıhtılı kanama oldu. Artık doğuma kadar böyle devam edecek diye kabullendim. Bebeğim sağlıklı olsun da bir şekilde idare ederiz diyorum

Rahim ağzına da baktırdınız mı iğne ve fitili aksatmayın her gün iğne şart bence size geçmiş olsun

Rahim ağzına da baktırdınız mı iğne ve fitili aksatmayın her gün iğne şart bence size geçmiş olsun
Evet kanamalar yüzünden haftada bir doktoruma gidiyorum. Hep farklı sebeplerden kanama oldu. En son plesenta yukarı çıkıyormuş o yüzden kanama olmuş demişti. 12. Haftada progestanı bıraktık ama kanama oldukça proluton depot ve endol fitil kullanıyorum doktorumun tavsiyesiyle. Ama ne zaman geçecek bu kanamalar 4 aydır yatıyorum sadece wc kalkıyorum hiç tera birsey de yapmadım yinede tekrarlıyor sürekli

Benim de iğneyi kesti progestan fitil kullanıyorum onu da kesmişti tekrar başladık devam ederse miyom falan olabilir mi diye bakcak eğer herhangi bir sorun yoksa ciddi bir şey değil dedi bunun tek çözümü dinlenmek dinlenince geçiyor ama çok fazla yatma arada bir kalk bir de bol su iç canım inşallah geçicektir

Ayy sağol cevabın için aynen dediklerini yapıyorum inşallah sağ salim kucağımıza alırız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…