Gebe kalamayanlar buraya.....

Kendini çok kastı, ilk defa verdiği için sanırım. Hatta kabı eve getirdik, hastanede olmadı. Evimiz çok yakındı hastaneye. Gene de ya olmazsa ya olmazsa dedi durdu. Normalde daha fazla oluyor, eşim kendisi de öyle dedi, bundan fazla oluyor diye.
Testin sonucunu aldık bu arada, doktor büyük bir sorun yok dedi. Normal yolla çocuğunuz olur dedi. Neyse ki boşuna uğraşmamış olduk. İki yıldır (bir düşüğüm oldu) uğraşıyoruz. İnşallah bebiş gelir bir an evvel.
Tatlım çok sevindim sonuçlarin iyi çıkmasına. Yani böyle yarim cay bardağı falan sanırım verdikleri kabın alacağı sen bir çay kaşığı diyince çok az geldi bana ama sonuçlar iyi ise önemli değil.

Bende de pko vardı ve kilomda dr zayıfla kalacaksın dedi nitekim öylede oldu ama kimyasal gebelikmiş ve kendiliğinden düştü kürtaj falan gerekmedi şükür ve çok üzüldüm ağladım günlerce ama sonra dedim demek daha vakti değil Rabbim bi gün saat belirledi elbet diyip akışına bıraktımıştım. Geceleri yatakta eşim horol horol uyurken ben düşünmekten sabah 5leri buluyordum zor uyuyordum ama sonra işte bıraktım artık Allah'a vakti var üzülme dedim ve gün geçtikçe düşünmemeye başladım artık olursa olur modundaydım umursamıyordum ki 3 ay aradan sonra hamile olduğumu öğrendim ve şimdi 20. Haftamız bitecek bi kızımız olacak Rabbim nasip ederse yani demem o ki moral ve psikoloji cidden çok önemli evet kolay değil düşünmemek etmemek ama başarbilirisiniz akışına bırakın gitsin sonra zaten güzel haberler gelir inşallah Rabbim isteyen herkese nasip etsin tez vakitte
Tebrik ederim hayirlisyla kucaginaal insallah

Kızlar bu ay doktor yumurta takibi yaptı bana ve yumurtamın oluştuğunu ancak adet döngümün 14. günü için boyutunun küçük olduğunu söyledi. Gelecek adetimin 5. gününde tekrar gidip klomene başlatacak beni. İlk defa klomen kullanacağım. İnşallah Rabbim bana (isteyen herkese de) sağlıklı bir melek nasip eder. Yaşım da 31, biraz yaştan dolayı da stres yapıyorum kendime. 2 yıldır beklemekten, her ay umut etmekten yıprandım. Her adeti görüşümde ağlamaktan yoruldum.

Kızlar bu ay doktor yumurta takibi yaptı bana ve yumurtamın oluştuğunu ancak adet döngümün 14. günü için boyutunun küçük olduğunu söyledi. Gelecek adetimin 5. gününde tekrar gidip klomene başlatacak beni. İlk defa klomen kullanacağım. İnşallah Rabbim bana (isteyen herkese de) sağlıklı bir melek nasip eder. Yaşım da 31, biraz yaştan dolayı da stres yapıyorum kendime. 2 yıldır beklemekten, her ay umut etmekten yıprandım. Her adeti görüşümde ağlamaktan yoruldum.
üzülme lütfen, iki yıldır mı korunmuyorsunuz ve yeni mi başladılar yumurta takibine ;( of yaaa neden daha önce başlanmadı ki bu takip. ben de 11 ay oldu yapılmadı yumurta takibim ve çok gecikmeler yaşadığım halde ama artık kendim isteyeceğim yaptıracağım hatta zorla.. neden anlamıyorlar bu kadınları bir sene dolsun gel sorunun yok bekle diye diye her ay stres üzüntü olacağı varsa da olmuyor. sen üzme kendini araştır iyice kendin talep et ne gerekiyorsa, rahim filmi çekildi mi mesela, eşin sperm testi yaptırdı mı?

Yumurta takibi daha önce yaptırmadım ben ama bir defa yumurtlama günüm muayene günüme denk gelmişti. O zaman başka bir doktora gidiyordum. Bana yumurtan gayet güzel, günlerinizi değerlendirin demişti. Belki sadece o zaman iyi gelişti yumurta; belki de benim aylardır problemim yumurtamın hep böyle iyi gelişmemesi, bunu doktor demedi de ben yorumluyorum. Keşke doktorlar daha ilgili ve problem çözücü olsa da biz de hayallerimize çabucak kavuşsak ve bu denli yıpranmasak. Rahim filmi çektirmedim ben. Ama kistik yapı gözlemlemediğini söyledi doktorum hiç. PCO yok en azından onu biliyorum. Klomen de olmazsa rahim filmi vs ne gerekiyorsa yaptıracağım. Bu tür testleri, filmleri vs de hep bu siteden sizlerden öğrendim. Doktorlar hiç bilgi vermiyor rahim filmiymiş, laparoskopiymiş... Neden hep en sona bırakıyorlar anlamıyorum bunları. Bu arada sperm testi de yaptırdık, sonuçları iyi çıktı eşimin şükür.

