Fikirlerinize ihtiyacım var - bir aday var

O kadar empati yapıyorum yapıyorum ama yok olmuyor kendini tanıtmaktan aciz üstüne “gelinimiz olursun belki” diye cevaplayan birinin sadece beni işlettiğini düşünür dalga geçerdim. En basit iletişim kurma tekniklerinden yoksun olmaması gerekir insanın ne kadar empati yapsam da konu sahibini haksız çıkaramıyorum gözümde. Siz iyi başarmışsınız

Fikrinize saygı duyuyorum. Benim benim bakış açım bu şekilde.

Hiç kusara bakmayın kadın iyi bile dayanmış. Karşımda durmadan müsait değilim diyen birine ve ne zaman bitiyor işin dediğim hâlde hala bir zaman vermiyorsa ben olsam direk yüzüne kapatırım. Zaten konu sahibi de farkında bazı şeylerin.
Yani ben birini aradigimda bu en yakin arkadasim ya da ailem de olsa, is geregi de olsa önce ismim Deniz su kurumdan ariyorum musait miydiniz der oyle devam ederim
Kadina şu zaman müsaitim diyemedim çünkü ailem bende ve eve ne kadar zaman sonra gidecegimi ve ne ara kendime ait bir zaman ayirabilecegimi bilmiyorum. Bu kalabaliklik ve kendime vakit ayiramamaktan ben de rahatsizim diger konumda bahsettim ama konu bu degil.

Merhaba hanimlar
Basliga ne yazacagimi da bilemedim

36 yasinda 10 senelik memurum. Bizim is yerine gelen bir abi var bizim kurumda isleri sık oluyor. Daha once ayni odayi paylastigim bir arkadasimin yetkisinde olan isler icin gelip gider. Neyse o bana cok once demisti ki biri var tanidigim gorusmek ister misin ben de o zaman olabilir demistim tabii bunu söyleyeli baya oldu 1 seneye yakin.
Neyse bugun beni biri aradi. Bir kadin. Diyalog aynen şu:

O: merhaba Deniz hanim?
Ben: evet buyrun
O: xxx bey var o verdi numaranizi xxx beyi hatırladın dimi?
Ben:evet
O: iste senle tanismak isteriz
Ben: şu an musait degilim sonra konussak?
O: mesain ne zaman bitiyor o zaman konusalim
Ben: şu an izinliyim müsait degilim misafirim var
O: aaa ama bana vakit ayirman lazim ne zaman musait olursun belki gelinimiz olacaksın
.....
Seklinde diyalog devam ediyor ben disaridaydim ve annem yanimda ona bir seyler aliyorduk yanımdaydı yani gercekten hic musait degildim.
Şimdi abiyi sever sayarim ama ben kadinin tavrina takıldım ve açıkçası fazla emrivaki geldi konusmalari ki ben emrivakiden emir kipinden vs hoslanmam yap et diyene cevaben mısın'ın suyu mu çıktı derim.
Yani bir de beni bir erkek arayip ismim şu ben x abiden aldim numaranizi dese daha az sasirirdim ayrica rahatsiz da olmazdim en kotu ihtimal adam da kusura bakmayin siz musait olunca konusuruz derdi diye düşünüyorum.
Geri aramayı düşünmüyorum açıkçası.
Çünkü arayıp yuz göz olmak ya da bir kadinla gereksiz bir tartismaya girmek istemem.
Sizden de fikir almak istedim.
Özellikle evli, deneyimli kk hanimlarindan :)

Belki gelinimiz olacaksın lafı çok itici. Ne yapalım yani. Hayatı durdurup hemen tüm vaktimizi size mi ayıralım. Üstüne kaymak da koyalım mı? Müsait değilim yazmışsın. Doğrusu "müsait olduğunuzda ararsanız sevinirim" yazması. Bence engelleyin gitsin.

Yani anlayamadim, neden adam kendisi direkt yazmamis?? Bilemedim acaip insanlar bence, yine de sen bilirsin tabi ki ama arayan kadin ultra itici geldi bana da :KK51:
Ben de anlamadım ki kimdir nedir kendini tanitmadi ben "aaa bana zaman ayirmak zorundasin" diyince şaşırdım sohbeti kisa kesmeye çalıştım

