Fikirlerinizi bekliyorum

extraordinary

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2008
12
0
53
37 yaşında 5 aylık evliyım herşey iyi giderken 5 haftalık hamile olduğumu öğrendim dünyalar benim oldu ilk deneyimim ilk gebeliğim şimdiden heyecenlıyım ama eşim şuan şokta dumur a uğramış vaziyette ve travma yaşıyor bu bebeği istemiyor ya aldır yada ayrılalım diyor
şimdi tercih yapmam gerekiyor siz olsanız ne yapardınız

şaşırdım.siz 37 iseniz eşinizde o yaşlardadır herhalde..ne zaman baba olacak? yaşlanınca mı?
baba olmak istemiyorsa bunu size evlenmeden söylemedi mi?
ayrıca çocuk kararı 2 kişi tarafından alınır...ona göre korunursunuz yada korunmazsınız..çocuk konusu aranızda konuşulmadı mı?
bir de 37 yaşındasınız..aldırırsanız ileride hamile kalmanız zorlaşabilir çünkü yaşınız ilerlemiş..
aldırın yada boşanın diyemeyiz ama keşke baştan bişileri konuşsaydınız...
eşiniz neden istemiyor?

canım ne güzel allah sağlıcakla kucağınada almayı nasip etsin..sakın aldırma kıyma o küçücük canlıya...ben şu an bi evlada sahip olabilmek için neler yapıyorum ve çok acı çekiyorum...6 yıllık evliyim ve bebişim yok.burda o kadar çok kişi varki bebk için herşeyi verebilecek..çok şanlısın allah nasip etmiş sana..eşin daha ne kadar bekleyecekmişki?çok kişi var bebeğini aldırdıktan sonra bi daha olsun diye uğraşanlar.biz belki bebeksizlikle sınav ediliyoruz bazılarıda hamile kaldığı için bebeğini aldırmayı düşünenler,sokağa atanlarda öyle sınav ediliyor..lütfen aldırmayın belkide hayatınızı çok değiştirecek..

Neden bebeği istemiyor?
Bu konuları daha önce konuşmadınız mı?
Yoksa bebek istemediğini bildiğiniz halde siz bebek istiyorsunuz diye mi hamile kaldınız?

ya ne demek istemiyor.........
asla böylebir şey yapma...........
o masumun günahına girme.....
bakın çocuk isteyipte henüz anne olamayan bayanlar var.....
hergün dua edenler tedavi görenler var....
ilk çocugunuzda.bakın allah ne güzel süprizini yapmış.. ..........

Benim ilk evliliğim eşimin 2,evliliği onun ilk evliliğinden 9 yaşında bir kızı var onunla evlilik kararı alınca çocuk isteğimi açıkça belirttim oda kabul etti ama şuan düşünmüyormuş 1 - 2 yıl sora düşünüyormuş bunu konuşmuştuk onunla yani tarih konusunu ama olmadı işte korunmama rağmen hamile kaldım kesinlikle ikna edemiyorum

cnm eşinize şaşırdım gerçekten.peki daha önceden hiç çocuk konusu açılmadımı.ne biliyim istemediğini bilseydiniz belki birsüre korunurdunuz.tuhaf bir durum açıkcası ne diyeceğimi bilemedim.belli bir yaşada gelinmiş bence çocuk için harika bir zamanlama.25 yaşında değilsinizki.hadi bidahaki sefere diyelim.üstelik kürtaj çok keskin birbıçak.bence doğurun.eşinizde bir psikoloğa görünsün.bazı erkekler baba sorumluluğunu çok büyütüyorlar gözlerinde.belki doğru olanda bu ama.bir bebek size çok büyük mutluluklar getirebilir.umarım.eşiniz ikna olur.sevgilera.s.

Bilmiyorum ki ne deyim?

1 -2 yıl sonra yaşınız gereği hadi bebek sahibi olamazsanız, ya da gerçekten istemiyor 1-2 yıl bahane mi?

