Fikirlerinize ihtiyacım var - bir aday var

bence kadın iyi yönetememiş saçmalamış resmen. yanlış kişiyi aracı yapmışlar arayıp konuşması için.
Evet annesiymis sanirim

Araci olan abi ile konuştum diyor ki annesi uzaktan gelmiş çocuk da annesine demis oyle aramis yani. Dedim kadin bi daha aramasin eee cocuk arasın o zaman. Ne cocugu abi Allah askina ben 36 37 yasindayim koskoca adamin nesi cocuk bastan arayacakti dedim. Ikisini de engelledim abiyi sever sayardim ama bu tavrina kizdim.

Merhaba hanimlar
Basliga ne yazacagimi da bilemedim

36 yasinda 10 senelik memurum. Bizim is yerine gelen bir abi var bizim kurumda isleri sık oluyor. Daha once ayni odayi paylastigim bir arkadasimin yetkisinde olan isler icin gelip gider. Neyse o bana cok once demisti ki biri var tanidigim gorusmek ister misin ben de o zaman olabilir demistim tabii bunu söyleyeli baya oldu 1 seneye yakin.
Neyse bugun beni biri aradi. Bir kadin. Diyalog aynen şu:

O: merhaba Deniz hanim?
Ben: evet buyrun
O: xxx bey var o verdi numaranizi xxx beyi hatırladın dimi?
Ben:evet
O: iste senle tanismak isteriz
Ben: şu an musait degilim sonra konussak?
O: mesain ne zaman bitiyor o zaman konusalim
Ben: şu an izinliyim müsait degilim misafirim var
O: aaa ama bana vakit ayirman lazim ne zaman musait olursun belki gelinimiz olacaksın
.....
Seklinde diyalog devam ediyor ben disaridaydim ve annem yanimda ona bir seyler aliyorduk yanımdaydı yani gercekten hic musait degildim.
Şimdi abiyi sever sayarim ama ben kadinin tavrina takıldım ve açıkçası fazla emrivaki geldi konusmalari ki ben emrivakiden emir kipinden vs hoslanmam yap et diyene cevaben mısın'ın suyu mu çıktı derim.
Yani bir de beni bir erkek arayip ismim şu ben x abiden aldim numaranizi dese daha az sasirirdim ayrica rahatsiz da olmazdim en kotu ihtimal adam da kusura bakmayin siz musait olunca konusuruz derdi diye düşünüyorum.
Geri aramayı düşünmüyorum açıkçası.
Çünkü arayıp yuz göz olmak ya da bir kadinla gereksiz bir tartismaya girmek istemem.
Sizden de fikir almak istedim.
Özellikle evli, deneyimli kk hanimlarindan :)
Açıkçası bazı arabulucular böyle maalesef
Kendilerinden lüzumsuz eminler ve laf salatası yaparlar
Bence abartmadan yani sıradan bı görüşme gibi tanışmak gibi bı şans verin
Ne olur ne olmaz belki gelinleri olursun
Walla hayat bu olmazları olduran
Oyuzden birşey diyemiyorum artık

Açıkçası bazı arabulucular böyle maalesef
Kendilerinden lüzumsuz eminler ve laf salatası yaparlar
Bence abartmadan yani sıradan bı görüşme gibi tanışmak gibi bı şans verin
Ne olur ne olmaz belki gelinleri olursun
Walla hayat bu olmazları olduran
Oyuzden birşey diyemiyorum artık
Ne kadar guzel yapici bir yorum yapmissiniz teşekkür ederim.
Ben istemediğimi soyledim. Anasinin ağzına bakan kendi isini kendi halledemeyen bir erkek gözümde yetiskin olamamistir.
Evlilige bakis açım birine gelin olmak degil bir erkekle hayat arkadasligi yapmak. Öncelik erkeğin adim atmasi bana gore boyle durumlarda. Araci olan kisi zaten erkek. Adama da zaten onceden soylenmis ama aramak yerine annesinin gelip aramasini beklemis

