Flörtüm çok lüks yaşıyor?

Anladığım kadarıyla var, ben açıkçası maddiyatla ilgili şeyleri sormaya biraz utanıyorum şimdiye kadar da kendisi de vurgulamadı. Ben aslında diş hekimiyim, yani maddi açıdan az da olsa şanslı bir grupta sayılırım, kendisi gemi mühendisi. Bir seferinde bu yaşta uzaktan ilişki yaşamanın zor olacağını düşündüğümü söylediğimde son kez gemiyle gideceğini ve sonrasında İzmir’de olacağı bir işinin olduğunu, iyi para kazandırsa da böyle düzenli bir hayatının olamadığını falan söylemişti. Bir de genelde gemi mühendisleri için iyi gelirlerden bahsedildiğinden iyi kazandığını sanıyorum.

Karakterine dair şimdilik olumsuz bi izlenim edinmedim ama uzaktan edindiğim izlenim de yetersiz olabilir tabii.

Sen kıtlık bilincindesin o ise bolluk, sizden olmaz.
Bu arada öyle bir yazmışsınki, işsizsin sandım.Diş hekimleri de gayet iyi kazanıyor, çok kasmışsın
Adam güzel bir mekanda kendini ve seni şımartmak istemiş, bu kadar kasacaksan sahilde bira-kalamar yap

bende ister istemez çok mu cimrisiniz diye düşündüm :)
400 500 tl 2 kişi yemek için hiç bir rakam bu devirde hiçbişey

birde adam seviyordur çok harcamayı.. siz sevmiyorsanız ona göre düşünün derim
Ben 400-500’ü kişi başı sandım ve o kadar da lüks bir yer değil herhalde diye düşündüm (alkol de olacağı için) . Antalya’da sıradan deniz gören bir restoranda iki kişi ortalama yemekler yiyip alkolle 1.500₺ ödedik daha bu yaz. İki kişiye 400-500 olabileceğini hiç düşünmedim o yüzden.

Havaalaninda bu fiyatlara satılıyordu. Şu an kim bilir ne kadardır. Bu arada yanlış anlaşılmasın ben cimri değilim 😅
Gerçekten artık nasıldır acaba. İlk kez tek başıma uçağa bineceğim zaman (aralık 2019) havaalanında Popeyes’tan ortalama bir menüye 80₺ vermiştim. Öyle bol parçalı bir menü değildi, boyutunu da büyütmemiştim. Şimdi iki kişi havaalanında gidip yese konu sahibinin çok fazla dediği paraları ödeyecek demek ki :KK70:

Sen kıtlık bilincindesin o ise bolluk, sizden olmaz.
Bu arada öyle bir yazmışsınki, işsizsin sandım.Diş hekimleri de gayet iyi kazanıyor, çok kasmışsın
Adam güzel bir mekanda kendini ve seni şımartmak istemiş, bu kadar kasacaksan sahilde bira-kalamar yap
evet ya. diş hekimi arkadaşlarım maddi olarak en rahat gruplardan. ben de asgari ücretli falan sandım🙄

Gerçekten artık nasıldır acaba. İlk kez tek başıma uçağa bineceğim zaman (aralık 2019) havaalanında Popeyes’tan ortalama bir menüye 80₺ vermiştim. Öyle bol parçalı bir menü değildi, boyutunu da büyütmemiştim. Şimdi iki kişi havaalanında gidip yese konu sahibinin çok fazla dediği paraları ödeyecek demek ki :KK70:
Fast food zincirinin Mart fiyatına baktım 1 menü 200 TL, bu 7 ay öncesinin fiyatı. Sen bayağı ucuza almışsın 😂

1 ay önce sadece 5 tane sandviçe 400 kusur tl para ödedim havaalaninda.yaninda icecek falan da yok.sandvicler de öyle büyük falan da değil el kadar biseydi yani

Bazı arkadaşlar çok iyi açıklamış aslında kıtlık bilinci olarak.

