GEBELİK ŞANSINI ARTIRMAK İÇİN NELER YAPIYORSUNUZ ?

Rica etsem ayrıntılı anlatirmisiniz
Tabi şöyle anlatayım
Folikasit kullanıyorum
Adetim bittikten sonra her gün tok karınla yarım avakado tükettim yaklaşık 7 gün boyunca
Ara öğün olarak sürekli kuruyemiş yedim özellikle badem. Gidip gelip yiyordum yani. Tabi buna kuru incir de dahil di
Bu sırada her gece olmasa da iki günde bir yürüyüşe çıkıyordum mükemmel faydası var
Akşam yemeklerin yanında morul ve karalahanadan kendime salata yapip tüketiyordum. Marul ve karalahana da çok faydalıdır

Aynı zamanda bu süreçte innovitanin ovulasyon testini de kullanıyordum adetten hemen sonra başladım

Yumurtlama gördüğüm zaman avakadoyu bıraktım kuru inciri bıraktım yürüyüşü bıraktım

Yumurutamin çatlamasına yardımcı olması için havuç tükettim çatlamayi görünce de havuç tüketimini bıraktım
Yumurtlama-catlama bu günlere özellikle dikkat edip değerlendirdim

Çatlama sonrasında bol bol su içtim suya kendimi zorladım diyebilirim
Yumurtlamadan 10 gün sonra erken gebelik testi yaptım pozitifi gördüm çok şükür testi her gün tekrarladım bir tık koyu oluyordu adetime 4 gün kala da kan verdim sabredemedim 45.8 değerinde ki betayla hamile olduğumu öğrendim darısı sana isteyen herkese inşallah

Rabbim sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin . Aslında özetle sağlıklı beslenmeye çalışmışsınız .merak ettiğim birşey yumurtanın catladığını nasıl anladınız . Yumurtlama olunca ovulasyon testi kırmızı oluyor peki çatlamayı nasıl anladınız

Amin inşallah . Evet sağlıklı beslenmekten hoşlanmam ama mecburuz yumurtlamayı iki çift çizgi köyü olmasıyla anlıyoruz çatlaması ise bir diğer çizginin tekrar silikleşmesiyle

Selam cnm anladigim kadariyla yumurta olayında baya bilgi sahibisin nolur benide aydinlat.. ne doktor duzgun bilgi veriyor ne internette adam gibi bisey anlatiliyor hep kafam karışıyor... benim âdetim 1.inde basladi 5.inde bitti... 7 sinde iliski yasamaya başladık... yumurta catlama günüm hangi güne denk geliyor yani yumurtlama günüm? Bide adetten kaç gün sonra iliskiye girersem gebe kalma olasiligim yuksek olur? Nolur bana biçocuğa anlatir gibi anlat.. inan psikolojim bozuldu artik.. duacin olurum ömür boyu... kafam cok karisti cunki duzgun anlatan yok

Bende avokado öneririm düzenli olarak günde yarım avokado 4yildir uğraşıyordm ve hayatımda ilk defa avokado yedim düzenli avokado tükettiğim ay hamile kaldım ondan mıdır bilmem nasip birazda ama ben etksii olduğunu düşünüyorum

Hanımlar hadi gebelik şansını artıracak fikir ve önerilerinizi alalım . Birbirimize vesile olalım bu süreçte inşallah. Konu açıyorum çok yorum gelmiyor inşallah burada toplanırız

Okuyun kızlar

Öncelikle kendini rahatlat. Rabbim isterse olur biz dünyada ki bütün ilaçları kullanalım bütün kürleri bütün pozisyonlari uygulayalım rabbim kısmet etmedikçe olmaz bunu öncelikle kabul et ve içini ferah tut kendi kendine deki yahu kadın sen de eşinde elinden geleni yapıyorsun takdir Allah'ındir. Tam yumurtlama zamanını soylemek çok zor çünkü her ay değişebiliyor. Bu yüzden ovulasyon testi kullanmanı öneririm. Eğer bu ay geçti artık geç oldu diyorsan haklısın o zaman şöyle bir önerim bu ayı da değerlendirmeye iki günle bir devam et. Yani iki günde bir ilişkiye gir yumurtlama zamanını kaçırmazsin. hakkında hayırlısı olsun . İstediğini sormak da çekinme. Nasıl zor bir süreç olduğunu biliyorum. Rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah

Avokado hiç duymamıştım bu iki etti canım senle beraber saolasin uygulucam bunu

Avokado hiç duymamıştım bu iki etti canım senle beraber saolasin uygulucam bunu
Kaybedecek birşeyin olmaz ama yedikçe ben yiyorum hamile kalcam demeyin meyve niyetine vitamin olsun o yüzden yiyorum diye düşünün
Stres en önemli etki ondan uzak durmak lazm daha az düşünmek gerek

Cok saol canim allah razi olsun... adetten kac gun sonra olursa tuttururum onu merak ediyorum.. uygulama var ovulasyon tarihini gosteriyor ya mesela hamile kalma şansı yüksek diyor.. o zamanlarda mi beraber olursam sansim artiyor

Mesela bu aralar düşük olarak gösteriyor... kafam cok karisiyor hep ovulasyon zamanina denk getirip birlikte oluyorum bosa gitmesin diye... simdiki girdiklerimde hamilelelik düşük diyor onu merak ediyorum... adetten sonraki hergun gebe kalmak mumkun mu yani bu takvime bakmadan

Eklentiler

• Screenshot_20220814-183336_Flo.jpg
    56,6 KB · Görüntüleme: 26
7 gun boyunca boyle gosteriyo mesela bu süreçlerde iliski yasaninca mi gebelik kesin oluyo onu ogrenmeye calisiyorum kafam karışıyor cok hakkini helalet cok sey sordum

Eklentiler

• Screenshot_20220814-183343_Flo.jpg
    60,9 KB · Görüntüleme: 20
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…