Ne kadar guzel yapici bir yorum yapmissiniz teşekkür ederim.
Ben istemediğimi soyledim. Anasinin ağzına bakan kendi isini kendi halledemeyen bir erkek gözümde yetiskin olamamistir.
Evlilige bakis açım birine gelin olmak degil bir erkekle hayat arkadasligi yapmak. Öncelik erkeğin adim atmasi bana gore boyle durumlarda. Araci olan kisi zaten erkek. Adama da zaten onceden soylenmis ama aramak yerine annesinin gelip aramasini beklemis
Bence önyargılı olmamak lazım şu aşamada

Aşiri olgun olduğu için de izdivaç meselesinde ritüellere dikkat ediyordur sizi Erkek olarak rahatsız etmek istemedi belkide yani ilk adımda .ne bileyim herşeye bir kulp bulursak bu evlilikler nasıl olacak😍

Yani bana gereksiz agresif geldiniz. Tamam aracı kadın fazlalık sizinle görüşmek isteyenin aramasıydı uygun olan. Sizde o aracı abi kimse bana yaklaşımları hoşuma gitmedi benimle görüşmek isteyen kimse onun aramasını beklerdim diyebilirdin. Adam durumu toparlamak için tamam söyleyeyim o arasın demiş kötü niyeti yok ki. sen hemen engellemişsin falan. Kimse size telefondan gelinlik giydirmedi sonuçta. Kaldı ki hayatta maalesef herkes herkese olması gerektiği gibi davranmıyor napalım kavga mı edelim herkesle

Bence yetişkin insanlar tanışma ve görüşme için bu kadar kıldan nem kapmamali
Son zamanlarda aşiriya giden bir millet olduk korkularımız kaygılarımız
Kimse evlenmek istemiyor farkındamisiniz yada istiyor ama olmuyor

Bence önyargılı olmamak lazım şu aşamada

Aşiri olgun olduğu için de izdivaç meselesinde ritüellere dikkat ediyordur sizi Erkek olarak rahatsız etmek istemedi belkide yani ilk adımda .ne bileyim herşeye bir kulp bulursak bu evlilikler nasıl olacak😍
Cok nahif kibar ve mutlu edici bir yorum yapmissiniz
Ben bastan olmaz dedim bu hikaye simdiden bitti :) iste ben evlilikte rituel sevmiyorum bana kalsa kadin erkek anlasir iki imza atar biter hic düğün nişan isteme vs sevmiyorum ulkemizde sozunden after partysine kadar en ince detaya kadar uygulayan var bense ne kadar sade o kadar iyi dusuncesindeyim.
Eski kafa aileler bana göre değil bugun anasinin icazetiyle yola cikan yarin annesi icin karisini harcar gibi geliyor yani olgunluktan uzak bir izlenim verdiler.

Ben kadının tavrına kızdım ama ben olsam sonrasında hiç konusmazdim
Ben eşimle tanıştığımda karşı komşu araciligi ile tanışmıştım ama hiç ama hiç istemeden gittim. Eşim bana msj attığında ismini bile sormadım aman gidince öğrenirim ztn ne gerek var dedim. Hatta Facebook hesaplarını buldum arkadaşlarından eşimi bulup aa bu iyiymiş hu olurmuş işte demiştim:KK70: sonra minibüsten aynı anda indik karşıdan gelirken lan bu işte bi sorun var ben bununla evlenirim demiştim:KK70: eşimde konuştukça anlamış ilk gün masadan aynı karar ile kalkmışız.
Karşı komşu sadece numaranı veriyorum siz görüşün diye msj atmıştı galiba orasını hatırlamıyorum.

Cok nahif kibar ve mutlu edici bir yorum yapmissiniz
Ben bastan olmaz dedim bu hikaye simdiden bitti :) iste ben evlilikte rituel sevmiyorum bana kalsa kadin erkek anlasir iki imza atar biter hic düğün nişan isteme vs sevmiyorum ulkemizde sozunden after partysine kadar en ince detaya kadar uygulayan var bense ne kadar sade o kadar iyi dusuncesindeyim.
Eski kafa aileler bana göre değil bugun anasinin icazetiyle yola cikan yarin annesi icin karisini harcar gibi geliyor yani olgunluktan uzak bir izlenim verdiler.
Tamam ama evlilik için tanışmak bile bir ritüel
Gökten elma düşse ahh kimse ugrasmasa bende öyle isterim Güldeniz hanım..
Hayaller pembe hayatlar lacivert inanki😊

birincisi daha ortada tanışma yok annesinin numaranızı alıp sizi araması kadar saçma bir olay yok , niyeti ciddi olabilir fakat belki anlaşamadınız , belki o enerjiyi alamadınız neden anası danası olaya dahil oluyor ki ?