Babam ve annem emekli maaşıyla yaşayan bir çift. Babam dört yıl sonra yaşadığım şehre geldi 15 gün kadar bizimleydi. Tabi biz de güzel ağırlamak istedik. Yaşam biçimimiz de 15 günün tamamını yansıtmasa da benzer. Babam çeşitli gezilerimizde öğle yemeğine gitsek akşam yemeyelim diye tutturdu. İşten 7-8 gibi çıktığım günler dışarda yiyecek iken eşime izin vermediğinden eve geldiğimde yemek yapmak durumunda kaldım.

En son ayrılırken, siz 10 bin liradan fazla yiyorsunuz çok harcıyorsunuz dedi. Babacığım anlamıyor ki kira kreş ve kredi taksidimiz zaten 10 bin lirayı aşıyor. Üç yetişkin bir bebe standart bir mekanda alkolsüz bir mekanda 300-400 TL arası hesap bırakıyor. Farketmiş olacak ki evde yiyelim diye tutturuyor. Ama yapamam her gece evde yemek, yaparsam ben ben olmaktan çıkarım onu bilmiyor. Yaşam tarzıma ters.
Dışarıda herhangi bir mekanda doktor mühendis diş hekimi akademisyen hakim savcı vs bu kadar düşünerek de kılı kırk yararak da harcama yapmamalı. Düzgün işleyen bir ekonomi aynı zamanda tüketime ihtiyaç duyar. Bu meslek grupları da harcamıyorsa harcayamıyorsa ekonomi zaten dönmez. Ha diyeceksiniz ki hep mi harcayalım tabi ki hayır. Çocuğuma belirli birkaç markadan indirim dönemlerinde alışveriş yapardım. Lcw den acil ihtiyacımızı karşılamak istedim. Çocuk ile ilgili hangi ürüne elimi atsam 200 TL den başlıyordu. Dedim bunu ben alırken düşünüyorsam millet çocuğuna ne giydiriyor.

İşin özü adam parayı kazanmayı ve yemeyi biliyor siz o kıtlık bilinciyle yaşıyorsanız ve bunu aşamıyorsanız birlikteliğiniz zor. Evlilik nihayetinde hukuki ve ekonomik bir sözleşmedir. Parayı biriktirme yatırım yapma ve harcama biçimleriniz benzeşmeli. Ben eve geldiğimde öğle yemeği yiyemecek kadar yoğun çalıştıysam eşim evde makarna yiyelim masraf etmeyelim dese cinnet geçiririm mesela. Bu açıdan bakmak gerek.

adam taksiyle gideriz demiş zaten ,neden hemen toplu ulaşım deyip kendinizi gülünç duruma düşürüyorsunuz , mekan seçmiş ayarlamış demek ki ödemeyi göze alıyor ,almasa ne olacak ?

maaşınız var öyle bi durumda gayet de ödersiniz .. her şeye karışmaya çalışmışsınız ,ayrıca bu kadar cimri olmanıza anlam veremedim , eşimle burgere 160 verdik seçimleri büyütsen 200 ü geçer belki , öyle bi mekan için elbette normal ,kasılmayın tanımaya çalışın
Tam aradığım yorum...

