gebelik kesesini ; yavrumuzu ve kalp atışlarını görmeyi bekleyenler

Kızlar selam kontrolden geldik biz :) çok güzel geçti. Bebeğim 3 cm. olmuş ve bayağı hareketli kımıl kımıl :anneadayı::nazar: idrarda çıkan lökositten dolayı dozajı düşük bi enfeksiyon ilacı verdi ve günde 3 lt. su içmem gerekiyormuş. 15 gün sonra ikili testimiz var bizim :) hayırlısı ile onu da atlatırsak cinsiyeti öğrenicez artık :) bu arada eşime kalp atışını ve ultrason görüntüsünü telefonla videoya çektirdim :KK70: izliyoruz öyle valla :KK49: 9+5 teyiz ayrıca :halay:
Masallahh ne cabuk buyuyorlar ya :) zaman gecmiyomus gibi gelsede aslinda cabuk geciyo tadini cikarmamiz lazim. Canim bendede sorun ayni bende icemiyorum iste 3 litre canim istemiyor zorlasam 1.5 en az ve en fazla bide ben hap gibi bi fitil kullaniyorum.

ahhh bu annelerin dertleri hiç bitmiyor :KK43: dün gayet güzel kesemizi görmüşken, mutluyken yaptırışan testlerde rubella ıgm 1,2 çıktı (<1,2 non reaktif) tam sınırda yani :KK43: ıgg ise 169,6 çıktı. sabah avidite için tekrar kan verdim. en geç 1 haftaya alırsın sonucu dediler. sonuçları böyle çıkıp da gebeliği normal seyreden anneler var mı? moralinize ihtiyacım var :KK43:

ahhh bu annelerin dertleri hiç bitmiyor :KK43: dün gayet güzel kesemizi görmüşken, mutluyken yaptırışan testlerde rubella ıgm 1,2 çıktı (<1,2 non reaktif) tam sınırda yani :KK43: ıgg ise 169,6 çıktı. sabah avidite için tekrar kan verdim. en geç 1 haftaya alırsın sonucu dediler. sonuçları böyle çıkıp da gebeliği normal seyreden anneler var mı? moralinize ihtiyacım var :KK43:

sız kacıncı haftadasınz ? bu testlerı hangı ad altında yaptırdınız yanı ne testı denıyor buna

sız kacıncı haftadasınz ? bu testlerı hangı ad altında yaptırdınız yanı ne testı denıyor buna
bugün 5+6 dayım ilk doktor randevum dündü. doktor istedi testleri bütün hastalarına yaptırıyormuş. idrar-hematoloji-biyokimya-hormon.
tek sorun bu rubellalarda çıktı yani kızamıkçıkta. o da baya tehlikeli bir durum. bugün bu mikrop yeni mi girmiş vücuduma yoksa daha önceden geçirdiğim için vücudumun bağışıklığı mı var ona bakıldı ama o test de ankarada oluyormuş o yüzden 1 hafta içinde gelecek sonuç.
doktor daha önce geçirdiysen endişelenmeye gerek yok sonuçlar gelsin eğer yeni geçirdiysen o zaman konuşuruz dedi ama ben evham oldum yine de :KK43:

bugün 5+6 dayım ilk doktor randevum dündü. doktor istedi testleri bütün hastalarına yaptırıyormuş. idrar-hematoloji-biyokimya-hormon.
tek sorun bu rubellalarda çıktı yani kızamıkçıkta. o da baya tehlikeli bir durum. bugün bu mikrop yeni mi girmiş vücuduma yoksa daha önceden geçirdiğim için vücudumun bağışıklığı mı var ona bakıldı ama o test de ankarada oluyormuş o yüzden 1 hafta içinde gelecek sonuç.
doktor daha önce geçirdiysen endişelenmeye gerek yok sonuçlar gelsin eğer yeni geçirdiysen o zaman konuşuruz dedi ama ben evham oldum yine de :KK43:

canım doktor bendende 6+0 da kan ve ıdrar aldı hepatıtten tutta butun bakterı vs bakılan bır testmıs tam ıcerık bılmıyorum - herseyıne bakılcak bu teste demıstı tahlıl sonucların temız normal hersey dedı sonra - acaba snn bu dedıklerın o testın ıcınde varmıydıkı - uzme cnm kendını bekle bakalım belkıde bagısıklıgın var onlar herneyse artık

canım doktor bendende 6+0 da kan ve ıdrar aldı hepatıtten tutta butun bakterı vs bakılan bır testmıs tam ıcerık bılmıyorum - herseyıne bakılcak bu teste demıstı tahlıl sonucların temız normal hersey dedı sonra - acaba snn bu dedıklerın o testın ıcınde varmıydıkı - uzme cnm kendını bekle bakalım belkıde bagısıklıgın var onlar herneyse artık
inşallah öyledir haftaya belli olacak :KK43:

benim kese göründü ama bebek görünmedi 2 hafta sonra gel dedi doktor dış gebelik yada kimyasal gebelik gibi bişey olabilir mi? Yoksa kese göründüyse öyle o safhayı atlamış mı oluyorum?

benim kese göründü ama bebek görünmedi 2 hafta sonra gel dedi doktor dış gebelik yada kimyasal gebelik gibi bişey olabilir mi? Yoksa kese göründüyse öyle o safhayı atlamış mı oluyorum?
dün benim de gözükmedi bebeğim daha oluşmamış yani. yolk kesesini gördüyseniz sorun yok. ama yolk kesesi de yoksa muhtemelen boş gebelik oluyormuş.

bende öyledir diye düşündüm kendimce ama insan korkuyor yine de teşekkür ederim.
sizde en kısa zamanda görürsünüz inşallah

Kızlar ya bende bu adet olcakmis gibi hafif karın agrim gecmiyo sizi şeklinde devam ediyo gitsemmi bu doktora

Kızlar ikili test için birşey diyeceğim eğer ikili testte sadece down sendromuna bakılıyor. Eğer bebek down sendromlu derse aldırmayı düşünüyorsanız yaptırın aldırmayı düşünmüyorsanız asla yaptırmayın tanıdığım kaç kişiye bebeğinin down sendromlu olduğu ihtimalinin yüksek olduğunu söylediler korkunç bir hamilelik geçirdikten sonra sapasağlam çocuk doğurdular. Ömürden 7 ay zehir olup gitti. Hemde en güzel aylar.

X