bana çok özgüvensiz pısırık anacıl bir adam gibi geldi , annesinden önce kendisinin yazması uygunsanız görüşüp tanışmak istemesi lazımdı ,belki rahatsız olursunuz diye annesi yazdı diyenler var da , asıl annesinin yazması daha rahatsız değil mi ? Zaten konu sahibi rahatsız olursa adama da söyler rahatsızım yazmayın diye , böyle yaparak kendini küçük duruma düşürdü bence , belki gelinimiz olacaksın ne ya , daha adamla bir merhaba bile yok , böyle damdan düşer gibi çok rahatsız edici buldum tavırları , görüşmeye annesiyle gelirse bile şaşırmam , ben olsam görüşmezdim tabi ama siz bilirsiniz

Yani bana gereksiz agresif geldiniz. Tamam aracı kadın fazlalık sizinle görüşmek isteyenin aramasıydı uygun olan. Sizde o aracı abi kimse bana yaklaşımları hoşuma gitmedi benimle görüşmek isteyen kimse onun aramasını beklerdim diyebilirdin. Adam durumu toparlamak için tamam söyleyeyim o arasın demiş kötü niyeti yok ki. sen hemen engellemişsin falan. Kimse size telefondan gelinlik giydirmedi sonuçta. Kaldı ki hayatta maalesef herkes herkese olması gerektiği gibi davranmıyor napalım kavga mı edelim herkesle
Tabii ki bu da farkli bir bakis acisi. Benim abiyi engelleme sebebim bir kere mesaj atip arayacağım dememim üzerine telefon acilana kadar en az 5 6 kez arka arkaya dur durak bilmeden aramasiydi. Ben israrci tavırlardan hoşlanmıyorum.
Son 3 senede o kadar cok sey yaşadım, o kadar cok sorunlu insanla ugrastim ki bunyem kaldirmadi anksiyete bozuklugu bile yasadim 1.5 sene ilac kullandim. Agresiflikten ziyade eskiye nazaran sınırlarım cok daha net, çünkü onceden aman kirmayayim olsun o da oyledir diye diye sınırlarım o kadar ihlal edildi ki bunu biraktim artik, herkese saygim var ama aynı saygiyi da bekliyorum.
Aracı olan adama onceden söylemiş o annesinin gelmesini beklemiş. Madem o arayacakti bastan arasaydi. Ben olumsuz izlenim aldim ve haliyle gerildim.
Tesekkur ederim yorumunuz icin.

birincisi daha ortada tanışma yok annesinin numaranızı alıp sizi araması kadar saçma bir olay yok , niyeti ciddi olabilir fakat belki anlaşamadınız , belki o enerjiyi alamadınız neden anası danası olaya dahil oluyor ki ?

bana çok özgüvensiz pısırık anacıl bir adam gibi geldi , annesinden önce kendisinin yazması uygunsanız görüşüp tanışmak istemesi lazımdı ,belki rahatsız olursunuz diye annesi yazdı diyenler var da , asıl annesinin yazması daha rahatsız değil mi ? Zaten konu sahibi rahatsız olursa adama da söyler rahatsızım yazmayın diye , böyle yaparak kendini küçük duruma düşürdü bence , belki gelinimiz olacaksın ne ya , daha adamla bir merhaba bile yok , böyle damdan düşer gibi çok rahatsız edici buldum tavırları , görüşmeye annesiyle gelirse bile şaşırmam , ben olsam görüşmezdim tabi ama siz bilirsiniz
Yaa valla size sarilmak istedim ic sesimi bu kadar guzel ifade ettiginiz için 😍
Gorusme tanisma yok kadin mesaj yazsa neyse direkt aradi gercekten şu an hic musait degilim dememe ragmen aaa bana zaman ayirman lazim.diye hazir olda beklememin istenmesi beni irrite etti

