Fırsatçı Kiracı

Ssare

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Ağustos 2024
10
1
26
Merhaba uzun süredir canımızı sıkan bi konuyla ilgili fikir,öneri istiyorum.Güzel bir site içerisinde dairemiz var kiracılı adam 3 senedir oturuyor ayni site içerisinde kiralar 20 25 bin bandında iken kendileri 2 bin 500 tlye oturuyorlar. Üstelik biz başka bir evde 20 küsür kira öderken ve başka mülkümüz yokken evi son 1 senedir satmak istiyoruz.Tek derdimiz kendimize de bu enflasyonda ev alabilmek, kiradan kurtulmak.Kiraciya tahliye davası açtık kazandık ama maalesef hic anlamadigim bi bicimde istinaf yolunu acmayi uygun gördü hakim bey İstinaf suresi dolmadan bir gün önce kiraci aradı ve istinafa gidersem bu iş çok uzar 2 yıl 3 yıl biz de o sürede çıkmayız isterseniz bize 150 bin tl verin çıkalım uzamasın dedi biz de haliyle asiri sinirlendik bu adam bize oturduğu süre boyunca bu paranın 3 te 1ini anca verdi istediği paraya bakın bunun adı başka bisey ama neyse.Bu arada bu kiraci diye tabir ettiğimiz yaratıklar evde yaptıkları ufacık bir vida değişiminin bile parasını isteyen düşük insanlar. Biz tabii ki inceldiği yerden kopsun diyip para vermeyi reddettik insanın ağrına gidiyor haliyle.Simdi de kendisi aylardır başka bi şehirde yaşamasına orda ise girip sigortalı bi sekilde çalışmasına rağmen sadece para koparmak için evi bosaltmiyor buraya kadar okuyan varsa teşekkür ederim ve gelelim derdime hukuki olarak ne yapabiliriz simdi bir önerisi fikri olan varsa çok sevinirim.

Evi satışa koyun satılınca zaten yeni sahibi direk evden çıkartabilir çünkü el değiştirmiş oluyor zaten bu zamanda ev alan ınsanda oturmak ıcın alıyor yada gidin kendınız pturun ınadına evden cıkıyorum dıyın sozlesmenız yoksa yata bıtınce ben gecıcem dıyın

Evi satışa koyun satılınca zaten yeni sahibi direk evden çıkartabilir çünkü el değiştirmiş oluyor zaten bu zamanda ev alan ınsanda oturmak ıcın alıyor yada gidin kendınız pturun ınadına evden cıkıyorum dıyın sozlesmenız yoksa yata bıtınce ben gecıcem dıyın
Maalesef kimse kiracılı hele istinafta olan eve yanaşmıyor zaten dediğim gibi şehir dışında oldukları için evi de gezdiremiyoruz haliyle satılmıyor

Tahliye davanızı nasıl açtınız? Ben tahliye taahhüdü sebebiyle kiracımı çıkarttım yaklaşık 1 sene sürdü. Evi gezdirmek için de dava var sanırım avukatım söylemişti satmak isterseniz o davayı açarız diye haftada bir gün mü belirleniyormuş sanırım öyle bir şey. Valla bu durumda uğraşmak gerekiyor elinize geçen her davayı açıp tüm zorlukları yaşatmanız gerekiyor bıkması için. Bir de benim kiracım istinafa gitti ama para yatırmamıştı sanırım öyle bir şey yapmış avukatım yine de çıkarırız dedi çıkarttı valla. Tabi masraf oluyor ancak 150.000 TL de çok

Tahliye davanızı nasıl açtınız? Ben tahliye taahhüdü sebebiyle kiracımı çıkarttım yaklaşık 1 sene sürdü. Evi gezdirmek için de dava var sanırım avukatım söylemişti satmak isterseniz o davayı açarız diye haftada bir gün mü belirleniyormuş sanırım öyle bir şey. Valla bu durumda uğraşmak gerekiyor elinize geçen her davayı açıp tüm zorlukları yaşatmanız gerekiyor bıkması için. Bir de benim kiracım istinafa gitti ama para yatırmamıştı sanırım öyle bir şey yapmış avukatım yine de çıkarırız dedi çıkarttı valla. Tabi masraf oluyor ancak 150.000 TL de çok

