Forumdan Biri İçin İsim Vermeden İstediğin Yorumu Yap.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yoğunluktan ötürü günlerdir doğru düzgün bakamıyordum foruma. Arada bu dedikodu başlığına bakıp geri çekildim. Birkaç gündür hep aynı yorumları ve dahi aynı manasız laf sokmaları görünce pek araştırmaya hacet kalmadan mevzuyu öğrenmiş oldum. Sayfalardır bahsi geçen ve neden bu kadar abartıldığına hala mana veremediğim hatunun malum fotoğraflarına baktım ben de. Çok geri kalmışım yahu.

Ara not: Bu bir kınama yazısı değildir. Nacizane bir eleştiridir. Eylemi ve tutumu eleştirmem kişilerin karakterlerini eleştirdiğim manasına gelmez. Umarım bu ayrım yapılabilir ve lüzumsuz bir kan davasının kin beslenen tarafı olmam :) Buna dahil olmak istemem...

Devam edeyim. Velhasılı fotoğraflara ben de baktım. Güldüğüm birkaç fotoğraf dışında beni rahatsız eden hiçbir şey yoktu. Bir hatun kendini mutlu hissedeceği bir eylem yaparak fotoğraflarını ve hayatını paylaşmış. Bu benim yapabileceğim bir şey değil. Belki tasvip edebileceğim bir şey de değil. Lakin oradaki fotoğraflarda yer alan zat halinden memnun. Gördüğüm kadarıyla olağanca kışkırtmalara rağmen sakinliğini de muhafaza edebilmiş. Ki sırf bu yüzden saygı duyarım kendisine.

Gerçekten anlam veremediğim için soruyorum. Neden yapıyorsunuz bunu? Tacize varan yorumlarınız neden? Sizin tasvip etmediğiniz bir eylemi yapıyor diye mi? Neden bu kadar ilgilendiriyor ki bu durum sizi? Şimdi diyeceksiniz ki "ee bizim tavrımızdan size ne?" gerçekten kötü niyetle yazmıyorum bu yazıyı. Ben üzülüyorum kadınların böylesine gereksiz hallere bürünmesine. Hani şu üzerimize yapışan "türk kızları dedikoducu ve kezbandır" yaftası var ya, er kişilerin ulvi zihninden fırlayan. Şu başlığa yazılmış yüzlerce yorum ve fotoğrafların altındaki inanılmaz itici yorumlar bu fikri desteklemiyor mu? Atomu parçalayın demiyorum elbette. Sadece anlamaya çalışıyorum ne katıyor bu amansız takip size? Herhangi bir kadını bu denli ötekileştirmek niye? Yahu bırakın dilediğini yapsın, mutlu olsun. Profiline girmediğiniz sürece size hiçbir zararı yok ki. Yineliyorum kadının sakinliği yüzünden dahi saygı duyarım kendisine. Sonunda o da patlamış gerçi ama çok bile sabretmiş :)

Yapmayın yahu. Bırakın dileyen dilediği şekilde yaşasın ve paylaşsın bunu. Geçen gün 21 yıllık bir arkadaşımla aramızda bir diyalog geçti. Ben bir kadının giyim tarzını komik bulduğumdan ötürü genellikle yapmıyor olsam dahi anlık bir şebeklik arzusu ile bunu arkadaşımla paylaştım. Yüzü değişti. Bana dönüp dedi ki;

-Birileri için de sen o kadının olduğu konumdasın. Birileri de seni tasvip etmiyor ve komik buluyor. Birileri de seni ötekileştiriyor ve eleştiriyor.

Ben utandım kendimden ve özgürlük adına sarf ettiğim onca kelamdan. Utandım yahu. İroni ve eleştiriyi severim. Lakin bunun bir ayarı olmalı. Aşağılama ve taciz boyutuna ulaşmamalı. Daha da kötüsü çoğunluk halinde saldırmamalı kimse kimseye. Sebep ne? Gerçekten bunu yapmanızdaki sebep ne? Eğlenmek mi?

Sevgili kk hatunları. Ben sadece üzüldüm o albümdeki ve buradaki yorumları okuyunca. Keşke kalpler daha iyi olsa... Uzun yazıdan ve muhtemel yanlış anlaşılmalardan ötürü şimdiden özür diliyorum. Amacım müdahale yahut hadsizlik değil. Sadece dayanamadım ve yazmak istedim. Saygılar efem.

Aynı ben gibisin çok tezcanlı, neşeli iyi ki lafa öyle birden daldın da muhabbet ettik, çok sempatiksin, şekersin ya :114:

Biz bunu hak etmedik diyenler bize ulaşın'ı kullanın, uyara uyara dilimde tüy bitti.
Çocuk değilsiniz koca insanlarsınız, üstelik site kurallarını da beni de iyi bilmeniz lazımdı.

Bence de uzadi. Ozel album yapsaydi bu kadar konusu gecmezdi, sadece listesindeki ekli arkadaslari gormus olurdu... Lakin o zaman da boyle populer olmazdi ya neyse:KK37:

Buradan da yazayım da , özelde sevgi böceği olup , forumda tribüne oynadığım düşünülmesin .

Evet , seni severim . Tarzın , tavrın vs.. dostane buluyorum . İyi niyetli olduğunu hissettiğim içinde her seferinde yanlış anlamaları düzeltmekle mükellef hissediyorum kendimi . Bunu da doğal olarak konuların içeriğine uymadğı için özelden yapıyorum .

Ama açtığın bir konuda farklı düşünüyorsam ya da aksi bir bilgi edinmişsem bunu da uygun bir dille konuya yazarım . Forumda konu açılınca dur bakayıım kim açmış ona göre yorum yazayım mı demem gerekiyor bilemedim :44:

"Kadin kadinin kurdudur" lafi bir kez daha dogrulugunu kanitladi benim icin. O nasil kiskancliktir, cirkin laflardir, ezmeye calismalardir... Yok artik. :KK37:

seni tanımasamda beni hiç kırmayarak topiğinde her seferinde ağırladığın için teşekkürler seviyorum seni :KK34:

ismi lazım değil kişisinin fazla abartıldığı fikrine katılmakla beraber kendi düşüncelerimi de paylaşmak isterim..

şahsen ben kk cemaatinin ne pembe dudaklı bacıya, ne üstsüz kocaya, ne 6 katlı villaya, ne masadaki balığa özel bir kast taşıdığını düşünmüyorum.
nitekim güzel sitemizde nice saray yavruları, prenses düğünleri,afet hatunlar, eli yüzü düzgün abiler, hatta doğmamış bebelere biçilen donlar boy boy sergileniyor. gel gör ki hangisini tıklasan güzel dilekler, muhabbetler,neşeli gülücükler havada uçuşuyor.

demem o ki ortada bir kıskançlık, çekememezlik, aşağılama durumu olsaydı bu ablaya gelene kadar yüzlerce malzame mevcut zaten.
peki niye bu abla dediğimizde devreye, çoğumuzun hayatına evlilik programlarıyla girmiş olan "elektrik" meselesi giriyor.
bu negatif elektrik yada enerji zannımca bir arkadaşın bu hatuna "yar bana bir tüyo" zerzenişine verdiği "çok seven koca canım çok seven koca hıh " sözleriyle ortaya çıkmış, sonra önü alınamamıştır.
velhasıl kelam; $indir.jpg

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X