Gebelik testime bakar mısınız ❤️

Canım aradım hemen kapanmış orası Ankara hastanesine yönlendirdiler randevu alacağım oraya
Tamam canım Ankara hastanesi de iyidir oraya geçmiş demekki, biran önce git sakin ol bunaltma kendini 1 asistan doktorun dediği laf diye canını sıkma. Bikaç uzman doktor fikri al ki netleşsin kafanda.
Progesteronu sor doktora gittiğinde canım, ben dupaston kullanıyorum. Bilgi al sen de.

Bu arada benim doktorum gayet de progesteron başladı sonuçta 2’li tarafa ve bambaşka testler de yapılıyor sonrasında mazallah kötü olmasın da tabi yine.
Progesteron risk içerebilecek gebelikler için çok önemli bence de. ben çatlatma iğnesi oldum ertesi haftasına progesterona başlattı doktorum ne olur ne olmaz diye.

Her doktor farkli karar veriyor demek ki

Haber ver canım bize de güzel gelişmeleri bekliyorum
Gittim bugün gebelik gözükmüyo ama varsa bile belli olmaz çok erken dedi bide bende rahim duvarı inceliği varmış bı bilginiz var mı ne yapmam gerekiyo ne iyi gelir korkmam gereken ciddi bişi mi

Herkes sizin yaptigini yapiyor oyle dusunmeyin belki sonradan artista gosterebilir hic belli olmaz. Siz icinizi ferah tutup stres yapmamaya calisin
Evet çok haklısınız sağlık ocağındaki aile hekimine gittim o da aynı şeyleri söyledi her kadın aynı değil gidişatı takip edelim en azından değerlerin düşmemiş azda olsa artmış dedi biraz rahatlattı beni

Ay aşkım ben de anlamadım vallahi sanki progesteron’u cebinde taşıyıp veriyor ya yazacaksın ben alacağım bu kadar basit olması gereken şeyi istiyorum aslında

Gittim bugün gebelik gözükmüyo ama varsa bile belli olmaz çok erken dedi bide bende rahim duvarı inceliği varmış bı bilginiz var mı ne yapmam gerekiyo ne iyi gelir korkmam gereken ciddi bişi mi
Canım daha çok yeni ya o yüzden belli olmayabilir benim beta arttıktan sonra kese gözükmüştü rahim duvarı inceliği konusu da şöyle ki gebelikte rahim duvarı kalınlaşıyor ama senin daha çok yeni öyle düşün canını sıkmaya gerek yok

merhaba hepinize hayırlı olsun :) inşallah sağlıkla kucağınıza alırsınız bebişlerinizi :) benim yumurtlamadan sonrasından bu yana kasık ağrılarım var regl ağrısı gibi ama başka belirtim yok göğüs hassasiyeti falan olmuyor sadece kasık ağrısı ile hamile kaldığını öğrenenler oldu mu sizin belirtiler nasıldı

Canım içini sıkma bazen değişik konuşup bizi tedirgin ediyorlar. Çok şükür biraz rahatlamana sevindim.

Ay aşkım ben de anlamadım vallahi sanki progesteron’u cebinde taşıyıp veriyor ya yazacaksın ben alacağım bu kadar basit olması gereken şeyi istiyorum aslında
Bence sen yarın sabah ankara hastanesine de git kuzu, oradan da bi uzman görüşü al biraz daha otursun kafanda. Çünkü bu asistan doktorla ya da aile hekiminin net verebileceği sonuçlar değil ne olursa olsun. Gittiğinde ilacı da sorarsın. Anlamıyorum türkiye’de bu ilacı yazmak bu kadar mı zor ya.

Yumurtlamanın hemen sonrasında gebe kalma ve semptomları yaşama gibi bi durum olamaz ne yazık ki, hücrenin birleşip rahmine inme süresi zaten 1 hafta 10-12 günü sürmekteymiş. Rahime inerken kramplar başlıyor. Yumurtlama sırasında da kramplar olabiliyor bazen belki öyle bir şey yaşamış olabilirsiniz. Periyodunuzu bekleyin gecikme olursa test alıp deneyebilirsiniz. Hayırlısı olsun

Rahim duvarı inceliği gebelik döneminde biraz sıkıntı yaratabilecek bir şey tutunması gelişmesi açısından ama bunun ilaçları ve iğneleri var diye biliyorum. gebeliğe bağlı olmamaksızın öncesinde de gidilen kontrollerde doktor ilk rahim ağzı ve duvarını kontrol ediyor bilgi veriyor. Gebelikte de rahim duvarı daha da kalınlaşıyor ilk gelişen şeylerden biri bu zaten. Hakkınızda hayırlısı olsun, gebelik varsa da yoksa rahim duvarı inceliği varsa doktor kontrolüyle ilerleyin planlayın her adımızı. tedavi ile alınmayacak sonuç yoktur Allahın da izniyle

Bi de ultrasonda kese etrafında hafif kanama var dedi bu da beni korkuttu ya randevu alıp gidicem bu ara çok doktor çok kan çok ultrasonla kafayı yedim

Şöyle ben takvimden takip ediyordum yumurtlama günümü acaba erken mi yumurtladım diye düşündüm çünkü reglime 6 gün var ve kasık bel ağrısı çekiyorum regl olacakmış gibi. Normalde reglim gelmeden ağrım olmaz aslında. Ama bulantı ve göğüs hassasiyeti olmayınca arada kaldım

Bi de ultrasonda kese etrafında hafif kanama var dedi bu da beni korkuttu ya randevu alıp gidicem bu ara çok doktor çok kan çok ultrasonla kafayı yedim
Doğru kişiden net şeyleri duy da gerisi önemli değil, devletteki sıkıntı bu aile hekimliklerinde de hatta. Ya yoklar ya değişiyolar ya raporlular ya bişe, sürekli
Hep bi farklısıyla görüşüyosun özellikle büyükşehirler için konuşuyorum. benim aile hekimliğim öyleydi ankara’da, hacettepe’den asistan doktorları gönderiyolardı 2-3 ayda 1 değişiyolardı.
Sen dinle beni kuzu git yarın sabah ankara hastanesine kendine 1 doktor edin onunla ilerle daha da kafan karışmasın birine güven o ne derse öyle yap ama hakkını veren bi kadın doğumcu olsun.

Periyodunuzu bekleyip gecikirse test yapın

Çok haklısın aşkım bu iki günlük süreç beni aşırı yıprattı bilsem başta böyle yapardım

Evet teşekkür ederim bekleyeyim :) peki sizlerde belirtiler nasıldı kasık bel ağrısı sadece yaşayan var mı sonradan hamilelik öğrenen

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…