Fırsatçı Kiracı

2 buçuk kira nedir pes vallahi bu ara bir de kirada oturan kişi ev sahibinden çıkmak için para istemesi moda oldu herhalde haberlerde de vardı böyle bır şey adam cikmak için para istemiş evin camlarını kırmışlar falan bir evi kiraya vermektense en güzeli satmak daha en başında
Benim annemin kiracisi da 3 4bin veriyordu. Cikmak icin para istedi. Annem yilbasindan once 'haziranda cik' birkac ay kira verme dedi . Agustosta cikti neyseki🙈

O zaman şey sorayım ikş tarafta sözleşmeyi yenilemeyince kendılıgınden yenılenmiş oluyor bu durumda nasıl çıkarabılırız kiracıyı yada sözlesmeyi yenilemek istemiyoruz demek yeter mi bilmediğim için soruyorum yanı yanlıs anlamayın
yenilemiyoruz demenin bir hükmü yok. Kira ilişkisi 10 yıllık uzama süresince kendiliğinden yenilenir. Kiracıyı çıkartmak için tahliye nedeni olmalıdır. Tahliye taahhüdü, kira bedelinin ödenmemesi, eve gereksinim duyulması, 2 haklı ihtara sebebiyet verme, yeniden imar gibi

Kiralananı göstermeye izin davası. Tavsiye etmem ben bir defa açtım. 2 sene sürdü. İçinde sıkıntılı kiracıyı sezen malik adayları satın almak istemedi. Satamadık. Zaten kararın da bir süresi var. Satılana kadar süre vermiyor mahkeme. 3 aylık 5 aylık bir süre veriyor. Kiracınız karara rağmen emlakçı ya da yeni malik adaylarına göstermezse icra marifeti ile giriyorsunuz ve haliyle yeni malik adayı da korkarak kaçıyor .
Anladim rezillik desenize Allah bizi kurtarsın ne diyelim.

2 buçuk kira nedir pes vallahi bu ara bir de kirada oturan kişi ev sahibinden çıkmak için para istemesi moda oldu herhalde haberlerde de vardı böyle bır şey adam cikmak için para istemiş evin camlarını kırmışlar falan bir evi kiraya vermektense en güzeli satmak daha en başında
O kadar haklısınız ki en büyük pişmanlığımız oldu resmen keske en baştan satsaydik. Birde biz bize toplam 50 60 bin ödemesine rağmen çıksın diye 50 bin teklif ettik beğenmedi 140 150ye anca çıkarmış geldi çıldırma

X