Flörtüm çok lüks yaşıyor?

5000 6000 dolar yazmışlar baksana.sana da yeterdi çocuğa da ayol :KK45:

Pişmanlik hissetmeye başlamis olmalisin 🤑💸💰😉
Yaa hissetmez miyim bir de deneyimliydi işinde ama o zamanlar ben 27 o 39'du ve hep uzakta, yani izmirli ama aslında İstanbulda yaşıyor fakat görev sebebiyle birkaç ay denizde falan. Epey de koştu peşimden yani ben hayır dedikçe koştu. Çok da kibardı buluşmaya elinde çiçeklerle gelmeler falan. Bende bişey var, 3-4 yaş farkın üzerine çıkmaktan hoşlanmıyorum. Normal arkadaş olalım dedikçe diretti. Yukarıda Allah var ya hiç ilgilenmedim parasıyla falan herifin 😅😅

haha yok yok olmazmış, burada hep söyleniliyor bekara çocuklu olmaz diye, benim de olmadı, ya adamlar 3 ay deniz 3 ay kara derken devreleri yakıyorlar bence, dediğimi anlamıyordu ben çok anlaşamadım😅 antalyadan girip datçadan çıkmıştık o anı kaldı bitek😅
Yok yok valla olmuyor. Aslında biz çok güzel anlaştık hatta o kadar güzel anlaştık ki ben arkadaş olmak istedim 😂😂

Merhaba herkese, inşallah derdime bakıp da Allah başka dert vermesin demezsiniz çünkü çok huzursuz olduğum bir konu.

Daha önce bahsettiğim mektup arkadaşımla hem mektupla hem de telefon üzerinde sohbetimiz devam etti ve yaşadığım yere (İzmir) gelmek istedi ve geldi. Ben 1 yıldır buradayım, kendisi daha önce İzmir’de yaşadığı için burayı benden çok daha iyi tanıyor o yüzden programı kendisinin yapmasını istedim. Bana 3 mekan önerisi sundu, ilk ikisi gerçekten çok ağır ve lüks restoranlardı açıkçası hayatımda böyle mekanlara gitmedim ve ilk buluşma için de uygun yerler olmadığını düşünüyorum, evlilik teklifi filan edilecek günlük olmayan kıyafetlerle gidilecek yerlerdi. İlk ikisine baktıktan sonra bu mekanların çok ağır olduğunu, ilk buluşma için daha samimi bir ortam hayal ettiğimi, insanlarla iç içe olmayı tercih ettiğimi söyledim. Başka bazı mekan önerilerinde bulundu ama onlarla ilgili de uyumsuz durumlar olunca ilk gönderdiği 3. mekanın aslında tarifimle uyumlu olduğunu söyledi. Bakınca onun ilk 2’sine göre daha sıcak olduğunu gördüm ve tamam o zaman dedim.

Kendisi şu an havaalanının yakınlarında bir otelde kalıyor (ve benim arabam yok) ve havaalanı ile yaşadığım yer yaklaşık yarım saat mesafede. Alkol alacağı için arabayla gelmeyeceğini söylüyor, taksiyle gelecekmiş. Ben normalde ihtiyaç halinde bile havaalanına gideceğimde izban saatleriyle uyumlu olacak uçak bileti almaya çalışıyorum taksiyle bu dönemde 300 tl gibi bir fiyat veriyorlar. Beni almaya taksiyle gelecekmiş ve aynı mesafeyi tekrar kat edip karar verdiği yere (yani daha uzağa) gideceğiz ve aynı taksiyle de döneriz diyor. Yani yuh…. Bu harcamalar benim için çok fazla. Bahsettiği mekanın yorumlarına daha detaylı baktığımda bir akşam yemeğine 400-500 tl gibi fiyatlar ödendiğinden bahsedilmiş. Tüm bunlar benim için çok lüks.

Bu akşam buluşacağız, yani aslında vakit biraz dar. Ama sizce kendisinden başka bir yer mi seçmeyi rica etmeliyim yoksa hayat tarzlarımız birbirinden çok mu uzak, bu buluşmanın ardından iletişimi kesmeye yönelik mi hareket etmeliyim?
Adamı bilmem ama verdiğiniz cevaplarla yakında adama ezik ve özgüvensiz görüneceksiniz. Ben halk kahramanıyım bilmem ne..
Yetişkin 2 maaşlı insan, ilk buluşmada özenli yer ve taksi gayet olması gereken şeyler. Melan parasına bakmak, taksiyi kilitler mi diye düşünmek çok ayıp. Ki bu adam iyi kazanıyorsa iyi de harcar. 2 hagta çnce İzmirdey'dim. İki kişi kumrucuya gittik. 2'şer kumru, ayran, çay 500 lira verdik. Ne bekliyorsunuz bu devirde bilmem ama sıra bana gelirse kaygınız varsa adam sizi zorlamıyorsa sorun yok. Ha cimriliğin de alemi yok. Şu yazdıklarınızı görsem ve ben o adam olsam sizden soğurdum.
Burda binlerce konu var kendini azına layık göreni erkeklerin nasıl gördüğü ortada. Aman cebini düşün, İzban ile pideciye gidelim dediğin adam ne düşünceli kız demiyor, gidip başkasına para yediriyor çünkü kendini daha erkek hissediyor.

Takılmayın böyle şeylere demeye geldim

Bu devirde bir akşam yemeği için 400-500 tl çok normal..herşey ateş pahası ondan dolayı normal diyorum..eskiden olsa evet çok pahalıydı ama şimdi gerçekten normal fiyat
Erkek arkadaşının parası var ki bu şekilde yaşıyor hiç üzülme tatlım gez keyfine bak..

