Gebeliği en erken ne zaman anlarım ?

Bu ay Gebe olduğumu pek sanmıyorum ama yine de olursa sürpriz olur bana . Bu önümüzdeki ay için ümitliyim ama her ay yeni bir fırsat sunuyor bize
Evet, benim ilk gebeliğim kimyasalla sonuçlandı. Uzun süre üzüntü yaşamadan sonraya odaklandım, her şey daha iyi oldu. Bana doktorum sadece akışına bırakmamı, sürecin tadını çıkarmamı tavsiye etti. Bence de keyifli, tatlı heyecanlar ne zaman hayirliysa o zaman olur

Kimyasal neden olurmuş? Bir de belirtilerin neydi nasıl anlamıştın kimyasal olduğunu canım

Kimyasal neden olurmuş? Bir de belirtilerin neydi nasıl anlamıştın kimyasal olduğunu canım
Doktorum belirli bir sebebi olmadığını, sağlıklı döllenme olmadığı için yerleşme olmadığını, ben de ya da eşimde sorun olduğu anlamına gelmediğini, arka arkaya 3 kez tekrar ederse test yapılması gerektiğini söyledi. Belirtisi beta HCG'nin düşüşe geçmesi oldu. Gebeliği öğrendiğimde 8di, 3 gün sonra 28 oldu, 5 gün sonra da 10a düştü. Ertesi gün regl oldum. Doktor hiç ara vermeden deneyebileceğimi söyledi ama eşimle ayrı şehirlerdeydik yumurtlamayı 2 ay sonra denk getirebildik. Hala diken üstündeyim ama nasip, inşallah bu kez sorunsuz ilerler.

Yok yok kuzum öyle düşünme idrar testi yanıltıcı olabiliyor kan testi yapmadan olmadığına emin olamazsın. Yani benim son ikidir adetimde böyle pembe et parçası gibi bişey geliyor ama içi boş eziliyor böyle. Misal benim de aklıma hep döllenme oluyor ama tutanamiyor mu diye geliyor çünkü daha önce böyle birşey olmazdı e rahim filmi de çektik miyom kist bişey olsa çıkardı. Ben kendimkini artık tamamen strese bağlıyorum çalıştığım ortam aşırı stresli, çevreden de çocuk diye diretme var. Belki senin de ondandır

Değerinizin 8 olduğunu ne zaman öğrenmiştiniz gecikmeniz var mıydı

Ne kadar zamandır evlisin kaç yaşındasın canım :) benim 16 ay oldu yaş 27

Beklenen adet tarihinden yanlış hatırlamıyorsam 5 gün önce 8 çıkmıştı. Normalde 27-28 günde bir oluyordum ama her iki gebeliğimde de tesadüf erken yumurtladim.
Gecikmenin 2.günü 3 çıkam hcg kesim gebelik yok demek o zaman normalde 200lerde falan olmalıydı günüme göre .. sizin yine erken dönemde 8 çıkmış aslında. Baya umutlanmışsınızdır

Yumurtlama dönemini değerlendirdikten sonra başka şeylere odaklanmaya çalışın naçizane. Diğer türlü insan kendisini çok dinliyor, vücudun her tepkisinden anlam çıkarıyor. Ben bu süreçte iş değişikliği yaptığım için aklım hep oradaydı bence olumlu etkiledi süreci. Umarım istediğiniz gibi olur her şey

Siz şuan hamile miydiniz

Gecikmenin 2.günü 3 çıkam hcg kesim gebelik yok demek o zaman normalde 200lerde falan olmalıydı günüme göre .. sizin yine erken dönemde 8 çıkmış aslında. Baya umutlanmışsınızdır
İşte çok fazla değişken var, standardı şudur diyemiyor insan pek. Belki sizin değeriniz döllenme süresine göre normaldir. Evet, umutlanmistim çok, bir de ilk denememdi. Ondan sonra yumurtlamayı değerlendirdikten sonra konudan uzaklaştım stres olmamak için. Kadınlar Kulübü'nden bile uzak durdum bir süre. En iyisi akışına bırakıp, olanı da olmayanı da kabul etmek galiba

Evet kesinlikle.... Ben bu yaşadığımız belirtiler bile aslında hep yaşadığımız şeyler de bebek istediğiniz için gebeliğe yoruyoruz gibi düşünüyorum bazen. Keşke kafayı rahatlatmanin bir yolu olsa

Benim 2 yıl oldu. Son 5,6 ay korumasız. 27 yım bende :)
Sen de benim gibi hemen olur sanıp bekledim galiba :) ben 8 aylık evliyken doktora gittim olur hemen falan dedi bende az daha bekleyelim dedim iki aydır olmuyor dedim bilsem daha erken başlardık çalışmalara gerçekten hiç belli olmuyor bu işler

İnşallah ne kadarlık evlisiniz :) biz bir buçuk sene olacak ben hemen olur sandım o yüzden hep bekledim bilseydim daha erken başlardım diyorum hep
Canım doktora gittin mi hiç ? Belki hormonlarla alakalı bir durumdur ya da rahim filmi mesela öneriyorum yani birşey yoksa bile insanın kafasi rahatlıyor en azından

İnşallah ne kadarlık evlisiniz :) biz bir buçuk sene olacak ben hemen olur sandım o yüzden hep bekledim bilseydim daha erken başlardım diyorum hep
Biz 7 aylık evliyiz. 3-4 aydır olsun istiyorduk. Belki hemen olur bu ay, ya da olmuştur. Ben yaşımdan endişe duymuştum biraz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…