gebelikte folic asid kullanımı

sudi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Mart 2009
18
0
arkadaşlar ben hamileliğimi kalmadan önce doktor tavsiyesi ile folic asid kullanıyodum. günde 1 kez 3 adet. şimdi 5 haftalık hamileyim ve merak ediyorum halen düzenli bi şekilde kullanmam gerekirmi veya kullanırsam ne kadar kullanmalıyım. eğer kullanan veya bilgisi olan varsa bana iletirse çok sevinirim.:CüvCüv:

Evet cnm kullanmam gerekli. Ben 3 ayım bitene kadar kullanmaya devam ettim. Daha sonra folik asit yerine doktor kan hapı verdi bana.

peki kullanım miktarı ne kadar olmalı. daha önce kullandığım gibi günde 1 defa 3 adetmi?

canım hayırlısı olsun öncelıkle tebrık ederim senı.tatlım bende folıc plus içiyorum 3 tane yemekten önce tatlım daha sonra doktorlar takviye ilaçlarda veriyo kan hapı gibi sevgilerle

ben 4 aylık hamileyim doktorunuza danışmadan bırakmayın ben hala folik asit kullanıyorum. Sevgili anne.
Hayırlı sağlıklı doğular seninle olsun

canım benim bildiğim kadarıyla mümkünse yani planlıysa gebelikten önceki 3 ay ve gebe kalınan ilk 3 ay folic asid kullanmak gerekiyor yanii daha kullanman lazım bazı doktorlar doğuma kadarda önerebiliyor istersen doktoruna bir sor canım

ben de 13+3 günlük hamileyim...folic aside hamile kalmadan önce başladım...hala da kullanıyorum....onun yanısıra elevit,coraspin de kullanıyorum...ayrıca bu hafta içinde de demir hapına başlattı doktorum.....dün kontrolüm vardı...ben de özellikle sordum ilaçlara devam edecekmiyim diye...evet dedi doktorum...o yüzden doktorunuza danışmadan sakın bırakmayın......

X