Bayan olmak çok zor, en çok biz stres altındayız. Ben birkaç kez de klomeni deneyip olmazsa tüp bebek düşünmeye başladım artık. Eşim de tamam her şeyi yapalım diyor. Para biriktiriyoruz tüp bebek için.

Yumurta takibi daha önce yaptırmadım ben ama bir defa yumurtlama günüm muayene günüme denk gelmişti. O zaman başka bir doktora gidiyordum. Bana yumurtan gayet güzel, günlerinizi değerlendirin demişti. Belki sadece o zaman iyi gelişti yumurta; belki de benim aylardır problemim yumurtamın hep böyle iyi gelişmemesi, bunu doktor demedi de ben yorumluyorum. Keşke doktorlar daha ilgili ve problem çözücü olsa da biz de hayallerimize çabucak kavuşsak ve bu denli yıpranmasak. Rahim filmi çektirmedim ben. Ama kistik yapı gözlemlemediğini söyledi doktorum hiç. PCO yok en azından onu biliyorum. Klomen de olmazsa rahim filmi vs ne gerekiyorsa yaptıracağım.

Bayan olmak çok zor, en çok biz stres altındayız. Ben birkaç kez de klomeni deneyip olmazsa tüp bebek düşünmeye başladım artık. Eşim de tamam her şeyi yapalım diyor. Para biriktiriyoruz artık tüp bebek için.

Cnm önce bir dur bakalım yaşınız kaç? eşinizin sperm testi sonuçları normal mi? rahim filmi muhakkak çektirin ki tüpler tıkalı mı, yapışıklık vs var mı öğrenmeli. tüp bebekte senden kaç yumurtanı alıyorlar birden, kaç ayın gidiyor ve olmayınca büyük hüsran, maddiyat zaten önemli değil ama gerekmedikçe hemen tüp bebek olmamalı. incir kürü ile yumurta gelişimini destekleyebilirsin mesela ya bir sürü bilgi var yardımcı oluruz deniyoruz hep beraber burada sen kendini üzme.

Cnm önce bir dur bakalım yaşınız kaç? eşinizin sperm testi sonuçları normal mi? rahim filmi muhakkak çektirin ki tüpler tıkalı mı, yapışıklık vs var mı öğrenmeli. tüp bebekte senden kaç yumurtanı alıyorlar birden, kaç ayın gidiyor ve olmayınca büyük hüsran, maddiyat zaten önemli değil ama gerekmedikçe hemen tüp bebek olmamalı. incir kürü ile yumurta gelişimini destekleyebilirsin mesela ya bir sürü bilgi var yardımcı oluruz deniyoruz hep beraber burada sen kendini üzme.

Ben 31 yaşındayım, eşim de 34 yaşında. Eşimin sperm testi iyi çıktı. Ben ilk sene de bir tane düşük yaptım 6. haftada, kromozom bozukluğu varmış. 69 kromozomluydu. 2 yıldır hiç korunmadık ve her yumurtlama dönemini değerlendirdik desem abartmam. Doktorlar sizin nasıl olsa olmuş, gene olur diye önemsemiyorlar ama olmuyor aylardır. Rahim filmini isteyeceğim doktorumdam bir ay da klomenle deneyeyim diyorum bakalım. Kan pıhtılaşması testini de yaptırdım, bir de pıhtılaşmam var. Şu an her gün bir tane coraspirin içiyorum. İğne kullanacaksın hamileliğinde dedi doktorum. İncir kürü de hiç yapmadım. Normalde sağlıklı da beslenirim. Uygulamaktan zarar gelmez, bakayım onu denerim. :)

Ben 31 yaşındayım, eşim de 34 yaşında. Eşimin sperm testi iyi çıktı. Ben ilk sene de bir tane düşük yaptım 6. haftada, kromozom bozukluğu varmış. 69 kromozomluydu. 2 yıldır hiç korunmadık ve her yumurtlama dönemini değerlendirdik desem abartmam. Doktorlar sizin nasıl olsa olmuş, gene olur diye önemsemiyorlar ama olmuyor aylardır. Rahim filmini isteyeceğim doktorumdam bir ay da klomenle deneyeyim diyorum bakalım. Kan pıhtılaşması testini de yaptırdım, bir de pıhtılaşmam var. Şu an her gün bir tane coraspirin içiyorum. İğne kullanacaksın hamileliğinde dedi doktorum. İncir kürü de hiç yaptırmadım. Normalde sağlıklı da beslenirim. Uygulamaktan zarar gelmez, bakayım onu denerim. :)
Çok geçmiş olsun Allah bir daha yaşatmasın. İçtiğin suya bir dilim limon ekle pıhtılaşma için.