Belki gelinimiz olacaksın lafı çok itici. Ne yapalım yani. Hayatı durdurup hemen tüm vaktimizi size mi ayıralım. Üstüne kaymak da koyalım mı? Müsait değilim yazmışsın. Doğrusu "müsait olduğunuzda ararsanız sevinirim" yazması. Bence engelleyin gitsin.
Mesajlasma yok direkt arandim disaridaydim oncesinde mesaj ya da bu kisinin arayacagina dair bir bilgilendirme de yok ben de zaten normalde tanimadigim numaralari açmam eczane ya da saglik ocagindan araniyorum sandim annemi doktora götürmüştüm benim uzerimden misafir diye bakilmisti

Mesajlasma yok direkt arandim disaridaydim oncesinde mesaj ya da bu kisinin arayacagina dair bir bilgilendirme de yok ben de zaten normalde tanimadigim numaralari açmam eczane ya da saglik ocagindan araniyorum sandim annemi doktora götürmüştüm benim uzerimden misafir diye bakilmisti

Yol yordam bilmeyen insanlar belli ki. Zaten adamın kendisinin aramaması/mesaj yazmaması, onun yerine aileden bir kadının (artık annesi mi, yengesi mi her kimse) araması, bir de üstüne böyle üstten bakan bir "tenezzül edip seni gelin alıyoruz, hemen o elindekini bırak ve koşa koşa buraya gel" havalarında yazması her türlü tehlike işareti.

Yol yordam bilmeyen insanlar belli ki. Zaten adamın kendisinin aramaması/mesaj yazmaması, onun yerine aileden bir kadının (artık annesi mi, yengesi mi her kimse) araması, bir de üstüne böyle üstten bakan bir "tenezzül edip seni gelin alıyoruz, hemen o elindekini bırak ve koşa koşa buraya gel" havalarında yazması her türlü tehlike işareti.
Aynisini düşündüm yani ben kendi isini kendi halleden ayaklari uzerinde duran biriyim bir erkekten de en az benim kadar güçlü biri olmasini beklerim. Oyle kayinaileyle ugrasacak biri degilim.
Elbette herkesin ailesi var ama bastan falso hareketler bunlar bana gore

Aynisini düşündüm yani ben kendi isini kendi halleden ayaklari uzerinde duran biriyim bir erkekten de en az benim kadar güçlü biri olmasini beklerim. Oyle kayinaileyle ugrasacak biri degilim.
Elbette herkesin ailesi var ama bastan falso hareketler bunlar bana gore

Aynen öyle.Belli ki adamla da ailesiyle de kafa dengi değilsiniz.

Kadin niye aradı anlamadım ki, direkt oğlu arasaymış. Belki gelinimiz olacaksında çok itici hoşuma gitmedi konuşma. Aracı abiye söylersiniz kusura bakmayın konuşması tavrı hoşuma gitmedi önce annesiyle değil oğluyla konuşmak isterdim diye.

Kadin niye aradı anlamadım ki, direkt oğlu arasaymış. Belki gelinimiz olacaksında çok itici hoşuma gitmedi konuşma. Aracı abiye söylersiniz kusura bakmayın konuşması tavrı hoşuma gitmedi önce annesiyle değil oğluyla konuşmak isterdim diye.
Yorumunuz icin tesekkur ederim.oncelikle
Ben de yarin abiyi arayip konuşacağım abi keske soyleseydin derim.
Tavrını begenmedigimi de söylerim kesin susmam 😀

Aslinda kotu birsey yok bunda belki üslubu yanlis olmus sizce. Bir erkegin direkt aramasindan hoslanmazsiniz diye dusunulmustur, aile birazda mutahasipsa.
Yani yaş olarak daha buyuk olanlar boyle dusunur bencede :)

Aslinda kotu birsey yok bunda belki üslubu yanlis olmus sizce. Bir erkegin direkt aramasindan hoslanmazsiniz diye dusunulmustur, aile birazda mutahasipsa.
Yani yaş olarak daha buyuk olanlar boyle dusunur bencede :)
Iste aile mutaassipsa adam da öyledir ben yapabileceğimi sanmiyorum
35 yas ustu bir erkegin de annesinin icazeti ile evlenecegini dusunmek bende olumsuz bir izlenim birakiyor. Evliligini annesiyle yapacak hissi olustu

Tamam ama bana sizin icin ne zaman musait olur demedi mesain ne zaman bitiyor dedi izinliyim deyince bana aaaa olmaz ama bana vakit ayirman lazim dedi yani ben evlenmek icin kadinla mi konusacagim bize dese ya da oglum icin aradim vs dese okey de kadin kimdir nedir necidir bilmiyorum kendini tanitmadi bile
bence kadın iyi yönetememiş saçmalamış resmen. yanlış kişiyi aracı yapmışlar arayıp konuşması için.

X