Yaa trajikomik ve çok ayıca.
Benim de bi flörtüm, iki veya üçüncü görüşmemizdi galiba, arabayla gelmesine rağmen beni eve arabayla bırakamayacağını söylemişti sinir olmuştum. Sonra ben de onu başka bir sebepten masada bırakıp gitmiştim. Böylelerine yağmurlu günde bi damla su vermemek lazım.
Benimde başıma benzer birşey geldi ben normalde asla ilk buluşmada hesap ödemem ve erkeğin ayağına gitmem. Çünkü erkekler maalesef iyi niyeti anlamıyor ve kullanıyor. Ben gittim buluşmaya sonra çıktık yemekten bir taksi çağırdı parasını ödedi ben tabi şok oldum çünkü evimden alıp bırakmaması taksi çağırması beni rencide etmişti acaba noldu beğenilmedim mi rahatsız mı oldu vs. kafada bir sürü şey kuruyorsunuz. Bende taksicinin elinden parayı aldım bu adama parayı verdim bir daha beni aramıyorsun bu saygısızlığı kabul etmiyorum dedim bindim gittim. Adam arkadan mesajlar aramalar hiç birine cevap vermedim 1 hafta boyunca mesaj attı aradı cevap vermedim sonra engelledim :))) Dikkat edin çevrenizdeki insanlara nekadar masum iyi niyetli kadın varsa erkekler onları sömürüyor eziyor kadın saçını süpürge etse de değeri olmuyor. Baştan belli ediyor. O yüzden ne hesap ödeyin nede sizi aldığı yere bırakmayan adamı hayatınıza sokun arkadaşlar erkekler kadınların iyi niyetini kullanmaya çok müsait değersizleşiyorsunuz anlamıyorlar.

Benimde başıma benzer birşey geldi ben normalde asla ilk buluşmada hesap ödemem ve erkeğin ayağına gitmem. Çünkü erkekler maalesef iyi niyeti anlamıyor ve kullanıyor. Ben gittim buluşmaya sonra çıktık yemekten bir taksi çağırdı parasını ödedi ben tabi şok oldum çünkü evimden alıp bırakmaması taksi çağırması beni rencide etmişti acaba noldu beğenilmedim mi rahatsız mı oldu vs. kafada bir sürü şey kuruyorsunuz. Bende taksicinin elinden parayı aldım bu adama parayı verdim bir daha beni aramıyorsun bu saygısızlığı kabul etmiyorum dedim bindim gittim. Adam arkadan mesajlar aramalar hiç birine cevap vermedim 1 hafta boyunca mesaj attı aradı cevap vermedim sonra engelledim :))) Dikkat edin çevrenizdeki insanlara nekadar masum iyi niyetli kadın varsa erkekler onları sömürüyor eziyor kadın saçını süpürge etse de değeri olmuyor. Baştan belli ediyor. O yüzden ne hesap ödeyin nede sizi aldığı yere bırakmayan adamı hayatınıza sokun arkadaşlar erkekler kadınların iyi niyetini kullanmaya çok müsait değersizleşiyorsunuz anlamıyorlar.
kesinlikle, gözü açtık artık bakalım :)
benimkinin araçla eve bırakmamasının ailevi bir sebebi vardı ama ne olursa olsun kurulmuştum, hoşlanmamıştım bu durumdan.
haddini gayet iyi bildirmiştim zaten.

Düşük bütçeli bir ailede kıt kanaat bir yaşam sürmüşsünüz galiba, bir diş hekimi için uçuk rakamlar değil, ki alkol vs de eklenince o rakamlarla kalmıyacağı çok belliydi, gemiciler çok ciddi rakamlar alıyorlar, o rakamları görenler sabir iş bulup yerleşik hayata geçmede çok sıkıntı yaşar haberiniz olsun

Herkes iyi kazanıyorsun falan demiş de kamuda diş hekimi en fazla kaç alabilir ki? Büyük şehirde yaşıyormuş zaten, 15 bin maaş alsa düzgün bir ev için 5 bini kiraya gider, aylık masraflar ve temel ihtiyaçlara da en az 5 bin gitse geriye 5 bin kalır onda da kenara biraz para atar, teknolojik bir eşya bozulsa onu tamir ettirir, ne bileyim doktora falan gider tedavi parası verir… Geriye bir şey kalmıyor ki o yüzden tutumlu olmasın da ne yapsın. Birkaç seneye evlenmek istiyordur mesela şimdiden para biriktirmesi lazım eşyalar vesaire için. Hayat çok zor… Kamuda hiç kimsenin her yere taksiyle gidip sürekli lüks yiyecek kadar kazandığını düşünmüyorum, benim hakim savcı arkadaşlarım bile hesaplı kitaplı davranıp kenara üç beş kuruş ayırma derdinde. Bir anda acil paralar lazım oluyor çünkü.

X