🥳Forma kavuşuyoruz - Aralık2023 Anneleri🥳

Bugün ne yediğimi söylemiycem de, onu yedikten sonra da yarın olsa da şunu yesem demez insan. Yemek için yaşıyorum resmen.
Ben de resmen sabah olsa şunu yapsam akşama bunu yesem diyorum ama yorgunluktan gözüm kesmiyor yapamıyorum 😞😞😞 yesem bi dert yemesem iki. İyi ki zengin değiliz mutfakta çalışanım olsa kesin ağır yaşamlara çıkardım seneye

Ben de resmen sabah olsa şunu yapsam akşama bunu yesem diyorum ama yorgunluktan gözüm kesmiyor yapamıyorum 😞😞😞 yesem bi dert yemesem iki. İyi ki zengin değiliz mutfakta çalışanım olsa kesin ağır yaşamlara çıkardım seneye
Zengin olsan gece bakıcısı olurdu. Sen de gündüz zinde olur, spor bile yapardın.

Ben yatılı bakıcı düşünmeye başladım. Akşam 9 sabah 9 çalışsın. Gündüz naparsa yapsın 🤣

1 beden kucuk elbise aldım, okula 1 yıldan sonra donuyorum, ilk gun o elbiseyi gıycem, hafıf gogus kısmı kasıyor sımdılık, daha 10 gunum var 🫣 ayı gibi olmus demesinler, ilk izlenim onemlı 😃
Nasıl motivasyonum ama
Ben okuldaki en şişman öğretmendim zaten 😕

Dün o kadar uykum vardı. Bebeğin 21.30’da uykusu geldi. 23.45’te uyudu. O arada o kadar sinirim bozuldu ki tatlı vardı evde onu yedim. Ancak öyle sakinleşiyorum. 😕

Dün o kadar uykum vardı. Bebeğin 21.30’da uykusu geldi. 23.45’te uyudu. O arada o kadar sinirim bozuldu ki tatlı vardı evde onu yedim. Ancak öyle sakinleşiyorum. 😕
Dün bıze de mısafır geldı 21.45 te ,o kadar sinir oldum ki, bebeklı eve o kadar gec gelinir mi, bebegı gorsunler dıye beklettim, gercı uyutsam sesten uyuyamazdı.. 23.30 da gıttıler, mama verdım, altını degıstım, omzuma koydugum gıbı uyudu yavrum. 1 bardak cay ıcımedım bebek tutam dıye, bebek uyuyunca bır kase tavuklu salata, 4 dilim de baklava yedim 00.00 da... Sabah tartıya cıkmadım sinirim bozulmasın diye 🤦‍♀️

Dün bıze de mısafır geldı 21.45 te ,o kadar sinir oldum ki, bebeklı eve o kadar gec gelinir mi, bebegı gorsunler dıye beklettim, gercı uyutsam sesten uyuyamazdı.. 23.30 da gıttıler, mama verdım, altını degıstım, omzuma koydugum gıbı uyudu yavrum. 1 bardak cay ıcımedım bebek tutam dıye, bebek uyuyunca bır kase tavuklu salata, 4 dilim de baklava yedim 00.00 da... Sabah tartıya cıkmadım sinirim bozulmasın diye 🤦‍♀️
Kv tarafından daha bebeği görmeye gelenler olmadı bir kaç kişi sadece haber yolluyorlar gelecez diye sakın dedim kocaman olmuş düğününe gelsinler artık asla kabul etmiyorum gelirlerse ben çıkar giderim dedim huyumu da bilirler 😂😂

Ya ben bi de o saate kadar sıkılıyorum. Erken gelsinler, isterse sabaha kadar otursunlar.
Sen de benim gibi sinirin bozulup baklava yemişsin. Çocuklar uyumayınca ben de öyle yapıyorum.
Dün akşam cips yedim bira içtim ama bir küçük paket cipsin yarısını yedim. Bu da benim için başarı. Bu sabah 79.9. Dün 81.3’tü. Anlamadım ben bu işi…

Ya ben bi de o saate kadar sıkılıyorum. Erken gelsinler, isterse sabaha kadar otursunlar.
Sen de benim gibi sinirin bozulup baklava yemişsin. Çocuklar uyumayınca ben de öyle yapıyorum.
Dün akşam cips yedim bira içtim ama bir küçük paket cipsin yarısını yedim. Bu da benim için başarı. Bu sabah 79.9. Dün 81.3’tü. Anlamadım ben bu işi…
Sen bebeği emzirmeyi birakmismiydin

Emzirmeyi bırakınca kilo verilir diyorlardı doğrumu kimiside emerse çocuk kilo verirsin diyor ne bilim ya ben emzirmeye devam sütüm oldukca
Benim oğlum zaten emmiyordu, sadece gece emiyordu. İlaç kullanacağım için tamamen bıraktım. İki kilo aldım ona rağmen.

Kızımda ilk aydan bütün kilolarımı vermiştim. Aşırı emen bir çocuktu. Emzirmeyi bıraktığımda 5 kilo aldım. Bırakırken memelerim taş olmuştu. Oğlumda hiç bişey olmadı, sütüm yokmuş gerçekten.

Emzirmeyi bırakıp yemeyi azaltırsan kilo verirsin, aynı yersen alırsın. Emzirmek en az 500 kalori harcatıyor, yani süt üretimi. Mümkün olduğunca emzirin tabi.

Kv tarafından daha bebeği görmeye gelenler olmadı bir kaç kişi sadece haber yolluyorlar gelecez diye sakın dedim kocaman olmuş düğününe gelsinler artık asla kabul etmiyorum gelirlerse ben çıkar giderim dedim huyumu da bilirler 😂😂
İşin kötüsü eşim ameliyat oldu, hasta ziyareti yapıldı aslında.. O kadar gec saatte.. adam dinlenir mı dıye dusunmuyorlar da

Sen de fazlaca ödem var bence

X