Anladığım kadarıyla var, ben açıkçası maddiyatla ilgili şeyleri sormaya biraz utanıyorum şimdiye kadar da kendisi de vurgulamadı. Ben aslında diş hekimiyim, yani maddi açıdan az da olsa şanslı bir grupta sayılırım, kendisi gemi mühendisi. Bir seferinde bu yaşta uzaktan ilişki yaşamanın zor olacağını düşündüğümü söylediğimde son kez gemiyle gideceğini ve sonrasında İzmir’de olacağı bir işinin olduğunu, iyi para kazandırsa da böyle düzenli bir hayatının olamadığını falan söylemişti. Bir de genelde gemi mühendisleri için iyi gelirlerden bahsedildiğinden iyi kazandığını sanıyorum.

Karakterine dair şimdilik olumsuz bi izlenim edinmedim ama uzaktan edindiğim izlenim de yetersiz olabilir tabii.
Anlaşıldı şimdi, gemi personeli genelde döviz üzerinden maaş alır. O yüzden rakam yüksek görünmüyor. 300 TL dediğin ona 15$. Bir arkadaşımın eşi de gemiciydi. Seferlerde çok para kazanıyordu, hep bu son sefer bitti evdeyim artık diyordu ama maalesef yüksek kazanca hayır diyemeyip yine gidiyordu. İşim hazır dediği aynı şirketin masa başı işi oluyor ve maaş TL oluyor bir anda.

Bir noktada kendinizi yetersiz hissedeceksiniz. Ne güzel işte deniyor ama, bu kez de ben ödeyeyim dediğiniz hesap bütçenizi 1 ay sarsabilir. İyi para kazanmak kaliteli harcamak yemek içmek güzel ama bu standardı sürdürmek zor. Devamlı tedirgin olacağınıza bence konuşun. Benim durumum standartlarım bu, her buluştuğumuzda sen ödersen ben rahatsız olurum, ben de bu kadar yüksek hesaplar ödeyemem deyin. Arada bir yine gidin o tarz yerlere ama kendinizi mutsuz hissedeceğiniz ortamlara girmeyin.

Sizi böyle kabul etsin, bakın tecrübelerimize güvenin. İlk günden kartlarınızı açık oynayın ve dürüst olun. Kendinizi olduğunuzdan farklı gösterip yarışa girmeyin. Hep siz ona ayak uydurmaya çalışmayın, ayıp bir şey değil benim durumum gelirim bu demek. Eğer ciddi düşünmüyorsanız da fazla uğraşmayın.

Anladığım kadarıyla var, ben açıkçası maddiyatla ilgili şeyleri sormaya biraz utanıyorum şimdiye kadar da kendisi de vurgulamadı. Ben aslında diş hekimiyim, yani maddi açıdan az da olsa şanslı bir grupta sayılırım, kendisi gemi mühendisi. Bir seferinde bu yaşta uzaktan ilişki yaşamanın zor olacağını düşündüğümü söylediğimde son kez gemiyle gideceğini ve sonrasında İzmir’de olacağı bir işinin olduğunu, iyi para kazandırsa da böyle düzenli bir hayatının olamadığını falan söylemişti. Bir de genelde gemi mühendisleri için iyi gelirlerden bahsedildiğinden iyi kazandığını sanıyorum.

Karakterine dair şimdilik olumsuz bi izlenim edinmedim ama uzaktan edindiğim izlenim de yetersiz olabilir tabii.
E diş hekimiyseniz bi akşamlık siz de ona uyun madem yani böyle bi kısıtınız varsa siz mekan bulsaydınız yer seçseydiniz adam nerden bilsin izbanla dönmek isteyeceğinizi

Hersey cok pahali artik.inanin 500 tl normal geliyor yemek icin.ben olsam yemek icin degil taksi tutup geldigi icin rahatsiz olurdum.birini siz odeyemez misiniz.maddi durumunuz yetiyorsa bi seferlik siz ya yemegi ya taksiyi odeyebilrisiniz

O diil de arac kullanmayacak kadar alkol almaya luzum var mıymış ilk buluşmada..1 kadeh bişi içersin yeter yani, taksiyle gelmeler gitmeler falan bana çok saçma geldi...içmeye mi geliyorsun ilk buluşmaya mı...demekki adamın hayatında alkol önemli özel gün deyip alkole abanabilir...

Beni lütfen yanlış anlamayın ama sizin dünyanız küçük, 300 lira dediğiniz 16.2 dolar 1500 lira yemek dediğiniz 80.8 dolar gemi mühendisi demişsiniz aldığı maaşa göre 80 birim para yani :) üstelik diş hekimi olduğunuzu belirmişsiniz bu meblağların size yüksek gelmesine sebep olan düzen utansın…Ha ama evet özellikle internetten tanışılan kişi ile ilk buluşma için sadece kahve yeterli bir bilinmezlik için saatlerini riske atmaya gerek yok.

Ben anlamadım bunu. Nerede bırakayım demiş şu köşede bırak demiş kadın ve adam da bırakmış sorun ne ki? Belki inmesi gereken yer orası sandı ya da evini belli etmek istemediğini düşündüğü için ısrar etmedi. Bir dahaki senden olsun demek bir daha tekrar görüşelim seni beğendim demek
Yok kız evini tarif ettikten sonra çocuğa uzak gelmiş ve seni şu durakta indirsem olur mu demiş. Başta kız dememiş aslında beni şurda bırak diye.

Lüks yaşamak güzeldir, ama geleceğe dair hiçbir plan, birikim yapmadan yaşıyorsa o insandan bir halt olmaz. Zor günler için kenarda parası, iyi kötü bir evi, arabası varsa varsın harcasin ama sadece harciyorsa yok olmaz.

X