Bence yetişkin insanlar tanışma ve görüşme için bu kadar kıldan nem kapmamali
Son zamanlarda aşiriya giden bir millet olduk korkularımız kaygılarımız
Kimse evlenmek istemiyor farkındamisiniz yada istiyor ama olmuyor
Benim şu an evlilik gibi bir hayalim hedefim yok ki. Evet tabii ki biriyle tanisirim hoslanirim bir sekilde evlilik yoluna zamanla gelinir o olabilir de şu an hayatim zaten karisik. Boyle damdan duser gibi araninca da sinir oldum. Benim kaygilarim var zaten ve yazdığınız gibi yetiskin insan gibi davranış bekliyorum insanlardan. Yani adamin annesinin aramasi bana yetiskin olamamis erkek imaji veriyor.

Kadin gayet ukala bence, bulduk memur kizi kafesleyelim ztn oğlumuzdan iyisini mi bulacak tavrında ne ara tanıştıkta gelin samimiyetine geldik. O an pardon anlamadım siz kimsiniz diye sorup kapatmaliydin
O oğlan çocuğu bu anayla biraz zor evlenir.

Tamam ama evlilik için tanışmak bile bir ritüel
Gökten elma düşse ahh kimse ugrasmasa bende öyle isterim Güldeniz hanım..
Hayaller pembe hayatlar lacivert inanki😊
Yoo pembe hayallerde degilim fazla realistim hatta
Ben yalnızlığıma duskunumdur yeterince insanla muhatap oluyorum kalabalik sevmiyorum annemle kardesim bende evdeki bu curcuna bile beni boguyor o yuzden biriyle bile tanismak icin cabalamiyorum olursa da zaten once bir erkekle gorusup flort etmek isterim. Bastan gorucu olayi bana ters.
Tatli yorumunuz icin tesekkur ederim 🥰

Tabii ki bu da farkli bir bakis acisi. Benim abiyi engelleme sebebim bir kere mesaj atip arayacağım dememim üzerine telefon acilana kadar en az 5 6 kez arka arkaya dur durak bilmeden aramasiydi. Ben israrci tavırlardan hoşlanmıyorum.
Son 3 senede o kadar cok sey yaşadım, o kadar cok sorunlu insanla ugrastim ki bunyem kaldirmadi anksiyete bozuklugu bile yasadim 1.5 sene ilac kullandim. Agresiflikten ziyade eskiye nazaran sınırlarım cok daha net, çünkü onceden aman kirmayayim olsun o da oyledir diye diye sınırlarım o kadar ihlal edildi ki bunu biraktim artik, herkese saygim var ama aynı saygiyi da bekliyorum.
Aracı olan adama onceden söylemiş o annesinin gelmesini beklemiş. Madem o arayacakti bastan arasaydi. Ben olumsuz izlenim aldim ve haliyle gerildim.
Yani dediğim gibi burada sizin hoşunuza gitmemiş olabilir tarzları ama bu kadar tepki fazla. Kendi kişisel alanınızı koruyun tabiki de o ayrı. Ama size karşı kötü niyetli olmayan insanlara dahi bu kadar tepki verirseniz toplumda çokta olumlu karşılanmazsınız muhtemelen . Sonuçta sizde herkese olması gerektiği gibi mükemmel davranıyorsunuzdur.

İyi yapmışsınız siz, benim halamın başını böyle işgüzar bir komşu kadın yakmıştı zamanında, bunlar 4 koldan bu oğlan çocuğuna yana döne kız arıyor, kendi bulursa maaile yönetemezler çünkü.

Yoo pembe hayallerde degilim fazla realistim hatta
Ben yalnızlığıma duskunumdur yeterince insanla muhatap oluyorum kalabalik sevmiyorum annemle kardesim bende evdeki bu curcuna bile beni boguyor o yuzden biriyle bile tanismak icin cabalamiyorum olursa da zaten once bir erkekle gorusup flort etmek isterim. Bastan gorucu olayi bana ters.
Tatli yorumunuz icin tesekkur ederim 🥰
Herşey gönlünce olsun diyelimm🤗

X