Çok geçmiş olsun Allah bir daha yaşatmasın. İçtiğin suya bir dilim limon ekle pıhtılaşma için.
Sağ ol. :) Limon eklerim söylediğin iyi oldu. Bir de benim boyum 1.66, kilom da 78. Evlendiğimde aslında 65 kiloydum. :KK70: Eşimle yaptığım hamur işlerini, mantıları yiye yiye şiştim... Şu an vermeye çalışıyorum ve sağlıklı beslenmeye çabalıyorum ama hızlı da veremiyorum. Kilolu olmak da çok etkiler mi gebe kalmayı? Bu sitede 100'ün üzerinde olanların bile hamile kaldığını okudum ama bilmiyorum gene de. Kilomu da çok takıyorum kafama.

Sağ ol. :) Limon eklerim söylediğin iyi oldu. Bir de benim boyum 1.66, kilom da 78. Evlendiğimde aslında 65 kiloydum. :KK70: Eşimle yaptığım hamur işlerini, mantıları yiye yiye şiştim... Şu an vermeye çalışıyorum ve sağlıklı beslenmeye çabalıyorum ama hızlı da veremiyorum. Kilolu olmak da çok etkiler mi gebe kalmayı? Bu sitede 100'ün üzerinde olanların bile hamile kaldığını okudum ama bilmiyorum gene de. Kilomu da çok takıyorum kafama.
:) ah biz kadınlar yokmuyuz boyum 165 cm eşimle tanıştığımda 60 kiloydum şimdi 70, tam bir buçuk yılda 10 kilo aldım :KK43: ani alınan kilolar regl düzensizliğine yol açar bünyeyi sarsar diyor doktorum. ne kadar engeli ortadan kaldırırsak o kadar iyi. düşünsene şimdi bu şekilde hamile kalsan 90 kilo ile doğum yapacaksın.. en iyisi sağlıklı bir şekilde yürüyüş ile kilo vermek biz bunu da yaparız.

:) ah biz kadınlar yokmuyuz boyum 165 cm eşimle tanıştığımda 60 kiloydum şimdi 70, tam bir buçuk yılda 10 kilo aldım :KK43: ani alınan kilolar regl düzensizliğine yol açar bünyeyi sarsar diyor doktorum. ne kadar engeli ortadan kaldırırsak o kadar iyi. düşünsene şimdi bu şekilde hamile kalsan 90 kilo ile doğum yapacaksın.. en iyisi sağlıklı bir şekilde yürüyüş ile kilo vermek biz bunu da yaparız.

Regl düzensizliği olmadi şükür ama olmayacagini bilemeyiz. Kilo verebildigim kadar verecegim insallah.

bende maaselef kalamiyorum, ama miyom var rahim arkasinda 3cm ameliyatla aldiracam onumuzdeki ay, bu ay hamile olurum diye cok ümit ettim ama 2 gun evvel adet oldum hayalim yine yikildi.
butun edilen dualar icin amin diyorum, Allah bizede saglikli bir evlat nasip eder insallah

bende maaselef kalamiyorum, ama miyom var rahim arkasinda 3cm ameliyatla aldiracam onumuzdeki ay, bu ay hamile olurum diye cok ümit ettim ama 2 gun evvel adet oldum hayalim yine yikildi.
butun edilen dualar icin amin diyorum, Allah bizede saglikli bir evlat nasip eder insallah
Rabbim inşallah sana da nasip eder. Stresimizi azaltmamiz gerek.

Kızlar pcos hastasıyım klomen kullandım üç kere fayda etmedi yumurtalarim buyumedi gelecek ay rahim filmi ardından iğne tedavisi olcam aranızda benim durumunda olan var mı? :işsiz:

Canm bende 1
merhaba arkadaşlar.
hamile kalamayanlar,burada sorunlarımızı paylaşalım,anlatalım.

6 senelik evliyim 5 yaşında kuzucuğum var.ama 4 senedir hamile kalamıyorum.klomen sürekli kullandım,daha sonra çatlatma iğnesi vuruldum yine olmadı.artık gelecek ay aşılama yapılacak.inşallah hamile kalabilirim.ve ayrıca tüm tesler yapıldı ben ve eşim gayet sağlıklıyız.nedeni bilinmeyen kısırlık buna denir sanırım.
hadi gel artık bebeğim:emir_bebek:
Canım bende 14 aydır 2.bebek istiyorum ama olmuyor bende 2 kez klomen tedavisi gordum ama olmadi bütün tahliller temiz Son olarak doktorum rahim filmini önerdi onu çektiren işte bakalım nolcak

X