Merhaba cevabınız için çok teşekkür ederim biz de ihtiyaç odaklı açtık kendimiz oturacağız diye ama evi göstermek için bir dava olduğunu bilmiyordum araştırıp açabiliriz o dava ne kadar sürdü acaba sehirdisindan haftada 1 gun sirf evi gostermek icin gelse açıkçası ben de çok memnun olurum.Bizim kiraci istinafin parasını yatırmış maalesef tabii kiraya o kadar az verince elinde bol bol parası kalır insanın.Davalar falan tabi para gidecek ama bu insanların ahlaksiz ve suursuzluklarindan bıktım ki geçen haftada arayıp sacma sapan yalanlar söylediler bağırdılar başka şehirde evleri düzenleri olmasına rağmen.Biz de şantaj ve haksız kazanç elde etme gibi bi dava varsa açalım dedik ama bisey çıkar mı bilmiyoruz.

Ne demek canım hepimizin başına gelen şeyler, biz o davayı açmadık ama avukatım hallederim kısa sürede demişti hatırlamıyorum yaklaşık 2 sene oldu isterseniz danışırım.

Ne demek canım hepimizin başına gelen şeyler, biz o davayı açmadık ama avukatım hallederim kısa sürede demişti hatırlamıyorum yaklaşık 2 sene oldu isterseniz danışırım.
Cok teşekkür ederim gerçekten biz de avukat tutmuştuk ama hiçbir faydası olamadı maalesef. Size zahmet olmazsa durumdan bahsedip özellikle başka bir şehirde sigortalı çalıştığını anlatıp neler yapabileceğimizi ve ne kadar surebilecegini sorabilir misiniz tekrar teşekkür ederim.

Merhabalar tekrardan; görüştüm kendisiyle eğer mağduriyetleri devam ediyorsa yardımcı olabilirim dedi fakat görüşmem gerek tam olarak olayı bilmesi gerektiğini söyledi. Avukattan avukata değişiyor gerçekten tutum o yüzden isterseniz numarasını gönderebilirim.

Ya gercekten haklısınız.
Bi avukata danışın elektrik suyu kesebiliyorsuniz galiba.

Ya da X de sesinizi duyurun baya etkili oluyor.

Merhabalar tekrardan; görüştüm kendisiyle eğer mağduriyetleri devam ediyorsa yardımcı olabilirim dedi fakat görüşmem gerek tam olarak olayı bilmesi gerektiğini söyledi. Avukattan avukata değişiyor gerçekten tutum o yüzden isterseniz numarasını gönderebilirim.
Cok teşekkür ederim mağduriyetimiz maalesef devam ediyor ne zamana kadar da sürer belli degil bir avukatımiz vardı ancak o kadar işe yaramadı ki siz kendi avukatinizdan memnun kaldıysanız hızlı bitirdiyse süreci avukatınız numarasını alabilirim belki yapabilecek biseyimiz vardır.Ilgilendiginiz icin de teşekkür ederim.

Ya gercekten haklısınız.

Ya da X de sesinizi duyurun baya etkili

Ya gercekten haklısınız.

Ya da X de sesinizi duyurun baya etkili oluyor.
Maalesef haklıyız ama devletimiz bizleri mağdur ediyoruz inanın ihtiyaç sahibi olan biziz kiraci degil ama anlatamadık galiba derdimizi. Elektrik suyu kesme işini duymuştum daha önce ancak kiraci olacak insanlar şehir dışında yaşıyorlar zaten maalesef şu direkt hayatlarını etkileyen bisey olmazda bizim aleyhimize de dönebilir mi acaba bu durum? Birde X'te bu konuyu uzun süredir takip ediyorum ama o kadar çok mağdur var ki yazmaktan vazgeçmiştim ise yaramadığını düşünerek ne diyelim Allah iyilerle karşılaştırsın uğraşıp duruyoruz :KK43:

