Gebeliğe Hazırlık Gebe Kalanlar Neler Uyguladınız Bizimle Paylaşın

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
İnnovita canım gitti gidiyordan alıyorum

Memnun musun peki kaset şeklinde değil ya görüntüsü çok güven vermedi bana emin olamadım. Baktım şimdi epeyde ekonomik her at verdiğim paralara bakılırsa bedava hatta

Amin insallah gec3n ay kurtaj oldum kurtajdn 20 gun sonra kanamam okdu 3 4 gun ama arasira geldi tbi dunde testt yaptm silik cizgi cikti 27 gun oldu bugun kurtaj olali bklm nolck hamlmym deglmym

Amin insallah gec3n ay kurtaj oldum kurtajdn 20 gun sonra kanamam okdu 3 4 gun ama arasira geldi tbi dunde testt yaptm silik cizgi cikti 27 gun oldu bugun kurtaj olali bklm nolck hamlmym deglmym
Bu durumlarda ikinci gebeliğin hızlı olduğunu okudum hep. Üzülme kafana takma ( zor oluyor biliyorum ama yapmamız gereken aslında bu ) sırası gelmişse olur. Ne güzel kısa sürede hiç çaba sarfetmeden gebe kalabilmişsin. Çift olarak maşallah sağlığınız yerinde olduğuna göre yeniden sevinmen fazla zaman almaz inşallah hepimiz güzel haberler alırız. Bende bu ay çook heveslendim ama bugün adetim başlıyor sanırım

Nasip ya rabbm seninde hem kalbni hem kucagini doldurur hayrlisi verir insallah bnde hemen istiyodm bekleyemiyom artk Allahm sabr versn bizlere bebegm olsn cok istrmm

Canım bal tarçın çörek otunu nasıl uyguluyorsun ve günde ne kadar tüketiyorsun. Adetle bir mi başlıyorsun yoksa bitince mi ve ne kadar süre kullanacaksın ? Oranlarını da yazarsan süpper olur
12 silme tatlı kaşığı taze öğütülmüş çörek otu (30 gr.)
10 çay kaşığı toz tarçın
10 yemek kaşığı saf bal. Adetin ikinci günü başlanıyor 12 gün yiyorsun sadece günde bir yemek kaşığı sabah aç karnına yiyorsun canım

Yataktan çıkmıyorsan diye belirtilir, tabi bunun bilirkişisi ben değilim. Ama keyfi olarak yaptığımız bir şey değil zaten. Ben 4,5 sene uğraşınca her olasılığı denedim. İlk zamanlar ben de rahat edemez 15 dk sonra duşa girerdim. Kimseyi yargılamayalım. Bilemeyiz neler olup bittiğini.

Ben kimseyi yargilamiyorum herhalde yanls okuyosun rabbim ne verirsee hayrlisini verir ztn bikere bunu kafamzdan cikrmayalm cunuplu oluyoruzz bliyosundur bunuda aldigin her nefess gecirdigin her dakikaa gunahh ... rabbm insallah mutlulugunuza mutluluk katar

En kısa sürede yapmak gerekir diye biliyorum ben. Yiyip içilmez de. Haklısın ben de gönül rahatlığıyla yatmadım. Her defasında Allah affetsin dedim. Ama ben hemen kalktığım zamanlarda hiç başarılı olamadım. 2 kürtaj 1 düşük 1 kimyasal gebelik yaşadım. Rahmim de ters. Yani bazı durumlarda hemen kalkmak etkiyi azaltıyor. Bebek ihtimali dışındaki zamanlarda ben de 10 dk da duşa girerim. Ama şartlar bazen insanı zorluyor. Allah kimseyi evlat hasretiyle sınamasın. Rabbim ol derse olur, herşeyin hayırlısını diledim bugüne kadar bende. İnşallah siz de ennn kısa zamanda hayırlısıyla kavuşursunuz bebeğinize

Rahim ters olunca yuz ustu yatin diyolar dogrumuki siz denednzmii

Rahim ters olunca yuz ustu yatin diyolar dogrumuki siz denednzmii
Evet öbür türlü kalamadım. Yüz üstü yatmak gerekiyor. Test etmek için çok zaman oldu. Hiç yüz üstü yatmadığım aylara denk geldi hep hamileliklerim... ay neler denemedik anlatsam roman olur

Evet öbür türlü kalamadım. Yüz üstü yatmak gerekiyor. Test etmek için çok zaman oldu. Hiç yüz üstü yatmadığım aylara denk geldi hep hamileliklerim... ay neler denemedik anlatsam roman olur
Hamileligimde belrtilerin aynilari var ama pembemsi akinti geliyo korkuyom eger hsmileysem sorunlu olur yne diye napcm bnde vlmiyom

beslenme ve duygu durumu çok önemli bence

Hamileligimde belrtilerin aynilari var ama pembemsi akinti geliyo korkuyom eger hsmileysem sorunlu olur yne diye napcm bnde vlmiyom
Ben de hiç akıntı olmadı. İlk hamileliklerde de. Ama kayıp yaşadım. Bi arkadaşımda 12 haftalık olana kadar hep hastane de yattı. O kadar çok kanaması vardı. Aldı kucağına bebeğini. Hiç belli olmuyor yani. Sanırım pembe ya da kahverengiyse çok önemli değil diyor doktorlar. Bi doktora danış ama mutlaka. Hap ya da iğne verir.

Ztn doktorm var bana 3 ay korn dedi gitmeye korkuyom ya :)

Ztn doktorm var bana 3 ay korn dedi gitmeye korkuyom ya :)
Hmmm kürtaj oldum yazmıştın dimi. En azından bir adet dönemi bekleseydin iyiydi aslında. Kürtaj sonrası ben korundum. Ama hiç belli olmaz. Eskiler düşük yapan kadın hemen hamile kalır der. Hayırlısı olsun inşallah.

Nasip ya rabbm seninde hem kalbni hem kucagini doldurur hayrlisi verir insallah bnde hemen istiyodm bekleyemiyom artk Allahm sabr versn bizlere bebegm olsn cok istrmm
İnşallah canım benim inşallah bebeğin olacak. İleride bir gün bu forumda bu yazılarını okuduğunda duygulanacaksın asıl

Çoook teşekkür ederim canım birde bunu deneyeyim bakalım. Bunu hazırlayıp 12 gün içinde alıcam heralde. Soğan kürü her gün taze yapılıyordu ya o yüzden neyi nasıl yapacağımı bende kestiremiyorum artık

eica ederim canım aynen bunu bir kavonoza hazırla 12 gün boyunca her sabah bir yemek kaşığı ye ana sadece 12 gün ondan sonra yemeyin diyorlar

Temmuz ayında bir doktora gittiğimde ki doktordan hiç ama hiç memnun kalmamıştım bana rahmin ters demişti. Ondan öncesinde de iki kere başka doktorlara muayene olmuştum hiç böyle birşey duymamıştım. Bu içine dert olunca Ekimde başka doktora gittim sordum kesinlikle öyle birşey yok saçmalamış dedi bende ters mi yatsam düz mü bilemedim. Sırt üstü yatıyorum aylardır olmuyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…