Fikirlerinizi bekliyorum

Eşini kendi canından kanından biriyle kendisi arasında (üstelik ortak bir canlı bu )seçim yapmak zorunda bırakmak nasıl bir davranış örneğidir?Çok çirkin bir tutum..Kesinlikle bu bebeği doğur..

çok şaşırdım.Allah yardımcınız olsun.çok zor bir karar.bi tarafta eşiniz bi tarafta ise minicik ,hiç bişiden haberi olmayan bi yavrucak.iyi düşünüp öle karar verin.işiniz var.görüyorum ki kendi ayaklarınızın üzerinde duruyosunuz.yani bebeğinizi kendi başınıza pekala büğütebilirsiniz.ama şunu söylemek istiyorum.ayrılırsanız ve bunun suçlusu olarak da o masum yavruyu görüp ona kötü davranırsanız asla doğurmayın.ama kötü davranabileceğinizi de zannetmiyorum.ben 3 aylık bir anneyim.inanın bana o kadar masum ki onsuz nefes dahi alamıyorum.bunu inşallah doğurunca daha iyi anlarsınız.ayrılın diyorum çünkü baba dediğin insan canından bir parçayı aldır diye şart koşmaz.sizi de sevseydi eğer ilk defa tadacağınız bir duygudan sizi mahrum bırakmazdı.lütfen 10 defa düşünüp 1 defa hareket edin.sevgilerimleee

evet canım tabiki resmi nikahlıyım.doktorda bana aynı şyi söledi eşime anlattım ama benim halam 45 yaşında doğurdu diyor komik değilmi böle bir insana ne yapılır

evet canım tabiki resmi nikahlıyım.doktorda bana aynı şyi söledi eşime anlattım ama benim halam 45 yaşında doğurdu diyor komik değilmi böle bir insana ne yapılır

sen onun halası değilsin ki..
herkes 45 yaşında doğuramaz...
bahaneler bahaneler bahaneler
anlaşıldı istemiyor

ayy vallahi kızlar kusura bakmayın ama kocaman bir YUHHH çekesim geldi. bu ne yaa. nedir bu bencillik. bir vurdumduymazlık, bir aymazlık. bu nasıl bir adam yaa?
vallahi tatlım 37 yaşına gelmişsin. at gitsin, yolver derim. daha baştan kokuşmuş bu iş. yok ailesinin haberi yokmuş, bilmem ne. amaaan kafam allak bullak oldu yaa. şu tv programlarındaki hikayelere benzemiş bu iş.
bak bu senin son şansın olabilir. bebişini doğur derim. ha bu o kadar kolay değil tabii. ailenin desteği sonsuz arkanda ise sen de arkana bakma bence. eğer bu evlilik sürerse mutsuzluğun katlanacaktır düşüncesindeyim. yani düşünsene ana karnındaki evladı için "ya o, ya ben" diyen biri bir anda meleğe dönmeyecek ya.
off vallahi dehşet içerisindeyim. üzülme diyeceğim senağlama ama üzülmeden olur mu? yaşadığın hayal kırıklığını düşünemiyorum bile şu an. ama dik dur tatlım. eğer evliliğin bir hataysa bununla yüzleş ve gerekeni yap. hayat bizi böyle sınıyor bazen işte. hiç olmamasını dilerdim. kararın ne olursa olsun kendi kararındır. hayırlısı olur umarım. sana ve bebeğine sağlıklar diliyorum tatlım. a.s.

sizinle benim yasamımızın belli bir kısmı cok benziyor bende 37 yasında evlendim esimin ikinci benim ilk evliligim ve esimin ilk evliliginden bir oglu var evlenmeden önce cocuk konusunu konustuk ben istedigimi esime söyledim oda tabi bir tane olsun dedi ve benim tedavisiz ikizim var simdi bir kız bir erkek evlenmeden kürtaja karsı olmayan biriydim taki hamile kaldıgımda doktorum bana bebeklerin kalp sesini dinletene kadar o an mucize gibiydi onların kalp sesini dinlemek simdi bile hamile kalsam asla aldırmam bebegimi cocuklarımın yüzüne bakıp hergün sükrediyorum onlar benim herseyim onlardan kıymetli birseyim yok
kayınvalidem cocukları görmeye geldiginde bana degil ama anneme ogluna cocuk gerekmedigini cocugu benim istedigimi söylemis sanırım bu yaslarda cocugumuzun olmayacagını ve hayatlarını bizimle fazla sorumluluk almadan keyfini cıkaracaklarını düsünüyorlar
ben kendi yasadıklarımı anlatmak istedim size belki size örnek olurum tekrar söyliyeyim hayatta herseyim var ama cocuklarımdan kıymetli birseyim yok

Son düzenleme:
arkadaşlar gereken herşeyi yazmış canım
eşini şiddetle kınıyorum.bence eşin kesinlikle çocuk istemiyo amacı seni oyalamak.2 sene sonra hayatınızda ne değişecekki.şimdi istemiyorum diyo
ayrıca yaşın küçük değil canım 2 sene sonra senin için çok geç olabilir
eşin seni gerçekten sevseydi asla yavrunuza kıyamazdı bir insan eşini sevmese bile yavrusuna kıyamaz
bu bebek belki senin ilk ve son şansın.bu şansı iyi kullan
böyle bir erkek için ben bırak çocuğumdan kedimden bile vazgeçmezdim

canım sorun eşinin açısından kesinlikle bebek değil,bebeği öne sürmüş o biraz da. evliliğiniz sarsıntıda sizin, adam eski hislerimi duymuyorum diyor,ailem evliliğimizi bilmiyor diyor,asıl sorun sizin evliliğiniz burada. gidersin yarın öbürgün bebeğini aldırırsın Allah korusun yine de evlliğin biterse nolcak?? olan bebeğine olacak.sorun bebeği aldırmakla çözülecek bir sorun değil.evliliğin kendisi sorun olan zaten.bu aşamada eğer ekonomik özgürlüğün varsa evlilik bitse bile bebeğine bakabilceğine inanıyorsan kıyma bebeğine,çünkü burda bebek bahane...