Maalesef haklıyız ama devletimiz bizleri mağdur ediyoruz inanın ihtiyaç sahibi olan biziz kiraci degil ama anlatamadık galiba derdimizi. Elektrik suyu kesme işini duymuştum daha önce ancak kiraci olacak insanlar şehir dışında yaşıyorlar zaten maalesef şu direkt hayatlarını etkileyen bisey olmazda bizim aleyhimize de dönebilir mi acaba bu durum? Birde X'te bu konuyu uzun süredir takip ediyorum ama o kadar çok mağdur var ki yazmaktan vazgeçmiştim ise yaramadığını düşünerek ne diyelim Allah iyilerle karşılaştırsın uğraşıp duruyoruz :KK43:
Yo sayfalar açıldı özel bu konu ile ilgili olarak.
Baya baya ses getiriyorlar.

Öyle bir şey yok.
Yeni malik aynı sözleşmenin tarafı haline gelir.
Ayriyeten kira ilişkisi yazılı şekil şartına tabi değildir. Sözleşme olsa da olmasa da kira ilişkisi her sene kendiliğinden yenilenir .

Merhaba cevabınız için çok teşekkür ederim biz de ihtiyaç odaklı açtık kendimiz oturacağız diye ama evi göstermek için bir dava olduğunu bilmiyordum araştırıp açabiliriz o dava ne kadar sürdü acaba sehirdisindan haftada 1 gun sirf evi gostermek icin gelse açıkçası ben de çok memnun olurum.Bizim kiraci istinafin parasını yatırmış maalesef tabii kiraya o kadar az verince elinde bol bol parası kalır insanın.Davalar falan tabi para gidecek ama bu insanların ahlaksiz ve suursuzluklarindan bıktım ki geçen haftada arayıp sacma sapan yalanlar söylediler bağırdılar başka şehirde evleri düzenleri olmasına rağmen.Biz de şantaj ve haksız kazanç elde etme gibi bi dava varsa açalım dedik ama bisey çıkar mı bilmiyoruz.
Kiralananı göstermeye izin davası. Tavsiye etmem ben bir defa açtım. 2 sene sürdü. İçinde sıkıntılı kiracıyı sezen malik adayları satın almak istemedi. Satamadık. Zaten kararın da bir süresi var. Satılana kadar süre vermiyor mahkeme. 3 aylık 5 aylık bir süre veriyor. Kiracınız karara rağmen emlakçı ya da yeni malik adaylarına göstermezse icra marifeti ile giriyorsunuz ve haliyle yeni malik adayı da korkarak kaçıyor .

Elektrik suyu kesmek suç, ayrıca gidip kendi adlarına açtırıyorlar.
Burda kk’da avukat yazdı, bi konu vardı araştırın karardan sonra gidip ev sahipleri kesebiliyor suyu elektriği.
X de de kiracıları ile sorun yaşayanlar karardan sonra anında kesiyor suyu elektriği…

Ben de avukatım. Kesinleşmeyen bir tahliye kararı ile aboneliği kapatamazsınız . Ama sözleşmede kiracının elektrik suyu kendi üzerine alması hüküm altına alınmıştır ama kiracı almamıştır, o ayrı mevzu.

2 buçuk kira nedir pes vallahi bu ara bir de kirada oturan kişi ev sahibinden çıkmak için para istemesi moda oldu herhalde haberlerde de vardı böyle bır şey adam cikmak için para istemiş evin camlarını kırmışlar falan bir evi kiraya vermektense en güzeli satmak daha en başında

Öyle bir şey yok.
Yeni malik aynı sözleşmenin tarafı haline gelir.
Ayriyeten kira ilişkisi yazılı şekil şartına tabi değildir. Sözleşme olsa da olmasa da kira ilişkisi her sene kendiliğinden yenilenir .
O zaman şey sorayım ikş tarafta sözleşmeyi yenilemeyince kendılıgınden yenılenmiş oluyor bu durumda nasıl çıkarabılırız kiracıyı yada sözlesmeyi yenilemek istemiyoruz demek yeter mi bilmediğim için soruyorum yanı yanlıs anlamayın

X