Gebeliğe Hazırlık Gebe Kalanlar Neler Uyguladınız Bizimle Paylaşın

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

seymaka

Herkesin hayatına kimse karışamaz!
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2017
2.515
3.788
Evliliğin ilk zamanları belkide korunmak için çaba sarfettik ama bebek işi hemen öyle çat diye kolay olacak birşey değilmiş. Şimdiyse olsun diye binbir takla atıyoruz.

Bu süreçte aynı zorluğu yaşayan ve denemediği şey kalmayan ve sonunda mutlu olan gebe arkadaşlarımızdan neler yaptığını bizimle paylaşmasını istiyorum.

• Ovuslasyon testi ?
  • Önerebileceğiniz takip applikasyonları ?
  • Soğan kürü deneyip fayda görenler ?
  • Süt-maydanoz deneyip fayda görenler ?
  • Çörekotu-bal-tarçın deneyip fayda görenler ?
  • Havuç kürü deneyip fayda görenler ?
  • İncir kürü deneyip fayda görenler ?
  • İlişkiden sonra 1 saat ayaklarımı diktim diyenler ?
  • Adet bitiminden bir sonraki adete kadar gün aşırı ilişkiyle tutturdum diyenler ?
  • Doktor kontrolünde yumurtlama takibi yaptırdım diyenler ?
  • Çatlatma iğnesinden sonra kaldım diyenler ?
Bir sürü yöntem var peki siz hangisinde başarılı oldunuz ? Bunların haricinde faydasını gördüğünüz şeyler var mı ? Besinler, hareketler vs. ?

Lütfen bizimle de paylaşın kızlar belki bize de faydası olur.

Canim az once gordum cift cizgiyi bu ay esimle birlikte maca tozu kullanmistik onceki aylardan degisik olarak..

kaçıncı gününüzdesiniz çift çizgi çıktı? benimde 5 kaldı
Tesekkurler canim Allah sizinde yuzunuzu guldursun :)).. Bata iki gunum var canim.. dun aslinda ovulasyon testiyle ogrendim ama gebelik negatifti bugun ikiside pozitif)

Ovülasyon testi sayesinde hanile kaldım ama yapı olarak çok rahatmdır . Herkes gibi 14. Gün yumurtluyorum sanıyordum hamile kaldım sanıyordum meğer kalmamışım adetime yakın ovülasyon testi gebelik gösterir diyorlardı bakayım hamilemiuim diye yumurtaladğımı fark ettim ve değerlendirdim

Tesekkurler canim Allah sizinde yuzunuzu guldursun :)).. Bata iki gunum var canim.. dun aslinda ovulasyon testiyle ogrendim ama gebelik negatifti bugun ikiside pozitif)
Çok güzel bir haber bu Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah bizde aynı sevinci yaşarız

Maca tozu nedir ve nasıl kullandınız adetten sonra mı başladın ne kadar süre kullandın ? Ne işe yarıyormuş tam olarak ?

Ben baya mix yaptım.
Ovulasyon testi
İki regl arası gün aşırı ilişki
Rahim tersliğinden dolayı sırt üstü değil de yüz üstü yatma
Öncesinde soğan kürü
Eşime incir+keçi boynuzu özü
İlişki sonrası sabaha kadar ayağa kalkmamaya çalıştım. Duşumu sabah ya da sabaha karşı yaptım.

Ve bingo

4,5 yıl tedaviler, klomenler, çatlatma iğneleri, düşükler, kürtajlar....tüp bebek denemesi için tedaviye ara verdiğimiz ay geldi mucize... kafama takmadım ondan oldu diyemem hatta diyenlere de uyuz olurdum hep. Ama sanırım üstümüzdeki baskı azaldı. Bu ay da olmazsa tüp bebek denicez nasılsa diye bilemedim Yani.

Dilerim en kısa zamanda hayırlısıyla hamile kalırsınız.

Ne kadar zaman dir evli siniz.?
Ve ne zaman dan beri çocuk yapmaya çalışıyorsunuz bence bunları söylerseniz daha faydalı bilgiler alırsınız

Pkoluyum soğan kürü bal çörek otu tarçın kürü ovulasyon testi glifor ve inofolic combi ikinci ay güzel haberi aldım şükür rabbim isteye herkese nasip etsin

Sagol canim Allah sizede nasip etsin.. maca tozu superfood olarak geciyor enerji veriyor hormonlari duzenliyormus diye kullandik aslinda gebe kalmak icin degilde genelde sporcular saglikli beslenenler falan kullaniyormus.. ben adetle basladim bir tatli kasigi 20 gun falan hamileysem bi zarari olmasin diye biraktim..

Sabırla beklemişsiniz epey zaman geçmiş. Gerçi sabır diyorum ama yaşayan bilir sonunda muradınıza ermişsiniz şükürler olsun sağlıkla gelsin inşallah bebişiniz.

Bende aynısını denedim soğan kürü yaptım 15 gün, eşimede keçi boynuzu pekmezi yedirdim sabah akşam, ovulasyon testide yaptım çok emindim ama gene tutturamadım

seymaka sadece yumurtlama gününüzü mü değerlendirdiniz, yoksa iki adet arası gün aşırı ilişki mi merak ettim?

Kemik suyu tavsiye ediyorum 5 yildir olmuyodu o ay oldu sarimsakli icilcek ama duzenli hergun esiniz icsin sizde icebilirsinz tavuk degil ama

K Kayra2021 hayirli olsun :) cook sevindim. Ben neler kullandim yazayim ovu testi yaptim cift cizgiyi gorunce birde silikledince toplamda 3 iliski oldu. Cok sukur hamileyim. Belimin altina yastik kullandim ve yumurtlama olan tarafima yattim hemen dus icin kalkmadim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…