bende 6 haftalık hamıleyım ve kesınlıkle sana esını bırak derım cunku o bır katıl ne demk aldır ya kolaymı hamıle kalmak evet sen hıç beklemdığın bı anda hamıle kalmışsın ama ınan ben cok uğrastım ve senden rıcam sakınaldırma bırdaha anne olamayabılırsın cunku ii düşün esıne sadece sunu belırt o babalık duygusunu tatmış pekı senı neden benım annelık duygusunu tatmamı ıstemıyorsun de esın çok saçma düşünüyor kesınlıkle kabul edılecek bır tarfı da yok

1-2 sene sonraya erteleme hikayesine kesinlkle inanma derim o bebeği istiyorsan ve tek başıma büyütebilirim bunu başarabilirim diyorsan dünyaya getirmelisin ama sarfettiği sözlerden sonra eşinden hiçbir destek alamayacağın ortada bir tarafta bebeğin bir tarafta evlilik. evliliğin diyemiyorum çünkü eşin vermiş kararını Allah kolaylıklar versin

ama bu haksızlık eşiniz babalığı tatmış sizi annelikten nasıl mahrum bırakabilir.ben 30 yaşındayım 3. çocuğumu bekliyorum ama yaştan dolayı beni korku sardı mesela.iyi düşünün belkide annelik için son şansınız olabilir.
anne olmak

40 yaşından sonra doğacak bebek için riskler çok fazla ne güzel hamile kalmışsınız. bence eşinizle birlikte bir evlilik terapistine gidin. ya aldır ya ayrılalım demek çok yanlış bir tutum.

zor bir durum bebeğime kıyamam o bana ALLAHIM IN BİR HEDİYESİ eşime güle güle dedim
tatlım hakkında hayırlısı olsun. hayat keskin kararlar aldırıyor bazen. daha önce de söyledim bizleri sınıyor. bir anne / anne adayının verebileceği cesur bir karar. kutlarım. annelik içgüdüsel babalık öğrenilen bir davranış. bizim kadar kuvvetli hisleri olabilseydi zaten böyle bir baskı yapmazdı sana. bak ben de bir anneyim. emin ol hayatının tüm dertleri son bulacak bebişin doğup uzattığın parmağını kavradığı an.
bizi habersiz bırakma. gelişmeleri bildir. öpüyorum tatlım. a.s.

Siz 37 yaşında olduğunuza göre eşiniz de o yaşlarda olmalı. Şimdi değilse ne zaman anne baba olacaksınız anlamadım. Bence eşiniz dah yeni evli olduğunuz ve biraz da sorumluluktan korktuğu için böyle tepki vermiştir.

Ne demek boşanalım ya da aldır. Bence çok yanlış. O ikinizin bir parçası. benim eşim de istemiyordu, nasıl bakarız, nasıl büyütürüz diye. Ama hastanedeyken odaya getirdiklerinde mutluluktan ağlamış, Allah'a şükretmiş. Şimdi de oğlumuz için ölüyor. Bir gün görmese kahroluyor.
Bence erkekler başta çok korkuyorlar, ama bebek doğduktan sonra ne kadar büyük bir sevgi olduğunu gördükten sonra da istemediklerine pişman oluyorlar.,

BENCE ANNELER ANNELİĞİ BEBEKLERİ İLK OLUŞTUĞU ANDA, BABALAR İSE BABALIĞI ANCAK ÇOCUKLARINI KUCAKLARINA ALDIKLARI ANDA ANLAYABİLİYORLAR.

Allah sağlıkla bebeğinizi kucağınıza almayı nasip etsin...

bence aldırma hemde korunurken hamile kalmışsın ilerde hamile kalacağının garantisi de yok biz istiyozda yapamıyoz
ama gene karar senin tabii allah kolaylık versin

:çok üzgünüm: :çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm:

:1shok:Laf söylemiş bal kabağı yani..:1shok: bu nasıl bir tercih baskısıdır anlamadım..ya benimle evli kal..yada çocuğumuzu aldır..:1ninca: iki ucu pis deynek:uhm: bebeği aldırmak kesinlikle düşünülecek bi seçenek değil zaten..seni ciddi ciddi ,kendi bebeğini aldırmadın diye boşıycak adamın alnını karışla güzelim sen.. helede zaten bir evlat sahibi olan bir babanın bu şekilde düşünmesi gerçekten akıl almaz bişey..boşanınca çocuk anne-baba ayrı dünyaya gelmiş olucak..bikere o çocuk normal şartlara göre dünyaya gelmeden bu yükün altına atılmış olucak..sonra büyüycek..neden ayrıldınız diye sorucak..baban seni istemedi yavrum denilicek..CADIARZU..hey Allahım yaaa..şaştım kaldım valla..yok yok..aldırma sakın canım..vardır bunda da bi hikmet..Allah 37 yaşında korunmanıza rağmen bi bebek koyduysa rahmine..vardır bi hikmeti..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…