Hakkınızda hayırlısı olsun....

ya güzelim 1-2 yıl sonra nasıl hamile kalacaksızn..yani kalırsın da yaş olmuş 37..39 yaşında hamile kalman çokkk zor ama Allah ın işi , olur mu olur...madem o da istediğini belirtmiş sana en baştan ,o zaman aldırmayın. ...önemli olan istemek değil mi? ha 1 yıl sonra ha şimdi..maddi durumunuz iyi ise , anlaşabiliyorsanız niye kaygılanıyor ki....

hadi hadi yeme beniiiiiiiiiiiiiii...korunmuşmuş ta olmuş muş hihoyyyt
sen kaçamak yapmışsındır kaydirigubbakcemile5

eşinizin dediğini sakın yapmayın,
yazık o küçcüğe,hem yaşınızda çocuk sahibi olmaya tam müsait,
neden elinde fırsat verken onu tepesinki,
eşini ikna etmeye çalış,hatta bir uzamana gidin derim ben

Eşin bencillik yapıyor..Anne olmak senin hakkın..
O babalık duygusunu 1 kez yaşamış diye 2.ye gerek duymuyor ya da erteliyor olabilir.Ama sen zaten 37 desin..Yani normal annelik yaşın geçmek üzere..

Bir şekilde ikna et eşini, aldırma.Eşinle konuşacak bir aile büyüğü falan bul mesela..

37 yaşında anne olma şansını yakalamışım kesinlikle 1-2 yıl daha beklemem
gerekirse o adamı boşarım ama yinede bebeğime kıyamam...

çoçuk istegimi eşim biliyordu özellikle hamile kalmadım yani onun istegi dışında bi çaba göstermedim
sanırım önceki evliliğinden bir çocuğu olması böle düşünmesini kolaylaştırıyor konuşmalarından sanki bu doğacak bebek onun ilk eşinden olan kızıyla arasına gircekmiş korkusu var psikolok önerdim ama kabul etmiyor tercih yapmamı istiyor 5 gün önce öğrendim hamile olduğumu 5 gündür her akşam bu konu tartışılıyor ve ben artık yoruldum yaşımdan ve ilk deneyimim olmasından dolayı bu aksam ona peki ayrılalım demeyi ciddi ciddi düşünüyorum

canım tabiki siz bilirsiniz ama...
1 yada 2 yıl sonra anne olabilme garantisi varmı........
ayrıca baştanda konuşmuşunuz....
seninde anne olma hakkın var değilmi...

1-2 yıl çok uzun bir süre değilki bu yüzden ayrılalım denemez, garip gerçekten.
Sanki hiç çocuk istemeyen birinin tavrını sergilemiş 1-2 yıl bahane gibi. Arkadaşlarında dediği gibi iyi düşünün yaşınız gereği riskli birşey kürtaj, ilerde hamile kalamama durumunuz olabilir .
zor bir durum Allah yardımcınız olsun

gerçekten bencillik yapıyor eşiniz...

annelik ve evlilik konusunda sizi ikilemde bırakıp bir tercih yapmanızı istemesi gerçekten kabul

edilebilir birşey değil bence...

kusura bakmada saçmalıyor eşin..ne demek bu çocuk ilk çocuğu ile onun arasına girecek..ikiside evlat yaaa..o çocukta sizden olsa idi o zaman yine bu çocuğu istemeyecekmiydi? çocukları arasında ayrım mı yapacaktı
belki de sizin , bu çocuk olduktan sonra , ilk eşinden olan çocuğa iyi davranmayacağınızı ,istemeyeceğinizi düşünüyordur..ama o zaman 1-2 yıl sonra çocuk olsun dememeliydi..ben çocuk istemiyorum demeliydi..
gerçekten çocuk sahibi olmak istiyorsanız,annelik duygusunu yaşamak istiyorsanız ne pahasına olursa olsun doğurun....
ama diyorsanız ki bende hazır değilim,zaten de istemiyordum o zaman siz bilirsiniz..

bu arada çocuk kaç aylık?

bu bebeği istemiyor ya aldır yada ayrılalım diyor

bu sözleri diyen adam sizi gözden çıkarmış demektir..
eşiniz çok bencil kendisi baba olmuş ama size annelik duygusunu çok görüyor..
siz siz olun kendinizi bu yüce duygudan alınkonulmasına göz yummayın ..

canım once konuşun anlaşın.....
oyle hemen ayrılalım falan lafını etme....
kızıyla arasına girmez...niye girsinki...
ya nıye arasına girsinki....
nice 2 evliliğinde çocukları olanlar var...
onlar gayet güzelde her çocuklarını idare ediyorlar....

hemCADIARZU sankim erkek bebek olacakmış gibi bir his geldi bana:ecrin_bebek:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…